Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

bigmatko

zdalo sa mi, že sa miestami inšpirovali aj VOX MACHINA čo by bolo výborne keby sa podarilo zfilmovať. Ale aj samotný DaD ponúka množstvo vizuálnych scén, ktoré na fantazíjnom podklade rozkrývajú nespočet nápadov, akcie a určite na lutne zahrajú každému fanúšikovi Fantazy produkcie. ()

DeJiF

Řekl bych, že naposled, co jsem byl v kině na čistokrevném fantasy, tak se jednalo o Warcraft: První střet. Pravdou je, že pravých, nefalšovaných fantasy filmů vzniká docela málo, tedy aspoň těch dobrých. Nu a vzhledem k tomu, že jsem mnohokrát projevil zájem zahrát si pořádnou kampaň D&D s tím, že mé naděje se rozplynuly potom, co jsem zjistil, že takových nerdů jako já bude opravdu málo, se Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves zdál jako film pro mě stvořený. Nu a nebudu lhát, očekávání byla vysoká i vzhledem k parádnímu skóre, které tu film získal. Pravdou je, že tento film rozhodně nebude pro každého, protože k němu musíte přistupovat opravdu jako k D&D. Já sám jsem chtěl původně filmu vytknout neprohloubené charaktery postav, jenomže ani v D&D vaše postavy nemají kdo ví jakou hloubku, hráči si prostě navrhnou základní charakter s nějakou minulostí a cool jménem, což i Honor Among Thieves splňuje. Na druhou stranu aspoň vztah mezi bardem a jeho dcerou mohl být o něco propracovanější vzhledem k tomu, že se jedná o hlavní důvod celé výpravy, ale otázkou je, jak by to film stíhal více probrat. Tím se dostávám k velkému plusu a to k tempu, které je fakt svižné a na to, že stopáž je zhruba dvě hodiny, tak mi to v kině uteko, jako by to bylo 40 minut. Akce je zábavná a nápaditá, všímal jsem si experimentů se záběry s kamerou, které někdy nevypadaly úplně nejlépe a někdy se zase vydařilo neskutečně zajímavě zabrat nějakou scénu. CGI se taky podařilo povětšinou ukočírovat na nějaké obdivuhodné úrovni (až na srnku) a vzhledem k tomu, že snaha byla, tak jsem se do světa mohl řádně ponořit. Navíc se do plánů hrdinů často dostávají zádrhely a nečekané zvraty, zhruba podobně jako v reálném životě a nebo v kampani s nějakým zlomyslným dungeon masterem a je tu velký důraz na maličkosti. Film se během i mimo akci honosil humorem, který nikterak neurazil, párkrát mě přiměl k uchechtnutí a jindy jsem dostal záchvat smíchu na dobrých deset minut (například scéna se špekatým drakem, ano, mám velmi vytříbený humor). Krásnou třešničkou na dortu je hudba, která nezůstala upozaděna a místy vytvářela atmosféru typické středověké taverny. Jediná věc, která ve finále zamrzí je worldbuilding, ten je spíše načrtlou kulisou pro děj a i hlavní záporák nemá takový deep lore, jak jsem původně doufal a drží se tak klasické premisy o ovládnutí světa. To teda asi vyloženě nevadí, ale určitě by byl prostor ke zlepšení. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves je na míru ušitou D&D kampaní a to opravdu po všech směrech, což si sice vyžádalo za oběť nepříliš silné finále, které ovšem dává smysl, na druhou stranu tento film má mnohé další věci, kterými se může chlubit a myslím si zkrátka, že postupovat přesně podle D&D šablony byl chytrý tah. Já tedy doufám, že se v budoucnu dočkáme pokračování v podobném stylu a nebo, že snad jednou konečně taky usednu za stůl, hodím si dvacetihrannou kostkou a vpálím fireball do xichtu nějakého draka. ()

Pekyno

Nečakal som veľa a dostal som - svieži, vtipný, nápaditý, sebaistý, chytľavý, originálny, prekvapivý film - a hlavne, neberie sám seba vážne - čo mi je vždy, nad mieru sympatické. ()

LadyLokiLili

Do kina jsem šla naprosto bez očekávání a byla jsem ohromena. Akce, humor, zápletka. Prostě všechno dokonale klapalo a ani chvilku jsem se nenudila. Nikdo se nesnažil tlačit na pilu a nebylo to zbytečně překombinované nic tam prostě nechybělo a tak nějak to přirozeně sedlo. Film zkrátka šlapal jak hodinky a celé to tak nějak rychle uteklo, že mi ani nepřišlo, že to trvalo dvě hodiny. Fakt skvělý, můžu rozhodně jen doporučit. Podle mě si přijde na své i člověk, který o D&D nic neví. Sice je tam ukryta spousta referencí, které znalci neuniknou, a přidají filmu své kouzlo. Ale za mě to funguje jako dobrodružná komedie i pro neznalé diváky. O skvělém zpracování co se týče efektů a vizuálu ani nemluvím. Za mě fakt pecka ! ()

Antix

Naprosto neskutečná jízda co chytí na začátku a nepustí až do konce. Jak tady píšou jiní "takoví fantasy Strážci galaxie" tak s nimi nemohu nic než souhlasit. Po druhé návštěvě v kině a opět super zábavě nemohu dát nic jíného než plných 5 hvězd. ()

Libb

Mně se to líbilo. Jako ne, že by to bylo to nejlepší, co jsem kdy viděl, ale v dnešní době superhrdinů a superkorektních filmů je osvěžující vidět klasiku. Jo, děj mohl lépe navazovat, něco mohlo jít víc do hloubky, ale co je pro mě důležité je, že mě vůbec nevadilo, že to je tak, jak to je. Děj má spád, humor je na nějaké rozumné hranici, ani křečovitý, ani násilný, ale pro mě tak akorát. Postavy jsou fajn, věřím jim to, i když některé mně moc sympatické nejsou (Simon). Další poměrně vyjímečná věc je, že trailer si na nic nehraje a dostanete fakt to, co čekáte. Pohodovou podívanou. ()

Knifeos

Vlastně co chtít víc než po skončení filmu odcházet s úsměvem na tváři? D&D je neskutečně zábavným filmem a zároveň sakra dobrým fantasy, tedy z žánru těch filmů, které to bez letité frančízy mají v kinech hrozně těžké. Tohle se ovšem mimořádně povedlo. Jsou zde skloubeny různé prvky filmu, které mají různí diváci rádi a mohou tedy být skrze tuto projekci spojeni a odcházet se stejně skvělými dojmy. Po stránce humoru je jasným lídrem Chris Pine, kterou svoji roli zandal mimořádně a nikde jsem ho dosud neměl radši než zde. Velkým překvapením je Jean Page ve velmi sympatické roli, kde si mě plně získal a to stejné dokázaly vlastně všechny postavy, protože casting se zkrátka povedl a film dává jasně najevo, že při natáčení byla totální idylka. Příběh jako takový je hrozně chytrý, dotáhnutý do konce a není na pořadu dne hledat slabší pasáže, protože tady byly nanejvýš pasáže, kde se polevilo na tempu. Nejvíc potěšila bezkonkurenční část na hřbitově - takhle jsem se u filmu dlouho nesmál... Vesměs tedy maximální spokojenost, dvojka není třeba, ale podobně povedené fantasy jednoznačně ano. Z tohoto kousku se může lehce stát další televizní kult, který bude Nova každoročně omývat, ostatně i Artušovi se to tenkrát povedlo. V rámci žánru bezostyšných 9/10 ()

peto.smeto

No takéto príjemné kinosálové prekvapenie by som teda nebol čakal. Konečne po dlhom čase majestátne epické fantasy, ktoré nemá tendenciu sa na niečo hrať, srší v mnohých prípadoch až parodickým vtipom, nadupane svižnou akciou, disponuje sympatickými hercami, ktorí si svoje úlohy očividne užívajú, a dokonca medzi nimi funguje aj chémia, ktorá hlavne v týchto typoch filmov nemusí vždy byť prítomná. Náramne som sa bavil, počas celých dvoch hodín mi nezmizol úsmev z tváre, čo už o niečom naozaj svedčí. Pre fanúšikov stolových hier a hlavne RPG dobrodružstiev z mladosti nás mileniálov (Baldur´s Gate, Neverwinter Nights, Icewind Dale) je toto povinnosť, ktorú si nemôžete nechať ujsť. Tentokrát sú pozitívne recenzie plne oprávnené, a ja osobne privítam prípadné pokračovanie s otvorenou náručou. ()

w.w.

Asi je to tým, že poslednú dobu chodím do kina na akčné sci -fi a hrdinov čo zachránia svet, tak toto je príjemná zmena - prostredie taký detský stredovek a kopa vtipných vsuviek a dobrých zábavných nápadov... žena si nevšimla, že Torettova spolujazkyňa z Fast série má chlpaté podpazušie ()

Rogamko

Dungeons & Dragons film ktorý som rád že som videl a úprimne ma dosť prekvapil s kamošmi sme hrali aj hru a aj keď stále hľadám v hre sekeru a nemám plán B, lebo plác C nefunguje, tak skúsim plán A ktorý možno fungovať bude a sekeru nájdem a keď nie uvidím čo bude, ale teraz k filmu. Príbeh je dosť jednoduchý partia zlodejov hľadá cenný artefakt ktorý dokáže vrátiť milovanú osobu späť. Samozrejme ako býva zvykom nastanú komplikácie a ten koho považujete za priateľa sa stane vašim nepriateľom. Začiatok je trošku pomalý ale keď sa dá partia dokopy tak sa to rozbehne, efekty sú skvelé tak isto ako postavy, príšery, čarodejnica a prostredia sú tiež skvelé, do tohoto všetkého sekunduje skvelá hudba počas celého filmu čo je veľké plus. Takéto dobrodružné fantasy mám rád a je škoda že ich je stále menej a menej tak ako sa mi páčil film Warcraft tak sa mi páčilo aj toto, snáď sa dočkáme pokračovania keďže pri Warcrafte sme sa nedočkali čo mňa osobne mrzí. Čo sa týka hereckého obsadenia herca Chrisa Pinea a Michelle Rodriguez moc nemusím ale tu mi celkom sadli, ostatný sú tak isto fajn najmä divotvor Sophia Lillis ktorá bola super a záver v boji s čarodejnicou ktorý mi trošku pripomína scénu HULK vs LOKI ( Avengers ) tak to bolo super a pobavilo, tak isto Justice Smith ako čarodej nesklamal, Regé-Jean Page bol tiež výborný ako neohrozený hrdina ktorý síce veľa kecá ale s mečom to ovláda na výbornú a v poslednom rade Hugh Grant ktorý ako záporný herec mi prišiel tiež veľmi fajn ako taký ulízaný had. Humor je vo filme trochu suchý občas nemastný neslaný ale dá sa na ňom zasmiať. Čiže aby som to zhrnul ako celok film výborný zábavný a hlavne tie 2 hodiny a 15 min ubehnú dosť rýchlo čiže sa nenudíte ani chvíľu. P.S za titulkami je scéna treba kuknúť. 8/10 ()

dlouheBidlo

Fantasy pohádka pro celou rodinu. Zabije čas, nijak neobohatí, nepřijde s absolutně ničím novým. Zahraná mírně naprůměrně, natočená poctivě řemeslně, ale jinak nic. Druhý den už nevím o čem přesně byla. Dávám dvě hvězdy, abych trochu chladil místní nadšení. Za jiných okolností bych dal s odřenýma ušima tři. ()

TheSecond0ne

Dle mého skromného názoru se bohužel nejedná o fantasy svět, který by mi dokázal, že v současnosti je někdo schopen natočit absolutní pecku v tomto žánru. I přestože si vážím tohoto filmu a všech jeho kvalit jako například překvapivé hrátky s vyprávěním nebo občasné vtipné momenty či akci, nemohu prohlásit, že jsem si tento film zcela užil. Zkrátka jsem nebyl přesvědčen o tom, že všichni do tohoto snímku dali vše. Například oblečení. Nechápu, proč Ch. Pine běhal v kalhotách někde z wishe nebo rádoby čarodějův ohoz. Záporák jeden good, druhý absolutně zbytečný a nohsledi, o těch ani nemluvě, totálně nevyužití a nadbyteční. Kvalita efektů byla snesitelná a herci, vzhledem k jejich historii, taky ušli. Dle mého tu bylo více postav než bylo potřeba a některé příběhové části, na které bylo upozorňováno a byly důležité, vlastně nebyly. Občasné klišé lze přehlédnout, stejně tak, jako inteligence některých postav. Film na jedno zhlédnutí a rychlé zapomenutí. Nenáročné, odpočinkové, ale bez potenciálu. 3/5, realita 3.25/5 ()

Rebel24

Skvelá ľahká akčná dobrodružna jednohubka pre všetky tipy divákov s emóciami, skvelými vtipmi a najmä sympatickými postavami. Lorne Balfe dokazuje status jedného zo súčasne najlepších tvorcov soundtrackov, jeho dynamika v hudbe dodáva najmä akcii oveľa vyššiu dávku epickosti. Jedine co mi chýbalo ku absolutoriu je väčšia sofistikovanosť a naopak príliš veľká predvídateľnost, keby sa podarilo zakomponovať viac prekvapivých zvratov, išlo by najmä vrámci žánru dobrodružných filmov k úplne top snímke. Ale scéna s vlámaním sa do trezoru cez obraz bola úplne špičková, títo sympaticki zlodeji by sa nestratili ani v našej politickej scéne a ešte by si aj vyslúžili od ludi ovacie. 88% ()

RoyBatty444

Fantasy vtipné s drakmi (vysokotonážnim) a slabým záporákom. O fanúšikov je postarané a nás ostatných tiež ,ale ide o tuctovku. ()

Chicharron

Pozitivně kvituju návrat Hugh Granta do blockbusteru, Chris Pine sice od rolí v Star Treku působí poněkud omšele a bohužel je vizuálně dost těžko odhadnout, kdo z dua Grant - Pine je starší... Film uchvátí akcí, vtipem a dokonalými triky, co je ale utrpením, je jeho přehnaná stopáž a poslední 1/4 filmu už dost ztrácí tempo. Škoda. ()

TOPmoovie

technicky pekne, obcas krasne scenerie. neskor stale nasilu tlacene do komedie a vela stupido emocio scenok.  ak mas chut na komediu, asi ta to nesklame:) ()

camilamlynar

Konečně super fantasy, co má naprosto všechno! KValitní hudbu, dokonalý příběh, nepřekonatelné akční scény a sympatické hrdiny. Jsem opravdu nadšena, že to tak vyšlo :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD