Dvanáct rozhněvaných mužů

• USA 12 Angry Men (více)

krysonoha

12 rozhněvaných mužů je snímek který se natočil skoro před 70 lety ale pořád mi přijde jako kdyby byl natočen v tomhle tisíciletí. Spád který má tento film je neuvěřitelný a chápu proč se zařadil do klasiku filmu. Komorní drama které se odehrává v jedné místnosti s 12 odlišnými lidmi kteří mají za úkol rozhodnout o životu 18 letého chlapce je neuvěřitelně napínavé díky hercům kteří odvedli úžasnou práci - 93% ()

Korpy22

Miluju tyhle filmy, kdy zavřou 12 náhodných lidí s různými charaktery, s různými vlastnostmi do jedné místnosti a čekají co se bude dít. Ve filmu nádherně houstne atmosféra a film graduje. Má spád. U tohohle filmu nejde vytknout nic. Je zde skvělá kamera, zvuk, střih scénář. Jsem nadšený a nejlepší na něm je že nestárne. Film starý 55 let a stále dobrý. ()

Nejsem_Fila

Mám slabost pro konverzačky a tahle mě dostala hned v úvodních titulkách, kde byl uvedený jakýsi George Voskovec, o čemž jsme neměla předem tušení. Následovalo 96 minut přilepených na obrazovku. Film o předsudcích, které si všichni neseme v sobě a neslyšíme, jak jsou absurdní a zaujaté, dokud je nevyslovíme nahlas. ()

Legasis

Perfektní, perfektní, perfektní! Kdo tvrdí, že dobrý film potřebuje rozpočet, ať se koukne na Dvanáct rozhněvaných mužů. Scénárista je génius. Vstávám a tleskám. Napsat film, který se dá shrnout zdánlivě nezáživně jako "Pár chlápků se hádá. Toť vše. Ano, vážně. Nedělám si srandu" a přitom ho napsat dobře, dokonce tak dobře, že se dostane mezi legendy ve světě filmu, to je opravdové umění! A neopomeňme herecké výkony - úplně jsem zapomněl, že se koukám na film. ()

Pieluk

Mistrovsky udělaný film, kdy u téměř jasného výsledku vás dokáže napínavými dialogy přesvědčit o úplném opaku. Perfektně zahrané, krásné odhalování nových informací a vlastně tu není nic, co bych vytkl, film vás vtáhne a nepustí, dokud ho nedokoukáte. ()

pt93

Kvalitní film. K pěti hvězdám mi bohužel chybí tolik očekávaná scéna ze soudní síně, kdy je mladík oficiálně prohlášen za nevinného. Toho jsem se v tomto snímku nedočkal. ()

Tulenis

Nikdy jsem nečekal že film s dvanácti muži, kteří jsou zavřeni v jedné místnosti a jen debatují a debatují, bude takto zábavný. Skvělý případ s výborným obsazením herců, parádními dialogy a argumenty s nápady jak vražda mohla dopadnout. I tak starý a černobílý film dokáže upoutat vaší pozornost na úplně celou dobu co tohle sledujete, neuvěřitelný. Doporučuji. <3 ()

MAKUON

Musím se přiznat, že nehoduji černobílým snímkům, ale tento byl něco speciálního. 12 mužů v jedné místnosti diskutujících zda je mladý 18cti letý muž vinen, nebo ne. Námět nezní nějak převratně, ale provedení a způsob, jak je nám snímek prezentován je skutečně bravurní. Z pohodové místa, kde polovina mužů vtipkuje cítíte,  jak postupem času, se nasčítávají pochybnosti a atmosféra tuze houstne. Skvělý snímek, který musím doporučit. ()

Dannyss

Nikdy jsem netušil, že se podívám na více jak šedesát let starý a černobílý film, který mě navíc tak zaujme bravurně napsaným scénářem. Evidentně lze dosáhnout skvělého filmu s minimem prostředků. Zápletka jednoduchá, za to perfektně uchopená a zakončená. Velmi povedené konverzační drama s primární prvkem antikonformity. Menší nedostatky bych nejspíš našel, přesto je to natolik povedený film, že si zaslouží pět hvězd a vřelé doporučení ke zhlédnutí. 8,5/10. ()

Harding164

Filmová klasika, která všem prokázala že na natočení skvělého filmu vám bohatě stačí jedna místnost, stůl a dvanáct židlí na kterých sedí jedenáct skvělých herců a dvanáctá legenda se jménem Henry Fonda. Nadčasové téma je tu zpracováno tak silným způsobem, že stále rezonuje s lidmi skoro o sedmdesát let později. Jeden z těch mála filmů, které by skutečně každý měl alespoň jednou vidět. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film