The Russian Bride

Starší zámožný muž Karl Frederick (Corbin Bernsen) sa kvôli samote snaží nájsť svoju spriaznenú dušu, no nedarí sa mu. Na internetovej zoznamke jedného dňa narazí na sympatickú Ninu (Oksana Orlan). Háčik je však v tom, že ona je z Ruska a on žije v USA. Vďaka svojmu bohatstvu ju Karl presvedčí, aby spolu s dcérou priletela k nemu a začala u neho žiť. Z ošarpaného paneláku sa matka s dcérou presúvajú do majestátneho sídla a vyzerá, že sa pre nich začína život ako v rozprávke. Postupom času ale začína byť jasné, že o rozprávkovom živote nemôže byť ani reči... (Marceloo)

ricci.s

Akonáhle horor dospeje k tomu, k čomu to dospieť muselo, je to celkom fajnový masaker. Všetko ostatné ma nebavilo. Ojeda nie je podľa môjho názoru režisér, ktorý je natoľko vyspelý, aby dokázal vytvoriť nejakú "depresívnu" atmosféru, a o nejakom súcite s postavami či snahe zapôsobiť obetavosťou matky vo vzťahu k dcére tu nemôže byť ani reči. Navyše sa tu vyskytovali nadprirodzené prvky, ktoré tu vôbec nemali čo robiť. V jeho predchádzajúcom snímku "Savaged" mali aspoň normálne opodstatnenie, v tomto prípade nie. Myslím, že režisér má talent v trochu inom smere. Síce sa film tvári vážne, no brať sa vážne nedá. To ale neznamená, že by to bol vyložene prepadák, teda aspoň mne to ničím neublížilo. ()

Asia_Power

A přesně proto sem nikdy nebyla na seznamce. To bych taky mohla jednoho smutnýho dne cumlat scvrklýho slimáka 70ti letýho dědy a doufat, že můj ukázkovej blowjob mi zaručí hezký bydlení v zámečku. Mrdat to, radši budu na poli dál sázet rejži od rána do noci, než se takhle ponižovat. Naše hrdinka ale má mladou ratolest a psycho bejvalýho, takže to si člověk seznam priorit poskládá jinak a hulit starýho čůráka je ještě celkem přijatelná cena. Jenže ouvej !! Starej dědula má trochu jiný plány než si nechat kouřit a chudák Oksana nám zjistí, že vlastně je na druhé koleji a hlavní STAR má být její dcerka. Z čehož vyplyne ponaučení - Nikdy neser ruskou mámu, pyčo!! Oksana se z pasivní spermohltky změní na krvežíznivou kurvu z pekla, která udělá všechno proto, aby její dcerka byla v bezpečí a věřte mi, nasrat jí fakt není dobrej nápad. Když to tam začne kydlit, tak i Rambo by jí pochvalně poplácal po rameni a dědula spolu s ostatníma záhy zjistí, že se na tu seznamku měl vysrat taky. ()

Marceloo

Zámožný starší muž Karl Frederick (Corbin Bernsen) sa kvôli samote snaží nájsť svoju spriaznenú dušu, ale nedarí sa mu to. Na internetovej zoznamke jedného dňa narazí na sympatickú Ninu (Oksana Orlan). Háčik by mohol byť v tom, že ona je z Ruska a on žije v USA, ale vďaka svojmu bohatstvu ju Karl presvedčí, aby spolu s dcérou priletela k nemu a začala u neho žiť. Z ošarpaného paneláku sa matka s dcérou presúvajú do majestátneho sídla a vyzerá to, že sa pre nich začína život ako v rozprávke. Po istom čase strávenom v ich novom domove ale začína byť jasné, že o rozprávkovom živote nemôže byť ani reči. - Po Avenged / Savaged, ktorý je jedným z mojich úplne najoblúbenejších nezávislých hororov, prichádza po dlhšej odmlke druhý hororový počin pána Michaela S. Ojedu a je sa na čo pozerať. Veril som, že to bude parádny počin, ale na druhej strane som mal isté pochybnosti, pretože pri It, od ktorého som cez rok čakal, že to bude presne ako Stranger Things, som nakoniec nedostal to čo som chcel a bol som z toho sklamaný. Tu našťastie režisér moje očakávania naplnil a nieslo sa to v duchu jeho predchádzajúceho príspevku do žánru, aj keď to tak zo začiatku nevyzeralo. Celý jeho film stojí opäť na stopercentne využitých postavách a ich príbehoch. Tento aspekt je na hororoch nesmierne ťažké spracovať a preto si ho tak strašne vážim. Na rozdiel od generických Daubermanových jump scares v mainstreamových hororoch, ktoré charaktery v skutočnosti vôbec neohrozujú, stavia tento režisér postavy do tiesnivých situácií a strach a zdesenie postáv vychádzajú práve z nich. Naviac dokáže napísať také charaktery, ktoré majú vlastnosti, kvôli ktorým s nimi divák bude súcitiť. V prvom prípade hluchonemá krehká dievčina uprostred ničoho a tentokrát osamelá matka, ktorá odlieta tisíce kilometrov od všetkého čo doteraz poznala a vydáva sa do nepredvídatelného dobrodružstva. Popravde sa tento scenár nedá nazvať inovatívnym a je docela jednoduché predvídať, kam to celé smeruje, ale práve vďaka postavám to funguje výborne, čo len dokazuje, akou výhodou je keď režisér pracuje podla vlastného scenára. Velkou výhodou filmu je aj umiestnenie do izolovaného sídla uprostred ničoho a v záplave snehu pôsobí jeho priebeh ešte viac depresívnejšie. Finále je najsilnejšou časťou filmu a divák sa dočká pätnástich minút brutálneho masakru s intenzívnou hudbou v podaní nádhernej nevesty v zakrvavených svadobných šatách, za ktorý tomuto filmu musím dať päť hviezd, pretože takto nejako si predstavujem female empowerment vo filmovej podobe. The Russian Bride nie je excelentným filmom a k dokonalosti mu chýba mnoho, ale stretáva sa tu mnoho vecí, ktoré v hororoch vyhladávam a tu som ich dostal v neočakávanej miere, takže nemám dôvod šetriť s hodnotením, pretože aj tak nepočítam s tým, že by ma tento rok mnoho ďalších hororov potešilo tak ako tento. Pán Michael S. Ojeda si mňa práve získal na svoju stranu ako die hard fanúšika a už sa nemôžem dočkať toho, s čím príde ďalej a opakovaného zhliadnutia tejto pecky. P.S.: Zaujímavosť - Film produkuje istý Kaliňák a kokaín je dôležitým nástrojom v deji tohto hororu , takže všetky stopy ukazujú, že toto unikátne video nie je len vtipným výmyslom, ale krutou realitou! Cocaine is a hell of a drug! + herec z The Elvis Room + herečka z Silent Retreat + herečka z ClownTown a My Friend Dahmer () (méně) (více)

castor

Taťka bojuje se svými démony, občas si šlehne a v takovém stavu prostě svou dcerku vídat nebude. Její matka Nina chce navíc z Ruska pláchnout a zkouší to přes seznamku, která má dosah až za oceán. Chytne se plastický chirurg v penzi. Má hrad, služebnictvo, ve skříni figurínu se svatebními šaty a dokonce u něj teče voda. I když zase zlobí elektřina. Nakonec ovšem dle očekávání platí rčení „z bláta do louže“, takže Nina s dcerkou brzy pochopí, s kým mají tu čest. Nakonec se to překlopí v docela solidní blábol, ve kterém chybí cokoliv, čeho by se divák mohl chytit, herci nemají, co hrát, vedou přihlouplé dialogy, zvrat půl hodiny před koncem už toho moc nezachrání. Závěr zrovna tak. Někteří tvůrci by tak holt měli své choutky nechat doma pod peřinou. ()

darkrobyk

Mučivě dlouhé drama se nakonec promění v jatka. Vcelku předvídatelný příběh mladé ruské matky, která se od tyranského manžela uchýlí se svojí dcerou do náruče chápavého amerického dědka. A je jen otázkou času, i když toho filmového dosti dlouhého, kdy dědek ukáže svoji pravou tvář a vyjeví skutečné úmysly. Slušná kamera a velmi dobrá hudba dají zapomenout na pomalé tempo. Plíživá hrůza. Osobně si nemyslím, že duch měl být skutečný, spíše šlo o představy dívky pobývající v pro ni strašidelném domě, každopádně nešlo o nijak rušivý prvek. Dal bych tři, ale závěr si samostatnou hvězdu zaslouží. Plivu na váš hrob a Carrie. Téměř tři čtvrtiny filmu jsou pro trpělivého diváka, což já tentokrát byl. ()

kingik

Posílení rusko-amerických vztahů felací a "kokešem". Kdepak tradiční vodka a pirohy na uvítanou, lepá nevěsta z Ruska dostane od svého nápadníka "pékádéčko", takže nejdříve se ocitne ve víru chlípníka, pak už Corbin Bernsen absolvuje přerod v tyranizujícího psychouše, co nemá nic jiného na práci, než zrealizovat svůj maniakální plán v rámci zachování svého rodu. Film těží z účasti prakticky neznámé Oksany Orlan, která si vyprodukovala klasicky béčkový opus, který ani nezastírá, že je zástupcem nižší kategorie. Finanční trhliny, projevující se technickými nedostatky v některých sekvencích, dohání úhlednou prací kameramana a příslušnou dávkou bizarních nápadů, které vrcholí závěrečným masakrem, v němž se ruský syndrom mohutné menstruace hlavní hrdinky projeví v likvidaci všech amerických soudruhů, co povýšili na zdravotní personál operující v polních podmínkách. Herecké duo Bernsen-Orlan výborně do celého celku zapadá, nemálo je z nich cítit pomrkávání na diváka a je radost je při jejich vzájemné konfrontaci pozorovat. Z Bernsena je cítit zvrhlost od samého počátku, Orlana importovala ruský smysl pro nadhled. Je docela možné, že takhle vypadá humoriáda na ruský způsob, akorát až to přítomné přestane bavit a přestanou se smát, požádají o svoji fyzickou likvidaci. Filmem se táhne i cosi příjemně nevyzpytatelného, panství vypadá neutěšeně, jeho služebnictvo strašidelně a ještě se po chodbách prohání duch (doufám, že jsem to správně pochopil a jednalo se o ducha. Michael S.Ojeda do svého scénáře vecpal více žánrových prvků, režijně to zdatně ustál a zabavil v kvalitním, žánrově nevyhraněném a patřičně béčkovém stylu, co není dobré brát jej úplně smrtelně vážně 10/10 ()

Kudly4

Chudá, ruská Máša, letí do USA k dědkovi, za lepším životem. Přišlo mi to strašně laciný, některé záběry až komický. 6 let uběhlo od režisérovo prvního hororu Savaged, který také nebyl bůhví jak kvalitní, ale rozhodně to bylo lepší než tohle. Téměř hodinu se zde nic neděje, atmosféra nulová, příběh totálně nezajímavý, pár krvavých scén se tu najde (ustřelené prsty, masáž očí), ale přišlo mi to dost amatérský a ten konec . . . to byla opravdu šaškárna. Oksana, zde moc hezky nevypadala, ale alespoň mohla ukázat kozy, když už tak dobře kouří ptáky. No, za mě je The Russian Bride propadák. (30. hodnocení, 6. komentář) ()

silentname

"The Russian Bride" sa nakoniec ukázalo ako celkom schopný thriller/horor. Viac-menej je film thriller, akurát záverečné akčné finále dostane tú potrebnú dávku krvi, aby sme to mohli priradiť aj do hororového žánru. A celé to finále je fakt skvele spracované. Oksana Orlan tam podala absolútne výkon. Naštartovaná po veľkej dávke kokaínu sa postaví na nohy a pustí sa do boja a nebude to veru príjemné. Všetko je to pre ochranu svojej dcéry. Čo teda na filme funguje? Teda okrem toho hustého záverečného finále, ktoré je fakt super? Corbin Bernsen ako Karl je zaujímavý. Rozumiem jeho motivácii a miestami vie byť skutočne nebezpečný. No potom niekedy urobí rozhodnutia, ktorými svojmu plánu absolútne podkopáva nohy. A neviem prečo? Hoci sa to snaží nejako vysvetliť, moc to celé aj tak nedáva zmysel. Nina s Dashou sú mi sympatické. A priznávam, že som im fandil, aby sa z tejto situácie dostali. Sú tu pekne spracované scénky, no niekedy keď sa do toho pridajú efekty, tak sa ukáže, že veci nie sú vždy až tak jasné. Najlepšie je to vidieť keď sa kôň pustí do cvalu. Páči sa mi postava Hagena. A keď nám ukáže svoj obľúbený film, tak mi bude všetko jasné. Služobná Maria je trošku iná story. Z nej po celú dobu cítim niečo negatívne a na konci sa to opäť veľmi pekne ukáže. Celkovo ma film držal, no sú tu skutočne momentky, kedy som nerozumel Karlovým rozhodnutiam. Mohol to všetko urobiť oveľa jednoduchšie. A ušetril by si kopec problémov. Na druhú stranu je ale pravda, že možno to čo sa snaží dokázať ani reálne nemá význam. Lebo dá sa to vôbec spraviť? Okey, nebudem viac tento film rozpitvávať. Myslím si, že za pozornosť stojí. Ak chcete tvrdý film s pomalším rozbehom, toto nie je najhoršia voľba. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Niektoré veci ani s veľkou snahou nedokážem pochopiť. Napríklad prečo niektorí užívatelia si do komentára prilepia vyššie uvedený obsah filmu, ktorý tu vidí každý pomaly aj v Braillovom písme. Konkrétne jeden tu takzvaný odborník na horory ze Senice urobil to isté a nakoniec k tomu pripísal niečo o filme v rozsahu takmer diplomovej práce, ale z jeho 28 riadkov som sa aj tak hovno dozvedel. Takže na protest ja tiež k filmu poviem to isté, čo on, ale bez skopírovaného obsahu filmu. Odo mňa máte teda čisté a nefalšované hovno, a to dokonca bez použitia funkcie Copy/Paste.. ()

Marze

Film se pohybuje někde mezi gotickým a revenge hororem. Russian Bride má problém ujasnit si styl a příběh. Oksana Orlan je fantastická ve své závěrečné šílenosti. Jsou tu ale logické nesrovnalosti. Svobodná matka Nina (Orlan) je zoufale chudá a v touze po lepším životě se přestěhuje do Ameriky s dcerou Dashou (Kristina Pimenova). Podivný milionář Karl Frederick (Corbin Bernsen) se o ně stará. Jeho panství je okouzlující, ale má temné tajemství, které režisér Michael S. Ojeda postupně odkrývá. Žádné zajímavé obraty děje ale nepředvede. Výstavba thrilleru je trochu atypická se standartními prvky služebnictva, blikajícího světla a duše (možná?) a vraždu. Nejvíce cool věc ale je Karlsova sbírka 35mm žánrových filmů. Dasha sleduje Frankensteina zejména scénu s monstrem a malou holčičkou. Vidíme náznak dětského zneužívání a týráni ženy, chudě vypadající digitální sníh a ledový dech. Karlsovo tajemství je odhaleno příliš pozdě jako dort přinesený na suchopárnou párty ve snaze ji oživit. ()

SOLOM.

Všechno zpočátku vypadalo jako nějaká kouzelná romance, kterou nás krmí v každém druhém filmu či telenovele. Chudá žena (tady i s dítětem) si vezme bohatého pracháče a doufá ve šťastný a pohodový život jako v pohádce. Ne, určitě to není zlatokopka, jen vyměnila nuzný byt v paneláku za honosné sídlo a kriminálníka za starého dědulu, který zbožňuje orální sex. Seznamka je plná fejků, nicméně děvčata z východu jsou velkým lákadlem a hlavně jsou docela pěkné. No prostě romantika jak blázen, ovšem jen do doby, kdy se růžový opar rozplyne a napovrch začne vyplouvat děsivá skutečnost. Corbin Bernsen rád hraje nejrůznější psychopaty a i tady mu role byla napsána pěkně na míru. To však nepočítal, že se z vděčné a ustarané matky, stane vražedný stroj, pokud ji zaženete do kouta a ona si šňupne trochu toho kokainu. Jo tenhle bílý prášek tu hraje rovněž podstatnou roli. Na temnou a drsnější stránku tohoto příběhu si však musí divák počkat téměř až do samotného konce. Potom se ovšem romance jako mávnutím kouzelného proutku promění v docela krvavou a brutální podívanou, která jistě potěší nejednoho fandu hororových filmů. Že to bylo až moc přehnané? No a co, hlavně že krev stříkala na všechny strany, vydloubávaly se oči, ustřelovali prsty, rozbíjely hlavy. Rázem se zlepšila i samotná atmosféra a nebýt té zbytečné „duchařské vložky“, byl bych snad i nadmíru spokojený. ()

ARI50

Horor který se bohužel rozjel až moc pozdě, chyběla mu větší atmosféra, a taky trochu víc přítomnosti smrti. Herecký povedený, a hlavně i když nápad filmu celkem rychle přečtěte tak konec slušně všechno vynahradí. Ale pořád je škoda že nas film po celou dobu neprovazel hororovým nádechem smrti. Spokojenost je malá a určitě se časem rád podívám. ()

Necrotongue

Film byl fakt děsně chabý a v jeho třetí čtvrtině jsem pořád ještě váhal mezi jednou hvězdičkou a odpadem. Všechno ale zachránil způsob jakým se Nina rozjela v závěru. Vždycky jsem si myslel, že Rusové fungují hlavně na vodku, to jsem ale netušil, co s nimi udělá dvacet deka kokainu. Pokud tenhle film uvidí Vladimír Putin, Donbas bude pasé a Ukrajinci budou rádi pokud udrží Kyjev. Já bych si na to tedy nevsadil. / Abych se ještě vrátil k Nině- Ash potřeboval motorovku, šikovná Ruska si evidentně vystačí jen se základním vercajkem. ()

JASON_X

Nezapomenutelný dentista opět v akci. Sice od časů vytříbené zubařské tortury poněkud sešel věkem, ale úchylové mu jdou pořád dobře. Jeho plán je Nabokovovsky prostý - sbalit maminku, aby se dostal ke dcerušce. I když z jiného důvodu, než si asi většina diváků bude myslet. Na netu se zakouká do zlatokopky Niny. Ta ráda vymění ruského asociálního feťáka a ožralu za amerického plastického chirurga na penzi. A panelákový 2+1 v ruském prdelákově za x+y snobskou residenci zvíci středně velkého zámku. I když je to tak trochu strašidelný zámek se dvěma podivnými zaměstnanci (Hagen a María jsou dokonalí). A podivný je i okruh chirurgových přátel. Netrvá dlouho a krásný americký sen se začne postupně měnit v noční můru... Že má film hodně ospalé tempo a je minimálně o čtvrt hoďky delší než by měl být mi nevadilo, mám rád pomalou gradaci děje a finále je pak o to působivější. Ale nesympatická kobyloidní Nina s mozkožroutem v hlavě se mi ani trochu nelíbila a nebavila mě. A pokud vám hlavní hrdinka není sympatická, nedá se svítit - film vás pak moc nenadchne. Ani závěrečná masakrální čtvrthodinka mě kvůli frenetickému střihu a epileptické kameře neobměkčila. Ne, není to film, který bych si ještě někdy pustil. Díky němu jsem si ovšem připomněl jistá moje oblíbená videa na YT. Je tam podobných mraky: https://www.youtube.com/watch?v=0aqn7Umb-_Y ()

Morholt

Tady člověk tak nějak ví, co očekávat a film cca dvě třetiny ničím nepřekvapí, protože jede přesně podle zaběhnuté linie nadšení-rozčarování-teror. Co se skrývá za Karlovým jednáním se dá tak trochu vytušit, takže ani v tomto ohledu se nestane nic převratného. Nicméně i přes určitou rutinu se na to dívá dobře. Ušel solidní chladný vizuál, najde se pár napínavých chvilek a fajn byli i herci s překvapivě dobře hrající Oksanou Orlan na čele. Nicméně po hodině dá režisér divákovi ochutnat něco krve, aby do toho v závěru neskutečně šlápnul, díky čemuž v mých očích vyletěla procenta nahoru. Sice bych se obešel bez mysteriózního prvku, který mi tu připadal kapánek navíc, ale ten zase tolik rušivě nepůsobil. Ojeda si i ve svém druhém počinu jede to svoje a to je dobře. 75% ()

Tryskomyš

Já jsem spokojená. Neokoukaný námět. Super. Překvapivá mladá herečka, která byla vyhlášena jako nejkrásnější dívka na světě. ()

kaylin

Americký snímek „The Russian Bride“ je hororem, který jede na jistotu. Od začátku je vám jasné, jak jsou karty rozdány, kdo je násilní, kdo je oběť. Na to byl casting moc přímočarý a typově jsou herci jasně vybraní. Úplně to nevadí, ale měl jsem prostě pocit, že jsem byl o něco obrán a jen čekám na to, že se tam objeví nějaký ten nápad. A sem tam se to nakonec i poštěstilo. ()

raimi

Paráda. Konečně se zase vynořil hororovej režisér, kterej má styl, koule, cit pro nadsázku a krveprolívání, a filmy mu (až na pár zaškobrtnutí) drží pohromadě. Spolu s Joe Begosem a lidma z RKSS oživili současnou zdechlou indii produkci, a ukazují těm vyměklým fňukajícím močkám, jak se to má dělat, aby měl raimi radost. Už dlouho předlouho jsem u novějších filmů nezažíval takový potěšení jako u Savaged a The Russian Bride. Takhle se dělají zábavný béčka, saláti! ()

Flipnic-RE

No tohle je teda tak rozporuplnej film!! První dvě třetiny jsou fakt slabý, celý mi to přišlo jak z 90tek, hlavně ta debilní atmosféra a herecký výkony. Oksana ani neukáže kozy ... A celý to jde fakt pořád dolů, aby se to v poslední třetině vystřelilo během sekundy "třistazmísta" jak po koňský dávce koksu do úplně jinejch obrátek. Jako by poslední třetinu točili jiní lidi a byl to úplně jinej film!! :-DD A jako fakt je to pak sranda, to sem nežral. A navíc jako pro bývalýho koksaře to pro mě mělo ještě navíc další "čaro" ... :-D Tak já nevím, je to těžký béčko, který si snad dělá z diváka prdel a docela se mu to i daří. Škoda, že nejsou ty kozy no ... ale nakonec v poho, tak 3***. ()