Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

Standey

Svěží vítr v té hromadě hoven z jedniček a nul. Jistě i tady byla tuna CGI, ovšem dokonale vyvážená druhou tunou praktických efektů a protetických masek. Konečně někdo dokázal pochopit po čem fanoušek fantasy žánru touží. Diky... 8/10 ()

motyka52

Zábavné dvě hodinky se sympatickou bandou, spoustou hlášek a vtipných nápadů. Dojem nezkazí ani triky, které jsou při nejlepším průměrné. ()

Morzan

Tak nějak jsem si říkal na konci filmu: "Todle jsou solidní 4 hvězdy. Opravdu jsem se bavil". Potom jsem se ptal: "Co je s tím filmem špatně?" a ono vlastně nic špatně není. Dokonce jsem se perfektně bavil. Proč bych měl do p***le dávat 4 když jsem se tak perfektně bavil. Koho zajímá, že to nebyla špička, ale obyčejná zábava? Ten film byl tak obyčejně a bezchybně udělaný a zahraný, že to vlastně špička byla. Takže za mě 5/5 a prosím více skvělých obyčejných filmů bez debilních klišé, silných ženských leadů a hlavních záporáků, kteří jsou všem postavám pro smích. Více skvělých filmů, kde každá z postav má opravdu backstory s matching jedinečným charakterem, hromadou úžasných vizuálních scén a efektů, které nevypadají jako když někdo vyblije duhu, a zápletku, která není jen fancy fetch quest se side questem, který je vlastně main story. ()

flyer.nick

Super film, jen víc takových. Čekal jsem jen, že to bude větší řachanda a hlavně, že tam bude víc narážek na samotnou hru. Ale i tak super a hlavně spousta povedených detailů, tvorů a lokací. No a hlavně asi nejlepší efekty za poslední roky, žádný digibordel, i když se tam bez efektů neobešla asi ani vteřina. K naprosté dokonalosti chyběla asi jen víc akce a víc vtipu. ()

Tongo

No očekával jsem od toho docela málo a vono to bylo mnohem více propracované než jsem si vůbec myslel . Příběh je se odehrává v prostředí kteréi já sám mám dost rád takže už i to bylo velké plus. A k tomu postavy i humor je celkem fajn. Prostě takový fajn celovečerní fantasy film :) . 4 hvězdy 75% ()

Tycygo

Je to jizda, nenudi ani chvili, plno zvratu a referenci pro fanousky vcetne lasky a drama. Vsechno tam je a je z toho krasny rodinny dobrodruzny film se super animacemi. Komplexni ziva alezitost, kde snad jen epicka hudba chybi, protoze na ni neni cas v tomto zbesilem dobrodruzstvi. Prijemne fantasy prekvapeni, ktere dokazuje, ze tento zanr neni vycerpany a da se delat kvalitne a originalne. Ps: Owlbear, chubby "dráček",iluzorni magie a mnoho dalsiho vas urcite pobavi. ()

Rocknar

Po dlhom čase kvalitná humorná fantasy, ktorá prenáša ducha obľúbenej spoločenskej hry na plátno. Tento film boduje vo všetkom. Scenár, hudba, herci a hlavne humor, ktorý je správne ostrý a absurdný ako sa na DnD kampaň patrí. Na niektorých scénach sa smejem ešte hodiny po odchode z kina 9/10. ()

tykwo

Mé více jak 20let staré vzpomínky na hraní Dračáku s kamarády v potemnělém kucmochu ožívají na filmovém plátně. Družina hrdinů řeší nástrahy jejich výpravy podobně absurdně a vtipně, jako kdysi my v našich fantaziích. Moje hodnocení určitě ovlivňuje nostalgie, ale i tak splněný sen malého nerda, který zbožňoval DnD, Baldurs Gate a Neverwinter nights. Doufám, že se dočkáme pokračování. A prosím v kině! NE seriál! ()

Giorgione

Dračí doupě je suverénně nejlepší záležitost minimálně za poslední dva roky, na kterou fakt stojí za to jít do kina. Tím spíše, jaká byla dosavadní tvorba, kdy jednička vedle toho vypadá jak shit a dvojka taktéž nic moc. Neuvěřitelná jízda od začátku do konce, která nenudí a vždy zabaví nějakým novým nápadem, myšlenkou, bojovou scénou nebo sesíláním kouzel, řešením problémů, stejně jako dokonalou dovedností spojit vtip s vážností. Největším překvapením v dobrém slova smyslu je potom příběh, který je úplně jiný, než by člověk od dračího doupěte očekával. Spolu s tím pětka postaviček, kdy každý je unikum a má svůj osobní příběh, herecky jsou dobře obsazení a jejich frontman fenomén. Konečně vynikající film, kdy člověk nelituje vyhozených peněz a konečně důstojný svojí značce. A to i přesto, že má svoje chyby, kterých je škoda: prospělo by mu v některých scénách ubrat na tempu a zvolnit, aby některé scény dokázaly s člověkem pohnout. Závěrečné rozhodnutí barda je právě proto dost podivně rychlé a prázdné. Druhá chyba jsou záporáci: jeden z nich je trapný, druhý je i přes všechny vynikající scény se sesíláním kouzel (Voldemort bledne závistí, a to už byl bledej dost) nakonec trapně odstraněn. Zapamatujete si je v pohodě, ale oba jsou charakterizovaní nejméně ze všech postav filmu. Dohromady je i přesto nové dračí doupě naprostá bomba, kterou má smysl vidět víckrát. Strašně rád bych tomu dal pět hvězdiček, protože takovou euforii jsem po odchodu z kina dlouho necítil, nicméně se těžko popírá, že je to trošku fast-food. Nerad bych to tím shodil, protože na tohle žrádlo jen tak nezapomenu. 9/10 ()

Paan_rostlin

Paříte-li ,,Dračák´´, nebo jste-li fanouškem fantasy, nebo kvalitních pohádek s komediálními prvky, tohle je jasná volba. Nejokouzlující členkou družiny pro mne osobně byla elfí druidka... ,,Taky jsem tahal kočku z ryby...´´ Já osobně se pokouším DrD II hrát, za fanouška fantasy se považuji, na premiéře jsem byl s učitelem z místního gymnázia, který si maluje vlastní figurky na drdčko (a jeho početnými svěřenci), takže mohu být považován za zaujatého, ale tohle je výpravný blockbuster, na který jsem byl zvědavý, a poté velice mile překvapen, neřku-li nadšen... ()

Stepan.Frank

Vlastně proč ne? Hezké prostředí a kulisy, relativně nápadité akční scény, neskutečně charismatický Chris Pine v hlavní roli, příjemný příběh, který i sem tam vystupuje z okovů typického klišé a ono to vlastně docela funguje. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves je pěkné fantasy, které kina bohužel postrádají. ()

Hiashi14

Opravdu velmi příjemné překvapení. Po posledních marvelovkách, což beru jako velmi blízký žánr k tomuto, jsem se skvěle bavil. I když tenhle film měl chybky, tak nebyly tak velké, aby to filmu nějak zásadně ublížilo. Ps. Když už jsem do kina vytáhl přítelkyni, která při odchodu z kina prohlásila “na to, že tento žánr moc nemusím, tak to bylo super”. To už něco znamená. ()

MichalZL

Dungeons and dragons je sympatická, vtipná a svieža fantasy komédia, ktorá svoj zdrojový materiál spracúva s takým rešpektom a nadšením, že to aj mňa ako ,,nehráča" D&D zahrialo pri srdci. V štýle tradičného D&D dobrodružstva sa totiž nesie celý film: Nesúrodá partia hlavných postáv s bohatými ,,backstory" príbehmi a rôznymi schopnosťami rieši sériu problémov, ktoré ich kľukatou a dlhou cestou konečne privedú k stanovenému cieľu. Dej tak môže pôsobiť trochu nesúrodo ale som presvedčený, že ide o zámer. Tvorcovia filmu rozumejú, čím sú tabletop rpg hry výnimočné a pre každého fanúšika je tak tento film povinnosťou. Ľudia, ktorí dúfajú v kvalitný oddychový film ale D&D ich nezaujíma nebudú v ničom sklamaní: film je nabitý sympatickými postavami, úžasným humorom a po audiovizuálnej stránke je zvládnutý na jednotku. ()

majorzeman13

Film mne velmi mile překvapil. Nadprůměrná,Skvělá podívaná. Povedená,kvalitní fantasy zábava. Snímek hýří humorem,nápady.,akcí,triky,monstry,magií...... Blockbusterový biják,jak vyšitý ! ()

jara12

Nápaditá adaptace této značky na filmová plátna se velice vydařila a my tu dostáváme fantasy svět, který má co nabídnout a mohl by s námi zůstat ještě dost dlouho. Hlavní skupinka postav je natolik rozdílná, že si každého zapamatujete a zároveň oblíbíte. Děj jde rychle kupředu, a vy se po celou stopáž jen smějete z velice povedených vtipů, které nesází na jednoduchý styl humoru. Nakonec chci jen říct, že si film užijete aniž byste znali cokoliv, co Dračák nabízí. ()

DavidNDrtic

Je to na pomezí 4 a 5 hvězd ale musím dát 5 protože takhle jsem se v kině dlouho nebavil dobře napsaný postavy, děj, motivace, občas to trochu zakopne ale pak se to vrátí na správnou cestu a jde to stále rovně. Spoustu humoru, akčních scén a napětí. Silných 8,5 z 10. ()

Banditek

Po dlouhé době jsme se dočkali dalšího fantasy filmu a mužů říct, že čekání se vyplatilo. Je to akční, vtipný, svěží, a hlavně úplně bláznivý, cely film jsem sedel na zadku a nestačil jsem lapat po dechu. Film vám nedá ani chvilku klid a vy musíte jen obdivovat, s čím vším scenáristé přišli. Jedná se o úžasný fantasy film a nejspíš i o jeden z nejlepší za dlouho dobu. Herci podávají skvělý výkon a jde vidět, že je to baví. Doporučuji vidět v kině, něco takového už tu za chvíli nebude. ()

Tusak

Takto vyzerá poctivo odvedená práca. Tempo slušné, sympatický cast, zábavné prvky, príjemná hudba a hlavne to funguje. Sú tam samozrejme nedokonalosti, skratky pri konci filmu, aby sa ušetril čas, miestami zlé CGI a podobné drobnosti, ale overall veľmi zábavná, nápaditá, akčná ale aj vážna Fantasy popcornovka. 7,5/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD