Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

majorzeman13

Film mne velmi mile překvapil. Nadprůměrná,Skvělá podívaná. Povedená,kvalitní fantasy zábava. Snímek hýří humorem,nápady.,akcí,triky,monstry,magií...... Blockbusterový biják,jak vyšitý ! ()

jara12

Nápaditá adaptace této značky na filmová plátna se velice vydařila a my tu dostáváme fantasy svět, který má co nabídnout a mohl by s námi zůstat ještě dost dlouho. Hlavní skupinka postav je natolik rozdílná, že si každého zapamatujete a zároveň oblíbíte. Děj jde rychle kupředu, a vy se po celou stopáž jen smějete z velice povedených vtipů, které nesází na jednoduchý styl humoru. Nakonec chci jen říct, že si film užijete aniž byste znali cokoliv, co Dračák nabízí. ()

DavidNDrtic

Je to na pomezí 4 a 5 hvězd ale musím dát 5 protože takhle jsem se v kině dlouho nebavil dobře napsaný postavy, děj, motivace, občas to trochu zakopne ale pak se to vrátí na správnou cestu a jde to stále rovně. Spoustu humoru, akčních scén a napětí. Silných 8,5 z 10. ()

Banditek

Po dlouhé době jsme se dočkali dalšího fantasy filmu a mužů říct, že čekání se vyplatilo. Je to akční, vtipný, svěží, a hlavně úplně bláznivý, cely film jsem sedel na zadku a nestačil jsem lapat po dechu. Film vám nedá ani chvilku klid a vy musíte jen obdivovat, s čím vším scenáristé přišli. Jedná se o úžasný fantasy film a nejspíš i o jeden z nejlepší za dlouho dobu. Herci podávají skvělý výkon a jde vidět, že je to baví. Doporučuji vidět v kině, něco takového už tu za chvíli nebude. ()

Tusak

Takto vyzerá poctivo odvedená práca. Tempo slušné, sympatický cast, zábavné prvky, príjemná hudba a hlavne to funguje. Sú tam samozrejme nedokonalosti, skratky pri konci filmu, aby sa ušetril čas, miestami zlé CGI a podobné drobnosti, ale overall veľmi zábavná, nápaditá, akčná ale aj vážna Fantasy popcornovka. 7,5/10 ()

Geon

Studia si v dnešní době netroufají dělat fantasy filmy, nejedná-li se o rozšiřování dnes populárních universes nebo ždímání známých značek, avšak Paramount se rozhodl jinak a prostřel nám fantasy ,Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves, s velkým F.  Režisérskému duu se podařilo udržet tuto fantastickou jízdu na uzdě, aby nesklouzla do nekoukatelné klišé oplývající blbosti. Storytelling je propracovaný a  dynamický natolik, že se o něj může opřít celý film a tvoří jakýsi podklad pro vrstvící se zápletky, kterých je bezpočet, smyslné vtipné dialogy, jež jsou asi nejsilnějším tahounem celého filmu. Bojové scény mají dobře vypilovanou choreografii, podtrženou rázným soundtrackem, která jde v kontrast s pasážemi, kdy si tvůrci umějí udělat srandu z klišé i sebe samých, čímž si podmaní naši pozornost.  Vše podtrhuje obsazení, které je kromě 3 známých jmen nové, neokoukané a skvěle vybrané. ()

AJensen

Vtipné, dobře natočené i zahrané. Pro fandy D&D pc her, deskovek i fantasy obecně. Těším se na cz dabing, pokud bude dobře udělaný, mohl by to ještě o trochu zvednout, humoru zde bylo dost. ()

ilegal1983

S vybornym vyhladom z prvej rady sa o5 hlasim o slovo.Kedze som fanusik Draciho doupete ktore vlastne je Dungeons & Dragons(D&D u nas DrD).Dalej potesilo ma ze sa vo filme spominaju oblasti ktore nesu meno po(mne blizkkych hrach ktore patria do tohto sveta)Baldurova brana a dokonca Neverwinter,tak tym som vedel ze som v svojom zivli.Efekty a vizual je vymakany,do toho skvele masky a napaditost.Vtipky obcas funguju ale snimku chyba dospelejsi rating co bolo poznat obcasnimi detskymi vykrikmi v kine niekde z vyssich radov.Scena vyslahania o zem Bosorky,Sovamedvedom(Ospravedlnujem sa za Sk dabing)mi prisla ako vykradnuta z Avengers kde podobnym sposobom oslahal o zem Hulk Lokiho.70% ()

karelondatra

Tohle se opravdu povedlo, vše zde sedí jako zadek na hrnci. Hercům skvěle padnou jejich role, dokonalé grafické efekty, děj svižně odsýpá, žádné zbytečné plky ani odbočky, nápadité, tak akorát vtipné… Užil jsem si to, a přestože nejsem nijak kovaný znalec AD&D, vnímal jsem také tuhle rovinu příběhu i jeho postav. Za mě nečekaně milé překvapení letošní filmové sezóny. No a Hugh Grant, ten jede svou vlastní ligu. I zde exceluje v roli ztělesněné žumpy lidských ohavností stylem, který nemá obdoby. Každá vteřina s ním je pastva pro oči, uši i duši. ()

Lukango

Bál jsem se, že to bude až moc velká ptákovina, jak nám trailery ukazovaly, a ono ne. Film je svěží a z většiny uteče celkem rychle. Dobrý scénář s pár povedenými zvraty. Postavy jsou sympatické. Z hlavní záporačky strach celkem jde, ale jenom vzhledem, jinak že by byla nějak dobře napsaná, to se říct nedá, ani o postavě Hugha Granta. Herci hrají poměrně dobře, kromě Granta, který se ve filmu trochu omrzí. Musím hlavně z herců vyzdvihnout Chrise Pinea, který hraje nejlíp, co jsem ho kdy vyděl. Akce s efekty je tu zvládnutá skvěle se spoustou chytrých a originálních akčních scén. Kamera, hudba, střih ok. Ale nejlepší na filmu je společně s akcí humor, který se nesnaží prorvat do každé emotivní scény, ale čeká, kdy má udeřit. Neříkám, že u každého vtipu jsem se zasmál, ale 2-3 jsem dostal opravdu výtlem. Celkově se jedná o milé překvapení se spoustou originálních akčních scén s bezvadným humorem. Není to perfektní, hlavně když se film snaží být emotivní, ale jako oddechovka, u které se chcete bavit postačí. Známka: 7/10 ()

555borac555

Z prvního traileru to vypadalo zajímavě, ale tak nějak jsem vnitřně čekal, že to bude nic moc průměr. Po zhlednutí jsem byl v šoku jak zábavný, vtipný, nápaditý a dobře natočený film je. Ano příběhové to není zase nic extra převratného, ale film táhnou sympatické postavy v čele s Edginem (kterého parádně zahrál Chis Pine), svět Dungeons & Dragons a bravurní humor. Akční scény jsou choreograficky moc pěkné a hudba je rovněž na vysoké úrovni. Někdy je dobré když k něčemu přistupujete se s skepsí, protože když vás pak něco překvapí má té z toho ještě lepší požitek. Hodnotím na 9/10. ()

Elanornegra

D&D už dlhšie nie len popkulturna záležitosť, ale vďaka Stranger Things sa z toho stala masová záležitosť. Nemal som vysoké očakávania ale tešil som sa. Skvelý humor, nad očakávania, cameo Bradleyho Coopera, otázky na cintoríne, či Tucny Drak, to je len pár z skvelých momentov. Výborný Chris Pine, Michelle Rodriguez, či Hugh Grant taktiež prijemne prekvapili. Skvelý, jednoduchý príbeh, bez výrazne slabšieho miesta. Miestami to putovanie roznymi miestami pripomínalo LoTR. Viac takých fantasy…90% videne v kine ()

MrInk0gnit0

Film, který ví, co je, čím chce být, co chce udělat a udělá to dobře. To je přesně to, co potřebujeme v kinech po hromadě odpadů, které nám poslední dekáda naservírovala. Takovýhle fantasy prostě člověk chce jednou za čas vidět. Jedná se při tom o nejklasičtější podání ve světě dračího doupěte. Žádná propracovaná dějová linka, žádný ultra posun v charakteru jednotlivých postav. Tohle ten film ani nepotřebuje. Udržuje si svou zábavu a akci. kde má hláškovat, tam hláškuje, kde má být akce a trochu vážnosti, je akce a trocha vážnosti. Kéž by bylo více filmařů, kteří by spíše cílili na  zábavný film jako je tento, a ne na co-se-nejvíc-prodá. I tak má film pár much. Je vidět, že CGI nebylo na nejlepší úrovni a film má pár až moc přes čáru scén, jako například hod bramborou. Zato si ale nemůžu vynachválit scénu s portálem, kde jsem jen s otevřenou pusou zíral, jak se před mým zrakem odehrávala jenda z nejchytřejších a nejpovedenějších "heist" scén za kdovíjakdlouho ()

HomerKubesh

Proč musí být v každé scéně komediální prvek? Miluju Baldurs Gate a ten feeling tam prostě nemám. V televizi by to bylo dobrý, ale lituju, že sem na to šel do kina. ()

Pieluk

Film dokáže být velice vtipný a narážky na různé hry byly moc dobře udělané. Je tu však dost nesmyslů, na což jsem hrozně háklivý. Například že hrdinové získají nejmocnější helmu v celém filmu, která dokáže rušit jakoukoli magii, ale po jednom použití ji zahodí, přitom by se jim hodila o 10 sekund později, když spadnou do magické pasti. Takových nesmyslů ve filmu není málo a bohužel to kazí celkový pocit z filmu. ()

Ivi187

DnD už hrám par rokov a na film som sa tešil. Takže za story, tematiku a celkovo pocit dávam 4* aj ked si myslím, že tých vtipov bolo vela a dost bolo silených.. tak či tak na politicky korektné combo to bolo fajn ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD