Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

jojinecko

Godfather a Casino- predovšetkým tieto skvosty si zobrali na mušku autori Mafie a ak poznáte oba filmy, myslím že zábava je zaručená. Prvá hodina tejto paródie bola priam geniálna a bránica dostala riadne zabrať ako už dlho nie. Non-stop nápady, jeden lepší a vtipnejší ako druhý. S parodovaním Scorseseho Casina sa trochu strácajú nápady a humornosť, napriek tomu radím Mafiu k najlepším paródiám aké kedy moje oko vzhliadlo:) ()

RajAthen

Ač je třeba ocenit všemožné narážky na starou dobrou gangsterskou klasiku, je třeba stejným dechem dodat, že ve většině případů zůstalo pouze u narážek a závratně třeskutý humor se nekoná. Udělat si legraci z Ramba šlo samo od sebe (a bylo to bravurně zvládnuto), mafiánská tematika by asi vyžadovala sofistikovanější přístup. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $19,889,299Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/ ()

J. T. Kirk

Tato parodie hlavně na Kmotra a Casino, ale také Forrest Gump, Čelisti, Ztracený svět: Jurský park a mnoho dalšího každopádně nedoceněná.. Definitivně poslední role pro Lloyda Bridgese, který mě prostě pokaždé dokáže rozesmát.. Zatím poslední film režírovaný Abrahamsem, sice to není jeho nejlepší dílo, ale i tak dost dobrá zábava. ()

lakikaki

Asi posledná zo starej školy paródií. Funguje tu fyzický humor, slovný humor, väčšinou i humor záchodový (len občas to tvorcovia prestrelia) a vtip detailu taktiež. Sťažovať sa nie je na čo a zamrzí jedine občasné naťahovanie, ktoré však vnímam možno iba preto, že som pred písaním tohto komentára videl Mafiu! už minimálne desiaty raz. Zábava to však bola opäť raz vynikajúca. [89%] ()

• Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)