• Kokska

Mno, takže komedia Pepa, co k tomu říct. Z pozitiv snad jen to, že to řemeslně není úplně zmaštěné. Hudba sedí k daným scénám, střih zajišťuje dobrou plynulost a i retro stylizace není úplně špatná. Co se týká samotného děje, tak sledujeme ukázkového lůzra Pepu, který je lůzr v podstatě celý svůj život. Nic moc neumí, nic moc mu nejde a ani se o to nesnaží. S úmysly obecního idiota si jen tak proplouvá životem a pasivně přijímá vše, co ho potká. Útrpně snáší, že je pro druhé hadr na podlahu, každou pomyslnou facku s pokorou přijímá a vždy je připravený nastavit druhou tvář. To je asi tak vše, o čem je tento film. Abych pravdu řekl, tak se mi ani na konci nepodařilo úplně rozklíčovat, jaký vlastně mají k Pepovi vztah jeho tvůrci. Jestli soucitný (chudák to myslí dobře a pořád má takovou "smůlu"), nebo zlomyslný. První je z mého pohledu takřka nesnesitelný, protože dělá z celého filmu bezprecedentní obhajobu průměrnosti, pasivity a sebelítosti. Druhý pohled, že tvůrci sadisticky připravují pro hlavního hrdinu stalé nová přikoří a zlomyslně se baví nad tím, jak se jejich postava z toho snaží vybruslit, už dává větší smysl. Aby to ale mělo větší šťávu (a tím pádem zábavu) musely by všechny trapnosti být drsnější a vyhrocenější. Pepa je bohužel film příliš nekonfliftní, bezbarvý a beztvarý, zbavený všech hran, díky kterým by mohl jakkoliv vybočit z šedého podprůměru.(24.9.2018)

• kukkik

Toho, co jsem čekal, jsem se dočkal. Podprůměrná česká slátanina. Suchánek opět hraje rádoby nonšalantním stylem jemu vlastním, který tady už ale až přespříliš bije do očí stylem, kdy to doopravdy vypadá, že v tom filmu vyloženě nechce hrát a scény odbíhá točit během přestávky na kafe při práci někde v kartotéce. Taková nechuť do role u hlavního protagonisty by sama o sobě film zadupala, i kdyby byl děj, ostatní charaktery a herecké výkony všech okolo bravurní. Což tedy samozřejmě nejsou - totiž nezapomínejme, kinematografie které země Pepu vyplivla. 0/5(7.10.2018)

To hodnocení je fakt trapas největšího kalibru. Nechápu to, nerozumím tomu. Na druhou stranu je to právě i častý nešvar na zdejší databázi, že se "hejtujou" filmy, aniž by uživatelé byly objektivní a nenechali se svést nějakými recenzemi apod. Typická česká "pepovina". Pokud je to možné, tak kritizovat a být nespokojený. Babovřesky a další shitky prosím, ale tohle? Vždyť je to po delší době vydařená dramedy. Nebál bych se i říct, že svým vzezřením zapadá do úspěšných filmů ze 70. a 80.let. Je fajn natočená, nenudí. Navíc Michal Suchánek ten film neskutečně táhne. Jak v roli vypravěče, tak i v celé stopáži. Je přirozený, autentický. Cítíte s ním a fandíte mu. Ono vůbec celé obsazení je kvalitní a vhodné. Zkrátka příjemné překvapení z českého rybníčku. Ján Novák se vymaňuje z filmových výkalů. Pepa je prostě dobrej.(16.10.2018)

Pepa je taková průměrná spíše pod průměrná komedie která je zaměřená na jednoho nepříliš úspěšného Pepu.Tak do poloviny filmu si říkáte to bude ještě lepší ale bohužel není tak to nakonec vypínáte se zklamáním že Češi zase nenatočili slušnej film jen tam dali hromadu reklam a to jsem musel protrpět a sranda ta byla dohromady 20 min .(19.10.2018)

• rigby

Docela jsem se bavil, dokonce to vypadalo na tři hvězdičky. Jen jsem pořád čekal, kdy už se objeví nějaké rozuzlení, nečekané překvapení, obrat v životě. Ale najednou přišel trapný konec a nic se nestalo. Tím si to autoři zpečetili a já opravdu nemohu říct, že tohle byl minimálně průměrný film. Podruhé už bych se nepodíval.(23.9.2018)

• - Ve filmu se v menších rolích objevili i dva čeští youtubeři – Vladimír Kadlec (VladaVideos) a Petr Kraus (peeetaaaTV). (Stanley619)

• - Malou roli si zde zahrála i v té době brankářka fotbalového klubu SK Slavia Praha Bára Votíková, zahrála si zde Pepovu spolužačku. (Skarface)

• - Nabídku na hlavní roli Pepy Nováka obdržel nejprve Ondřej Vetchý. (klukluka)