Japonské souostroví, za dvacet let od dnešních dnů. Psí chřipka dosáhla epidemických rozměrů, její ohnisko leží ve městě Megasaki. Hrozí, že přeskočí z psích nositelů na člověka. Starosta Kobayashi vyzývá k okamžité karanténě. Tedy k vyhoštění a izolaci všech toulavých i domácích psů. Oficiálním dekretem se psí exilovou kolonií stává nedaleký ostrov sloužící zatím jako skládka odpadků. Stává se z něj Psí ostrov. O šest měsíců později na této opuštěné skládce nouzově přistává jednomotorový, miniaturní letoun Junior-Turbo Prop. Smečka pěti hladových a divokých psů v jeho troskách objeví dvanáctiletého pilota. Je to Atari, sirotek, jehož pěstounem je právě starosta Kobayashi. Atari s pomocí svých nových psích přátel začne hledat svého ztraceného psa Flíčka a při tom postupně odhalí spiknutí, jehož cílem je likvidace všech psů z města Megasaki. (CinemArt)

BOURQUE

Novú kreáciu Wesa Andersona môžem odporúčať pre mladých a veľkých. Náučný príbeh, krásne obrazy a postavy, ktoré okamžite získajú vaše srdce. Pre milovníkov psov nevynechateľná záležitosť. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

GOREGASM

Wes Anderson je vizuálně estetické monstrum, což u animovaného Isle of Dogs vynikne ještě ukrutněji než u jeho hraných majstrštyků. Isle of Dogs odsýpá stejně rytmicky jako Grandhotel Budapest (no jistě, Alexander Desplat) a provádí své psí hrdiny příběhem, který budu chtít vidět znovu a zase a ještě jednou. Někdo by mohl očekávat film spíše pro děti, ale na to si tady Wes nehraje, děti do kina opravdu neberte, tohle je dospělácká pohádka, která překonává hranice představivosti a já ani nevím, proč mě při jejím sledování průběžně napadalo, že kdyby měl někdo napsat a natočit Malého prince 21. století, bude to právě Wes Anderson. Podobně hřejivé dobrodružství v podobně odzbrojujícím zpracování se vidí jednou za uherák. 100% ()

Qeo

Absolutně geniální. Hravé, ale zároveň kousavé. Vtipné, ale nepříjemné. Excelentní animace. Za mě film roku. ()

Olík

Pane Anderson, už zase? Jednou mám problém dokoukat, pak vás lehce pochválí a tak pořád dokola. Každopádně z tohohle ostrova chci rychle pryč. Uznávám váš osobitý vizuál, inteligentní smysl pro humor, že si prostě věci děláte po svém. Ale tuhle svéráznou psí alegorii jsem vážně nepobral. Nemůžu se zbavit pocitu, že pod tím tlustým nánosem podivné originality čeká na diváka pouze primární příběh s tím, že k pochopení jeho obyčejnosti vede dlouhá a v mapách neznačené cesta. No nic pane Anderson, udivíme příště. ()

Bystrozraký

Vizuálně nádherný, netradiční, vystřední, roztomilý, vtipný animák pro dospělé pejskaře. Wes Anderson je borec. Cítím jak velkou lásku vložil do každičkého záběru. Vůbec bych se nestyděl si na zeď vystavil všechny scény z celého film. Hvězdné herecké obsazení nezklamalo. Bryan Cranston byl dokonalý! Psí Ostrov má prostě své kouzlo, kterému nejde odolat. Teď budu čekat nominaci na Oscara za animovaný film a následně samozřejmou výhru. ()

Kiisaki

I když šlo o dost povedený animovaný film s osobitým stylem, bohužel jsem se ani na chvíli neubránila neustálému srovnávání s filmem Fantastický pan Lišák - a v tomto srovnání bohužel nejnovější počin Wese Andersona nemůže obstát. Zajímavé postavy zde nedostávají tolik prostoru, kterého se naopak dostává postavám vcelku nezajímavým (výměnná studentka Tracy), prostředí ostrova tolik nelahodí oku a lidská dějová linka nezaujme tolik jako ta psí. Celkově mě tedy film nevtáhl tolik, jak bych si přála. Přes tyto nedostatky šlo o zajímavý a vypiplaný film plný nápaditých detailů. ()

JetDryerFan

Wes mi udělal radost. Nebudu se tajit tím, že naprosto zbožňuju Fantastického pana Lišáka, na kterého koukám aspoň dvakrát do roka. Psí ostrov je stejně báječný a to ať už díky originálním vtipům, dobře situovaným gagům nebo skvělé "loutkářské animaci", kterou bych mohla sledovat od rána do večera. Když k tomu přidám fakt, že Psí ostrov je možná o něco dramatičtější než Lišák a v hlavní roli "hraje" Bryan Cranston.... balancuji někde mezi čtvrtou a pátou hvězdou. 90% ()

Johny M.

Neskutečná slátanina, příšerná animace a hudba... prostě klasickej Anderson; nevim proč mu dávám ještě šanci... ()

Rockerman

U Wese Andersona to mám všelijaké. Zatímco Až vyjde měsíc mě příliš neuchvátil, Grand hotel Budapešť mě zasáhl naplno! Psí ostrov je krásná pohádka, spíše pro dospělé s typickým Andersonovským suchým a někdy i černým humorem. Čas od času je dobré se podívat na film, ve kterém zvítězí dobro a spravedlnost nad zlem, když už v reálném životě je tomu tak jen zřídka. To vysoké hodnocení nepramení jen z kvality filmu. Naše republika patří k "pejskařským" velmocem a tak zhlédnout Psí ostrov je pro lidi, kteří mají doma nějakého čtyřnohého miláčka takřka povinností! Proto i já, který patřím k této komunitě přidávám za pěkně animované a milé psíky pátou, ke čtyřem jistým hvězdám. ()

Dimo

Nádherný film, který fakt pohladí. Výborný příběh, naprosto dokonalý řemeslo, precizní ruční práce. Dost možná TOP film roku 2018. ()

bararich8

Hodně zajímavé zpracování, vizuální, jazykové a příběhové. Přesně něco, co byste od Andersona čekali. Jako obvykle však nemusí sednou každému. Pokud jste jeho předešlé kousky viděli a bavili vás, rozhodně zde chybu neuděláte, 4*. ()

Drom

Přemýšlel jsem na okamžik o čtyřech, ale tři asi budou prozatím stačit, protože na zvířátkovej film mi chybí víc poetiky. Pro děti je to moc zlouhavý a koplikovaný a pro mě navíc studený. Ano, mělo to atmosféru, ale nikoliv cit. Animace i stylizace je moc hezká, se zápletkou už je to horší i proto, že je to průhledný jako sklo. Ale zase je pořád na co se dívat protože... ta animace. Nebyl jsem však nicméně schopen získat bližší vztah s jakoukoliv postavou nehledě na počet nohou, a navíc se mi to jeví jako variace na to málo, co si pamatuju o seriálu Goro, bílý pes, jen v lepším vydání. A zajímavějším. Z pochybné budoucnosti. K destrukci svalové tkaniny mé pumpy sice nedochází, ale i tak nelituju, že jsem to viděl. ()

sanikope

Nikdy som si nemyslel že napíšem že som sa Wesa prejedol. Asi má moje životné skúsenosti uberajú iným smerom. Asi by som od Wesa chcel čosi viac. Možno iný prístup. Jednoducho som už prežraný tej umelej sofistikovanosti kde je všetko také pekné a farebné a postavy sa chovajú príliš čierno-bielo. Ako napr. Nepoškvrnení hafani vs. Nacistický strýčko. Akokoľvek sa sťažujem- filmársky sú ostrováci dokonalí ale asi si nabudúce rozmyslím či sa mi chce obetovať desinku za lístok. ()

Wes Anderson zlákal další velké jméno

Wes Anderson zlákal další velké jméno

17.08.2021

Před pár dny jste se zde mohli dočíst, že nový a dosud nepojmenovaný snímek režiséra Wese Andersona (Život pod vodou, Francouzská depeše), jehož natáčení právě začalo ve Španělsku, pomalu nabírá… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona