Pepa

Pepík

Komedie / Drama

Česko, 2018, 90 min

• M_crha

Už dlouho jsem nebyl v takových rozpacích! To je tak amatérské. Jako kdyby to natáčela okresní televize s tím, podívejte a to je Suchoš a taky tu máme Koháka a Bendovou. Díval jsem se co má pan Novák za sebou a to je jeden průser za druhým. Jak někdo mu může dát peníze na další film? Vždyť kdyby to byl chirurg tak má na kontě 4 mrtvoly, šel by k němu někdo další na operaci?(12.4.2018)

• zlamic

A je tu další filmová katastrofa. Bohužel tento film nezachrání ani Suchánek ani Kohák a nezachránil by ho ani Rudolf Hrušinský. Kde není režie, není scénář a přítomnost herců není podstata toho, že z toho je nutně film. Tomu filmu chybí úplně všechno co film dělá filmem. Měl jsem pocit, že to je nějaký druh skryté kamery, že pak přijde na pódium někdo kdo řekne." Jé to je skrytá kamera my jsme chtěli zkusit jestli to vydržíte až do konce. Jste opravdu otrlí proto v salonku máte chlebíčky a 2 deci". Bohužel nic takového co by to vysvětlil, zůstalo to v rovině blbého filmu. Jedna hvězda patří hercům, které prosím nechoďte do každé kraviny a na režiséra Nováka bych si jako herce dal fakt majzla.(12.4.2018)

• Rohy212

Záměr scenáristů Jána Nováka a Jaroslava Sauera je přitom jasný. Suchánkův odstrkovaný podpantoflák Pepa má v divácích vzbudit lítost, protože všechno špatné, co se mu kdy přihodilo, podle něj nebyla jeho vina. Soucit se však hledá poměrně těžko pro postavu, která si po večerech prohlíží tajně pořízené fotografie své dvacetileté sekretářky a následně nad nimi masturbuje ve sprše.(12.4.2018)

Když jsem poprvé viděl trailer na film Pepa (a vlastně jsem díky tomu zjistil, že vůbec existuje) začal jsem se těšit. I přesto, že má film za režiséra i scénáristu Jána Nováka který stojí za Kameňákem 4, totiž film vypadal sympaticky. A především to vypadalo, že Michal Suchánek konečně opět ukáže, že na to jako herec má a zvládne i komplikovanější postavu- protože hrát umí. Pepa se snaží být jakousi českou verzí Forresta Gumpa či Americké krásy, tedy dvou legendárních amerických filmů které jsou perfektní satirou o životě jako takovém. Takovou satirou o životě se snaží být i Pepa. Tady totiž pozor. Pepu bych vůbec neoznačil za komedii. Ne, že by se tam párkrát neobjevil vtip to ne. Ale především se pořád jedná o drama. Avšak možná za to může právě Ján Novák, že z Pepy prostě další Americká krása či Forrest Gump není. Michal Suchánek je v hlavní roli perfektní. Všichni ostatní kolem něj jsou minimálně ok ale nikdo se mu nějak nevyrovná jedná se pořád především o herecký koncert Suchoše. Je zvláštní, že zrovna Suchánek zvládl zahrát roli někoho komu byste snad i věřili, že by neublížil ani mouše. Tady prostě palec nahoru. Zajímavé je, že i řemeslně film není špatný. Kamera je parádní, výprava na český film nadprůměrná a dokonce i hudba občas perfektně sedí do filmu. Bohužel to možná díky unavené režii či nedotaženému scénáři nefunguje jako celek. Dost možná je problém ten, že ani Pepa není úplně stoprocentně sympatický hrdina. Jedná se v podstatě o troubu který nemá kromě občasného šmírování sousedů nic moc v zájmu. Pepa navíc ve filmu na škole nemá ani jediného skutečné kamaráda. Při tom i ten největší outsider ve škole má alespoň jednoho. A kdyby ho Pepa měl možná by mohly jeho myšlenky fungovat líp než když nám je Pepa sám vypráví. A v podstatě nechápeme proč je pořád podpantoflák, proč se nikdy nevzbouří, proč něco neudělá se svým životem.. což je škoda už kvůli tomu, že by to Suchánek uhrál. Pepa tedy nefunguje úplně jako komedie občas ale dokáže fungovat jako satira o tom jak život vlastně nefunguje a je vlastně občas hrozně nefér. Kdyby se do toho přidal uvěřitelnější hrdina a trošku více fungující scénář na úrovni zmiňované Americké krásy, možná by to bylo lepší.(15.4.2018)

• makuk1

Už jsem se dávno rozhodl, že kvalitu českých filmů nebudu hodnotit. Protože není žádná a z 30 filmů co za rok Česko vyprodukuje jsou max 3 dobré a na 4 se dá koukat. Pepa mě překvapil. Asi je to první film, kde cítím, že i herec se nehodlá smířit s tím, že režisér možná na natáčení ani není nebo to neřídí.Výsledek připomíná orchestr státní opery, kde není dirigent a každý hráč má jiné noty. Všichni jsou to profesionálové a hrají skvěle, ale každý v jinou hudbu v jiný čas a jiným tempem. Pepa je tímto opravdu revoluční, dokáži si představit film o filmu kde herci budou vyprávět. "scénář byl tak tajný, že jsme jej měli zakázáno číst, nebo režisér mi dal pokyn hraj si herec a mastil na mobilu Angry birds".(13.4.2018)

• - Ve filmu se v menších rolích objevili i dva čeští youtubeři – Vladimír Kadlec (VladaVideos) a Petr Kraus (peeetaaaTV). (Stanley619)