Chata

• USA The Lodge (více)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

oveckaoa

Od začátku do konce to nedává smysl tak, že chlap řekne ženské , že se chce rozvést a ona se nasere a zastřelí (proč v dnešní době kdy je více jak 70 procentní šance, že při rozvodu získá ženská do opatrovnictví na úkor chlapa) tak ty děcka jdou k nové matce a jedou na výlet na chalupu. Mezitím jejich fotík musí dělat nebo proč to vůbec odjel a nechá jich tam s novou matkou, kterou ty děcka nesnáší a, která byla kdysi v sektě co se vysebevraždila akorát ona to nezvládla a přežila. Tak jim tam ´´všem,, začne z toho hrabat a něco se tam stane (nechci výrazně spoilerovat i když je to tu už vykecané). Konec nedává smysl není zde nic vysvětlené (jak například ovládaly ten obraz? To s těma novinama to samý to si jako vyrobily samy vlastní noviny s nekrologem ? to nemluvím o tom proč ji jako učil střílet, když tam měly jídlo a měl se vrátit brzo? ). Jinak tomu říkám jako pomsta jak svině zastřelit člověka co za nic nemohl akorát jí chtěl pomoct místo někoho kdo za vše mohl Charles Bronson by se od tebe měl učit. Hvězdy dole za zabíjení zvířat od určité doby to nemám rád 40 procent více nejdu. ()

Sfinkter

Čekal jsem od křesťanské fanatičky bez medikace větší jízdu, snímek není špatný, ale pozornost výrazně neudrží. ()

LUKICKK

Ztráta času, nechápu proč to má tolik %, víceméně se v tom filmu nic nestalo, jen prázdné chození po chatě s nesmyslným rozuzlením. Swag Grady. ()

Brain-D

Technicky téměř dokonalé, jak zvuk či obraz naprosto úchvatný. Ale obsah byl pro mě tak slabý a tak neuchopitelný, že mě to do sebe nevtáhlo a určitě se jedná o ten typ snímku, kde musíte mít to pravé rozpoložení, rozhodně bych měl dát ještě jednu šanci. Zatím se držím při zemi. 65% ()

VanTom

Tolerance, natožpak spřátelení dětí s novou partnerkou otce, kvůli(?) které se rodiče rozešli (a hůř), není nikdy lehké a tvoří páteř tohoto psychologického teroru ze zamrzlé chaty u jezera. Opravdu originálního (také plíživě atmosférického a pomalého), kdy jsem předlouho netušil, o čem bude a kam se vyvine (mj. se s onou slečnou pojí pohnutá minulost). I když jo, pointa mě napadla jako jedna z variant, ale její nekompromisní dohrání ji pořádně přitvrdilo. ()

lykan9

Chata je jak na houpačce. Hned v prvních minutách vás zaujme, aby se následně příběh táhnul a zdál se skoro nekonečný, dokud nedojde do dlouhé závěrečné pasáže, ze které vám mrazí. Tento druh hororů je hlavně postaven na hereckých výkonech, což se více méně úspěšně podařilo zvládnout. Jinak je ale tento film spíše pro náročnější publikum, což já v případě, že si chci pustit horor, nechci být a mám raději, když z hororu čiší béčkovost. Jedná se však o slušný film, který by si asi i ode mě zasloužil v rámci nezaujatosti lepší hodnocení, ale vzhledem k tomu, že zápletka byla jasná, již od chvíle, kdy se děti balily, tak víc jak tři hvězdy dát nemohu. ()

vyfuk

[KVIFF 2019] Přeji dobrý den, nebo spíše dobrou noc. Půlnoční byla sebevražda sama o sobě. A teď jsme najednou tady. Přežil jsem. Protože se to skoro jinak nedalo. Šlo totiž o dobře vypracovaný, napínavý příběh se svou linkou, která má svůj jasně nastavený příběh. Svoje vychytávky, vyhrání si s postavami a divákem, který bude sledovat to, co zrovna půjde a bude to sedět. Asi bych nemluvil o nějakém uchvácení. Mluvil bych o dobře provedeném hororu, který mne nijak extra neděsil, ale já si dokázal užít příběh jako takový. Spolu s tím atmosféra uměla zapůsobit, zvlášť když se mysterie ukáže jako tvrdý realismus. To vše vyvrcholí do v celku důstojného, děsivého a dobrého finále. Tlesk, tlesk. ()

venca163

Hale dobry, ty deti byly celkem slusny svine. Hlavne tomu klukovi bych s okamzitou platnosti odebral #1son hrnicek. Konecne pulnocko bez zombies. #kviff (75%) ()

jefff

Strašlivé psycho, kdy se s každou scénou obáváte té další. Kulisy opuštěné chaty, do kterých je dosazena trojice postav s různými motivacemi jsou děsivé. Jeden z top filmů KVIFF 2019. ()

blackkocour

Tohle má být hororůrek? Kdeže.. tohle jsme dokázali taky s chábrama natočit na školním lyžáku, a mnohdy i lépe a strašidelněji. No, jediné co se mohlo zdát být strašidelného mohla být spolužačka s devítky, která vážila aspoň dobrý metrák, a měla kurevsky weird pošklebek ve stylu opotřebované a sentimentální mamině po mateřské, a s pohledem nevyspalýmu několika měsíčnímu spánku. Brrr, zima může být někdy opravdu krutá. Horory s chatama jsou jářku vcelku zajimavé téma, na které se obvykle těším jak stepní kozel. Chata v horách měla přesvědčivý pohled, kde se může hrabat přeceňovaný Osvícení. Je pravda, že z téhlé Chaty, se stala jen katolicko-fanatická agitka pro retardéry v jarmulce. Nic tak zajimavýho nepřinese, než táhlý a pomalý děj, a trochu na hlavu šáhlou Riley a otravné soplomety, ale i přes téhle kritéria a jednou přestávkou (dobře, bylo jich víc) na hajzl, mě to dokázalo udržet a při spoustě scén jsem na to čuměl jak Bulhar do mlátičky, a necítil jsem se jak po ranní kolonoskopii. Bžunda. Chalupa u dědečka, aneb když se Chalupáři nedohodnou, kdo bude mít v chalupě orchestrión.. ()

netahlo

Tahle rakouska dvojice reziseru podobne atmosfericke psycho thrillery dava pomerne s noblesou. Body nahoru za to, ze to nebylo prekombinovany s nejakym radoby twistama, ale sazelo se ciste na atmosferu. Tohle ja muzu. ()

Soweek

The Lodge měl nabídnout hodně, ale nabídnul zatraceně málo. Očekával jsem psycholgický thriller, dostal jsem znudený film o 3 lidech na chatě, z kterého se veškerý napětí vytratilo dříve, než vůbec začalo. ()

herr_carter

Použiju pouze úryvek konverzace z filmu Žhavé výstřely:"Co to čteš?Dlouhé čekání. A jaké to je? Ne takové, jaké jsem čekal.".................moje hodnocení = 2,5 z 10. ()

sedm.1

Uff, tak to byla zatraceně vostrá podívaná a je jen nesmírná škoda, že vývoj zápletky, respektive její pointa, je dost brzy odhadnutelná, a to prakticky již v nějaké půli filmu, kdy se to mohlo celé ubírat opravdu jen dvěma směry, přičemž jeden z nich byl nakonec skutečně využit, čímž tu ovšem ale nechci ani tvrdit, že bych ho považoval ve výsledku za nějaký špatný, nehledě na to, že úplné vyústění pak prostě musí minimálně potěšit každého odpůrce happyendů, což beru také jako nesmírné pozitivum, jen to ale chtělo zkrátka ze strany tvůrců víc diváka tahat za nos a neservírovat mu to celé až tak jednoznačným a okatým způsobem. Toť ovšem jediná vyložená výtka této nevídaně atmosférické podívané, jenž právě v tomto ohledu mimořádně dominuje, k čemuž samozřejmě dopomohlo především jak odlehlé prostředí opuštěné chaty, tak všudepřítomné mrazivé klima, což ve výsledku pak vzbuzovalo vážně podmanivou a výraznou diváckou náladu, ze které vážně až tuhla krev v žilách. Za pozitivum lze jinak považovat určitě i výkony všech herců v solidně zpracovaných postav, i když i u nich chybí onen pocit nejistoty, kdy žádná z nich nikterak nevybočila z předvídatelného chování, a co se napětí týče, to sice funguje, nicméně je ho bohužel dost pomálu. Chata je tak zkrátka na jednu stranu vážně mimořádně působivě zpracovanou podívanou, aby se ovšem dala považovat za opravdu nadprůměrný filmový zážitek, tak k tomu jí chybí jeden zásadní faktor, a to moment překvapení, či nečekaného zvratu, který by celou tu zápletku hodil do zcela jiného světla, než jak tomu nakonec bylo. ()

Kienast

Psycho - thriller s prvky hororu, s úžasnou kamerou a skvělými herci. S jedinou vadou na kráse a ta je, že je to průhledné, jak tričko s vietnamské tržnice, prostě víte jak to asi dopadne. Každopádně v období hororového sucha, je tohle připomínka, že stále tu jsou autoři, kteří mají talent a nápady. 8/10 ()

bari68

Dlho som váhal medzi 3 a 4*. K vyššiemu hodnoteniu som sa utvrdil v tom, že príbeh má dobrú atmošku, je do depka, psychologické fluidum ako z encyklopédie. Hlavný, pádny argument by som nechcem príliš rozoberať, aby som nespojleroval a neprezraroval pointu. Dávam tak len idície. ...: Zločin a trest a tie Božie mlýny.... ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat