Pepa

Pepík

Komedie / Drama

Česko, 2018, 90 min

nepamatuju si,že bych kdy byl z českého filmu takhle rozpolcený.Na jednu stranu je to totiž celkem fajn (rozumněno,že se to neutápí v trapnostech) a nevypadá to úplně blbě.Na druhou stranu skoro všechny postavy jsou tu buď naprostá hovada a nebo jsou Pepa,což je zase uťápnutý chudák,který nikdy neudělá nic proto aby se věci změnily a všichni jsou na něj zlí.S tím jsem měl trochu problém a poselství,který film přináší (nebo se o to snaží) mě víc než často dost sralo (štvalo tu je nevhodný výraz).Oproti Magnuskovým velekokouskům se kterými je Pepa srovnáván je to ovšem majstrštyk...50%(5.10.2018)

• Kokska

Mno, takže komedia Pepa, co k tomu říct. Z pozitiv snad jen to, že to řemeslně není úplně zmaštěné. Hudba sedí k daným scénám, střih zajišťuje dobrou plynulost a i retro stylizace není úplně špatná. Co se týká samotného děje, tak sledujeme ukázkového lůzra Pepu, který je lůzr v podstatě celý svůj život. Nic moc neumí, nic moc mu nejde a ani se o to nesnaží. S úmysly obecního idiota si jen tak proplouvá životem a pasivně přijímá vše, co ho potká. Útrpně snáší, že je pro druhé hadr na podlahu, každou pomyslnou facku s pokorou přijímá a vždy je připravený nastavit druhou tvář. To je asi tak vše, o čem je tento film. Abych pravdu řekl, tak se mi ani na konci nepodařilo úplně rozklíčovat, jaký vlastně mají k Pepovi vztah jeho tvůrci. Jestli soucitný (chudák to myslí dobře a pořád má takovou "smůlu"), nebo zlomyslný. První je z mého pohledu takřka nesnesitelný, protože dělá z celého filmu bezprecedentní obhajobu průměrnosti, pasivity a sebelítosti. Druhý pohled, že tvůrci sadisticky připravují pro hlavního hrdinu stalé nová přikoří a zlomyslně se baví nad tím, jak se jejich postava z toho snaží vybruslit, už dává větší smysl. Aby to ale mělo větší šťávu (a tím pádem zábavu) musely by všechny trapnosti být drsnější a vyhrocenější. Pepa je bohužel film příliš nekonfliftní, bezbarvý a beztvarý, zbavený všech hran, díky kterým by mohl jakkoliv vybočit z šedého podprůměru.(24.9.2018)

Úplně bych Pepu neodsoudil za to, že žije dost neortodoxním životem. Holt, někdo to tak má. A že to má zrovna Pepa, a že o něm zrovna vypráví tento film? Film musí ukázat nějaký extrém. Kdyby ukazoval průměr, tak na něj každej zapomene a možná si na něj už ani nevzpomene. První půlka filmu byla ostatně docela i fajn. Období komunismu mi tu momenty připomnělo komedie z přelomu tisíciletí, kteří si z komunistů neustále utahovaly a utahují dodnes. Jakmile se ale příběh přehoupne do současnosti, která ukáže, kam až unylý Pepa se životem zašel, tak příběh přestane tak nějak fungovat. Suchoš je dobrej, což o to. Horší je to s některými Pepovými názory, které z Pepy udělali to, co v současnosti je. Někoho to tu, podle komentářů, uráží, mně zrovna ne. Bohužel i takoví lidé mezi námi jsou.(19.10.2018)

• Slepejsek

Do půlky snůška vyčpělých silvestrovských scének (od hippie matky přes traumata školních lavic až po pomaturitní ztrátu panictví), v druhé půlce plochá historka okresního formátu o tom, jak trubka k šoustu nepřišla... Mám pocit, že ještě větším nešťastníkem než filmový Pepa Novák, je jiný Novák. Jmenuje se Ján a je režisérem a spoluautorem scénáře tohohle filmu...(23.4.2018)

• PedroPo

Velké ambice a hodně a hodně rozpačitý výsledek. To je za mě ve zkratce Pepa. Film, který bohužel honí víc zajíců najednou, aby ve finále nechytil žádného a musel se spokojit s okusováním kořínků, které najde na louce. A je to škoda. Protože po řemeslné stránce není filmu co vytknout. Protože je to částečně dobovka, všechno sedí. Jo, kouká se na to pěkně, ale to je tak asi všechno. Což je fakt škoda (už podruhé). Třeba Suchánka považuju za kvalitního herce (vzpomene na Rudého kapitána). A když začal číst ten voice over, říkal jsem si - jo, je tam takový ten sarkastický hajzlík a třeba se to rozvine. Bohužel (potřetí), nerozvinulo. Někdy v momentě, když potkal svou manželku, spadl řetěz nejen voice overu, ale i celému filmu. A bylo vymalováno. Ten film bohužel neví, o čem chce vyprávět. A nebo to ví, ale nedaří se mu to. Jak si pak vysvětlit třeba následující: hlavní hrdina chodí v noci na střechu paneláku šmírovat lidi kolem. Vybere si dvojici manželů, kteří se snaží o dítě a "žije" s nimi jejich život. Ale přišlo mi, že tato dějová linka je tam jen kvůli tomu, aby pak na samém konci filmu mohl udělat fór, kdy se poprvé setká s tou ženou osobně a řekne: Jé, to jste vy? Což ona samozřejmě vůbec nechápe. A o závěrečném "otcovském" twistu a karmickém dovětku už se radši zmiňovat vůbec nebudu. Nebo o tom, že je fakt těžký si s hlavním hrdinou vybudovat nějaký pocit sounáležitosti, když je to prostě takový obyčejný...trouba. Toho filmu je škoda, ale není to úplná sračka. A o hvězdičku navíc dávám za prsa té mladé zrzky. PS - na film jsem si zajel do Čáslavi, kde mají Kino Miloše Formana. A druhý den ráno jsem se dozvěděl, že Miloš Forman zemřel. Ironie, která by ho myslím pobavila.(14.4.2018)

• - Ve filmu se v menších rolích objevili i dva čeští youtubeři – Vladimír Kadlec (VladaVideos) a Petr Kraus (peeetaaaTV). (Stanley619)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Malou roli si zde zahrála i v té době brankářka fotbalového klubu SK Slavia Praha Bára Votíková, zahrála si zde Pepovu spolužačku. (Skarface)