Pepa

Pepík

Komedie / Drama

Česko, 2018, 90 min

• kamilek2

Asi to měla být tragikomedie z které se stala režisérova tragedie. V Česku asi Star Wars nikdy nevzniknou, ale přeci chytré komedie tu tradici mají, vzpomeňme na šedesátá léta. Bohužel v tomto filmu dohromady nefunguje vůbec nic. Michal Suchánek se snaží to je cítit, bohužel sám to nevytrhne. Opravdu nevím co bych pochválil je mu smutno kam český film může klesnout.(12.4.2018)

• jirkahodr

Filmu je takovým křížencem seriálu Vyprávěj, k tomu se přidalo něco z cyklu Bakaláři a to se propojilo přes historky kamarádů. V konečné fázi se řešilo, co to bude za žánr a tam slyším hlas producenta. Bude to komedie na tu se chodí. No jo jenže ono to zase vtipné moc není, tak tomu budeme říkat tragikomedie. Tak toliko krátce ke vzniku tohoto filmu. Nemá to vůbec tempo, v každém druhém záběru z toho čiší bezradnost a vůbec nerozhodnost jak toto téma uchopit, které i docela neotřelé je. A to vše se korunuje "Smolařem proti své vůli" - Co to prosím je?(13.4.2018)

• Rohy212

Záměr scenáristů Jána Nováka a Jaroslava Sauera je přitom jasný. Suchánkův odstrkovaný podpantoflák Pepa má v divácích vzbudit lítost, protože všechno špatné, co se mu kdy přihodilo, podle něj nebyla jeho vina. Soucit se však hledá poměrně těžko pro postavu, která si po večerech prohlíží tajně pořízené fotografie své dvacetileté sekretářky a následně nad nimi masturbuje ve sprše.(12.4.2018)

• M_crha

Už dlouho jsem nebyl v takových rozpacích! To je tak amatérské. Jako kdyby to natáčela okresní televize s tím, podívejte a to je Suchoš a taky tu máme Koháka a Bendovou. Díval jsem se co má pan Novák za sebou a to je jeden průser za druhým. Jak někdo mu může dát peníze na další film? Vždyť kdyby to byl chirurg tak má na kontě 4 mrtvoly, šel by k němu někdo další na operaci?(12.4.2018)

• Oktavianus

Já nechci bejt zlej na každej českej film, ale copak mám jinou možnost? Když dostanou zoufale nevtipnou a nekonečně nudnou komedii se zvráceným poselstvím, že "typický průměrný Čech Pepa Novák" za nic nemůže a vinu za všechno nesou vždycky ti druzí, tak těžko můžu jinak. Fakt, hlavní myšlenka Pepy je, že my jsme ti hodní, ale ten hnusný svět s námi nehezky vyjebává a ostatní nás jen využívají. Takže leitmotivy jsou neschopnost přijmout odpovědnost za vlastní osud, zbabělost postavit se za něco, čemu věřím a co chci - je smutné, že se režisér Kameňáku 4 Novák a zoufale netalentovaný scenárista Sauer domnívají, že to jsou převažující pocity většiny z nás, a na jejich základech staví celý film. To vše podporují myšlenkou, že když to holt v tomto životě nevyjde, povede se to v tom příštím. Jenže Pepa Novák nevyvolává soucit. Mělo jít o hodného smolaře, ovšem vyšel nesympatický a evidentně mentálně slabší jedinec, který rád šmíruje lidi a bůhvíco pak dělá ve sprše. Asi nejlépe tragédii celého filmu vystihují postavy šmírovaných sousedů Martina Pechláta a Anny Stropnické. Právě jediný pokus o životní vzdor unavené manželky, její snaha něco se sebou udělat a něco změnit, je spolehlivě udušena odporným manželem - a ještě se to podává jako výhra. Pokud film stojí na takhle vratkým ideovým základě, dost těžko lze očekávat vyšší hodnocení. Ani tu nemusím psát o kravinách, jichž je ve filmu taky dost (více o nich zde). Už plakát by měl každého varovat. Smolařem proti své vůli je nesmyslný slogan, podle kterého někdo jiný asi může být smolařem o své vůli nebo co. Mám chuť na člověka, co to vymyslel, zblízka zařvat, že neexistuje jediný dobrovolný smolař, každičký smolař jím je proti své vůli... Ach jo. No jo. Tak třeba v nějaké další inkarnaci bude z Pepy koukatelný film, ne jen esence zbabělosti. V tomhle životě to fakt nevyšlo.(12.4.2018)

• - Ve filmu se v menších rolích objevili i dva čeští youtubeři – Vladimír Kadlec (VladaVideos) a Petr Kraus (peeetaaaTV). (Stanley619)