Sňatek princezny Verunky (Eliška Jansová) má zachránit království zchudlé kvůli bláznivým nápadům svého panovníka (Boleslav Polívka). A nápadníků má hned několik! Básník Alexandr Alexandrovič (Martin Myšička), ze kterého by i Puškin bledl závistí, dvouhlavý baron, vojevůdce a hudební skladatel v jednom Wajsman (Jaroslav Plesl), tajemný Markýz (Pavel Liška), vládnoucí kouzlem své matky, panovnice smrti Morany a podivínský vynálezce sir Klevr (Marek Taclík). Může být Ondra (Jiří Mádl), kluk toužící po tom stát se plavcem na divoké vodě, jejich důstojným soupeřem? (Česká televize)

markotter

Strach, Liška a půlka Dejvického divadla rozhodně není zárukou toho, že se pohádka povede. tahle teda vůbec nepovidla :-). Tentokrát to u mně vyhrál na Vánoce Janák. ()

mogul01

Čekání na kvalitní pohádku stále pokračuje. Za totality se toho stalo pramálo dobrého, ale natočily se skvělé pohádky. Poslední porevoluční, které bych dal vyšší hodnocení je Anděl páně. Když jsem se podíval na datum premiéry byl jsem celkem překvapený. Je to bratru přes deset let. Přitom Jiří Strach má potenciál a i v této pohádce byly záblesky humoru, který k českým pohádkám neoddělitelně patří. Dal bych možná i tři hvězdy za Pleslovo "tříčárkované Cé", ale nemůžu, vzhledem ke všem Hrátkám s čerty, Smutným princeznám a Statečným kovářům by to nebylo fér (všechny tyto pohádky hodnotím plným počtem). Jo a ten Mádl je příšernej (nic proti němu nemám, ale zde mě svým hraním iritoval v každé scéně). Nezbývá než koktavě po liškovsku říct: Sa-kra.. ()

Luxocculta

Smutná podívaná. Ve srovnání s českou pohádkovou klasikou mám pocit, jakoby dnešní herci často neuměli nebo se ani nesnažili vstoupit do postavy a zahrát ji. Větší herecký výkon podaly kostýmy. Postavu tajemného markýze zastiňuje jako vždy stejně přiblblý Pavel Liška, místo krále se na scéně pohybuje jen civilně nehrající Bolek Polívka, atd. Na sledování příběhu pak už ani není chuť. ()

lakart

Průměrná pohádka podle průměrného scénáře, kde to ani Strachova režie nezachrání. Herecké obsazení je v pořádku, až na toho Lišku, já mu to vůbec nevěřil a jako záporák byl spíše k smíchu. Kamera a následnost jednotlivých scén byla velmi špatná a uváděla diváka do menšího chaosu. Po Andělovi páně jsem se domníval, že česká scéna má nového režiséra pohádek, ale asi jsem se unáhlil. 40% ()

Oonika

Zábavná a neotřelá pohádka, ale nejsem si jistá, jestli je pochopitelná pro děti. Slovní vtipy mi přišly super, herecké obsazení geniální. ()

E lan

Ale ano, když je člověk naměko z těch vánoc, zároveň se mu podá lehce podprůměrný příběh velmi dobrými herci a sem tam se i usměje, tak se pak obměkčí a dá lehce nadprůměrné hodnocení. Přesto žádná valná sláva to není... ()

Shakaar

Jak napsal Malarkey, na "věnečkovi" je strašně znát že to dělal Strach. To znamená že se jedná o solidní odvedenou práci, s lehce zapamatovatelnou hudbou od Miloše Boka, který je jeho dvorní hudební skladatel a...se scénářem od Epsteina. Pokud něco filmu chybí, tak je to hlubší děj. Rafinovanější zápletka, vícerozměrný záporák, který by nebyl karikatura jako je zde Pavel Liška. V závěru jsem si myslel že tvůrci budou mít "koule" a zlo si zaslouží co si zasluhuje, ale nakonec se z toho zase vybruslilo díky převratného zjištění v ději o kterém divák tak věděl 5 minut. Z filmu nevidím navíc žádné ponaučení, nezaznamenáme prakticky žádný vývoj u postav - Ondra furt chce být plavcem, Verunka chce být stále sečtělá, Liška chce stále někomu něco dokazovat a král s komorním se dohadují o vynálezech. Na jedno shlédnutí se člověk i pobaví, jinak ale nic víc, zapadne to průměru české pohádkové produkce. ()

rublik05

Ani se mi moc nechce věřit, že tohle točil pan Jiří Strach, režisér vynikajících Andělů Páně. Svatojánský věneček je ve všech ohledech typická televizní pohádka. Filmařsky to není zas až taková hrůza, horší je to však už se samotným scénářem. Je k nevíře, že i přes takové herecké obsazení zde není ani jedna jediná postava, která by mě nějakým způsobem zaujala. Nijak mě nezaujal ani příběh, atmosféru jsem nezaznamenal, humoru je na můj vkus zoufale málo. Ještě že si člověk může zpravit chuť těmi Anděly. 3/10. ()

Gertruda.W

Strašné – scénář, hudba, obsazení i převážná část hereckých výkonů (zvláště princezna). Humor, vtip, moudrost? Spíš hloupé, trapné a zbytečné. Pohádkový Kameňák. Epstein a Strach? To snad ani není možné. Původně zamýšlený odpad jsem nedala až kvůli samotnému závěru a Ivanovi Trojanovi. ()

ForGump

Bohužel. Rozdíl mezi oběma pohádkami je letos minimalně značný. Potvrdilo se, že Marku Epsteinovi pohádky nejdou. Nebyla moc vtipná ani, jak bylo avizováno, romantická. Hlavní dvojice se nevydařila. Mádlův hrdina, který otravně celý film opakuje, že není kuchař, ale plavec, byl neslaný - nemastný a princezna v podání Elišky Jansové byla sice docela hezká, ale ne tak dokonalá jako ta v předchozí pohádce. Navíc bylo to vidět i na podání role. Herectví Jansové potřebuje ještě dozrát. Vcelku to nefungovalo mezi nimi jako párem. Bolkův král byl solidně odvedený, ale ti, kteří jsou potřeba vyzvednout jsou Ivan Trojan, co by bravissimo Ital a Pavel Liška jako Markýz Diblik ve variaci na Jacka Sparrowa, jenž by dostal body nahoru už kvůli jeho večernímu postroji. Herci z Dejvic si odvedli své, ale nijak zvlášť zajímavý nebyli. Škoda. Opět se ale podařilo vybrat dobré prostředí, s kterým si kamera Martina Šece vyhrála. Dva týdny a dvě pohádky Jiřího Stracha a ani jedna nepodala indicii k tomu, že by pokračování Anděla Páně mělo být povedené, což je povzdech na mistě, protože ho píše Epstein. . 40% ()

lksvcr

Na pohádku jsem se v celku těšil a nakonec pro mě vyústila v menší zklamání. Začátek byl totiž pomalý, scénář nebyl dostatečně vybroušený, zápletka dostatečně zamotaná a bramborák moc bramborový :) Z té kladné stránky, musím říct, že jsem se několikrát upřímně zasmál, což se mi kolikrát nepodaří ani u rádoby komedií. Ivan Trojan byl pro mne také plus, i když jsem se ze začátku bál, že to bude jen nudný profesor, ale ke konci, jak se to rozjelo, tak jsem byl už s jeho rolí spokojen. I když Trojanova postava nebyla jediná, u které mi přišlo, že její potenciál nebyl plně využit, jako případ bych použil Lišku, kterému role záporáka moc nesedla. Hodnotím to v celku, jako lepší průměr, nicméně, jsem čekal mírně víc. ()

RAFT

Tak ,ve filmu máme i pohádkového horsta ,tak horste co ta sekyra s trojtým břitem , s jediným máchnutím sekne na třikrát.A ta cena, ne za 6 ne za 5 ale za pouhé 4 zlaté ,no horste nekupto.Co na to říkáš. hmmm zajímavé. ()

G04T

Ze začátku hodně nudilo, ale dalších 70 minut krásně odsejpalo. Chválím úžasné obsazení. Tahle pohádka není jako ostatní Strachoviny, je to trochu divný (v dobrém slova smyslu) a bláznivý, o to více zábavnější. Smál jsem se nesčetněkrát a Ivan Trojan byl v roli Itala úžasný. Pavel Liška v roli Markýze předvedl, že jako herec opravdu stojí za to. ()

Stejšn

Skvělá výprava, dobří herci, dobrá kamera a dohromady strašná utahaná nuda, v podstatě jedno velké dlouhé hluché místo. Už si sám připadám jako klišé, když musím OPĚT napsat že to ZASE zařvalo na scénáři. Co naplat - dokud se nenajdou dobří scénáristé, tak se u nás dobrá pohádka nenatočí. ()

MartinTerran

Řekl bych, že takový lepší pohádkový průměr. Bylo to rozhodně lepší jak na Štědrý den. Příběhově klasika, ale má to i přidanou hodnotu v podobě Morany a všeho okolo. Rozpadající království to mě tedy dostalo, ale jo vynálezy přináší oběti. Liška jako obvykle zaválel, stejně tak i Trojan, no vlastně všichni ti "cizinci". Mádl v roli (ne)kuchaře taky zahrál dobře a Eliška je pěkná princezna. Takže za mě spokojenost. Hodnocení: 61/100. ()

Romeroo odpad!

Nehorázný průjem, ale nehorázný. Jansová a herečka? No, chtěl jsem napsat něco o pohybech ústy na castingu, ale přítelkyně mi to zatrhla. Kvalita nějakého pohádkového děje? Nikde! Brak, totální brak. Polívku mám rád, tak mu do obličeje za to co předvedl neplivnu....Liško, Mádle a Epsteine, styďte se! ()

macetoma

Tak tahle pohádka se panu Strachovi ani trochu nepovedla. Pro mne ohromné zklamání a to jsem se na pohádku tak těšil a věřil, že to bude milé a moudré. Princezna Verunka nic moc. Král Bolek se více věnuje ohnivé vodě a na výsledku je to znát. A kluk Ondra se tam vůbec nehodí a to jeho hlavní heslo "Jsem plavec" mne začalo otravovat už asi po jeho pátém zopakování. Jediné to snad drží italský učitel, ale to je málo. Dávám 2 hvězdy kvůli Trojanovi a Strachovi, ale tudy cesta nevede. ()

unrocker

Jak mam rád Jirku Stracha a jeho práce se ni libi... tak tohle bylo velmi slabe... zachranuje celou pohadku hlaskujici Madl a italocech Trojan... ale zapletka napad a celkove scénář... no slabota. Jenom se strasne bojim ze ten stejny Epstain ma psát pokračování Anděl pane coz me nenechava spát aby to nedopadlo podobne a ma nejoblibenejsi pohadka nemela tak spatny druhy dil... Jirko fandim... ale ten scenarista??? ()