Režisér Barry Levinson se po ambiciózních dramatech (např. RAIN MAN, BUGSY) vrací k žánru komedie, v němž se dovede též spontánně a inteligentně vyjadřovat. Příběh HRAČEK se pohybuje v silně stylizované rovině, smysl je však hlubší. Vyprávění o výstředním mladíkovi Lesliem, který by si chtěl hrát, ale musí se svým militantním uzurpátorským strýcem svést souboj o rodinnou továrnu na hračky, má svůj smysl teprve v přesně promyšleném druhém plánu. Na Levinsonově snímku je však především pozoruhodná velmi nezvyklá, ryzí metaforická forma. Způsob vyprávění je holdem poetice "doslovnosti" amerického typu (např. když si strýc zabírá stále více prostoru v továrně, místnosti se skutečně zmenšují). Realita je ve filmu potlačena ve prospěch bizarních kostýmů, exteriérů i interiérů, inspirovaných jednak samotnými hračkami, jednak krajinami René Magritta (veselá továrna se stroji-hračkami, dům hrdiny jako domeček pro panenky). Závěrečná bitva Dobra a Zla se realizuje jako souboj klasických starých hraček s moderními, elektronickými. (oficiální text distributora)

Turiec

Veľmi nudný film s prapodivným scenárom, v ktorom stoja za pozornosť len asi kulisy, niektoré z hračiek a nádherné zelené zvlnené exteriéry s kľukatiacou sa uzučkou asfaltkou. Keby som však mal film po vzhliadnutí bitky hračiek hodnotiť jedným slovom, bolo by to: ÚCHYLNÉ. ()

kaylin

Je to hodně zvláštní film, který už od začátku nesedne každému, ale mě se jeho naivita, dětinskost a přehnaná barevnost a hravost prostě líbily. Jsou to prvky, které dohromady dávají docela funkční společenskou kritiku, tedy hlavně tu vojenskou. Není to dokonalé, není to extra vtipné, ale ty postavy jsou krásně bizarní. ()

C0r0ner

Člověka to nenudí, protože je to tak jiné než všechny ostatní filmy, ale ta komerční rodinnost z toho tak čiší, že podruhé bych to nechtěl vidět ani za nic. K tomu je to strašně dětinské a jednoduché, takže divákovi zbude vlastně jenom to, že se na to dobře kouká. Kdo by byl řekl, že se autorům podaří získat takové obsazení? 50% ()

Andre3000

Ani své děti bych na to nenechal radši dívat a to žádné ještě nemám. A to,že to byl první film s Jamie Foexxem se zaregistroval zpětně, takže ani z toho žádné plus neplyne. ()

Juto

Produkčný dizajn si zaslúži uznanie Akadémie. Ale na najzásadnejšej úrovni je filmom, ktorý si nie je celkom istý, o čo mu ide. 5/10 ()

emo

Film ktorý sám nevie čo vlastne je. Skáče od akcie cez komédiu do rodinnej zábavy. Škoda, nápad bol zaujímavý... ()

dr.fish

Perfektně vydizajnovaná pohádka pro dospělé a možná i děti. Rej nápadů a barev, který byl možná inspirován Vzpourou hraček Hermíny Týrlové. Dětská hravost infantilů stojící proti militantnímu magorovi uznávajícímu jen věci, které střílí. Pošahaný generál, který chce z hraček udělat vraždící stroje však narazí na Robina Williamse. Ten, ve jménu všech hraček světa, zastaví agresora....a znovu zavládne mír mezi hračkami za cenu nemalých obětí. 80% ()

T-pack

Nevim, koukám dost šupácký hodnocení. Pro mě to byl ale moc přesvědčivý film plný lehkosti a moc dobrou parafrází na nastupující válečné šílenství mocných. LL Cool Jaye taky znám úplně jinak. Sorry, ale tenhle film byl v pohodě! A má to i jakousi překvapivou pointu. ()

lennyd

Majitel továrny na hračky umírá, a chtěl by celou továrnu odkázat svému synovi. Ten se mu ale zdá ještě na vedení firmy nedospělý, a tak továrnu svěří do správy militantnímu strýčkovi. Po neúspěchu ve vietnamské válce (kdy se stal pouze tříhvězdičkovým generálem), se rozhodne zvednout všem zaměstnanců továrny, i mladému Lesliemu (Robin Williams) faldy. Když si z jeho rozkazů nikdo nic moc nedělá, vypracuje jiný plán - továrna nadále bude vyrábět hračky, ale v každé z nich se bude skrývat nějaká zbraň. Za pomoci nich by pak mohl vyhrát jakoukoliv válku. Jakmile Leslie plán odhalí, začne o svoji továrnu bojovat... Je hodně smutné, když se během komedie ani jednou nezasmějete. Navíc u komedie, která je čistě o zábavě. Navíc u komedie, kterou režíroval Barry Levinson. Navíc komedie, kde hlavní roli hraje Robin Williams. Bohužel je to tak - film je zoufale nevtipný, herci těžce přehrávají (v domnění že alespoň jejich pitvoření diváka trochu rozesměje), zápletka sic zajímavá, tak jak dopadne je jasné už od počátku. Kladem by mohla být alespoň hudba Hanse Zimmera - ta je hodně dobrá, jenže se k tomuto filmu tak nějak vůbec nehodí. A kdybyste náhodou opravdu toužili po filmu s podobnou tematikou (ale řádově zábavnější), tak doporučuji Small Soldiers... ()

J.Lajner

Velký šlágr mého dětství, i když Hračky paradoxně pro dětské publikum určené nejsou (alespoň já si to myslím). Režisér filmu Rain Man (1988) Barry Levinson, hudební skladatel Hans Zimmer, herecká hvězda Robin Williams. Hračky byly předurčeny k velkému úspěchu a přesto se z nich stal mizerně hodnocený komerční propadák. Proč? Těžko říct. Vizuální mix Teletubbies a Karlíkovi továrny na čokoládu, byl možná až příliš odvážný. Sloučená tématika hraček a armádního průmyslu vyvolává otázku, pro koho je film vlastně určen. Hračky navíc mají ohromnou spoustu nápadů, ale jejich potenciál je trestuhodně nevyužitý. Úvodní minuty dokáží opravdu vtáhnout do pestrobarevného světa, jehož účel není moc vysvětlen, ale zároveň od něj nejde odtrhnout oči. William si roli dětsky naivního výrobce hraček užívá a člověk by pomalu uvěřil, že se v tom bláznivém světě plném veselých barviček narodil. Hudba nasáklá vánoční atmosférou je výborná, stejně tak nejrůznější modely hraček a přesný timing některých vtipů. Škoda té zvláštní scenáristické a tematické rozháranosti. Jakoby Hračky netušily, po které cestě kráčet. Film začíná jako humorná pohádka a končí apokalyptickou bitvou, kde proti sobě stojí hodné a zlé hračky. Prostě nesourodý guláš, který mi v dětství kupodivu zachutnal. S odstupem mnoha let, sice vidím různé nedostatky, ale zároveň si myslím, že Hračky si úplné zatracení nezaslouží. Jsou jiné, svou originální stylizací jedinečné a mají na skladě pár povedených scén. Pro režiséra, který projekt připravoval plných dvanáct let, však muselo jít o velké zklamání. ()

Krasus

Hodně podivná komedie s nijak zvlášť vtipným Robinem Williamsem a nijak zvlášť vtipným příběhem,ale za to se skvělým Michaelem Gambonem a skvělou hudbou. ()

peetriss

Rodinný film, jehož rodinnost je bohužel sporná. Dětem se bude líbit wonkovsky barevný a pestrý svět plný hraček, rodičům však bude připadat nezajímavě infantilní. Metaforické společenské odkazy, myšlenky a poselství zase budou nad chápání těch menších. Každopádně výpravně je svět hraček bravurní, herci si očividně svých rolí užívají, zásadním problémem je, že mě film nedokázal bavit, ani ničím uchopitelným naplnit, snad krom několika zajímavých nápadů (např. zmenšující se místnost). ()

MacGyver

Tento film prepadol komerčne a ani kritika nebola práve zhovievavá... No nech sa snažím ako viem, nedokážem zistiť prečo, podľa mňa je skvelý!!!:) ... V zvláštne hravej atmosfére sa divák stáva svedkom ostrého kontrastu medzi nevinnosťou hračiek a hrozbou zbraní, medzi občas až detskou naivitou dospelých a vojenským fanatizmom. Skvelé herecké obsadenie, výborná hudba a naozaj zaujímavé prostredie... Je to síce film, ktorý sa nemôže páčiť všetkým (a ktorý môže?:), aj tak je však podľa môjho názoru nespravodlivo nedocenený (pokojne ma za to nadšenie zastreľte...:) ()

M1k9

Ten film mi chybí jako sůl. Chci si trochu zavzpomínat na dětská léta plná hraček. Ten film se mi prostě vryl do srdce. Boj dobrých a zlých hraček, co víc chcete? 6.5/10 ()

jesus666

Je to pekne farebné a sú tam hračky. Medzi to autori strčili akési (dajme tomu protivojenské) posolstvo, avšak neviem komu je určené. Dospelí to zrejme nedopozerajú dokonca a deti si ho nevšimnú, lebo ich pozornosť odpúta prostredie a hračky. ()

Heroine

Takhle, až na příšerně protahovaný závěr, kdy vedou hračky mezi sebou nepřehlednou bitvu, je to dost zábavný a originální film. Velkou zásluhu na tom má skvělá Joan Cusack, ale i Robin Williams, kterého jinak zas tak v oblibě nemám, byl dost dobrý. Chvilkama jsem si sice říkala, že některé vtipy tam opravdu nejsou pro děti, ale většina humoru je naštěstí dost pro jakýkoli věk. Myslím že celkem dobrý film. ()