Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

bourec

Neskutečně výživná mysteriózní hororová jednohubka, ke který jsem přistupoval opatrně. Ovšem filmem se line tak neskutečně depresivní , a až nepříjemná atmosféra, že sem fakt byl celej film jak na trni. A proto to vysoký hodnocení. Jo ,neni vždycky platná rovnice krvavost=kvalita. Film, kterej si rád pustim po čase znova. 80%. ()

Rodriguez

Na naše západní sousedy velmi prozíravě dobrý počin. Upřímně mě ta holka děsila a vůbec ten její FB profil byl ultra děsivý! Ještě že nemám takový cool kamarády. 55% ()

dubinak

Unfriend vypadalo v první třetině jako něco velmi slibného, nového a zlověstného. Začínala jsem postupem času i věřit nadšeným ohlasům. Nakonec to ale nebylo až tak slavné. V první řadě jsem ani trochu nečekala, že by mohl scénář vyústit v úplně odlišný směr, než jsem původně čekala. Možná jsem z toho byla spíše zklamaná, protože se potom objevovalo čím dál tím tuctovějších a předvidatelných scén. Dvojnice Taissy Farmigy byla fajn, ale stopáž mi nějak neubíhala a obecně to bylo všechno takové neuvěřitelné a zlo až příliš všemocné.Ale na takové to béčkové postrašení ucházející. ()

Stallone

Milé překvapení! Jako zdejší hororový odborník jsem si v rámci dnešního svátku Halloween udělal filmový hororový maraton. Unfriend dopadl solidně. Sympatičtí herci (chválím zejména výkon hlavní hrdinky), příběh, který vás baví. Vše natočené slušnou kamerou a s dávkou napětí. SEHR GUT NĚMECKO, SEHR GUT. Když se na to podívám z profesorského hlediska, jak náleží mému postavení v tomto žánru, závěr filmu se nevydařil. Je to velmi častý nešvar hororů. Ten závěr! Přesto se tento horor vejde do TOP10 pro rok 2016. Hodnotím 4*. PS: Fejsbuk nemám, nestojím o něj. Nejspíš bych měl stejně přátel, jako ta čarodejnice! ()

PavelVanekArt

Ne, nebylo to dobrý. Pár, opravdu ale pár, scén bylo ucházejících. Ve výsledku to ale působí nemastně a neslaně. Menší brak než Odebrat z přátel ale mnohem větší než Cyberbully. 1* - 2* ()

Deyw

Jeden z lepsich (ps: zadna slava to nebyla..jednou a dost).pripominalo mi to dost kruh..poslana nahravka, vyhruzky, divny veci, kamaradi postupne umiraji, reseni kdo je kdo a vydani na farmu..celkem vpohode..skoda, ze uz tohle na me nedela takovej dojem a je to proste dobre odvedena rutina..ale film se da vklidu doporucit na jedno shlednuti..nevim jestli horor..na me uz tohle neplati ja sem z vesnice takze sem se lekl jen jednou mozna.. ;) zaver potesil.. takze bacha koho si pridate ma fuckbook! ()

HorrFi

Tak tohle je pro mě zatim suvereně největší hororový zklamání za rok 2016.. vzhledem k námětu se z toho dalo vytěžit mnohem víc.. neleknul jsem se ani jednou a o nějaký dobrý atmosféře bych taky nemluvil.. asi jsem na filmy s facebookovou tématikou moc starej, ale tohle na mě celý vůbec nefungovalo.. Unfriend neni horor o kterým by se mluvilo ještě za deset let a upřímně divil bych se, kdyby se o něm mluvilo za rok.. ()

David.Darco

Šupička z Nemecka ktorá veľmi milo prekvapila. Napriek zasadeniu príbehu do vysokoškolského prostredia (kecalkovia vravia teen no na VŠ veľa teen ľudí asi neni no) to celé funguje. Skvelá kombinácia duchariny a v podstate kritiky dnešnej doby. Záverečné sekundy, modré oči a démonická hudba ma rozsekali. Jeden z mála hororov ktorý naozaj funguje ! ()

Tereszka33

Ve svém subžánru je pro mě tenhle kousek doposud to nejlepší. Už od začátku se člověk nenudí, animace jsou příjemné, hudba k tomu přesně sedí a postavy nejsou nesympatické. Tenhle horor má opravdu co nabídnout, ať už počínaje atmosférou, přes brutální lekačky až k překvapivému konci. Na tohle jsem dlouho čekala. ()

venison

Německý "Unfriend" je o poznání lepší než americký "Unfriended".. Na podobné téma se tvůrci dokázali podívat z relativně dobrého úhlu.. Kdyby v dnešním světě žila mladá čarodějnice, byla by na Facebooku? Kolik by asi měla přátel? Co by sdílela? A hlavně jak by dokázala pořádně ublížit a uštvat svou kořist.. Celkově mne příběh tohoto čerstvého horůrku moc neuchvátil, ale jinak je "Unfriend" vynikající na atmosféru, skvělé démonické sny a jako bonus skvělá kreativní forma! ()

Yoshimitsu

Facebooková maniačka a pošahaná psychopatka. Tohle dohromady moc nejde, ale přitom je to silné pouto, které když se přetrhne nadělá ohromnou neplechu. Pro mě velké překvapení navíc od našich sousedů. Díky za doporučení - ARI50. Za mě 80 % ()

bizz_mjc

Na první pohled to vypadalo jako úplná bejkárna, ale nakonec z toho byla docela slušná okult-duchařina, i když krapet okoukaná. Ale nadprůměr rozhodně. ()

Moogwi

Při představě, že bych přišel o všechny své FB kámoše, mi běhá mráz po zádech.. nedej bože, kdyby mi přestal fungovat. (myslím ten FB !) Pro dnešní "sociální" mládež to musí být infarktová záležitost, mě se tahle pošahaná generace naštěstí pár lety minula. ()

Dagoussek

Super nápad spojený s dnešní facebookovou dobou. Osamělá a na pohled "jiná " dívčina si hledá kamarádku.." a pozor na to, koho si odeberete z přátel 😊 Nádherná hudba. ()

Napp

U jedné z lekaček jsem doslova spadl ze židle. Celkově film nic nového nepřináší (zajímavostí tu možná jsou sociální sítě a jejich využití) - v jednu chvíli jsem na svou ikonku "Fka" koukal s dost rozpačitým výrazem. Kdyby tvůrci trochu víc nastínili příběh v pozadí téhle nápadité vyvražďovačky, asi bych dal i tu hvězdu navíc. Škoda, že se tak nestalo. S tímhle filmem ale ještě rozhodně skončit nechci, o lekací scény se podělím dál 3:-) ()

Evandulik

No ak má byť toto jeden z najlepších hororov roku 2016, tak buďme radi, že už je skoro za nami. Parta dementných deciek s ešte retardovanejšími dialógmi je sundávaná tradične po jednom. Keby ich aspoň zabili nejak rýchlejšie alebo hromadne. Najviac ma sklamalo, že ani poriadne nebolo vidno ako sú odkrágľovavaní, skype sa im stále sekal. Miestami som nevedela, či by si zaslúžili guľku do gebule oni alebo ja za to, že takto mrhám čas. Dej nula bodov, zápletka tiež. Herecké výkony aspoň trochu vytiahnu túto žbrndu z odpadu. ()

stitch7

Zapnu a říkám si, že to bude zase další teenage horor. Pak jsem si nějakou dobu říkal, že jsem se zmýlil a slušně se bavit. Ke konci mě ale snímek kvůli žalostným dialogům přestal bavit. Závěr pak není ničím jiným než scénaristickou zoufalostí - že to takhle dopadne, napadlo i mě, a to odhad nemám vůbec. ()

Forsberg11

To je tak, keď niekto nerozdýcha, že si ho vyhodíte z friend listu a rozhodne sa túto krivdu odčiniť svojským spôsobom. Ale áno, na to že som po dlhom čase zase videl horor, som mohol natrafiť aj na väčšiu koninu. Príbeh celkom pekne graduje, atmosféra hustne a veľmi rýchlo sa dostavia aj prvé skokanské ľakačky (to sú také, pri ktorých skáčete z kresla). Škoda, že ich bolo tak málo. Bavil som sa celkom solídne ale o niečo viac ako je len lepší priemer sa bohužiaľ nejedná. Scenáristi sa ešte mohli trošku viac vyhrať so zápletkou či nejakým twistom. Alebo aspoň s trochu uveriteľným priebehom udalostí. Veď predsa asi nie je celkom bežné, že po tom čo vám zapichnú do brucha nôž, budete bežať kilometre lesom ako srnka. Tá ženská musí mať výbornú zrážanlivosť krvy, keď z nej skoro nič nevytieklo. Záver bol očakávaný, žiadne prekvapenie sa nekoná. S. Quentin Quale napísal, že ho to núti pozrieť si film ešte raz. No dúfam, že mňa do toho nikto nútiť nebude. Nestáto by to za to. Najlepšia scéna: Nemocnica + hrdlo... 60 %!! ()

herr_carter

Pravdou je, že po sračkovém Odebráním z přátel je tento film dílem z úplně jiného světa. Příběh je logický, efekty a lekačky přesvědčivé a nebýt několika amatérských herců, pro které by měla být účast v komparsu vrcholem "herecké" kariéry, silně bych uvažoval i o 4*....Jo, holt jakmile jednou založíte facebook, tak jste prostě v prdeli.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Han22

Staženo omylem místo kinofilmu z roku 2014. Stárnu, blbnu a z piva mi měkne mozek... nu což. Nebylo to špatné. Něco jako Carrie nebo Kruh pro FB generaci. Divná holka se upne na hlavní hrdinku a když ta jejího kyberstalkingu má plný zuby a pošle ji do háje, holka to nevydýchá, zabije se a vrací se jako FB démon. Zpočátku se projevuje tím, že ovládne hrdince počítač a ta ať dělá cokoliv, nedokáže ji odinstalovat. Ten pocit, kdy se počítač uvezme a prokletý nějakým démonem mi prostě nesmaže/nenainstuje nějaký program moc dobře znám a je to opravdu děsivé :) Zbytek už je takový průměr, který neurazí - pár pěkných mordů, jeden zvrat který mě moc nenadchnul a klasický konec "zlo s kterým nejde bojovat". Na německý film ale překvapivě slušné. ()