Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

Korbitch

Příšerně sestříhaná a hloupá akční jízda, která vyvrcholí tím nejstupidnějším, a od začátku předvídatelným způsobem. Hrozná sračka. ()

Ellmariachi

Milý oblíbení uživatelé. na některé dám více na některé méně. Ale jsem rád, že jsem tentokrát na vás nedal téměř vůbec. To, že ten film mohl být něčím ještě lepším, nebýt hloupých stříhačů, tak s tím jednoznačný souhlas. Nechápu, že v poWickovské době se stříhači stále upínají k takovým šílenostem. Kór když mají k dispozici rváče Ika. Tam ale u mě zápory končí. Wahlberga mám prostě rád a proto mu šéfa dost dobré bandy žeru i s navijákem. Iko je fakt dobrej a jeho pohledy mají podobný úder jako ruce a nohy. Přestřelky nejsou vůbec špatné, ale mohly být na úplně jiné úrovni. No ten proklatý střih. Ještěže to Rko zde plní svojí úlohu na výbornou. Závěrečný překvápko si čtvrtou hvězdu pevně uchytilo a můžu říct, že 75 procent dávám s vědomím, že si tuhle jízdu dám klidně někdy znovu. ()

Wysch

Mám takovej dojem, že se mi to vlastně po zhlédnutí i celkem líbilo, bylo fajn vidět Ika v netypický roli, se kterou si imho poradil, ale s odstupem času (protože jsem líný prase a zapomínám už psát i komentáře) musím přece jenom Dvacátou druhou míli označit za průměr,v němž byl totálně zabitej potenciál obou hlavních protagonistů. Zapamatovatelnej po delší době je tak jen ten happy end. ()

Praxis

Béčková atmoška zabalená v psychopatickém střihu, překombinovaném ději, ale na druhou stranu tam je spousta vizuálních nápadů, výtečně to šlape, a střílí. Závěr je jedním velkým WTF a ukáže twist, který jste asi vidět moc nechtěli, ale tak co. Minimálně to rychle odsýpá a Berg zkouší zase něco jiného. Wahlberg je možná zbytečně uřvaný, a tak hlavní bitch je Lauren Cohan, která si to tam strašně dává. Mnohem víc, než v nezajímavé postavě z Walking Dead. Tady těch dead je totiž sakra hodně 55% ()

kaylin

Ne, Berg vůbec nepochopil, co v Uwaisovi má, je zde málo akčních scén a ten střih tomu vůbec nesluší. Zabitá příležitost. ()

Makky

Veď ten Berg nemá všetky filmy tak sprasené, tak prečo tento? Akčný snímok by mal pobaviť, tento ma však skôr vyčerpal. Skutočne ma nebaví sledovať polku filmu skrz zábery z dronu / statické interiérové kamery / displeje alebo monitory. Zvyšok je zasa chaoticky zostrihaný miš-maš, kde diváka vlastne ani nezaujíma, kto, kde a prečo. Cohanka potešila oko, Uwais akciou, ale to je všetko. ()

ben666

Super. První půlka je sice ukecaná ( hlavní zásluhu na tom má rozhodně Wahlberg , takhle ukecanýho jsem ho v žádným filmu ještě neviděl) , ale ve druhé půlce se to změní v akční orgie a nepoleví až do konce, i Iko Uwais předveld něco ze svých dovedností a konečné rozzuzlení mě taky překvapilo , takže za mě spokojenost. ()

Kaluž

Vcelku slušivý akčňák s našlehanou sekanou, konspirační omáčkou a lehce naprdlým scénářem. Rozhodně bych si od Berga dal nášup, bo roli pilotu k nové akční sérii to splňuje na výbornou. Škoda jen toho nevyužitého potenciálu Rondy Rouseyové, z toho totiž koukala řádná choreografická masáž. ()

italka63

Konečně klasický akčňák se špionáží, silou zbraní a silou vytrénového těla, s velmi dobrým obsazením tam kdesi v Indonésii. ()

Derek

navrat k prijemnej jednoduchosti a priamociarosti akcnakov z 80tych rokov. akcia slusna i ked skoda zbytocne frenetickej kamery (v the kingdom to berg ukociroval lepsie). berg bol chvilami povazovany za nastupcu/priameho konkurenta baya, co sa tyka financnej vykonosti filmov bay vyhrava na celej ciare, ale bergove filmy su pozeratelnejsie a neprekracuju zabijacku 2-hodinovu dlzku... ()

salalala

Strašlivě nezajímavý a nevýrazný snímek. Peter Berg se tentokráte snaží o něco trochu jiného, než je u něj zvykem, výsledek je ale horší. Poctivá béčková atmosféra tu funguje, všechno má svižné tempo, problém je ale v příběhu, který by rád byl něčím víc než obyčejným thrillerem, takže v závěru předvede twist, který dojem trochu zkazí. Moc nepotěší ani několik logických lapsů a nesmrtelnost hlavního hrdiny, která je chvílemi do očí bijící. Berg dělá, co může a dějové nedostatky se snaží zakrýt akcí, která má spád, místy jí nechybí adrenalin a občas je snímána přes bezpečnostní kamery, což příjemně osvěží. Je ale prazvláštně sestříhaná, takže chvílemi se na ni dost obtížně dívá. Mnohem větší škoda je, že když už je ve filmu Iko Uwais, není moc využit, akčních scén tu má zoufale málo a jeho potenciál nedosahuje ani skutečné poloviny. Mark Wahlberg je dobrý, jeho charakter tentokrát ale není tak sympatický, takže si k němu divák hledá cestu trochu obtížně, ale nakonec se to asi většině z nich podaří. O ostatních asi nemá cenu se moc bavit, protože ani solidní Lauren Cohan, ani Ronda Rousey tu nejsou tak dlouho, aby něco zásadního předvedly, John Malkovich je pak vysloveně na ozdobu. Mile 22 není vysloveně špatný film, jeho osudu v kinech se ale nelze divit, protože není nijak výrazný a v podstatě nemá divákovi moc co nabídnout. 60 % ()

IceQueen

Takto to dopadne, keď dáte strih robiť v kaderníctve a nie v strižni. Iko síce opäť krásne tancuje a zabíja jedna báseň, ale celkovú radosť z akčných scén kazí všeobecná neprehľadnosť. Nikomu som to nežrala, dokonca ani Malkovichovi. ()

dyfur

.....už pozerám koľký film s Markom Wahlbergom a ......ozaj nemá charizmu...a ten koniec.... už netreba viac pozerať. ()

M.i.k.e

není to tak intenzivní jako třeba Království,ale já Bergovi tyhle věci žeru,stejně jako je žeru Wahlbergovi.Mile 22 se pomalu rozjíždí,aby pak postupem času naservírovala solidní akční řežbu.Akce které tu není zrovna málo vlastně zastiňuje úplně všechno včetně příběhu i finálního "zvratu".Určitě to není nejlepší Bergovka,ale já se bavil...70% ()

Figu

Spolupráce Berg + Wahlberg je osvědčená a to velice kladně! No a hoši nám zde předvedli, že nemusí točit jen filmečky podložený skutečností a nějakou historií. Prostě tvrdě kupředu hrrrrr na ně! Za mě jde o nejlepší výkon Marka za poslední dobu! Je přísnej, je drsnej, je nekompromisní a je suverénní!!! Nejvíc mě dostal v rozhovoru s ajťačkou o cesiu z dob druhé světové války. Tam si ode mě koupil pátou hvězdu. Jinak jde o špionážní akčňák , kde sestavu žoldáků tvoří solidní tým plnej sympatickejch herců. Jo, těm věříte a hlavně vám nejsou ukradený. Záporáci taky byli celkem veselý. No a když vám pro převoz 22 mil přes město dělá zásilku kopálista ze Zátahu Iko Uwais, tak to se divák drsné akce má na co těšit! Závěr byl už jen překvapivej a sladkej bonbonek! Není vo čom! 90% ()

Martin741

Spolu s filmom Království 2007 je toto suverenne najlepsi film Petera Berga. Strasny Mark Wahlberg tu hraje agenta trojpismenkovej organizacie, a musi dopravit chlapa ako zasielku, lebo toten chlap disponuje zivotne dolezitymi informaciami pre dolezitych ludi v hierarchii statu zvaneho USA ... do nadpriemrneho levelu poslali film hlavne prestrelky, nahanacky ...a par prerezanych pazerakov : 77 % ()

honajz2

Viděno v RegioJetu po cestě z Brna do Prahy (a že jsem to nehodnotil jsem si vzpomněl až teď). Já to mám s tímhle filmem těžké. Na jednu stranu to je akčňák, který dává smysl, je na něm vidět, že na scénáři někdo opravdu pracoval a že režisér nespoléhal jen na to, že akce všechno zakryje, ale co mám dělat, když to na druhou stranu je akčňák, který je mdle natočený, po většinu času mě nudil a vlastně ve mě ani nic nezanechal? Tohle je jeden z případů, kdy cením obsah, ale forma je na prd. Navíc některé informace podává podivně chaotickým způsobem a vůbec nechápu proč, na art si to nehrálo a i kdyby jo, stejně bych nadával. Tohle bohužel ani na tři hvězdy nevidím, ale abych nekončil tak černě, myslím si, že z Ika Uwaise by mohla být správná novodobá ikonická akční postava, jako svého času byl třeba Stallone nebo Van Damme. Jen mám pocit, že mu nikdo moc nedává šanci pořádně prorazit. Lepší 2* ()

Rocky88

Bergovsky standardní akce (tzn. celkový nadprůměr), zdravá stopáž a... a to je všechno. Neskutečně špatný casting (kromě Uwaise a Malkoviche) způsobuje maximální antipatie k hrdinskému týmu, amatérský střih někde kompletně zruinuje snažení Uwaise, kaskaderů a choreografů a zvrat na konci je k smíchu. Zklamání. ()

bourec

Nevim, proč, ale tohle mě uspokojí víc nez velkej biják nebo oskarová blbost. Akční, předvídatelný, drsný, dobře obsazený. Nevim proč bych to měl zkoumat, rozebírat, hledat chyby. Líbilo, a na vaše pochyby, a pocity intelektu seru.100%. P.S. Proč PSYchickyCHORý jedinec komentuje debilně akční film, když je hororový expert, to nechápu. Kyselý hrozny, chlapče, kyselý hrozny. ()

C0r0ner

Slušně nařachlé béčko se všemi klady a samozřejmě i zápory, kde si Berg očividně chtěl natočit svůj Zátah. Použil na to jak skvělého Uwaise, tak i pořádný killcount, podřezávání sklem, střílení do ksichtu a další parády, kterými prorazil Evans. Nechápu nízké hodnocení, tohle je čistý výplach, tak co v tom hledáte? 85% ()