Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

stret

Niekto sa tu hral na Forest Gumpa, a samozrejme to pohnojil, lebo doba kedy Češi robili dobré filmy je dávno preč. ()

j27

Pro mě největší překvapení roku 2019! Pamatuju si upoutávky z metra, ale hned mi bylo jasné, že Suchoš bude jen starší verze Máchy že sněženek.......omyl. Filmu se dá asi vytknout hromada věcí, ale natočit takhle dlouhý film, nádherně melancholický film u kterého člověk hrdinu nelituje.....za mě pecka! A před Suchánkem klobouček. Ani v nejmenším jsem mu nevěřil. ()

VerJer odpad!

Hroznej debil potka hroznou kravu a zijou spolu hroznej zivot. A pak umre. No taknzo byla slusna mrdka. Jsem rad ze se za penize z dani toci tyhle srance a nazyva se to kulturou. ()

Dalajlada

Hodně tragická komedie o jednom zprackaném životě. Zpackaném z pohledu naší zvrácené společnosti. O tom, jak je Pepa bezkonfliktní člověk a jak ho naše doba vidí. Tichého, klidného, jako člověka, do kterého se dá kopat a který se dá zneužívat. ()

zuzam

Od filmu jsem nic nečekala a shlédla ho náhodou a to víc jsem byla příjemně překvapena. Tragikomedie o jednom životním smolaři, Suchánek hrál výborně a přirozeně i ostatní herci byli jednak dobře vybráni a taky hráli skvěle. Sice se nelámete v pase smíchy, ale zato vám pomůže nahlédnout do života lidí, kteří jsou pro svou měkkou a v zásadě hodnou povahu, vláčeni nepříznivým osudem. ()

jjemi

Poněkud statický děj. Stále jsem čekala na obrat a on nepřicházel. Přesto doporučuji každému, kdo má splín, nechuť do života apod. neboť příběh může diváka nabít chutí řešit momentální problémy - "přece nejsem Pepa:-)" PS: Suchánek hrál překvapivě dobře, nešaškoval, dokázal ve mně vzbudit porozumnění. Tak dlouho se sociálně se propadal, až ... ()

peter.m

"V Česku Pepa, u nás Vojtech. Rovnako nepodarené tak ako ich nepodarené životy v nepodarených krajinách." /príbeh-/herecké výkony-/pointa*/hudba-/výprava-/ ()

doublefish

Pro karanténu vhodnej film. Paní Špalková famózní a pan Suchánek, (který se skvěle vleče od ničeho k ničemu :-), jakbysmet . ()

bonsetti

A mě se to líbilo, na rozdíl od většiny zde hodnotících. Dokonce i Suchánek se mi tu líbil, jak hraje, a to už je co říct. Dávám pohodové 4*. ()

PORTER44

Otloukánek Pepa od mládí až do dospělosti,našlo se tam pár úsměvných scén,sex na záchodě,šňupání kakaa,taxikář který Pepka chápe a nakonec konec Pepka.Průměrná podíváná. ()

RADX1

Čekal jsem něco slabého - ani se nedíval jak si film stojí v žebříčku a o to více byl mile překvapen. Scénář byl hodně nostalogicky naladěný a například ty školní trapasy mi přišly super věrohodné. A to tak že jsem hned začal vzpomínat na ty své. :-) Dokonce i na metodiky jak na odvodu zamodrat. To prostě u americké produkce není. Snad jen ke konci to začíná být trochu slabší, ale samotné finále je do pohody s lehce hořkou příchutí, ostatně jak to už u naší filmografie bývá. ()

gapa466

Film jsem viděl spíše omylem. Kolikrát jsem ho v seznamu češkýách filmů viděl a nic mě netáhlo ke shlédnutí. Nebyl až tak špatný jak jsem předpokládal. Michal Suchánek hraje pěkně a věřil jsem mu to. Petra Špalková dobrá jako vždy. Já si z toho vzal, že extrémy jsou špatné. Protivná, histerická, zlá Petra Špalková a na druhé straně milující, citově závislý Martin Pechlát. České, komedie, "Suchoš". 3* ()

Portyc odpad!

Okamžitě se mi vybavila hláška Vítězslava Jandáka z filmu Tankový prapor: "A kdo nám teď, soudruzi, poví, vo čem to vlastně je?" Tenhle film je o ničem, už dlouho jsem takovou nudu neviděl. Nemá cenu dál něco psát, obrovská ztráta času byla už jenom ten film dokoukat až do konce. ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Pepa z roku 2018 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera tato česká a poněkud hořká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku filmu v koupelně spadl muž středního věku na podlahu a zemřel. Záhy vyšlo najevo, že onen nebožtík se jmenoval Pepa (Michal Suchánek) a během umírání se mu vybavil celý život. A právě na jeho smolný a v podstatě nešťastný život jsme se 88 minut podívali spolu s ním. Před dávnými lety se jeho maminka coby vyznavačka hnutí hippie zúčastnila bouřlivého večírku, na němž přišla do jiného stavu s náhodnou známostí (Jakub Kohák), který od nich za pár měsíců utekl. Ve školce měl Pepa potíže, které pokračovaly i ve škole. Když však zvládl maturitu, byl přesvědčen, že jeho život teprve začíná. Začalo to příznivě s neuspokojenou spolužačkou Evou Hájkovou (Barbora Vojtíková), se kterou měl na WC během večírku první pohlavní styk. Když však za ní přišel druhý den, tak jej Eva už nechtěla. Následovala pozvánka vojenských pánů a šňupání kakaa, které mělo mít za výsledek modrou knížku. Nakonec se ukázalo, že to nebylo třeba. Kamarádi i přes toto šňupání odvedeni byli, ale Pepa kvůli platfusu a tělesné slabosti nikoli. Mladík tedy nastoupil do zaměstnání v kanceláři, kde strávil zbytek svého profesního života. Jeho kolega s nadřízený Tonda (Filip Blažek) se stal jeho kamarádem a jednou jej vzal s sebou do nočního podniku, kde jej seznámil se svou dívkou Jarmilou (Alice Bendová), sle hlavně se Zdenou (Petra Špalková). Ta na Pepu ihned vystartovala a on se domníval, že ji okouzlil. Samozřejmě netušil, že dívka čekala dítě a na něj chtěla jen „hodit“ otcovství. Takže následovala svatba, porod a pak běžné životní starosti. Pepa se doma ani nevyspal, a tak to doháněl v práci do té doby, než byl načapán. Později k Pepovi do kanceláře nastoupila mladá dívenka Pavlínka (Alena Doláková), která nahradila Tondu, jenž povýšil na ředitele. To s Pepou dost zamávalo, ale naštěstí byla brzy převedena jinam. Ojedinělé chvilky štěstí zažíval jen při voyeurském nahlížení dalekohledem do bytu v protějším domě, v němž prožívala svůj zdánlivě idylický partnerský vztah mladá dvojice – Eman (Martin Pechlát) a Irena (Anna Stropnická). A tak život pokračoval. Pepa s manželkou jel opět k Tondovi na karty a při návratu domů se opět spolu pohádali. A on se rozhodl, že už ji nikdy nechce vidět. Už se nechtěl vrátit domů a potloukal se v parku, kde narazil na Pavlínku. Ta jej prosila o nocleh, protože neměla kam jít. Takže se ocitli na hotelu, kde se nechala Pepou svléknout a pak se šla sprchovat. A chtěla, aby se Pepa šel sprchovat s ní. Ten nadšeně naklusal do koupelny a ….Chudák Pepa, to jsem měl na mysli během celého sledování této hořké dramatické komedie. Spíše bych to slovo komedie úplně vymazal a ponechal jen to drama. Smích byl ode mne na míle daleko, nicméně se nedařilo říci, že bych se až do konce 88 minut dlouhého filmu nudil. I když to vlastně celé bylo spíše k pláči. A jak to celé dopadlo ? V podstatě špatně, ale podrobnosti si nechám pro sebe. Suma sumárum, snímek Pepa ode mne získal dvě Pepíkovy hvězdy **. () (méně) (více)

Tenzo

Chápu, že tento film není pro každého. Ono je těžké vidět předobraz běžného života, tak jak se spoustě lidí opravdu děje. Připomíná to trochu remake filmu postel. ()

milos.bradik

Film o ničem. Hlavní hrdina je nekňuba, který čeká na ten pravý dokonalý zážitek a protože jen čeká a nic nedělá, tak se nedočká. Nejhorší je, že podobných lidí je mnoho. ()

JWK

Mě se to líbilo, pohoda, jednoduchý, reálný... hodně lidí se v tom uvidí... co se mi líbilo byla kamera, některé záběry byly opravdu parádní... ()

Itanek

Hořká komedie - tedy spíš tragedie o smutném životě jednoho podpantofláka. Suchánek i malým vzrůstem se k tomu hodil, stárnutí hlavního hrdiny vyřešeno fajn. Nečekejte nic světového, z herců byla fajn Špalková (1 h) a jako chlap musím pochválit kvality Dolákové (2 h). Chudák Pepa, ze soucitu k němu přidávám čtvrtou hvězdu. ()