Odvážná loupež svede dohromady nejlepšího experta FBI na chování zločinců (Dwayne Johnson) a dva znepřátelené gangstery (Gal GadotRyan Reynolds). Tady půjde do tuhého. (Netflix)

kukkik

(Pod)průměrná Netflix komedie se vším všudy. Hvězdné obsazení, dobrá kamera, solidní efekty a, samozřejmě, příšerný scénář a tuna product-placementu. Je fascinující, že tyhle filmy, které rozhodně netrpí malým rozpočtem nebo špatným obsazením, dostávají tak příšerné a chabé scénáře. To je jako se dvě hodiny dívat na reklamy nebo možná na světýlka v obchodech. Chvílemi pěkné, možná uklidňující ale hodnotu to nemůže mít absolutně žádnou a dívák si z toho neodnáší ani to nejmenší. Sice je pěkné, že herci mají co jíst, že kolečka Hollywoodu se nepřestávají točit ani za pandemie a že na Netflixu přistávají nové filmy a seriály týden co týden ale stojí to ještě vůbec za to? S VOD se bohužel zrodil tenhle kinematografický subžánr, kvalitativně hluboko pod typickými "béčkovými" snímky a v rámci něj tak vznikají a profitují filmy, které by v kinech nevydělaly ani na vytištění vstupenek. A náročnější divák si, při sledování podobných snímků, může při tichých scénách povšimnout tichého praskotu umírajících mozkových buněk.  1/5 ()

vikino1

Zas takovej průser to nebyl, jak hlásila kritika. Prostě hláškující Deadpool bez krve + Hobs a místo Shawa WonderWomen.. Lehká oddychovka pro nenáročné publikum s hodně odkazy na starší filmy. Třeba melodie Indiana Jonsna byla opravdu na místě nebo vtípek o Putinovi. ()

Demonic189

Ten Netflix musí byt poriadne v rici, keď s takým obsadením a rozpočtom vyprodukuje takúto sračku. The Rock hrá iba The Rocka, Ryan stále tú istú postavu od dôb Deadpoola a krásna Gal je "iba" šikovný vešiak na zvodné šaty. K tomu kopec otravného zeleného pozadia, otrasných vedľajších postáv (Ritu Arya), predvídateľných scén (to ako je našim hrdinom vždy niekto v pätách a len tak sa zjaví na plátne je na guľku, pozdravujem spomínanú Ritu...), avšak korunku tomu nasadzujú najviac WTF scény roka... čelá od Facepalmov nas bolia už 2 dni od pozretia (na to, čo sa na plátne dialo s býkom, dlho nezabudnem...). Spolu s Armádou Mrtvých určite najhorší A-čkový film, ktorý som tohto roku videl... ()

bearmeedek

Film je natočený záměrně tak, aby to byl zábavný hit a takový je. I na mě působil způsob natočení příbuzností s Indiana J. A k tomu současná verze klasických lupičských filmů. Akční (nebo dobrodružné) scény jsou natočeny dobře, humor je únosný a celkově to je slušně zábavné, takže já byl spokojen. ()

Eventyrer

Indiana Jones v novom šate s tým dobrým - vtip, sympatický a kvalitný herci, kamera aj hudba, no aj s tým vážne zlým. Otrasne predvídateľné, akčné scény neskutočne otrasné, hlúpe a príliš nerealistické. Najsmiešnejšie mi prišlo, že vždy boli po ruke tie správne veľkosti oblečenia. Pri Dwayneovi Johnsonovi sa to skrátka nedá nevšimnúť a nesmiať sa nad tým. ()

Psycho.R

Téměř totožný žánr jako Armáda zlodějů a taktéž pod taktovkou Netflix. Posledních dvacet minut opět zbytečných. Jediné, co mi z nich vzešlo bylo, že jsem začal nesnášet dvě hlavní postavy. Ovšem nemůžu zase hanět až moc, jelikož je znát, že tři herci v hlavních rolích se do filmování určitě vkládali a díky tomu nejde o klasický podprůmer či průměr streamovací sítě. Co však musím pochválit naviv je Ryan Reynolds, je to nejvtipnější složka filmu a zároveň mu musíte fandit, protože je vlastně ňouma. ()

rublik05

Jak snadno se může slibné akční dobrodružství změnit ve sterilní žánrovou noční můru. Námět lákal na příjemnou žánrovou jednohubku, těšil jsem se na interakce mezi Rockem a Ryanem, na akční scény či megalomanské záběry a na spoustu různých nápadů. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o průšvih. Oběma hercům jejich role vcelku sedly, film je pěkně natočený, akční scény jsou svižné. Postupem času však film začal ztrácet na tempu, čím dál tím víc šlo vidět, že se většina scén točí před zeleným plátnem, takže častá změna lokací působí občas trochu komicky, příběhové zvraty jsou strašně na sílu a vlastně i zbytečné, upřímně mě nejvíce bavilo asi neustálé popichování a hlášky Ryana Reynoldse. Akčních scén mohlo být více, tvůrci si rovněž mohli dát více záležet na atmosféře, více zapojit nějaké dobrodružné prvky, aby snímek nepůsobil tak komorně a obyčejně. Red Notice beru jako fajn akční béčko, lehce rutinní a nezáživné, kterému zoufale chybí nápaditost a smysluplnější scénář. 5/10. ()

Nix

Asi bylo jen otázkou času, kdy Rock a Deadpool spojí síly, vzhledem k jejich současné oblíbenosti a toho, kolik filmů oba produkují, jejich aktivitě není co vytknout. Jenže s kvalitou už je to horší. Ano, tam, kde je Rock je i akce a je jí tady tak akorát, kamera mi přijde v první půlce lepší než v další části, každopádně akce mne bavila. Hlášky jsou takové nic moc, čekal jsem od Ryana teda větší splejádu a větší zásobu, no nemůžeme mít všechno. Každopádně směsice jako taková vcelku funguje, i když film vykrádá kde co, ale ani to nedělá pořádně, bohužel se dalo očekávat, že to bude průměr, možná trochu lepší průměr, ale bohužel od této dvojice jsem čekal něco převratnějšího. A herecké výkony nemá cenu komentovat, Rock si jede svoje a Ryan jako by se tu ani nesnažil. Nechápu proč gigant neudělá něco s rozvahou a pořádným zamyšlením, přijde mi, že tady ty peníze vyletěly oknem zbytečně, chtělo by to něco mnohem lepšího a taky chrlit jeden film za druhým se musí odrazit i na kvalitě, což je špatně a snad se to změní. ()

samkko

Nebýt nabušeného Dwayna, charizmatického Rayena a nádherné Gadot... film by ztrácel skoro vše. Je to prostě ta stokrát ohraná klasika, na kterou se stejně podíváte, protože nemáte nic lepšího na práci. Každopádně když pominu ohraný děj. miliony stupidních klišé a vykrádaní všech akčních scén... Tak nám zůstává doocela slušný humor a překvapivý konec. 6/10 ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Snadno stravitelná zabava ke kocovine. Nekolikrat jsem se uprimne zasmal, je tam docela dost zvratu, ale dej u techto filmu stejne neni podstatnej. 70 % 4/5 ()

netWoor

V Holivůdu by asi nejvíc peněz měli brát scénáristé. Protože něco zahrát, natočit či vytrikovat už umí kde kdo. Strašnej paskvil. ()

Hashirama

Líná šmíra, která si odškrtává povinné propriety dobrodružného blockbusteru jako svědomitý prvňáček, ale realizuje je se stejnou způsobilostí. Vděčný cast a přesvícené digitální scenérie udělají filmu na platformě jméno a předplatitelé budou klikat jako splašení, ale nenajdou tu jedinou kulervoucí scénu či údernou hlášku. Jen Rocka a Reynoldse v neutrálu a Gal Gadot v krásných šatech, již budete prosit, aby si vás vzala a už nikdy nehrála. Zadání splněno, ale co z toho divák má, že. 4/10 ()

waska

Jednohubka, plochý, bez nějakých hlubších pohledů do duše, ale je to vtipné, barevné, dobrodružné a víc nepotřebuji. Někdy.. ()

gemi

Neoriginální scénář, banální příběh, popová zábava... Ale odsejpá, je vtipná, výpravná, baví a nebere se vůbec vážně! Jistě, není to nic, co by člověk pouštěl v rámci setkání mladých filmových kritiků nad jasmínovým čajem, ale pokud má za sebou těžký den v práci, chce si otevřít pivko, vypnout mozek a hodit starosti za hlavu, je to naprosto ideální záležitost! ()

Jonatána

Při nemocenské jsem se těšila na oddychovku U těchhle filmů zpravidla fandím chytrým zlodějům, ale ještě nikdy mi nepřišel hlavní hrdina ta protivný až nesnesitelný jako tady Ryan Reynolds. No jsem cca ve třetině, ještě tomu dám šanci. V druhé polovině filmu převzala od Reynoldse štafetu Gal Gadot.  Tak uvidíme, co bude nakonec.  Nakonec? Nakonec mě bavili všichni. :-) ()

E lan

Odpočinková akce, takový light Indiana Jones s dobře se bavícími Reynoldsem a Johnsonem. A když ti dva se baví, tak se baví zpravidla i divák, nás doma nevyjímaje. Prostě dobrá akce, trocha humoru a spád jaký má u takovýchto filmů být. Super. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

Netflix oznámil pokračování filmu Gray Man

27.07.2022

Ačkoliv čísla sledovanosti nejnovějšího netflixovského „blockbusteru“ s cenovkou 200 milionů dolarů nejsou nikterak oslnivá, alespoň ne ve srovnání třeba s podobně laděným Red Notice, streamovací… (více)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí