Pat a Mat znovu v akci

Jan Chvojka

Tomáš Eiselt

Zvuk:

Karel Štulo

Opět je to několik epizod za sebou, nikoliv koncepční příběh. Tentokrát to jsou ale zbrusu nové dosud nezveřejněné epizody, takže mi to ani nevadilo. Mezi jednotlivými epizodami jsou krátké skeče ve kterých Pat a Mat mluví hlasy vyhaslých komiků Genzera a Suchánka. Tyto skeče měly dobré pointy. Jinak ale bylo na vidět, že oba komici (v uvozovkách) při dabingu improvizovali. Dialogy byly dost trapné a celkově jsem si nedokázal na ty hlasy zvyknout. Doufám, že to byl jenom experiment sloužící k slepení jednotlivých epizod. Já totiž nechci aby Pat a Mat mluvili. Tím by se prostě ztratilo jejich kouzlo. A nadabovat je Suchánkem a Genzerem je výsměch. Taky mi hodně chyběla legendární Skoumalova hudba. Ta nová byla taková nejednotná, moc mi nedávala smysl a k Patovi a Matovi nepasovala. Nicméně, jsem si na ni po dvou epizodách zvykl a přestala mě rušit. Doposuď prakticky jenom kritizuju, ale jednotlivé němé epizody byly opravdu výborné. Vůbec jsem nečekal, že se u nich zasměju i nahlas. Podle mě byly mnohem lepší než ty z venkova a měly geniální situační humor občas i nečekané překvapivé pointy. Sice malinko dementní, ale vtipné. Především epizoda s kamerou byla naprosto fantastická. Taky mě moc pobavila sekačka s krtkem. No a ještě teď mám v hlavě komín rozbitý dronem. Beneš skvěle navazuje na svého otce a píše opravdu perfektní scénáře. Je fajn, že díky němu dokáže tahle dvojka fungovat pořád stejně i v nové době. Animace je taky moc pěkná a je velkým krokem vpřed oproti předchozím epizodám, ale v dobrém slova smyslu. No, Pat a Mat prostě nezklamali, vykouzlili úsměv, navodili dobrou náladu a právem si ty čtyři zaslouží.(8.6.2018)

Hlavnou otázkou a zároveň problémom číslo jedna pre mňa je, prečo, ak už ide o celovečerák, sme sa dočkali "iba" zlepených epizód seriálu? To nešlo vymyslieť skutočne niečo zmysluplné pre celovečernú stopáž? A ak teda nešlo, prečo potom všetko pozliepať a poslať do kín? Ale čo, máme tu Pata a Mata na veľkom plátne, čo je svojim spôsobom tiež udalosť. Znova sa ocitajú v patových situáciách a tradične všetko končí matom. Prečo sú ale v intermezzách počuť ich hlasy? Strácajú tým na osobitosti a osobne som tieto vsuvky úplne ignoroval.(21.6.2018)

Kino Svět Lišov - Za mě fajn a řekl bych, že to bylo i o chlup lepší než předešlý film. Už jenom fakt, že příběhy v novém filmu byly nové. 75% (with A&J)(1.7.2018)

Tak já vlastně nevím, vždycky jsem se na Pata a Mata nerad díval, protože jsem byl ve stresu, z toho co vlastně dělali. Tady se sice děcka smáli stejně, ale já jsem byl nevystresován. A čili pro mne to to nebyl takový zážitek jako obvykle... :-) Mimoto je hrozná škoda, že asi byl problém sehnat licenci na hudbu Petra Skoumala, která jim dělá identitu... Skeče velmi dobré, bál jsem se, že ty hlasy budou větší průšvih ;-) Pro mne nej díl s komínem!(8.6.2018)

"Pat A Mat Znovu V Akci" bolo asi najväčším očakávaním tohto mesiaca. Mám rád túto dvojku, videl som všetky ich spoločné akcie, a sú podľa mňa fakt fantastickí. Preto som sa potešil, keď bolo avizované, že sa spolu objavia v novom filme. Alebo teda upresním - keď budeme mať ďalších niekoľko krátkych filmov na veľkom plátne. Myslím si, že v prípade "Pat A Mat Ve Filmu" to fungovalo veľmi dobre. Takže sme si sadli s manželkou do kina, pozreli si to a mám pocit, že toto boli asi najslabšie epizódy, ktoré som zatiaľ mal možnosť vidieť. Aj keď nemám pocit, že by tam bola nejaká, ktorá by bola vyslovene zlá, alebo slabá, tak jednoznačne je tu cítiť, že predtým to fungovalo lepšie. A najmä možno aj z titulu, že som takým veľkým fanúšikom, tak som už jemne zospoilovaný. Ale možno najlepšie bude si rozobrať jednotlivé príbehy ako také. Tak poďme na to. "Krtkovia - tento diel je celkom vtipný, má dobré nápady a funguje skoro po celý čas, len záverečná scénka je podľa mňa trošku hlúpa a mimo. "Kosačka" - Mám pocit, že je to vtipné, záverečné vyvrcholenie je absurdné, no tak komické, že sa na ňom nedá nezasmiať. Jediné, čo by som ale povedal je skutočnosť, že celé by sa to dalo vyriešiť jednoduchšie kúpením modernej robotickej kosačky. A mňa to rušilo, keď som videl jednoduché riešenie jednoduchého problému. Ale koniec koncov, Pat a Mat vedia skomplikovať čokoľvek. "Komín" v mojich očiach tento funguje skvele. Má dobrú komédiu, zaujímavé riešenia a pobaví. Jediný problém mám však so skutočnosťou, že je tu viacero scénok, kde môžeme vidieť lanká, na ktorých je upevnený Mat, keď padá zo strechy a rovnako je na nich upevnený aj dron. A je to vidieť. A je to dosť rušivé, lebo to uberá tú mágiu stop motion. Ale vtipné je to dosť na to, aby som povedal, že za pozornosť stojí. "Stavanie plota" je vtipné, má veľmi dobrý záver a je to jeden z dielov, kde vidíme Pata a Mata robiť skutočne veci, tak ako by to reálne spravili. Takže jeden z najlepších. "Včely" Až na jednu scénku s klobúkmi je toto môj najmenej obľúbený diel zo všetkých. A myslím tým absolútne. Včely vyzerajú ako čierne bodky, záveru som neporozumel a neprišlo mi to veľmi vtipné. "Kolotoč" - Highlight celého filmu. Je to energické, je to vtipné, všetko lieta naokolo a myslím si, že má to kopec vynikajúcich momentov, ktoré dojdu do skvelého finále. Pre mňa najvtipnejší diel. "Čistenie odpadu" Tento diel je fajn, ale je dosť blbé ak viem 5 minút pred koncom ako to nakoniec dopadne a to uberá tomu humoru. Plus sú tu opäť absurdné momentky, ktoré pre mňa vôbec nefungujú. Takže jeden z tých slabších. Bezpečnostný systém Môj druhý najobľúbenejší diel. Opäť sú Pat a Mat absolútne sami sebou, má to asi absolútne najvtipnejšie zakončenie zo všetkých týchto príbehov a má to dosť energie na to, aby to udržalo v pozornosti. "Skalka" Uspokojivé zakončenie a to najmä vďaka tomu, že tu máme absolútne famózny vynález na prenášanie obrovských kameňov. V úvode trošku pomalšie, no čím ďalej tým viac energie to má a prejde to do super finále. Toľko teda k jednotlivým epizódam samostatne. Celkovo to funguje a okrem toho tu sú ešte aj krátke 30 sekundové skeče, ktoré sú tiež celkom vtipné, no tieto časti sú dabované. Ja som to videl v slovenčine, takže sa o to postarali Lukáš Latinák a Dano Dangl. A hoci je to zvláštne vidieť Pata a Mata rozprávať, tak je to vtipné a má to pár dobrých hlášok. Čo by som ešte ale vytkol je fakt, že miestami v týchto príbehoch sa menia susedia svoje domy. Tomu úplne nerozumiem. Vždy býval Pat vľavo a Mat vpravo. No tu som si všimol, že v epizóde s čistením odpadu je to opačne. Divné. Takisto mi tu chýbala ikonická hudba, ktorá tieto príbehy robila vynikajúcimi už od začiatku. Hudba tu je dobrá, dáva tomu dobrú energiu, no neustále som chcel počuť tie staré známe skladby. A objavia sa tu len veľmi málo. Ako celok som teda spokojný, no myslím si, že asi by som viac doporučil staršie diely alebo film z roku 2016. Hodnotenie: B(30.6.2018)

Klasický celovečerák bych uvítal asi víc. Tohle je zase jako u minulého "pat a mat ve filmu" pouze sbírka příhod (naštěstí tentokrát nových). A zase jako minule, tu prostě některé příhody baví a některé zase ne. Takže fain (navíc první kino se synem se nezapomíná), ale boužel nic víc. PS. Mluvené části kupodivu dopohody.(22.9.2018)

Výborný film. 80% /Videl v kine - Cinemax Prešov/. -- Tak pred týždňom som si pozrel Pat a Mat vo filme, a vôbec som neľutoval že som si to pozrel (Ako by som mohol keď som seriál v detstve miloval). Tak som sa rozhodol že na to pôjdem do kina a tiež som neľutoval, ale kde zatiaľ v jednotke sa mi páčil na 100% každý diel, tak v dvojke jednotlivé epizódy boli lepšie a niektoré zase horšie. Takže v kine som sa nenudil a odporúčam si ho pozrieť v kine, a keď nie v kine tak doma. Keď bude film na nete tak si ho určite a rád znovu pozriem. Tie minútové skeče medzi krátkymi filmami boli skvelé, a zo všetkých som sa smial u nich najviac. Dobrý nápad, aj keď som si myslel že Pat a Mat budú rozprávať vkuse 75 min.(6.7.2018)

Díly slušné i slabší, s prvními se to asi srovnávat nedá. A co měl znamenat ten trapný dabing mezi díly, to nechápu. Na druhou stranu, v jednom z dílů jsme se konečně dočkali coming outu obou hrdinů, takže úplně zbytečně to nebylo.(31.8.2018)

Epizody někdy slabší, někdy vtipné. Ty předěly s Genzerem a Suchánkem si tvůrci fakt mohli odpustit.(13.8.2018)

Příběh krtek je absolutně skvělý. Řadím ho do svého top 5.(7.6.2018)

Osobně bych ocenil méně prvoplánových gagů a více starého dobrého kutění. Chápu, že dětem to stačí, ale stejně. Přišlo mi zajímavé pozorovat, jak se děti a dospělí smějí jiným věcem. V některých epizodách jsem se ale zasmál třeba jen jednou, naštěstí taková sekačka byla fakt nabitá :-) Celkově mě Pat a Mat ve filmu bavilo o něco více, než toto. Dabované předěly hodnotím kladně za předpokladu, že je to jen "lepidlo" pro kino.(15.6.2018)

• CZ_Milka

Zatímco u „Pat Pat ve filmu“ jsem se občas smála „na celé kolo“, jednotlivé epizody byly pěkně propojené výměnou filmu v promítačce a nakonec jsem dávala, trochu z nostalgie, ****, tady jsem se bohužel jen několikrát „uchechtla“ (vyloženě pozitivně hodnotím jen epizodu se sekačkou a kamerou), z Pata a Mata - kutilů toho moc nezbylo, původní hudba je také pryč a mluvené vsuvky mezi epizodami mě vyloženě rušily, hlasy Genzera se Suchánkem se vůbec nehodí. Pat a Mat prostě nemluví, tečka. Tentokrát za žádnou nostalgii přidávat nebudu, protože s původními krátkými filmy už to nemá bohužel moc společného...(15.6.2018)

Dosud je to za rok 2018 nejlepší komedie. A popravdě ani ne, že by "znovu v akci" bylo super úžasné ale proto, že ostatní jsou výrazně horší. Bál jsem se, že to bude takové retro, protože co se s tím dá ještě udělat? Minulý film byl milý ale říkal jsem si, že v tom možná bylo i trochu nostalgie."znovu v akci" je opravdu krok dál a myslím, že správným směrem. Oba kuťáci se vyvíjej a mají na střeše solární panely a používají dron to co je pro mé děti úplně normální, stejně jako autodráha tenkrát pro mě. Je dobře, že nezamrzli v době vzniku a tímto příběhovým filmem to potvrdili. Je zde nová hudba, kdybych to někde nečetl tak bych to ani nezaznamenal a pak poslední věc předěly mezi příběhy jsou namluvené. Je to najednou překvapení na kterém jsem musel postupně přistoupit od názoru to asi nemuseli až po zhlédnutí celého filmu kdy jsem si říkal "a proč ne, vždyť je to vtipný".(7.6.2018)

Bavilo mě to! Mám radost, že se Pat a Mat posunul dál a jsou moderní jdou s dobou, tím jsou pochopitelné i pro dnešní děti. Mám radost, že Marek Beneš našel tu správnou cestu k posunu a nešel cestou jako Krteček, 3D s dementní pandou. Za to palec nahoru a obrovská poklona. Hudba od Zdeňka Zdeňka není špatná, nakonec mi nevadí, ale jak jsem byl zvyklí na Skoumala tak na začátku mě to úplně nesedělo. No co se dá dělat Skoumal umřel a už nic nesloží. Příběhy jsou dobře vypointované a bavit se bude i dospělí. Skeče mezi příběhy jsou namluvené, byl to šok a hned dvakrát poprvé, že mluví a podruhé, že Suchánek s Genzrem. První jsem přijal řekněme vlažně a od třetího skeče jsem se v podstatě na každý další těšil. Je to nezvyklé, ale ve skečích bych řekl, že to je dobré rozhodně to není průser. Jestli by Pat a Mat měli mluvit i v příbězích tak to nevím líbí se mi to tak jak to je. Celkově 4 hvězdy rozhodně a 1 za to že Pat a Mat nešel cestou "vrazíme tam pandu a bude" :)(10.6.2018)

Ano, je to stálice. Humor a nápady se drží zajetého modelu který funguje. Největší změnou je zjevně dabing. Není to špatné, je to o zvyku, přeci jen od dětství to známe němé a jeto podobné jako když by měl Bárta Simpsna dabovat někdo jiný než Dejdar. Nemohu nic vytknout dobré nápady, humor no a dabing na něj si každý musí udělat názor sám.(15.6.2018)

Sekačka je skvělá. Dabing skečů dabing mi přijde dobrý a vtipný, bavil mě. Celý díl si dabovaný nedokáži představit, ale nezavíral bych před tím dveře, možná to může být fakt dobré. Každopádně film je pohodový a jak jsem si v kině všiml baví dobře děti i dospělí. A protože je to film pro děti, tak hodnotím z pohledu jak se děti smály a jak je to bavilo jdnoznačně musím dát 5.(16.6.2018)

Je velmi příjemné vidět Pata a Mata na plátně, prostě si to lépe prohlédnete. Je vidět, že tvůrci jdou s dobou a nezasekli se v osmdesátých letech a to mě baví, používají solární panely dron tím osvědčeným patmatovským způsobem a to je milé. Film je poskládán, z jednotlivých příběhů jako minulý, pro malé děti je to ideální mají radost z toho , že se sosstředí vždy na příběh a nic jim neuteče. A největší změna je ve zvuku, hudba je od Zdeňka Zdeňka občas si odskočí k takovém pohodovému jazzu je to jiné ale né špatné, hodí se to a pak jsou tam vloženy krátké skeče a pozor v těch se mluví. Rozhodně to nepůsobí rušivě první bylo to překvapení, trochu nás to zaskočilo, ale skeče fungují.(7.6.2018)

Jen o pokračování málokterého filmu se dá říct, že je lepší než předchozí. V tomto případě jednoznačně se to povedlo. Film je zase složen z jednotlivých dílů, to je pro děti super dobře to poutá pozornost a pokud jim něco v jednom dílu ujde v dlaším si to vynahradí. Tenhle koncept je stejný jako dříve a je Ok. Co je novinka mluvící skeče jako předěly mezi díly. Skeč je výborný vtipný s pointou, dobrý nápad a navíc je namluvili Suchánek s Genzerem, pro mě bez výhrad je to příjemné osvěžení a baví to. Sám nevím pokud by mělo bát referendum jestli má Pat a Mat mluvit nebo ne tak co bych volil. Je jasné že to mluvení tomu dává další rozměr, ale zvyk je zvyk. Trochu mi vadila hudba, Zdeněk Zdeněk se blíží ke Skoumalovi, ale není to tam. Podle mě než tak nějak kopírovat Skoumala měl by někdo vymyslet prostě něco čistého nového.(10.6.2018)