Pomoc!

• slovenský

Pomoc

Komedie / Muzikál

Velká Británie, 1965, 90 min

Od začátku až do konce vykalkulovaná záležitost, která staví na hvězdné, fenomenální popularitě Beatles. Scénář je řiďoučký a v podstatě i hloupoučký, herecké výkony nevalné, ale o nic z toho tu nejde. Ten film vznikl kvůli hudbě a scénář tvoří vlastně jen spojovací můstek pro pásmo písniček. Koneckonců, proč ne. Pro fanoušky Brouků povinnost, pro ty ostatní zajímavý popkulturní fenomén a doklad doby. Celkový dojem 55 %.(7.12.2007)

Jak správně píše Galadriel, pro fanoušky Beatles (asi) povinnost, pro ostatní však spíše nuda. Hudby je ve srovnání s Perným dnem málo a především působí mnohem účelověji - prostě jednoznačný komerční tah v době beatlemanie. Narozdíl od jiných ždímaček na peníze se ovšem dá tento film vydržet a i když neurazí, tak ani nenadchne. Pro ty, kdo dávají u této liverpoolské čtveřice přednost především hudbě, ovšem raději doporučuji poslech cédéčka bez tohoto filmového balastu.(12.1.2008)

HUDBA-geniální Beatles co jste čekali HUMOR-tady to je dost ošemetná situace, určitě máme víc anglického humoru než v Perném dnu, ale někde to neni zas tak moc..... PŘÍBĚH-tady je první ale snesitelný zádrhel, provedení nápadu je podle mně perfektní, ale nápad už tak dobrý není, možná by to chtělo něco jiného se stejným druhem ale na nic nemůžu přijít HERECTVÍ-tohle možná dělá chybu humoru, přednes beatles není tak plynulý jako v perném dnu a možná proto si to nezaslouží 5 ale 4.(28.1.2013)

Po předchozím Perném Dni trochu zklamání. Od Help! jsem čekal něco jako jeho pokračování, prvotřídní zábavu s Beatles. Tohle bylo takové s nimi a bez nich. V prvním filmu bych si troufnul říct, že kluci hráli sami sebe v té nejpřirozenější podobě, tady už přehrávali. Děj byl utahaný a nudný. V některých částech jsem se přistihl, jak sleduju čas do skončení filmu. Ano, zasmál jsem se, ale ne jak jsem čekal. V komentářích jsem se dočetl cosi o srovnání s Monty Pythony. Musím se přiznat, že jsem si na ně taky vzpomněl a to v části s pěním Ódy na radost. Zkrátka to pro mne byl průměrný filmový zážitek. Dávám čtyři hvězdy, ale cítím to na 3 - to mi však láska k The Beatles nedovolí.(25.10.2013)

Jakožto oddaný fanoušek Beatles a hlavně Ringa, který tu má hlavní roli, odmítám komentovat kvality samotného filmového zpracování. Ale vzhledem k tomu, že jsem ten film opakovaně viděl až do konce a odpočinkovou formou si ho vždycky užil, nic mi dojem z něj nekazí. A mimochodem, jak se tu někde píše, Beatles nikdy neprohlásili, že jsou víc než bůh, nýbrž že jsou slavnější než byl ve své době Ježíš. A měli rozhodně pravdu, Ježíš se celosvětově začal proslavovat až asi 200 let po jeho smrti.(18.1.2011)

• - Podle herečky Eleanor Bron, jež ztvárnila roli Ahme, pojmenoval později Paul McCartney slavnou píseň Eleanor Rigby z alba Revolver. (Morien)

• - Názory na skutečné pojmenování filmu se různí - podle některých pramenů ho "zavinil" Ringo, který tak reagoval na nečekané zjevení tygra na "place". (Robbi)

• - Během návštěvy v indické restauraci tamní kapela hraje instrumentální verzi písničky A Hard Day's Night. (Morien)