Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

molcan2

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves je propagovaný ako film pre každého, či už je hráčom DND alebo nie. To vo mne vzbudilo nádej, že sa film dočkám, avšak bol som sklamaný, keď som sa v jeho priebehu miestami nudil a strácal. Svet je zaujímavý, ale nebolo venované veľa času tomu, aby si naň divák zvykol. V podstate ste len tak hodení do deja, čo by som určite dokázal prehliadnuť, keby ma príbeh držal v napätí, no prišiel mi mierne klišéovitý a nezaujímavý. Berte to, ako chcete, keďže nie som v prvom rade človek na akčné filmy, ale počas niektorých prostredných častí som sa rozhodne strácal do snenia. Pomer akcie a zmysluplného príbehu jednoducho nebol mojou šálkou kávy. Všetci herci a herečky však podávajú skvelé výkony. Postava Justice Smith prechádza plnohodnotným charakterovým oblúkom, čo je jedna z vecí, ktorá sa mi páčila, a Hugh Grant hrá veľmi komického a presvedčivého zloducha. Ak poznáte DND a/alebo máte radi filmy s množstvom akcie, tak by som si to pozrel, ale pre mňa to nebolo. ()

theSaint

Krásná fantasy pohádka se vším všudy. Vlastně poklad. Bylo by skvělý, kdyby někdo s takovou láskou a výpravou přišel s něčím ve stylu 'Nekonečného příběhu'. Jakousi temnější verzí D&D, který mi svou poctivostí 'Nekonečný příběh' připomněl- což je velká poklona. ()

Grizzly

Absolutní klenot v záplavě buzerantsko-debilních, napomádovaných slátanin poslední doby. Hravé, nápadité a perfektně citující jednu vychytávku předlohy za druhou. Je vidět, že když se chce tak to jde. Když je předloha respektována, tak i ta adaptace se dá udělat dobře. Bavil jsem se jako dlouho ne. Nekritických 90%. ()

B.Wilde

Velmi příjemné překvapení! Na film jsem šla více méně náhodou a bez nějakého většího očekávání a o to víc jsem se bavila. Je to taková pohodová oddechovka, obsazení si mě získalo (ano, hlavně Chris Pine) stejně jako lokace a hudba. Rozhodně se někdy ráda mrknu znovu. Tyhle praštěné a nesourodé týmy jsou prostě nejlepší. :) ()

Ydrosten

Pokud si něco zaslouží bezchybných 100% + označení "nejlepší adaptace hry na plátna kin" tak je to tohle. Nevím kde začít a jak to popsat protože hru neznám (myslím přímo dračí doupě jako deskovku) a ty odnože na počítače jsou v tolika úpravách a variantách že je těžké říct přesně která je TOU přesnou verzí D&D. Od začátku jsme se bavily asi úplně všichni v kině (to jsem nezažil už několik let) a kromě jedné paní asi o 3 řady pod námi, která někde v půlce začala vyslíchat vedle sedící dítě co a kdo tam hraje a proč je tam jelen a sova a proč se ty kytky hýbou ...... byly asi všichni v pohodě. Humoru je tu tak akorát aby člověk nebyl přeplněnej a je ho tu přiměřeně tomu co se děje v příběhu (neumlátíte se smíchy a není to trapně hloupé) lokace jsou krásně udělané, bludiště bych klidně snesl delší čas, na všechny se dobře dívá, Moje ne úplně oblíbená Michell Rodrigézovic je tu neuvěřitelná, Chris Pine je vybranej geniálně a podle mě je to role kvůli které se narodil, Justce Smith u mě stoupl v ceně a po Pikačuovi kde byl půl filmu na pěst tady hraje "na oskara" a jedinej u koho bych měl poznámky byl Hugh Grant ale ta postava je asi takhle schválně (což je škoda, trochu vážnější postoj by k ní seděl víc) ale za mě prostě je hodně přepálená a jakoby se tam moc nehodila. K Sophii Lillis se není jak vyjádřit protože už to jak ta holka vypadá krásně a roztomile je samo o sobě vysoké hodnocení (ale hraje taky v těsném závěsu za ostatními) a na to že není zatím žádná velká a známá herečka je tady asi velká výhoda, protože nečekáte nic a dostanete herecký koncert na který hledíte s otevřenou hubou. Příběh má smysl, je zajímavej a určitě se budu těšit na pokračování (doufám ve stejném složení, jestli tam nacpou Bautistu, Rocka, Reynoldse a podobný gramloně co mi zkazí každý film, rovnou tomu pokračování nasdělím odpad aniž bych to viděl) Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves to má za 5* a za 100%. (Cinemax Olympia - dabing) ... // PS : určitě to nevidím naposledy a film postupuje v mém imaginárním žebříčku filmů které mám hodně rád, na 2 místo. Škoda že nejde udělit zlaté bludišťáky, protože za posledních cca 10 let, je tohle snad druhý film který by si jich zasloužil plný pytel. Tohle je za mě film roku 2023 a je mi šumák že je teprve Březen. (dodatek pod čarou - moje averze ke kinům z důvodu neskutečně přepáleného zvuku se ve hodně prala ale nakonec jsem do toho kina šel. Já to nechápu, proč ten zvuk musí tak šíleně řvát, zase mě z toho bolela hlava a tak půl hodiny po kině jsem měl problémy slyšet co mi kdo říká, naštěstí jsme měly kliku že nám pustily jen asi 5 reklam, jinak by to bylo zase na 3 a půl hodiny, takhle ta délka je akorát) ()

zoubkovaa

Ale jo, proč ne? Fantastickýho prostředí, plnýho poutavých lokací, se zajímavou kamerou, kupou sympatických postav a úderné hudby, není nikdy dost. Ačkoliv D&D nepřichází s dechberoucí dějovou linií, inovativními bojovými pasážemi a ani tím nejkvalitnějším CGI (co si budem, některé, většinou dokonce pro děj nedůležité, scény ve finále snímku spíše uškodily), jsme to tomu všichni schopni odpustit, jelikož, jak jsem zmiňovala, film jednoduše zapůsobí svou "milostí". Servíruje nám svižně fázovanou a zábavnou adaptaci, která potěší i neználka (hi there). Člověk se nenudí, nechá se vtáhnout neodolatelnou Islandskou krajinou a, přestože často je o jednu scénu napřed, snímek dokouká s úsměvem. Ve váhání o 4**** mě přesvědčil neskutečně rozkošnej obtloustlej drak, kterýho bych potřebovala vidět i v HotD. Moc prosím. ()

montongery

Popcornová zábava na utahaný páteční večer, která mě mile překvapila a která hravě strčí do kapsy všechny poslední Marvelovky (i když je to jiný žánr, to srovnání se zde kvůli více věcem nabízí). Ale je to typ filmu, o kterém člověk neví o čem byl už při odchodu z kina a který nepřináší nic originálního či inovativního. ()

P.J.2

S čistým srdcem tomu klidně plnej počet napálím. Feelgood pohodovka se sympatickým obsazením s překvapivě kvalitními triky, vtipným nádechem a pár hezkých zvratů se taky najde. Hlavně jsem rád že konečně jdu po x letech do kina na fantasy, které se nebojí být odvážné a zároveň nápadité. Díky za tu odvahu a chci hned další díl! ()

CaptainCzech

Pohodový filmek, který zabavý svou akčností, ale i humorem. Chris Pine je tu jasným tahounem a ostatní mu slušně sekundují. Avšak je to sympatická skvadra, které ledasco odpustíte. Tento svět mě velmi zaujal a rád bych z něj viděl víc. Jediné co bych vytkl je zbytečná délka filmu a velmi slabá záporná postava (Hugh Grant mi přišel lepší, než čarodějka). Za mě silné 3* a přeju snímku úspěch. ()

Kopi1

Kvalitní a pohodová zábava. Přesně takto mají vypadat filmy, prostě u toho vypnout a užít si vtípky, dobrou režii, akci a efekty. Děj je předvídatelný sice už od začátku a často se zde vrací do minulosti, ale koho to zajímá, když se po 2 hodiny bavíte. Některé scény byly velmi dobře promyšleny a byly originální (např. útěk z hradu, který vypadal na jeden střih, dále např. plán se zrcadlem ke konci). Škoda, že film moc lidí zatím nepřilákal a vzhledem k vysokému rozpočtu to na dobré příjmy moc nevypadá, což je velká škoda, protože se film opravdu povedl. Velmi zasloužené a jednoduché 4 hvězdy. ()

Gediman

Mno, musím tedy říct, že jsem čekal víc. Je tu až příliš humoru, hodila by se větší vážnost a epičnost. Spousta lidí tu film srovnává se Strážci galaxie, já bych spíš zvolil srovnání s nedávným Shazam! Hněv bohů. Jinak je tu spousta odkazů na svět (prostředí, bytosti), ale klíčové artefakty jsou vymyšlené pro tento film - ve světě Forgotten Realms se nevyskytují. Spíš bych uvítal, kdyby tvůrci použili něco, co už existuje. Jo, film má určitě potenciál na další díly, ostatně svět je to rozsáhlý a jde z něj čerpat hodně dlouho. Více v mé audiorecenzi. ()

BOURQUE

Nenáročná fantasy s klasickým príbehom, ktorá chce len pobaviť a nemá prehnané ambície. Samozrejme všetky veci je potrebné brať rezervou (tento snímok predovšetkým má slúžiť pre odpočinok) a film zďaleka nie je bezchybným, ale pointy a vtipy, ktoré majú fungovať, fungujú. Vybraní herci a herečky sú na správnych pozíciách, užívajúce svoju rolu naplno. (Bradley Cooper so svojou malou rolou prekvapil.) Dobre fungujúci CGI, čo o posledných Marvel filmoch povedať nedá. Pravdu povediac, tento snímok so svojou štruktúrou, svetom a „grafikou“ bavilo omnoho viac, ako ktorákoľvek z posledných Marveloviek. P.S.: „Medveď-vták“ takmer nemá chybu. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

lemonova

Ja ani vlastne neviem, či si tento fantastický mačkopes zaslúži moje bezvýznamné 4 hviezdičky, ale je fakt, že už dávno som sa v kine tak nezasmiala. Tak mu ich dám :)) ()

Hapretor

Čekal jsem to mnohem vtipnější a údernější...opět ten nešvar, že nebyla žádná krev...vyumělkované...herecky odfláklé...málo vypointované ... Nuda...nebylo to dungeons And dragons...někomu přijde vtipný vypasený a úplně neschopný drak... mně tedy ne...na hovno...zklamání...trailer přitom vypadal na parádní nahláškovanou jízdu...omyl...ach jo.... ()

sadlokan

Pff.Jà už nevim.Když se všech fantasy filmech přihodí že všechny rozseká dítě nebo žena,bude na světě mír?Na kobylach vypadají jako Old Shatterhand a Vinetouová. ()

KHkomiks

Tenhle Hugh Grant je skvělej jako dacan,to dokázal už v Gentlemanech,že umí být nejzábavnější postavou. Zábavná fantasy jednohubka ,co skvěle pobaví. V dnešní době perla mezi sračkama. Netflixovský Zaklínač ať už jde do prdele! 😅 ()

AnanAss

Nejnovější hraná verze Dračího doupěte je pro mě hodně velkým překvapením a skvělým mixem Dannyho parťáků a Strážců galaxie ve fantasy prostředí. Hned od začátku se jede ve svižném tempu a po stylovém útěku z vězení se střídají originální (a konečně velkolepě vypadající) lokace s povedenými triky a různorodými monstry/zjevy, kde stojí za zmínku například otylý drak, masožravá truhla nebo porotce Jonathan, na kterého se vždy vyplatí počkat. Hlavní postavy, v čele s Chrisem Pinem, který dokonale ovládá nejen své mandolíno, a jeho jednotka chmatáckých lůzrů jsou velcí pohodáři (čaroděj válel v každém jeho výstupu). A hlavně je to také zatraceně vtipné (pocit trapnosti se vůbec nedostavil) s výbornými jednotlivými scénami - krádež pomocí portálu v zrcadle, finále v pohyblivém bludišti a zejména výslech na hřbitově, který ve mně okamžitě vyvolal vzpomínku a chuť pustit si znovu Armádu temnot. Na Raimiho groteskní fantasy jsem si vzpomněl i při scénce se středověkým hologramem. Závěrem bych si položil pár zásadních otázek. Proč je pro Hollywood problém natočit více takovýchto povedených blockbusterů? Proč Chris Pine nedostává větší množství takto výrazných rolí? Proč mi tentokrát v roli záporáka příliš nesednul Hugh Grant? A jak to, že mě nikdy nechytla deskovka Dračí doupě? „Bylo těch otázek už pět, ne?“ ()

loki5

Přiznám se že u tohohle asi nebudu úplně objektivní jelikož já jsem přesně cílovka pro tenhle film. Spousta odkazů hlášek a vtípků je pro fanoušky DaD. A já jím jsem přečetl jsem mnoho knížek z tohoto světa a hrál jsem Baldurs gate a Neverwinter nights (několikrát). Proto člověk ví co je Displacer, želatinová krychle, kdo je Mordenkainen nebo Szass Tam a proč má truhla jazyk a zuby. A ještě je to povedená komedie i dobrodružný film. Dostal jsem přesně co jsem chtěl v parádním balení. 85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD