Výpravná koprodukční česko-slovenská pohádka o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí... Filmová pohádka režiséra J. Nvoty vznikla jako česko-slovenská koprodukce a vypráví příběh o tom, jak skromné děvče málem přijde o štěstí kvůli nezodpovědné sudičce, ale díky dívčině vytrvalosti a talentu a za pomoci popletených kouzel se všechno v dobré obrátí. Pohádka začíná ve chvíli, kdy přijde na svět děťátko a ke kolébce spěchají tři sudičky. Jedna má Johance do života darovat výjimečné vlastnosti, druhá překážky na cestě životem a třetí naděluje štěstí. Co se ale stane, když poslední ze sudiček, Tea (E. Vášáryová), svůj úkol nesplní? V pohádce plné napětí, humoru a překvapení se o tom na vlastní kůži přesvědčí její hlavní hrdinka, šikovná a sympatická Johanka (D. Zeleníková). Nemohou chybět ani král (O. Vetchý) a královna (známá slovenská šansoniérka S. Tobias), poněkud tvrdohlavý princ (F. Cíl) a jeho sestra, princezna stejně svéhlavá (slovenská zpěvačka Kristína). Chamtivý strýc a zlý bratranec se k Johance nechovají hezky, naštěstí proti nim zasáhne spravedlivá víla Tea. Jak už to tak v pohádkách a někdy i v životě bývá, je to především velká láska, která pomůže také Johance zdolat všechny překážky osudu. Nebude to ale snadné… (Česká televize)

ssarka

na Sahaře sníh a Zeměkoule se začala točit na druhou stranu díky tomu,že Slováci po 100 letech umí točit hezčí pohádky než Češi...absolutně civilní projevy všech herců mě potěšily,až na pár trapných momentů dívatelné,dabing otřesný... ()

carnacv

Nene rychle ruce pryč. Příliš mnoho postav, dlouhé představování, herecky odfláknuté scény, nezajímavé... ()

petra8619

Ach jo. Dokáže někdo natočit pohádku na kterou se budu každý rok těšit. Z těch novým je to jen Sedmero krkavců on Alice Nelis. Co napsat. Nuda. Nejhezčí byla princezna v podání Kristíny Pelákové. Proč v těch nových pohádkách hrají taková nevýrazné dívky? Scénář se psal horkou jehlou a nedával smysl. Pele mele od sudičky mě nehorázně dráždilo. To jak se tahala pořád za nos apod. Jediný jeden bodík za výpravu. ()

zero_zelo odpad!

tak tahle věc má z pohádky pouze jedno: dobové kostýmy. vašáryová se chová jako senilní babička z parku trošku lízlá alzheimrem... vetchý nejspíš dozrál do věku králů a letos to odsral ve velkým... ale krajina to byla pěkný, to jó. ()

Nellie Lovett

Nejpříjemnější z letošních vánočních pohádek. Trochu nechápu její neustálé srovnávání s Popelkou, neboť tyto dvě pohádky nemají prakticky nic společného, vyjma toho, že hlavní hrdinka má ráda svého koně. Konečně pohádka, která má hudbu, kde se mluví spisovně a zdvořile a kde hlavní postavy působí sympaticky. A nikdo se tam příšerně nepitvoří. ()

pepinouno

Nejpřijatelnější letošní pohádka, hlavní postava představuje poměrně silnou hrdinku, s níž divák snáze jde, než v jiných případech. Děj je však často zdlouhavý a některé zápletky jsou navíc (například ta o tom, jak se nechá pan komoří uplatit.) Celkově hodnotím více kladně, než záporně. Johančino tajemství se od ostatních poměrně odlišuje a myslím, že toto by mohla být v budoucnu cesta pro další pohádky. Škoda, že zde stále existují slepá místa a některé postavy bohužel opět nejsou charakterově vylíčeny, jak by si zasloužily. 55 % ()

dogrose

Chtěla jsem napsat podrobnější komentář, ale pár dnů po odvysílání už takřka nevím, o čem pohádka byla. I to mluví samo za sebe. Bylo to takové nejapné, ani ryba ani rak, i když motiv převlékání se za někoho jiného mi zrovna nevadí, ten je v pohádkách častý. Čekala jsem, co ještě bude a ono skončilo. Pořád se nemohu smířit s tím, že se česko-slovenské pohádky v Česku i na Slovensku předabovávají, nechť každý mluví svou mateřstinou (na divadle tohle funguje skvěle, namátkou třeba Shakespearovské slavnosti) - jsem zvědavá, zda se najde odvážný režisér, který to zrealizuje a třeba jazykové rozdíly využije v příběhu? ()

hanikrivi

Za prvé: je nutné se dívat v originále. Čeština pohádce opravdu ubližuje. Jinak velké překvapení! Motivy si pohádka vypůjčila z jiných (hlavně Tři oříšky pro Popelku a Královský slib). Ale zdá se jako by tvůrci alespoň pochopili co v nich funguje. Mezi hlavním párem to jiskří. Sudička je osvěžující. A konečně tu není tolik trapnosti. Trochu to kazí až ten turnaj a v některých chvílích hudba. Jinak velmi dobře! Musela jsem se podívat ještě i na scény v češtině s Vetchým. Byl výborný! ()

Najnou

Rychleji jsem mezi svátky usnul už jen u Milošových výlevů. Proč se do psího záňadří dabuje slovenská pohádka? Ať mi nikdo nevypráví, že pár slov, kterým občas tuzemský výrostek neporozumí, je větší zlo, nežli příšerně nesedící hnusnodabing. Ani původní znění ovšem nezamaskuje fakt, že se za těch šest a půl hodiny stopáže neudálo ale lautr nic. Hvězda Kristíně. Byly by dvě, kdyby si ženicha vybojovala sama. PS: Všimli jste si také, že se v 80% pohádek objevuje slečna převlékající se za chlapce (+ stádo slabozrakých občanů, kterým ortěnkovaný borec, jenž v čepici i spí, nepřipadá ani za mák divný, ale bez klobouku bos a s rozpuštěnou loknou toho samého borce považují za nejéteričtější bytost celého království)? ()

Rhea

Priserna pohadka, ted jsem dokoukala a nejak netusim, o co tam vlastne slo. To, ze nebylo vysvetleno, jak se Johanka vlastne dostala na ten statek jako devecka, kdyz se tam podle vseho narodila, a proc se o ni starali ti dva (z nichz toho pana pak nazvala nejakym princem - proc teda slouzili na statku?), to snad ani nevadi, proste asi nejake spatne okolnosti. Ale co melo byt jako to tajemstvi? Jsem asi tupa, ale nejak mi to nedocvaklo. To melo byt to, ze byla v prevleku? Kdyz uz se to dostalo do nazvu pohadky, ocekavala bych neco nosneho... Jinak herci prkenni (ostatne chaby scenar jim ani neumoznil neco poradneho zahrat), nebyt kouzel, tak se to ani nepohne, dialogy neprirozene a pribeh samotny kulhal na obe nohy. Clovek si celou dobu rikal: "A co ma byt zase tohle!?" Trapnost te hadanky snad nema obdoby. A hlavne kdyz se zmenila na posledni chvili kouzlem, jak to, ze meli zrovna po ruce dva osly? Hodne lidi tu chvali zaverecnou pisen, ja bohuzel nemohu pochvalit ani tu. Zoufale nudna a nenapadita a Kristina ma navic pro me usi znacne neprijemny hlas (takovy ukunkany nosak).Od odpadu to uchrani jen to, ze jsem videla jeste horsi veci a ze to melo slusnou vypravu. ()

Davule odpad!

Ach můj bože, zač? Zač mě trestáš? Neuvěřitelně špatná pohádka, kde nefunguje nic a nikdo není sympatický. Jediný světlý bod je tu Ondřej Vetchý a to říkám jako člověk, co má velkou slabost pro zrzky. Znechuceně a zhnuseně jsme to se ženou vypnuli a šli radši v půl deváté spát. Tak moc špatné to bylo. ()

draxxi

No mě se to celkem líbilo. Řekl bych, že za poslední roky to patří rozhodně k těm lepším pohádkám. Jen ten dabing... Paní Chýlková a Adamovská tam prostě neseděly. Jinak krásných 70% ()

Peabody

dost slabé mi to bohužel přišlo, hrozná zejména postsynchrony, zpívané jako emrická angličtina s chybnými přízvuky, jako by to byl komerční rychlodabing. Filip Cíl bez nějakého charismatu, princezna s emi nelíbila, Onndřej Vetchý neměl co hrát, Jeho konečné prohlášení Tak teď už topmu nerozumím vůbec je vlastně hlavní poselství filmu. Navíc odfláknuté triky, šílená je třeba ta výměna šatů na samotný závěr, kde střihač nedokázal ani navázat gesto, za tohle by na FAMU vyletěl okamřitě. Úpadek řemesel nejen v Čechcách, ale zdá se i na Slovensku. ()

soukyd33

Ani závěr nestačí na vylepšení hodnocení. Pohádka ničím nezaujala. Nuda, a ani výkony nic moc. Poznámka: Ta sudička patří do blázince. Hvězdiček 1 ()

funesfilm

Upútavky naznačovali niečo podarené. Realita je však iná. Jedna hviezdička, len s odretými ušami možno pre kostýmy, zvieratá...Jednoducho "prepadák", určite nie za málo peňazí. ()

dalia

Klasická romantická pohádka bez různých trapnovtipných taškařic, které scénáristé poslední dobou do pohádek tak rádi přidávají. Princ je určitě trochu naivní, pokud nepozná ve svém panošovi dívku, a poslední rozhodující hádanka mohla být chytřejší/důmyslnější, ale celkově to byla příjemná a milá podívaná. A ten kůň byl opravdu krásný. ()

BStone

Měl jsem pocit, že se mi to zdá... Neskutečná impotence v tomto případě československé pohádky pokračuje ve velkém stylu. Dopracovali jsme to k českému dabingu. Naprosto tupý příběh, neuvěřitelně diletantsky ztvárněný a pasáže vykradené z popelky tuto katastrofu dovršují. Kde se poděly krásné písně a nádherná filmová hudba našich opravdových pohádkových skvostů? V této parodii na pohádku zběsile preluduje nějaký tónový onanista, aby si v závěru všichni zatančili zcela mimo rytmus na naprosto debilní, současnou hudbu. A stejně mimo je i tento televizní paskvil. Jeden krůček od odpadu... 5% ()

tom75p odpad!

Hodnotím v ( subjektivním ) kontextu Vánoc 2015. Korunní princ - OK , Svatojánský věneček - zklamání a pak přišlo tohle a ze Svatojánského věnečku se stalo veledílo. Ne česká , ale slovenská pohádka je v p....i. Co hodnotit ? Fakt nevím. Jediné , co mě fakt zaujalo , bylo 2.kolo souboje. Ten černý kdosi ( titul je celkem fuk ) netrefí terč , končí třetí ( tj. poslední ) , ale přesto postupuje , takže k čemu bylo to 2.kolo? Ale to je jen střípek. Jak se do téhle slátaniny namotal p.Vetchý ví asi jen on sám. Děs , hrůza. Never more. never more. ()

bizal

U pohádky jsem se příjemně odreagoval. Docela mne mrzel dabing který mi k některým postavám prostě neseděl. Určitě by mi nevadilo, kdyby tam česka televize nechala slovenštinu. Nicméně tohle nezapočítám do hodnocení, za to tvůrci nejspíš nemůžou. Všichni u této pohádky kritizují jednoduchost děje, že ta postava tohle a tamta zase toto (nejsem konkrétní nechci spoilerovat). Docela se divím, že u starých českých pohádek jednoduchost děje běžně procházela a každý dává 5 hvězd z nostalgie. Nicméně tato pohádka mi připomněla některé staré pohádky, jako Tři Oříšky pro popelku či Princezna se Zlatou hvězdou. Nelze tady mluvit o žádném veledíle, ale celkově se mi pohádka líbila. Výborná kamera, kostýmy, herci ucházející a do Johanky jsem se "zamiloval" doslova na první pohled :-D ()