VOD (1)

Svět umění nezná hranic. A to ani v případě Josephine (Zawe Ashton), která najde skvostná umělecká díla po zemřelém. Než aby je vyhodila, jak stálo v závěti, vezme je pod svá kurátorská křídla a začne je zpeněžovat. Jenže obrazy nejsou tak andělské, jak by se předpokládalo. Skrývají něco temného a hrůzného z malířova života. Na to se postupem času přijde, ale to už je příliš pozdě! (Rodriguez)

Trailer

misterz

V prvom rade, tá nálepka "horor" iba mnohých odradí, čo je na škodu, pretože takto film zbytočne stráca časť publika. O horore v tomto prípade je hovoriť naozaj ťažko. Príbeh bol síce taký kostrbatý, a nudnejšie odvyprávaný, no oceňujem ten nápad a myšlienku. Mám rád filmy s tajomnými predmetmi, záhadnými vraždami.... a rovnako tiež nemám rád snobov. Takže priemer. 60/100 ()

J*A*S*M

Samotný originální a bizarní námět výjimečný film neudělá. Za mne se to mělo mnohem víc utrhnout ze řetězu. A taky by bodla zkrácená stopáž. V předložené podobě se ve Velvet Buzzsaw bije několik různých přístupů, navzájem bohužel neuvedených v soulad. Je to příliš ztřeštěné a na úrovni postav až na hraně parodie na to, aby se to dalo brát vážně. A zároveň příliš málo zábavné, aby se to dalo brát ... jen jako čistá zábava. Vlastně mě to za celou stopáž nedokázalo začít skutečně "zajímat" nebo pohltit, nedostal jsem se do spokojenějšího diváckého stavu než do jakéhosi neznuděného, ovšem pasivního čekání na další jakž takž zajímavý moment. Ty ve filmu určitě jsou. Ať už nějaké ty nápadité mordy nebo dobře mířené satirické hlody na svět artových galerií. Ale je jich málo a ta vata mezi nimi mě bohužel zaháčkovat nedovedla. ()

oveckaoa

Už, když jsem viděl trailer říkal sem si, že to nebude pro mě a potvrdilo se mě to. V celém filmu jsou kromě 1 respektive 2 postav (Coco a ta černoška, ale z té se ke konci stane mrcha tak, že v podstatě 1) absolutně všichni nesympatičtí a každému jsem tu smrt vyloženě přál. Při sledování doporučuji přeskočit rovnou zhruba na 20 minutu kdy se něco začne dít do té doby , když to přeskočíte o nic nepřijdete ono celkově kdyby jste se na film dívaly rychloposuvem tak o nic nepřijdete. Z vražd zaujmou jen 2 (jedna s barvou a jedna s koulí) ostatní stojí vyloženě za pendrek (první třeba ani neuvidíme u poslední zase došly nápady scénář a logika) a vyloženě horor je zde pouze v 1 scéně. Čekal jsem, že zde bude aspoň vysvětleno kdo to dělá co to dělá proč to dělá a podobně, ale nedočkal jsem se. Jinak Malkovich je zde zhruba 10 minut a kdyby tu nebyl nic se nestane (snad mu to aspoň zaplatily) , ale pořád předvedl více než ten černoch co jen sedí a čumí na obrazy. Hororovost 20 Napětí 0 Sympatické postavy 40 Herecké výkony 0 Námět 40 Dám 40 procent za ty 2 vraždy a za tu perskou kočku co se zde objevila a předvedla větší výkon než všichni herci dohromady. ()

Miseet

Sice na tom není nic hororového, a jedná se spíše opravdu jen o thriller, ale mně se na to koukalo velice dobře. Je to vizuálně hezky zpracované, dobré herecké obsazení v čele s Jakem Gyllenhaalem, kterému role kritika náramně sluší. Pointa celého filmu velice zajímavá plus nějaké to ponaučení, že krást se prostě nemá. Velmi dobrá práce s kamerou a efekty a příjemné umělecké prostředí. ()

dubinak

Na Velvet Buzzsaw se velice dobře dívá, přes to, že námět sám o sobě je velmi béčkový a scénář jakbysmet. Herecky s tím nemám absolutně žádný problém a vizuálně je to stylové, moderní a nablýskané. Bohužel se tu vyskytuje víc prázdných scén, než těch hororových, které vlastně ani hororové nejsou. Napětí se nekoná, atmosféra v podstatě občas jen tak zamrká někde v koutě a stopáž tomu na kráse taky moc nepřidává. Každopádně jsem čekala, že mě to bude štvát víc. Docela mi to uteklo a bavilo mě sledovat, co se stane dál, i když šokující to zrovna není. Suma sumárum je to docela v pohodě film, ale spíš na to koukat jako na takový lehce komediální horor, protože serióznost tomu chyběla asi úplně nejvíc. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 27. ledna 2019 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Ide o druhý film, kde Jake Gyllenhaal stvárnil homosexuálnu alebo bisexuálnu postavu. Prvý krát stvárnil takúto rolu vo filme Skrotená hora (2005). (R...)