Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

Fidsta

Velice příjemný a sympatický fantasy. Kéžby se takovejch filmů točilo víc. Jednoduchý, svižný, milý, odsýpá to a na nic si to nehraje. Je to přesně to, co by to mělo být a co divák chce. ()

Likan7

Viděl jsem vůbec stejný film jako ostatní? Nejlepší Strážci Galaxie od prvních Strážců Galaxie? Zábava, dobrodružství, fantasy, režie, odkazy? Nemůžu asi říct, že by to byl nějaký vyložený průser, ale že by to byla nějaká nadstandartní, nadprůměrná zábava? Tak to vůbec. Ani jednou mě film nějak nestrhnul, ani jednou vyloženě nepobavil, nepřekvapil. Za mě vlastně zklamání. ()

waska

Super a příjemné překvapení. Je to zábavné, barevné, napínavé a hlavně je to tradiční Fantasy jak má být. ()

Nix

Tak překvapení se nekoná. Není to úplná nuda, akce a humor je tu fajn, kamera taky. Jenže nemohl jsem se zbavit dojmu, že story by mohla být udělaná daleko lépe a celkově film byl zbytečně natahovaný a delší stopáž mu opravdu neprospěla. Ty stopáže, kde se něco jen chystalo nebo se nic nedělo mne opravdu nebavili a zklamal mne i konec, kde jsem čekal daleko lepší a větší akci. Nejsem žádný expert na D&D, ale ten svět se mi opravdu líbil, proti tomu nemám žádný výhrady. Ale jako celek mne to moc nechytlo, ale jsem rád, že Chris zase dostal dobrou roli a ukázal, že pořád na to má. Mne tohle stačilo vidět jednou. ()

Lenart

Nadupaná, hravá a najmä s láskou natočená fantasy s veľmi sympatickými postavami. A obéznym drakom. Usmieval som sa popod fúz od začiatku až do konca.          85 % ()

bearmeedek

V první řadě bylo zklamáno mé očekávání. A může za to trailer. Který je klamavý. Je v něm několik ukázek, které nepatří do přímého děje, ale jsou to jen krátké vzpomínky. Takže ty bombastické akce prostě proběhly někdy dřív mimo film. Tak doopravdy je film hlavně pohádka. S dobrými postavami, pěkným vizuálem a hodně odlehčovaná humorem. Zábavné, ale už nemusím litovat, že jsem to nestihnul v kině. 70%. ()

junxi91

Skvělá akční, dobrodružná, vtipná a svěží fantasy podívaná, během které se člověk nenudí ani okamžik. Příběh tohoto filmu je logický a konzistentní a jeho fantasy svět je velice pestrý a bohatý. Hlavní postavy jsou sympatické, originální, humorné a neztratily by se v žádné dětské pohádce. Na začátku se ocitáme v arktickém vězení Revel's End, kde si svůj trest odpykává bývalý bard a člen řádu mírových sil harfistů jménem Edgin Darvis, společně se svou drsnou kamarádkou Holgou Kilgore. Do jejich cely přibude nový vězeň, přerostlý skřet, který to na Holgu zkouší a se zlou se potáže, protože Holga zrovna jí svůj brambor. Edgin a Holga žádají o propuštění před velkou porotou a zde vypráví svůj životní příběh. Jako člen harfistů si nadělal spoustu nepřátel, takže jeho manželku zabili učedníci Rudého mága, a zůstal sám se svou dcerou Kirou. Spřátelil se s Holgou, která mu pomáhala starat se o dceru. Rozhodli se, že si začnou vydělávat jako čestní zloději, kteří neubližují okrádaným a neokrádají ublížené. Edgin a Holga se spojili s amatérským čarodějem Simonem Aumarem, podvodníkem Forgem Fitzwilliamem a s jeho tajemnou známou Sofinou, která má silné magické schopnosti. Při nájezdu na pevnost harfistů se Edgin pokusil ukrást "Tabulku znovuprobuzení", aby mohl vzkřísit svou mrtvou ženu. Během krádeže došlo k souboji a Sofina zastaví čas, a díky tomu jsou Edgin a Holga zajati, zatímco ostatní utečou. A díky tomu skončili oba dva ve vězení a po dvou letech žádají o propuštění. Místo toho, aby si počkali na omilostnění, tak s pomocí jejich spojence kancléře, který umí lítat, utečou do Neverwinteru. Zjistí, že jejich bývalý kolega Forge se mezitím stal Lordem díky tomu, že předchozí Lord se stal náhle nezpůsobilým pro panování. Forge se celou dobu o Kiru staral a byl na ní hodný, a hlavně ji přesvědčoval o tom, že Edginovo sobectví a chamtivost vedly k jeho zatčení. Začíná být jasné, že Sofina je Červený mág a s Forgem zorganizovali zatčení Edgina a Holgy. Sofina pak nařídí strážným, aby Edgina a Holgu popravili, ale těm se povede na poslední chvíli utéct a mají plán - vyloupit Forgeův trezor a přivést Kiru domů během nadcházejících her "High Sun Games", což je krutá podívaná ve stylu gladiátorských zápasů. K tomu potřebují Tabulku znovuprobuzení, aby dokázali Kiře, že jsou nevinní a aby vzkřísili Edginovu manželku. High Sun Games byly sice zakázány, ale Forge je obnovil kvůli turistům a penězům. Edgin a Holga najdou Simona, když se během svého kouzelnického vystoupení snaží oloupit publikum o šperky a zachrání jej před lynčováním, a také naverbují krásnou zrzku Doricu, což je druidka, která se umí proměnit v jakoukoliv bytost a její lesní komunita bojuje s těžbou dřeva, kterou nařídil Forge. Dorica se přemění v mouchu a dostane se do Forgeova hradu a zjistí, že trezor má magickou obranu od Mordenkainena, na kterou je Simon krátký. Simon však věří, že magická relikvie "Přilba disjunkce" by na to mohla stačit. Vydávají se na hřbitov, kde odpočívají padlí Holgini předci, a vyptávají se jich na otázky. Simon k tomu používá talisman. Otázek musí být vždy pět, aby se probuzený mrtvý mohl vrátit do věčného spánku. Zjistí, že Helmu nakonec získal Xenk Yandar, paladin, který utekl ze své země Thay. V této zemi provedl mág Szass Tam jakýsi převrat, při kterém vypustil červený plyn, který proměnil Thayany v armádu nemrtvých. Bohužel, poslední mrtvý zůstává probuzen, protože dostal jen čtyři otázky. Skupinka se sejde s ušlechtilým, moudrým a silným bojovníkem Xenkem, který je provede skrz Temné podsvětí, aby získali helmu. Edgin však musí přísahat, že veškerý lup z trezoru rozdá běžným lidem. Sejdou se s Hodginým bývalým manželem liliputem, který jim dá speciální hůl. Ta se dá použít na vytvoření portálu mezi dvěma viditelnými místy. Díky tomu se povede dostat přes skalní průrvu a skupině se povede Helmu najít, ale pak jsou napadeni thajskými nemrtvými vrahy, které na ně poslala Sofina. Xenk je všechny zlikviduje, ale oni se po chvíli proberou (jsou přece nemrtví) a navíc zde v podsvětí má své nové doupě vyžraný rudý drak Themberchaud, takže o pořádnou akci je postaráno. Simon však má problém s ovládnutím helmy a jeho prapraděda jej nepovažuje za požádného kouzelníka. A tak se využije Hodgina hůl k proniknutí do trezoru. Místnost je však prázdná, je v ní magická past a Sofina v přestrojení za Kiru zajme Edgina. Nakonec jsou zajati všichni a jsou nuceni účastnit se her. Musejí společně s dalšími nebožáky unikat v bludišti před krutými černými pumami. Díky Doric se jim povede ze stadionu uniknout. Doric také zjistí, že Forge plánuje s pokladem utéct, a tak skupina ukradne loď a zachrání Kiru z Forgeovy pevnosti. Skupinka si uvědomí, že Sofina zorganizovala hry proto, aby z lidmi udělala to, co udělal Szass Tam s Thay - přeměnit je v armádu nemrtvých. A tak je potřeba jí v tom zabránit a zároveň dodržet přísahu, kterou dal Edgin Xenkovi. Jak to bývá v každé takové pohádce, všechno dobře dopadne. Film je nabitý kouzly, čárami, různými stvořeními, bojem dobra proti zlu, skvělými postavami, akcí, a hlavně je v něm dostatek humoru. Nejvíce mě pobavilo, když v Podsvětí prošly kolem skupiny bez povšimnutí chodící Mozky, které útočí jen na inteligentní jedince, což Edgina urazilo. Stejně tak bylo vtipné, jak se považoval za důležitého člena skupiny, protože on vymýšlí plány - pokud nevyjde plán A, tak je na řadě plán B nebo plán C, který je vlastně stejný, jako plán A. Prostě bomba! () (méně) (více)

E lan

Opravdu hustá a podařená fantasy oddechovka! Se správnou porcí triků, humoru a sympatických postav. Proč to takhle nejde vždy?? ()

gemi

Jó, kdyby fantasy vypadalo standardně takto, tak by mi ani trošku nevadilo! Krom toho, že je to parádní podívaná s úžasnou (digitální) výpravou, tak je to především svižné, vtipné a vůbec, ale vůbec se to nebere vážně. Takové fantasy ANO! ()

Forty-

Ako film z prostredia Forgotten Realms a DnD obecne je pre niekoho ako ja povinnost. Hned po par minutach sklamanie, ze toto neni proste celovecerna pecka, co bude konkurovat Panovi Prstenov, ani nic podobne. Je to dalsia Hollywoodska komedia, akurat ze s prichutou DnD. Ked sa s tym clovek zmieri, tak to vlastne az tak nevadi. Odsypa to, je to celkom sranda, herci su vyborni, clovek sa nenudi. Kludne by som dal pokracovanie. ()

Psycho.R

Moc velký překvapení, po prvni adaptaci jsem si dával cas na shlédnutí a zbytečně. Humor je příjemný, postavy taky, žádný velký CGI bordely na konci a Hugh Grant perfektní jako vždy. ()

noizcore

Poctivá fantasy a velkolepé dobrodružství, které tu už dlouho nebylo. Celou stopáž děj dobře šlape, postavy jsou kvalitně vykresleny (známe motivy, postavy se podle nich chovají a dojde i na nějaký ten vývoj). O páté hvězdě rozhodla výborná chemie mezi hlavními protagonisty a množství praktických efektů, což je v dnešním digitálním filmovém světě více než osvěžující. 10/10 ()

Pulper

Pěkný vizuál, dobré herecké výkony, zajímavý scénář, hodně legrace. Není to něco, z čeho bych byl kdovíjak odvázaný, ale líbilo a dovedu si představit i pokračování. ()

DogtownCZ

Šel jsem na to do kina bež nějakého očekávání, jen jako na takovou oddechovku a jako fanoušek D&D jsem si říkal, že by to mohlo být fajn. Nečekal jsem ale, že mě bude po dlouhé době nějaký film tak bavit. Je to svižné, je to nápadité a je to hlavně vtipné. Šlo vidět, že autoři světu "dračáku" rozumí, potěšily i zmínky o Icewind Dale, Baldur's Gate nebo Neverwinter. Určitě doporučuju! ()

Mini_X

Do kin dorazila očekávána adaptace jedné z nejznámějších deskových/online her na světě. I když jsem měl očekávání, tak jsem se obával, jak na mě film za působí, protože jsem jenom asi tak dvakrát v životě hrál herní titul. Ale mužů s úsměvem říct, že jsem hodně spokojen s výsledkem daného produktu. Snímek a všechno co by mělo mít správné fantasy film. Hlavní skupina postav byla asi ta nejlepší i nejzávažnější prvkem celého filmu (ono se to zdá, že tenhle prvek má většina filmů, ale ve skutečnosti někdy nemusí). Z hlavních postav jde cítit, že jsi svojí roli moc užívají a mezi mé oblíbence patří nemotora Justin Smith a metamorfomág (Harry Potter) Sophia Lillis. Byl jsem i hodně překvapený s komedii v tomhle snímku kdy mi přišlo, že prvek komedie vůbec mě ne vytrhaval z děje. Ale je trochu Škoda záporáka, který podle mě se potřeboval více rozvíjet v průběhu filmu. Ale další věc co byla hodně super, tak to kreativita fantasy, které sice je u hry, ale syčelo to nádherným vizuálem. Musím říct, že jsme mega spokojen a nemůžu se dočkat na plánovaný seriál. 8,5/10 ()

kaprson

4,5* Parádně šlapající a zábavně dobrodružná fantasy jízda.. a to skoro od začátku do konce. Svěží tempo, spousta origoš drobných nápadů, přehledné a v drobnostech i nápadité bitky, fajn postavy a hlavně nadsázka s většinou dobrými hláškami, pěkně vyvedené a pestré prostředí světa... Útěk druidky z města, exhumace na hřbitově i další zapamatovatelné scény. Záporáci za mě ok (a to hlavní zůstal ještě v záloze). Použití artefaktu na konci mě i patřičně dojalo.. A jako pověstná třešnička nádherné závěrečné titulky (s mini post scénou :-) Klidně bych to někdy brzy sjel ještě jednou - a na pokračování (aspoň doufám!) se těším, o tom žádná. ()

groz122

Jaká obrovská škoda, že vždy když už film nahodí řetěz, tak je tempo po chvilce zpomaleno přehnaně sentimentálním scénářem. Občas se film bere až moc vážně a občas si hraje na fantasy Avengers. Nějáké nápady jsou super. Hudba peckozní. Každopádně svěží vítr na poli Fantasy. ()

tlesk

Nejlepší fantasy od dob Pána prstenů. A myslím to smrtelně vážně. V životě jsem dračák nehrál (ten podle pravidel), takže mi určitě unikla spousta narážek a eastereggů. Přesto jsem se bavil královsky. Film se nesnaží tlačit nějaká velká poselství a nezapomíná tak na to, o čem ten žánr primárně je: o dobrodružné zábavě, sympatických hrdinech, nádherné výpravě (Island a Irsko tu filmaři vytěžili do mrtě), příjemném soundtracku a příběhu, který sice není kdoví jak inovativní, ale má tah na branku a funguje skvěle. Tohle se sakra povedlo a mám z toho hroznou radost. Takovou, že možná drobet nadhodnotím. Hravost autorů potvrzuje už jen sekvence s obézním drakem (když se někdo válí v jeskyni spoustu let, tak nebude hubenej jak Šmak, no ne?). To je přesně ten nápad, u kterého si říkáte jak je možné, že s tím někdo nepřišel dřív... ()

Dandy95

3.5* zábava, velice koukatelna, nenáročná, ale bohužel docela zapomenutelná. Game Night je pro mě o level výš. Velice fajn "nepřemýšlej a koukej" typ filmu, na který jsem se těšil a dostal jsem přesně co jsem čekal. Doufám ve dvojku! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD