Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Brutální kriminální příběh z Itálie 70. let. Detektiv a jeho přítel kriminálník mají týden na záchranu umírající holčičky. Zpočátku to vypadá jako obyčejný únos, jakých se v Itálii ročně odehrají desítky. Bohužel, unesená malá holčička má vážné onemocnění ledvin a pokud se do týdne nedostane do lékařské péče, zemře. Detektiv Sarti se tak musí oprostit od svých zásad a spojit své síly s kriminálníkem Marazzim a jeho kumpány, aby vypátral úkryt únosců a zachránil dívce život. A čas neúprosně běží... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

giallo 

všechny recenze uživatele

Mé druhé setkání s Lenzim a opět mě tenhle režisér mile překvapil. Umberto si tentokrát nevzal do parádary giallo či horror, ale italský subžánr poliziesco. V hodnocení začnu od toho nejlepšího a tím je spousta dobré akce. Jednotlivé scény totiž mají drajv a s ničím se moc dlouho nezabývají. Hlavní je akce, akce a zase akce. A to je jen dobře. Režisérovi se také povedl velice dobrý herecký casting, jak na straně gangsterů tak i policistů. Posledním plusem filmu je příjemná dobová "synťácká" hudba, která vystihuje přesně 70. léta. Díky tomu všemu, je pak divák schopen přivřít oči nad jednoduchým scénářem a některým "náhodami". Pěkné 4 *. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Spíše průměr co se týče žánru ale Tomas Milian jako Seržio Monnezza opět výtečný, jeho humor (peníze naučí mluvit i němého atd) byl opět jedinečný:-) Henry Silva jako lotr Brescianelli dostal tentokráte méně prostoru, takže moc nepřekvapil, ale stále to byl on, poněkud prkenný Silva s kameným výrazem v obličeji. Tímto filmem jsem de facto zkompletoval Lenziho poliziotteschi filmy z let 73-78 ale i spojení Lenzi+Milian a dá se říct že jsem spokojen. Film dělá filem především velmi různorodá akce, senzační dialog, vynikající herecké obsazení, fanda si jistě všimne jiných známých obličejů z těchto žánrovek a trochu i špetka toho typicky taliánského humoru. Viděno dnes 06.03.10 s cz tit, jako jeden z mála filmů tohoto žánru, když opomenu "Boss, Il" (Mido) od Di Lea a Damianiho "Den Sovy" (LK) tak de facto jediného a opravdu jsem se téměř po celý film nenudil. Komentář zde jako druhý v pořadí.. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Od prvého momentu našlapané ako riadne naspeedovaní rýchlonohí feťáci. Nič sa zbytočne neobkecáva, nad ničím sa dlho nefilozofuje a nedumá. Ide sa priamo k akcii. Nech je ňou tá zločinecká alebo policajná. Čo je v tomto filme vlastne dosť pomiešané, pretože jedna partia kriminálnikov spolupracuje s policajtom pri dolapení vraha a únoscu. A tak sú neustále na strane dobra zastúpení zločinci i policajti, niekedy dokonca v akcii proti iným policajtom (tým z protidrogového), aby získali potrebné informácie. Toto má veľmi ďaleko od zadumaného rakovinotvorného artu. Tu sa naopak podarilo prekotné tempo filmu vyladiť s reálnym problémom polície - za každú cenu maximálne rýchlo nájsť unesené dievčatko, ktoré je vážne choré a potrebuje nemocničnú opateru. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Dabing od Řitka Video je sice zrůdnost, ale která společnost dnes distribuuje na český trh podobné filmy? Patrně žádná.  Do příběhu téhle akční a pochopitelně drsné kriminálky se dostanete velice rychle, Lenzi nic nevysvětluje, nikoho dlouze nepředstavuje a spěchá k cíli. De facto tedy čistá žánrovka, v níž nečekejte žádné vedlejší dějové linie.  Záchrana unesené holčičky je pak sice důležitá, ale to děvče divák poprvé uvidí až někdy ve třetině celého filmu  a víc než o její záchranu jde spíš o pomstu  a vyřizování si účtů mezi gaunery. Scénář sice v některých scénách viditelně moc filipa nepobral, ale vše vynahradí právě povedená akce. Kupodivu jsou zde pak výraznější a barvitější vedlejší postavy než ty hlavní, a to se vší úctou k Milianovi či Cassinelimu , zejména gangsterská banda kolem Kalábrijce, dočasně ve službách dobra, se opravdu povedla.  Vše pak vrcholí krvavou přestřelkou jako vystřiženou z nějakého spaghetti westernu. Čtyřka jako vyšitá. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Upřímně jsem čekal trochu více, než jsem dostal. Děj je do značné míry dost předvídatelný a atmosféra se příliš nestupňovala, neutahovaly se šrouby a smyčka kolem krku. Jedna akce střídala druhou, ale občas některé vedly do slepé uličky, ze které mě rychle vyvedla akce jiná. Zároveň jsem se od začátku druhé poloviny nemohl zbavit dojmu určité naivity, která se završila v samém závěru až směšným happyendem. To myslím byla škoda, námět je to zajímavý, kulky svištěly o stošest, hezky se podařilo zobrazit lavírování policejních úředníků na teplých místech v úředním aparátu a jeho akční nemohoucnost. Film dobře podpírala hudba, díky které jsem hodnocení zvedl na finální tři hvězdičky. ()

Související novinky

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím…

Reklama

Reklama