• Big Bear

Pepa je vůl. Životem proplouvá tak nějak samovolně a tak se ani moc nemůže divit, že všechny jeho akce končí tak jak končí. Ano i takoví mezi námi jsou. Trochu mi uniká co nám chtěl tenhle film vlastně sdělit. Že i tydýti mají svoji šanci? Když ne teď tak pak? Suchánka jsem jako herce přestal mít rád někdy v době debilního Tele Tele, pokud se můj vztah k němu vůbec dá definovat - mít rád. Kupodivu tady mi ale nevadil a nenapadá mně nikdo lepší kdo si mohl natvrdlého Josefa střihnout. Přitom kostra filmu nebyla špatná. Samozřejmě ta předminulá éra... to zase bylo něco. Já těmhle filmům říkám Lidl Retro. Tam také hodí dnešní kus čokolády či salámu do tehdejšího obalu a my máme mít pocit, že jsme back in eighties... Někteří filmaři si zase myslí, že když někoho hodí do barevného ohozu s širokým límečkem a před barák postaví žigulíka, že to je to správné retro... Ne e, není! Vrcholem je za každým slovem pronesené čest a soudruhu což z dané doby dělá parodii samo o sobě. Ona ovšem byla ale jiná. Je to znak určitého nepochopení a neumětelství. Naštěstí pro nás Suchánek nemusí dlouho hrát mlaďocha ve svých skutečných dvaapadesáti a Kociánová jeho maminu ve svých skutečných třiatřiceti... Když se vše přenese do současnosti sledujeme další tentokráte už porevoluční pachtění Josefa odnikud nikam. Komedie? Ani náhodou. Je to spíše smutné. Už jen pro to vědomí, že jak jsem psal výše, takových Josefů je kolem nás asi dosti... A tak až večer budete větrat a zavírat okno, pozorně se podívejte. Třeba se odněkud zalesknou dvě čočky a pak budete vědět, že jeden takový Josef pozoruje i vás. Dávám za dvě ... * *(19.10.2018)

• tsatsiki

První půlka dobrá, druhá už nudná a někdy hnaná zbytečně do extrému. Co jsem nepochopil, tak poslíčka s Čínou, jaký tam měl význam. Jinak herecké výkony dobré,jen to zbytečně rychle útli, na scénáři mohli zapracovat, hlavně dát tam více vtipnů,ta komedie je spíš tragikomedie, kde sledujeme Pepův pos***ý život, který si svými rozhodnutími posral sám. Škoda, že třeba Vašut nedostal víc prostoru, ale kdo mě překvapil byl Vlastimil Kaňka.Ten mladého Pepu hrál věrohodně a někdy mě bavil víc než Suchánek. Ten podal svůj standard a Bendová po dlouhé době měla roli, za kterou se nemusí stydět.A nemusí se stydět ani za tento film, což u filmů a seriálů, kde hraje, není zvykem. Na Nováka je to dobré, ale je to takové nějáké.Oddechovka dobrá.Za mě 40%.(23.1.2019)

• Inozuka

Dost shit film o průměrnosti a snaze tak nějak proplout za každé situace. Námět je na tomhle filmu asi to nejzajímavější, provedení hrozné, zápletky průhledné .... Suchánek není kdovíjaký herec, takoví ti cool borci nad věcí mu jdou, ale tam asi moc nehraje, a tak nějak do rolí projektuje sám sebe ... Tady neměl nejmenší šanci utáhnout hlavní postavu a asi by se mu to nepodařilo ani s lepším scénářem. Výsledkem je "vyhláškovaná" komedie, která bohužel není vtipná, s pár docela dobře okoukanými momenty ze života - psychopat Pechlát, vypočítavá mrcha Špalková .... Dost málo na to, pustit si to ještě jednou.(26.9.2019)

• sedm.1

Pepu lze zařadit mezi početnou skupinu projektů pocházejících z českých luhů a hájů, zabývajících se jednoznačně nejoblíbenějším tématem tuzemských tvůrců, a to vztahovými, respektive milostnými avantýrami lidí z davu, což by snad nebylo zas až tak nejhorší, kdybych ovšem místo úsměvu od ucha k uchu nevycházel z kina s depresí, znechucen a s myšlenkami na bodu mrazu, a to vůbec ne kvůli kvalitě snímku, ale kvůli obsahu, který do podobných stavů musí dostat opravdu snad každého diváka. Já už jsem vážně ze všech těch neustálých negativismů českých filmařů, potažmo scénáristů, pramenících z partnerských životů, vážně otrávený a je mi úplně ukradený tvrzení, že to prostě takto chodí, že taková je realita a blablabla, to přeci ale neznamená, že se v tom musí celá společnost plácat pořád dokola i ve filmové kultuře. Přitom to tentokrát ale nezačalo až tak depresivně, první třetina je totiž především sledem epizodních trampot dospívajícího ústředního hrdiny Pepy, nesmělého outsidera, jenž se protlouká životem jak jen to jde, hledajíc i on alespoň kousíček toho štěstí a lásky na tom světě ve svém zatím ne zcela výrazném životě. Tento úsek je ještě poměrně vtipný, zábavný, se slušným spádem a rozhodně nenaznačující vývoj, jakým se film začal ovšem ubírat následně. Místo nalezeného štěstí a lásky totiž Pepu čeká tvrdá a nelítostná realita všedních dnů a postupně tak sledujeme naprostou degradaci lidské bytosti, měnící se v rezignující trosku, nicméně stále doufající v lepší zítřky. Jak to skončí je pak už vážně jedno, snad jen mohu zmínit, že tragikomický závěr je jen posledním hřebíčkem do divácké nálady, která je vzhledem k předchozímu dění už tak na dně a prostě při závěrečných titulcích mi nebylo dvakrát do zpěvu, což jsem bohužel ale vážně před začátkem zrovna této podívané opravdu nečekal. Co se samotné filmařiny týče, nechci zde nic a nikoho vyloženě kritizovat, většina odvedla svou práci na únosné úrovni, rozhodně tedy nejde v žádném ohledu o nějaký vyloženě laciný a nepovedený brak, do nějaké intelektuálnosti to má ale také na míle daleko, což ovšem za sebe jen s povděkem kvituji, herecky lze jinak jistě vyzvednout přesvědčivého Michala Suchánka, který svého Pepu zahrál uvěřitelně a upřímně, naopak našroubované štěky přehrávajících pánů Koháka, či Vašuta mi přišli zbytečné a nevhodné. Zkrátka, Pepa je tragikomické drama, které ve finále nepůsobí ani trochu lehce, opak je pravdou, takže i když se tak vůbec na první pohled netváří, je plný smutku, a těžkých a bezvýchodných emocí, a těch pár fórků toho pak už moc z výsledného dusného dojmu nezachrání. Kdo má tento typ filmů tedy rád, vyloženě zklamán asi tedy nebude, podle mě se po něm ale většina párů pohádá, neboť se v něm jednoduše nemalé procento pozná, a to já osobně vážně zrovna nevyhledávám. P.S. Pepa rozhodně není určen pro nezadané, či teprve s partnerským životem začínající diváky, ti ho totiž "zatím" vůbec nepochopí, možná proto se u něj ale na druhou stranu pobaví.(12.4.2018)

vyslovene komedie to neni a tezko rict co tim presne autori chteli rict... takovych pepanu je na svete plno, rekl bych vic nez je zdravo a mnozi by ve svem okoli podobne smutnou postavu urcite nasli... smat se nad promarnenym zivotem moc nejde takze to zachranovali herecky... suchanek a blazek naprosto v pohode... bendova a spalkova jsou desny baby... spalkova je alespon slusna herecka... celkove rozpacitych 47% ale rad jsem to videl, je to trochu k zamysleni...(25.2.2019)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 1. (Stanley619)

• - Nabídku na hlavní roli Pepy Nováka obdržel nejprve Ondřej Vetchý. (klukluka)

• - Ve filmu se v menších rolích objevili i dva čeští youtubeři – Vladimír Kadlec (VladaVideos) a Petr Kraus (peeetaaaTV). (Stanley619)