Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

solisoli

Určite môžem skonštatovať, že tento kultový film, je skvostom kinematografie všetkých čias, vždy a v každom čase aktuálny. ()

swinevenca

Byl nebyl jeden Západ. Pro tenhle Západ nebylo důležité co kdo mluví, ale jak kdo čumí. A ty pohledy nechtěl ošidit. Byla nebyla jedna hudba. Pro tuhle hudbu nebylo důležité, co se děje, ale pro děj bylo důležité, co se hraje. A tak hrála každému tu jeho. Byl nebyl jeden rejža. Pro toho rejžu nebylo důležité, jak to dělají ostatní, ale jak to chce dělat on. A dělal to dobře. Byl nebyl jeden puberťák. Pro toho puberťáka nebylo důležité, když se čumí, ale když se střílí. A tak dával přednost jiným. Byla nebyla jedna swině. Pro tuhle swini není těžké dát pět hvězd, ale vyjádřit, jak moc ji ten film po patnácti letech vzal. A tak napíše jen: Totálně! ()

Blazis34

Nadčasový film. Ta pravá westernovka, která nikam nepospíchá. Spousta dlouhých záběrů, detailů na obličeje a typická hudba. Sergio Leone si musel film užívat a odměnou mu za to je nálepka jednoho z nejlepších filmů všech dob. Čtyři hvězdy. ()

heavy66

Miluju tenhle film a kromě muzikálů si nevybavím jiný, ve kterém hudba hraje tak významnou roli, kde hudba funguje místo slov a doplňuje stručné dialogy postav, kde se stává můstkem mezi scénami v různých časových rovinách .... harmonika naříká, orchestr zesiluje, harmonika se ztrácí, smyčce přebírají vládu, bezvládné tělo padá do prachu, smyčce mizí, harmonika pláče a utichá do zvonění umíráčku, pak hlasitý zvuk výstřelů, a harmonika umírá, už nemůže dál, z posledních sil vyluzuje falešné tóny.... to je osm a půl minuty závěrečného souboje s celkem asi šesti slovy! ()

ModryPlamen

Tento film na absolútny vrchol kinematografie nevynáša nejaká fantázia, ale kvalitné herectvo a predovšetkým hudba. Je to Enniho hudba, ktorá sa vryje do hláv každého, kto si tento klenot kinematografie pozrie. Príbeh a postavy, no pokúšal som sa tu napísať niečo rozsiahlejšie. Lenže za celú tú dobu, čo sa amatérsky venujem filmom, som nedokázal nájsť vhodné a výstižné slová, ktoré by znázornili genialitu filmu. Fabulu vie napísať každý, lenže v tých scénach je niečo viac. A to niečo je tvorené vynikajúcou kamerou, vynikajúcimi hereckými výkonmi a nádhernou hudbou. A ten zážitok je potrebné vidieť, tá nádhera sa opísať nedá. A ešte jedna vec, toto nie je film na jedno pozretie. Film je potrebné vidieť viackrát aby sme ho úplne pochopili a ocenili jeho genialitu. ()

Moebius

Boj o přežití. Boj s časem - s nasledky minulosti i o budoucnost - všechno probíhající v pomalu plynoucí přítomnosti. ()

pollstro

Ačkoliv se Leone chtěl po dolarové trilogii definitivně rozloučit s westernem, nakonec přijal nabídku hollwodského studia a ke svému ikonickému žánru se vrátil. Vznikl tak film, který je oproti předchozím stylově velmi odlišný. Namísto svérázného, atraktivního, rychlého a satirického Divokého západu, je tentokrát pozornost směřována na pomalejší, pečlivější, bezútěšnější a depresivnější atmosféru, která si i přesto zanechává Leonův typický filmařský styl. Charakterizace postav a jejich definice je nejasná a v průběhu vývoje příběhu prochází značnou změnou, což lze považovat za výraznou transformaci přístupu, který Leone doposud aplikoval na své postavy. Veškeré tvůrčí změny nic ale nemění na faktu, že Leone opakovaně vytvořil jeden z nejlepších westernových filmů v historii kinematografie. Jeho filmová opera je oslavou a vyvrcholením žánru, který symbolizuje takřka ztracený ráj, ve kterém Leone podrobuje americkou historii svérázným osobitým filmařským přístupem, jenž vedle drsného, násilného a pronikavého příběhu produkuje emoční nezapomenutelný zážitek, který zároveň za pomocí ženské hlavní postavy získává nepopsatelnou romanci, lehkost a krásu, která doposud v Leoneho filmografii chyběla. Za doprovodu tónů harmoniky, která je strůjcem příběhu, Leone opakovaně vytváří specifický filmový zážitek o pomstě a chamtivosti, který jednoznačně patří mezi vrcholnou tvorbu westernového žánru. ()

cimrman2.

Jediné co mě na tomto filmu vzrušilo nebyla ani hudba ani atmosféra ale Claudia Cardinale! Text z tohoto filmu by se vlezl na pár stran, pár kultovních tónů na harmoniku mě nedostalo, s úctou ke golfistovi za 3☆! Někdo může vidět v těch předlouhých scénách kdy se vlastně nic neděje něco hezkého či dokonce geniálního já říkám NE! Určitě jsem viděl lepší westerny! Henry Fonda pro mě stále bude ten z filmu dvanáct rozhněvaných mužů. Charles Bronson zahrál dobře. Hudba taktéž nebyla tak famózní jak jsem očekával (těch pár kultovních tónů to nezachránilo). Nejlepší film který byl kdy natočen? Za mě fakt ne! 62% ()

nash

Westerny nemám moc v lásce, ale tohle nadčasové dílo musí ocenit všichni. Působivý příběh podpořený dokonalou režií Sergia Leoneho. Běžný divák se může občas nudit, filmový nadšenec ale musí ocenit až neuvěřitelný Leoneho smysl pro detail. A jako třešnička: legendární hudba Ennia Moriconeho. ()

TesterX

Vyborne ztvarnene postavy, casto neobvykla atmosfera, dobra kamera a vynikajici hudba. Nezapomenutelna uvodni scena a dalsi s cvrcky. Skoda jen, ze jsem to videl s dabingem, 4:3, prolozene reklamou, rozseknute na dve casti a jeste zkracene. 5* dam, az to uvidim na DVD. ()

old salt

Jsou na světě dva filmy, které stavím nad ostatní Markéta Lazarová coby best český a tento film. Obraz , hudba , příběh, hrdinové, ... BEST ! ()

Marv

Američané western stvořili, Leone z něj udělal nejvyšší umění. Leoneho magnum opus nese jeho charakteristické znaky, které si tak pěkně naučil na dolarové triologii (která sama o sobě předčí jakýkoliv jiný western) a dovedl je k naprosté dokonalosti. Nejde jen o nejdokonalejší western, ale i o jeden z nejlepších filmů vůbec. ()

emilkac

westernovou jednotkou pre mna aj tak ostava Leoneho Hodny, zly a osklivy...a to z toho dôvodu že Clint Eastwood je určite väčší sympaťak než na nervy hrajuci Charlie Bronson.. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone