Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Brutální kriminální příběh z Itálie 70. let. Detektiv a jeho přítel kriminálník mají týden na záchranu umírající holčičky. Zpočátku to vypadá jako obyčejný únos, jakých se v Itálii ročně odehrají desítky. Bohužel, unesená malá holčička má vážné onemocnění ledvin a pokud se do týdne nedostane do lékařské péče, zemře. Detektiv Sarti se tak musí oprostit od svých zásad a spojit své síly s kriminálníkem Marazzim a jeho kumpány, aby vypátral úkryt únosců a zachránil dívce život. A čas neúprosně běží... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Spíše průměr co se týče žánru ale Tomas Milian jako Seržio Monnezza opět výtečný, jeho humor (peníze naučí mluvit i němého atd) byl opět jedinečný:-) Henry Silva jako lotr Brescianelli dostal tentokráte méně prostoru, takže moc nepřekvapil, ale stále to byl on, poněkud prkenný Silva s kameným výrazem v obličeji. Tímto filmem jsem de facto zkompletoval Lenziho poliziotteschi filmy z let 73-78 ale i spojení Lenzi+Milian a dá se říct že jsem spokojen. Film dělá filem především velmi různorodá akce, senzační dialog, vynikající herecké obsazení, fanda si jistě všimne jiných známých obličejů z těchto žánrovek a trochu i špetka toho typicky taliánského humoru. Viděno dnes 06.03.10 s cz tit, jako jeden z mála filmů tohoto žánru, když opomenu "Boss, Il" (Mido) od Di Lea a Damianiho "Den Sovy" (LK) tak de facto jediného a opravdu jsem se téměř po celý film nenudil. Komentář zde jako druhý v pořadí.. ()

ilclassico 

všechny recenze uživatele

Když se scénárista utrhne z řetěze a ztratí veškerou soudnost, vyplodí tohle. Napsat o téhle pitomosti, že jde o příběh hodně přitažený za vlasy je slabé přirovnání. Mně tahle "drama" připomínala spíše komedii až parodii. Millian tu hraje svého oblíbeného šaška, známého z jeho komedií, navíc zdání komedie nechtě podporuje český "dabing" z Řitky. Jak trefné. Snesu hodně, ale tenhle blábol ne! V rámci žánru za 2,5. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Stará škola italských akčních filmů. Spousta akce s jednoduchým příběhem, kde se nic zbytečně neokecává a jde se stále tvrdě k věci. Nejsou tu žádná hluchá místa což podtrhuje výbornou atmosféru děje. Ani se přehnaně netlačí na pilu. Vše je správně vyrovnané. Dnes už je děj bohužel značně předvídatelný, ale takový bývá osud klasik. Detektiv se spojí s trestancem, aby zachránil unesené dívce život. A mají na to týden. Že by se tu inspirovali američtí tvůrci snímku 48 hodin? Každopádně se jedná o povedený snímek, který i po tolika letech potěší a který zaručí akční zážitek. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Od prvého momentu našlapané ako riadne naspeedovaní rýchlonohí feťáci. Nič sa zbytočne neobkecáva, nad ničím sa dlho nefilozofuje a nedumá. Ide sa priamo k akcii. Nech je ňou tá zločinecká alebo policajná. Čo je v tomto filme vlastne dosť pomiešané, pretože jedna partia kriminálnikov spolupracuje s policajtom pri dolapení vraha a únoscu. A tak sú neustále na strane dobra zastúpení zločinci i policajti, niekedy dokonca v akcii proti iným policajtom (tým z protidrogového), aby získali potrebné informácie. Toto má veľmi ďaleko od zadumaného rakovinotvorného artu. Tu sa naopak podarilo prekotné tempo filmu vyladiť s reálnym problémom polície - za každú cenu maximálne rýchlo nájsť unesené dievčatko, ktoré je vážne choré a potrebuje nemocničnú opateru. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

- Nechte mě, mám dvě děti. - Tím líp, mně se líbí maminy. - Příběh o únosu dvanáctileté dívenky začíná jako klasický spaghetti western, brzy je ale divák vyveden z omylu. I když samozřejmě tahle specifická italská kriminálka je stejně drsná, má spoustu mrtvol a jeden do poslední chvíle neví, kdo všechno zařve. Ač mám raději Lenziho horory, tak tenhle kousek se mi líbil. Neustálé napětí, akce honičky, přestřelky a Řím jako doupě zločinu, kde by se člověk bál vystrčit nos na ulici - ostatně tak ho zobrazuje řada tehdejších žánrových filmů, které navíc nebývaly až tak daleko od pravdy. A být rukojmím často znamenalo, že se můžete rozloučit se životem. Tomas Milian skvělý a místy na zabití, Henry Silva jako vždy poněkud toporný, ale jemu stačil zlý pohled, aby všichni věděli. A pokud byste někoho hledali v Římě, tak stačí mít dostatek peněz a ostatní vám rádi řeknou vše.... ()

Související novinky

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (více)

Reklama

Reklama