Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní. Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce. (Cinemart)

JM87

Námět sice není žádná velká pecka, ale Tom Hardy je dobrej, vlastně bych řekl, že to stojí celý na něm. Dobrej film na odreagování. ()

PhillM.

Tak Australané si v roce 2018 mysleli, že v nedaleké budoucnosti budou lidi nosit roušky, aby se chránili před nákazou? No... Tohle je sci-fi jak má být. Stojí to na vcelku jednoduchém, ale fungujícím scénáři a na poctivě odvedené práci skoro ve všech ohledech. Nechápu, jak může někdo tenhle film nazývat "béčkem". To asi nikdy žádné béčko neviděl, doporučím naskočit do stroje času a vydat se směr devadesátá léta. Tam je dost studijního materiálu. Zde jde o napínavý a dobře zahraný scifilmík, který je nápaditý v detailech i v celku (u tohoto žánru klíčová záležitost) a prostě dělá radost. Nechám to uzrát, ale tohle útočí na pět hvězd, protože si moc nedokážu představit, jak by to šlo udělat líp. ()

Muel

| OTL Releasing | Originálna cyberpunková pecka. Tom Hardy výborný (sorry, musel som). Neuveriteľne zábavné, paradoxne najlepšou "postavou" snímku nie je človek. Záverečný zvrat super. Kamera pri bojových sekvenciách mňamózne originálna. Fakt super. | Hodnotenie: 8/10 | ()

kamil.i

Jednoducho povedané: Cyber punk jak sviňa! Svojho času som si myslel, že Blomkampov Elysium ide na hranu toho, čo je ochotná v tomto žánri zobraziť hraná "západná" kinematografia (rozumej takmer všetko mimo japonského anime). Upgrade ide predsa len trochu ďalej. Je to povinná jazda pre sci-fi fanúšikov, no rozhodne to nie je žiaden klenot. Dokonca ani čistokrvný a priamočiary akčňák ako Dredd. Príbeh je predvídateľný, ale scenár sa dotkne dôležitých spoločenských tém. Nevravím, že sa im venuje povrchne, no nejde ani do hĺbky, pretože je tých tém veľa. To isté platí o remeselnej stránke filmu. Obsahuje niekoľko nevídaných akčných vychytávok, dokonca zopár inovatívnych spôsobov snímania, no nie sú také pamätné ako povedzme v Matrixe (čo je podľa mňa stále kráľ cyber punku západnej kinematografie) a zapadnú v šedi viacerých neveľmi originálnych postupov, filmových klišé, či nápadov požičaných z iných filmov. Upgrade je zaujímavý film, stojí za pozornosť v rámci sci-fi, hlavne v podkategórii cyber punk, no určite od neho nečakajte niečo prevratné, čo by výrazne posunulo žáner, či nebodaj diskusiu o etických otázkach prepojenia AI s ľudským telom. Neočakávajte ani zábavný akčný film. Upgrade si stojí niekde uprostred. ()

godycz

tipicka 80ka. pizzu si uvarime, nebo vytiskneme ? takovych originalnich filmu je uz dneska malo. ....skodA....a ukazuje se, ze matrix je proste vecny. A ano Toma Hardyho, jsem tam taky videl. ()

Saur.us

Skvělé. Australané opět ukazují, že jejich kinematografie nestojí jen na Krokodýlu Dundeem a Šíleném Maxovi ale že dokáží udělat i jiné kousky světového formátu. Whannellův výlet do cyberpunku s nevlastním dvojčetem T. Hardyho je jedna velká jízda nápadů, akční dokonalosti ale i příběhových zvratů zabalená do perfektního, minimalistického sci-fi hávu, který technologie nekřičí do světa ale ukazuje jen to důležité ve vkusném audiovizuálu. ()

Chundys

Tohle bylo ovšem jiný kafe... Parádní eRko a styl Venom (bez cenzury prostě), nádhera... Takhle si hrát s kamerou, se zvukem a vůbec s celým filmem... Ani na to nebylo potřeba dvě hodiny. Upgrade válí a já mohu být pár týdnů zase spokojen, že jsem viděl zase film ne v podělaným PG-13 :-) Jen tak dál Hollywood se za chvíli podělá a bude snad takových filmů přibývat :-) Velice sympatický hlavní hrdina... ()

Bozvav

Zajímavý námět, který alespoň mne svým zpracováním nijak neohromil. Pravda, technologie dobré, ale spousta nelogičností a naprosto nepochopitelných děr v příběhu, jakožto i dosti chabá výprava a chatrné dialogy způsobily, že jsem se místy nudila. I tak stojí za jedno zhlédnutí, ze kterého plyne poučení, že do hlavy si nikoho pouštět nemáme i kdyby jen dva prstíčky chtěl ohřát, neboť ne vždy je nablízku nějaký jelen, který by nás mohl dostat z průseru. Za mne dvě a půl hvězdy. ()

Israha

Drsná kyberpunková pecka, která dokonale mixuje žánrové ingredience a skládá je dohromady tak, že celek působí komplexně, víceúrovňově, ale přitom ne přeplácaně. Stylizace je jako z nejhrubšího osmdesátkového béčka, dystopický přetechnizovaný svět působí ve své uměřenosti velmi nepříjemně na pohled, násilí je nekompromisní a explicitní, ale přitom se to nikdy nepřeklopí do splatterového body horror krváku. Naproti tomu myšlenky o konfliktu lidství a techniky jakoby vypadly z nějaké ultravážné intoušské sci-fi s přesahem, ale Upgrade se v nich nezačne topit a předloží je na rovinu, bez tlačení diváka do vlastních interpretací. A konečně dějově se jedná o nečekaně vrstevnatý příběh, který se nejednou stočí na první pohled nečekaným směrem, ale všechny jeho vrstvy jsou snadno čitelné a uchopitelné, žádné mindfucky a lacině šokantní zvraty o 180 stupňů. Vynikající závěr je pak třešnička na dortu. Tady bylo vidět, že režisér má sci-fi žánr opravdu rád a svým skvěle vyváženým dílem mu skládá nostalgickou poctu. Mně se tím trefil do vkusu perfektně. ()

fisus

To byla fakt hustá podívaná.Hlavně mě to v kině tak bavilo,že mi přišlo,že film trval tak 5 minut.Strašně rychle to uteklo.Leigh Whannell mě baví jako herec,scénárista a teď i jako režisér.Jen tak dál chlape.A fakt jsem si myslel,že ten hlavní herec je Tom Hardy.Ta podoba tam je veliká. ()

zahadum

Už ste niekedy videli "áčkový " film v "béčkovom " tele ? jednoduchá línia ktorá je ale bohato košatá...naznačí obrovské možností a jeho sila a poklad je v tom čo nevidíme...do roka a do dňa budú chcieť z tohoto dojiť seriál....a zrodil sa kult... ()

kartacek

Jééé to je legrační, jak tady všem Logan připomíná Toma Hardyho. Mně totiž připomíná Richarda Dreyfusse a taky Keanu Reevese. Film připomíná Venoma, ve kterém Tom Hardy hraje, to ano, ale Logan se pro mě nerovná Tom Hardy. ()

Cermbo

Velmi atraktivní, nadčasová a originální podívaná. Myšlenka strachu z budoucnosti a její "modernizace" je v tomto snímku naprosto dokonalá. ()

Grizzly

Ten pocit když se jednou za dlouhou, zatraceně dlouhou dobu objeví film, od kterého nic nečekáte a pak je to uplná pecka. Stalo se mi to jen párkrát, ale stojí to za to. Je to něco o čem předem neslyšíte, nemáte žádná očekávání a neznáte třeba ani žádného herce, který tam hraje. Vlastně se vám na to ani nechce moc koukat, ale nakonec se překonáte. A pak hledíte s otevřenou pusou a moc si přejete aby se vám to stalo znovu. A ono asi stane. Zase za pár let...90% ()

scarfacer

Krasna kulhankovina. Dej byl celkem predvidatelny,ale byla to dobra jizda. Konec mi vlastne udelal radost,pac takhle to ma mistr rád :-) ()

peetrejr

Upgrade: jeden z najlepších filmov, ktoré som za poslednú dobu videl... Film je krásny, priam rozprávkové sci-fi. Kontrast budúcnosti s prítomnosťou je rovnako ,,hot'' ako jedenie banánu na nemenovanej platforme. Hustý zážitok. Nečakal som, že takto výborne strávim piatkový večer. Herecké obsadenie nemôžme kritizovať - obsadiť menej známych hercov je vždy upgrade, hlavná postava sa podobá na Toma Hardyho, nielen hereckým stvárnením ale aj výzorom. Príbeh je jednoduchší a tým je bombastický. Zvrat je na mieste - nečakal som vyvrcholenie a ukončenie filmu, z počiatku nebolo sľubné (to vyvrcholenie), len potom prišlo vyvrcholenie a ja som tiekol. Paráda, je tu jeden nedostatok - film je krátky. Toto ani vlastne nie je nedostatok, ide len o to že som si film poriadne neužil. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Reboot hororového Vlkodlaka v originále The Wolfman našel režiséra. Chystaný snímek od producenta Jasona Bluma nakonec natočí Leigh Whannell, jehož poslední filmy Upgrade a především Neviditelný… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz