Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

Yamatosan

Objektivně to třeba ani na plnou palbu není, jenže ten film má místa, kde bych dal i 12/10, a ta vyvažují první cca půlhodinu, kde tempo maličko hapruje. Pak to ale jede až do konce tak, že jsem se nepřestal bavit až do titulků, jeden hlod za druhým, zábavná akce, perfektní obsazení. A to jsem prosím tu hru nikdy nehrál, takže mi nejspíš spousta fórků a pomrknutí utekla. Chci víc takových filmů! ()

babuška

věřím že tenhle film si diváka našel, ale já se místama nudil, na konci klasický klišé, a děj není nic moc, trikově a námětem jo, to je v poho, ale nevím jestli by tomu tentokrát, neslušel dvojdíl, holt fantasy mám já někde jinde, 2/40% ()

Milo384

Skvělá fantasy. Funguje vše - vtipy, zápletka, akční části i herci. Nenudil jsem se snad ani minutu. Dobrých fantasy je málo, takže musím dát plný počet hvězd. ()

Pavlo

Trailer nenavnadil, film parádne prekvapil. Dlho sme tu nemali kvalitnú fantasy. Tak som veľmi rád, že som pozrel tento skvost fantasy filmov za poslednú dlhú dobu. Herecké obsadenie príjemné, dej fajn aj so zvratom, efekty výborné, vykreslenie fantasy sveta krásne,... no radosť pozerať. Odporúčam fanúšikom fantasy ale aj pohodových filmov na letné večery. Tento svet by si zaslúžil ďalší diel :-) . ()

TinaTiber.

Dungeons & Dragons: Česť zlodejov (2023) 8/10 Fantasy, ktoré je povinnou filmovou jazdou tohto roka! Film je točený s láskou, ktorý vás mnohými scénami zahreje u srdiečka. Dej je naozaj plne nabitý nápadmi a výstižnými vtipnými hláškami, predloha a mytológia z rovnomennej hry DnD je plne využitá. Chémia medzi štyrmi hlavnými postavami je ikonická. Postavám navzájom na svojich pocitoch a šťastí záleží a tým aj vás prinútia zamilovať si ich! ()

Raziel811

Zbytečně se nebudu rozepisovat. Snímek je svěží, vtipný a dokonce i Michelle Rodriguez je celkem snesitelná. Chris Pine a Hugh Grant jsou ve svých rolích perfektní a je jen škoda, že nedostaneme druhý díl. ()

zekon

Já tam našel mé herní pecky Baldurs Gate, Icewind Dale, Beholdera, DM a rasy z Morrowind. Nenudilo, vtipné, skvěle udělané. No konečně něco ze světa D&D a FR co stojí za podívání. To se fakt povedlo. ()

Dandirion

Je to jako velkej dárek, ze kterýho padají další malý dárečky. Člověk fantasy žánrem nepolíben si ho užije, a ten kdo hrál D&D, četl knížky a pařil videohry z tohoto světa, poskakuje, tleská a jásá. Chci další díly! ()

hronikpetr

Pěkná fantasy, příjemně odsejpá i když má delší stopáž.. Rozhodně jedno z těch lepší fantasy o posledních 8 let.. Rozhodně doporučuji shlédnout za mě 78% ()

Woitisek

Je to vlastně dost povedený fantasy blockbuster. Je to našlapané, akční a zábavné. Během záživného příběhu vyprávěným dosti originálním způsobem objevujeme jednu zajímavou lokaci za druhou. Je to film vycházející z DnD, tudíž tu byla jako neznalec hádám tuna všemožných odkazů, předmětů a bytostí právě z onoho ''dračáku'', takže jsem byl o tyto reference tak nějak ochuzen. Je tu pestré seskupení postav s různými vlastnostmi a dovednostmi. Ve výsledku se jedná o našlapanou dobrodružnou fantasy bombu, kterou si užijí i neznalci Dnd. ()

Hixx

Fantasy svet Dungeons & Dragons má veľký potenciál a bolo už niekoľko pokusov stvárniť to vo filmoch, ale neboli veľmi úspešné až do teraz, toto dielko konečne pobavilo je plné humoru a nádherného fantasy sveta. Film som si užil, dej bol zaujímavý, červený mágovia vyzerali hrozivo, naša parta hrdinov bola tiež dobrá zmeska typkov takže ani neviem kedy tie 2 hodky ubehli. Určite sa teším na pokračovanie. ()

smartynaf

Osvěžující. V záplavě těch blikajících superhrdinů to je úplně jiný žák, z úplně jiné třídy. Palec nahoru. Už jsem nedoufal že se točí filmy, tohoto střihu, s duší. ()

Little_Sawy

Tak toto bol, najepickejší zážitok aký som snáď mohol vidieť! D&D som nehrál, ale zato film ma sakra bavil, warcraft mám v rukávu, len škoda, že som na tom v kine nebol, čo ma dosť mrzí, veľké plátno na tento fantasy, scifi, komedy film by to úplne sedelo! Sympatické osadenstvo hlavných postáv. Chris Pine ako hlavný postava je podľa mňa zbytočná, ale zase chrlí hlášky jedna radosť. Michelle, je za mňa drsná, z nej chrlí nepríjemná aura a nasrať ju, je fakt hrozný nápad, zo zbraňou v ruke je to hotová Xena! Druid alá menič tu bol celkom zaujímavý, dokázal sa zmeniť na akúkoľvek formu zvieraťa, čo obdivujem a fascinuje ma to. Mág bol síce nič moc no aj ten ukázal celkom zaujímavé schopnosti, čo vo filme skvelé prihodilo do kariet. Dúfam, že bude pokračovanie. ()

Dodagrad

Tohle je Fantasy s velkým F! Konečně tady máme D&D jak se sluší a patří se vším všudy. Nápad,akce,humor tady prostě sedí jako prdel na hrnec :) ()

futislav

Napínavé, svižné, místy nápadité a světe div se i humorné. Jednu hvězdu musím sundat za to, že to bylo tak moc americké. Chování, některé dialogy a postoje. Zároveň je na tomhle snímku krásně vidět, jak si i při takhle dobře udělaném fantasy nedokáží tvůrci poradit s temnou tajuplností, která by to posunula o level výše a přidala na dramatičnosti. Některé scény by si to opravdu zasloužily. Když se hlavní hrdinové ve vypjatých scénách začnou chovat jako puboši, úplně to zkazí dojem a je to jedna z těch typicky amerických vlastností ve filmu. Ale jinak dobré, 80% zasloužených. ()

Martin.Proko

Nuda a CGI kam se podíváš.  Ano snaží se to humorem , ale pokud bylo účel narážet na D&D  chtělo to  víc šlápnout . Vizuálně hezké, triky dobré, výprava dobrá.  Rozhodně neurazí a na odpoledne to stačí. Ale vracet se asi k tomu nebudete. Upřímně seriálový Zaklínač neměl o tolik humoru méně.  Chtělo to méně USA přístup a víc Britský  ...a bacha kde je okno. ()

Naby

Hezky efekty, dobre postavy. Ano, mohlo to byt trpchu vic vazne a mene vtipne, ale jako hezka, vtipna pohadka s dobryma efektama a napadama dobry. Celkem 4* ()

FiVe

Tak po hodně dlouhé době film který se opravdu povedl navzdory tomu že je to fantasy naprostá pecka super vyprávění humor dokonce i akce ()

zjs

Polovina herců tam hraje tajtrdlíky. Vůbec se to nedá vnímat vážně. Máte divný představy o herectví, ale možné sledujete moc marvelovoloviny.... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD