Trochu slabší než první díl, o fous víc vaty, ale obecně stále velmi slušná zábava. Dětičky ve školce naprosto k sežrání ;o) Celkový dojem: 75%(14.2.2019)

• meda2016

Když už jsem se na to dal, tak musím pokračovat. Aspoň chvíli. Bohužel hned druhý příběh dodal další postavu, z gruntu hodnou, otravnou, sociálně pitomou a zároveň vychytralou matku Topinkovou. Protimluv mi připomněl, že Švejk připadá všem také otravný, pitomý tak, až geniální. Vlastnímu géniu se smějeme my, okolní národy se smějí nám. Jak nám stoupne sebevědomí při pohledu na strážmistra Topinku, to netuším. Laťku nepřeskočil.(19.1.2019)

Hm, tak po skvělém prvním dílu se spoustu skutečně vtipných scén a situací jsme sklouzli k tradičnímu maminka-mamánek a jde to trochu zu grunt, protože najednou jsou to případy paní Topinkové - která vlastně i vše vyřeší - a strážmistr je tady až někde na třetí koleji. Případ samotný je vlastně nic moc, a dokonce i parodie s Hanákem a Nebřensým tady nemá koule. Nejvtipnější scénou tak skutečně nebylo dovádění s dětmi v autě, ale opět krátký Donutilův vstup jakožto doktora. A ta závěrečná idylka u polévky už mi přišla skutečně poněkud přehnaná.(18.1.2019)

Když se z vedlejší postavy stane hlavní, nemusí to dopadnout vždy dobře. Ne tak u Strážmistra Topinky!! Zatímco Robert Mikluš u Doktora Martina skoro nepatřična vybočoval, tady má roli ušitou na míru a je ve svém živlu. Detektivní zaměřené seriálu svědčí. Zdá se, jakoby tvůrci ožili, nejsou svázani britskou předlohou a mohou kreativně rozvinout vlastní děj, který je mnohem živější a uvěřitelnější. Dřív jsem milovala Irenku (je stále dobrá), ale teď jasně vévodí výborná máti Topinková v podaní Veroniky Freimanové. Milá je i postava sličné pošťačky. Základní rozložení postav sice dává tušit, kterým směrem se asi budou ubírat, ale zatím to nijak nevadí.(Osobně si myslím, že mezi Topinkovou a Hrubým dojde k nějaké lovestory, u Topinky a pošťačky je to zcela zjevné, uvidíme, co ještě uvede v chod malá Rozárka).(15.1.2019)

Tohle byl krásný a vtipný díl. Jasně, musí vám sedět do reálu nezapadnutelná postava strážmistra Topinky, ale pokud divák akceptuje určitý nadhled, dostane milý příběh s malinkou detektivní zápletkou. A konečně je tu více na obrazovce i Bartoška, což rozhodně není ke škodě. Naprostá spokojenost.(19.1.2019)