• NDroo

Hoooooooodně velké... co, WTF, zklamání? Po Nightcrawlerovi jsem se skoro stejným obsazením čekal něco jiného, než... tohle. Herecká stránka ušla, až na Zawe Ashton, ta nevím, co dělala, ale hraní to nebylo. Jediné, co mě napadá je, že má na Gilroye něco v rámci #Metoo :D V některých scénách, které měly očividně být napínavé a děsivé, jsem se řezal smíchy jako blázen. Z toho důvodu 2*, objektivně Odpad!(15.7.2019)

Pár let starý Slídil od stejného týmu se mi líbil hrozně moc. Tenhle prazvláštní film mě mimo jiné tématicky hodně míjí. Naštěstí se to dá poznat už z traileru, proto doporučím vyvarování při rozporuplných pocitech. Co ale hůř, celkem podstatně jsem se místy nudil, ačkoliv nás Gilroy zásobuje brutálně šokujícími momenty, je to prostě málo. Jake jako vždy super (hlavně jeho pozérské grimasy), v něm nikdy problém není, ale doufám, že u dalšího filmu bude mít zase šťastnější ruku. 6/10(1.3.2019)

• sedm.1

Pseudointelektuální zápletka z pseudointelektuálního prostředí v pseudointelektuálním zpracování. Lze odradit snad ještě více? Většinu stopáže filmu každopádně zaujímají dialogy ze světa galérií, které neměli pro samotný film ale prakticky žádný zásadní význam, a menšinový zbytek pak vyplňuje jakési totálně nefungující rádobystrašení, působené „čmáranicemi“ jednoho patlala, ovšem z jakého důvodu se tomu všemu tak dělo, to jsem jaksi nedokázal za celou dobu odhalit a pobrat, čímž se pro mě celý film změnil v absolutně nepochopenou nudu, kde mě alespoň dokázal zaujmout svým očekávaně výborným výkonem Jake Gyllenhaal, který si toho svého bisexuálního intouše dal se zatraceně přesvědčivým přehledem, a tak jen skutečně scény s jeho postavou mě dokázali vytrhnout z latergie, pramenící z mého absolutního nezájmu o veškeré dění, odehrávající se v této až příliš zvláštní a ojedinělé podívané, určené vlastně ani nevím komu. Navíc překvapivě film nedisponoval ani atmosférou, či výraznější stylovostí, za mě se tedy jedná o těžkotonážní „Art“, který jsem jednoduše nedal a uznávám, na tohle můj intelekt vážně tentokrát nestačil :-).(30.4.2019)

Hodnotiť "Velvet Buzzsaw" nie je úplne jednoduché. Myslím si, že tu máme celkom zaujímavú story, máme tu niekoľko skutočne skvele spracovaných vizuálov, no miestami je to tak neskutočný bordel, že si neviem predstaviť, ako by to vôbec dokázal niekto upratať. Je to v niektorých aspektoch fascinujúce, v iných nudné. Má to postavy, ktoré sa mi páčia, má to postavy, ktoré moc nemusím. Je to miestami strašne natiahnuté, no zase to má niekoľko veľmi originálnych smrteľných scénok. A ak by som mal povedať pravdu, tak najlepšiu si asi vychytí Toni Collette. Napriek tomu, že som vedel čo sa stane, ten efekt je veľmi dobrý. Uznávam. Umenie môže byť smrteľné. A niekedy môže ľudí dostať do úplne inej roviny. Napríklad by som povedal, že na začiatku sa mi Josephine ako postava páčila. Neskôr už bola podľa mňa viac neznesiteľná. Neviem ako tento film proste poriadne ohodnotiť. Myslím si, že mi spadá niekde do priemeru. Mohlo sa to trošku skrátiť, mohlo to byť akčnejšie a menej sa z toho snažiť urobiť vizuálne umelecké orgie moderného umenia, ktoré sa na nás tlačí z každej strany. Obrazy vyzerali desivo, smrteľné scénky sú dobre spracované a príbeh je zaujímavý. No to sú elementy, na ktoré sa malo tlačiť viac. A menej dialógov o tom, akí budeme bohatí, lebo stojíme na zlatej bani, ktorá je však súčasne atómová bomba. Dan Gilroy mi dal rozhodne chrobáka do hlavy. Film, na ktorý nezabudnem, no nemám potrebu vidieť znovu. A nie preto, že by bol na mňa moc ťažký. No nemá mi reálne ako divákovi moc čo ponúknuť. Napriek kreatívnym a skvelým nápadom. Hodnotenie: C+(27.10.2019)

Podivnost. Vyházet spoustu nadbytečných scén a nechat jen základní myšlenku o tajemném umělci, jehož dílo ožívá. Kvalitní režisér nám pravedl něco velmi podobného jako Refn, který nás vzal do světa modelingu. Tentokráte nás tvůrce nut(d)í v uměleckých galeriích a musíme trávit čas s hodně nesympatickými postavami, které si to nakonec naštěstí odskáčou. Některým z nich (Malkovich) jsem vůbec nerozumněl a vlastně netuším proč ve filmu vůbec byly. Atmosféru to s blížícím se koncem má, ale koukat na to znovu nehodlám. 50%(6.3.2019)