Všechno bude

• Slovinsko Zimske muhe (více)

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované… (CinemArt)

rigby

Průměrný, spíše podprůměrný film o sociálních vyděděncích. Chybí tomu jednoznačná a hlavně jasná pointa. Není začátek, není konec. Divák tak může jen přemítat, o čem to vlastně bylo. A herecké výkony raději zapomenout úplně. ()

mouzi

Ocividne nebo spis usislysne odrbani zvukove postprodukce. Hudba rvala, kdezto z mluvene reci bylo sumasumarum rozumet kazde pate slovo. Kluci byli dobri, ale jinak to byla celkem picovina. ()

Ironhead

Trošku opravdu o ničem... ale mělo to slušnou looserovskou atmosféru, kameru a Tomáš Mrvík byl opravdu dobrej... takže odpad to nebyl, ale filmový klenot také ne. Minimálně za to jedno shlédnutí to stálo ;) ()

kokofek

Film nesmírně něžný a poetický.V jedné chvíli se vám chce zakřičet jak se to chováte a v té další víte,že se vám taky chtělo něco takového udělat.Puberta je období složité a zároveň krásné,protože se bouříme proti všem zavedeným a často zděděným či viděným zvyklostem.Chceme být volní a svobodní než dospějeme a stanou se z nás stejně otravní fotrové a matky.Výkony neherců jsou obdivuhodné. ()

r007

Moc milé překvapení ve vodách českého filmu. Trošku netradiční road movie, ale o to víc jsem byla zvědavá na to, jak se bude příběh odvíjet. Nádherné kompozice zimní krajiny, pohrávání si s detaily a hlavně výborné výkony obou hlavních představitelů.Byly chvíle, kdy jsem jim tu jejich jízdu záviděla. Tu bezstarostnost a impulzívnost . Trošku jsem si zavzpomínala na dobu, kdy jsem byla v jejich věku a vydala se taky na cestu...stopem. Jediné, co mi vadilo, byly časové skoky. nemám to ve filmech ráda, Jinak by bylo hvězd určité pět. ()

Dawe2

Chtěl jsem odpad, nakonec dávám 1* za děj kolem dědy, za strážnici a za přeci jen nějaké projevené city. Jinak strašná sprostá blbost o ničem a nuda. Ocenění nechápu. Herecky dobrý možná Tomáš Mrvík a Lenka Vlasáková, ale nic to nemění na výsledku. Myslel jsem, že nedokoukám. Doufám, že tudy cesta Českého filmu nepovede. ()

Slepejsek

Kámen úrazu u tohohle filmu je v jeho koncepci: příběh vyprávěný očima jeho klukovských hrdinů, takže ne vše, co vidíte, se ve skutečnosti stalo, a i to, co se stalo, se možná stalo úplně jinak. Autoři k tomu nic nedodávají, nic nenaznačují, nechávají jen a jen na divákovi, co a jak vyhodnotí. Budiž. To samo o sobě nemusí být chyba. Problém je v tom, že na to potřebuji sakra dobrý scénář a herce, kteří chytnou diváka. Omerzu bohužel nenašel ani jedno. Scénář kulhá, kde může - když vyprávíte samotné scény, nezní to nejhůř - ale když je vidíte, zjistíte, jak moc jim chybí k tomu, aby z nich byla aspoň zábavná historka - rozpliznou se buď délkou - topení psa - nebo dojedou na chabé herce - jak se Heduš dostal do auta či trapně slzavé vyvrcholení výslechu, dějové křeče - kazišucké přepadení chaty a scény se stopařkou vůbec - či režisérskou bezradností, kdy ztrácí prostor s tím, co mohlo být vypuštěno - záchrana dědečka, kde trvá nesmyslně dlouho než dojde na klíčovou scénu jízdy s kolečkem a ta se místo vrcholu stává jen odfláklou epizodkou. Jediná povedená akce je v tomhle směru útěk z policejní služebny... Divák se tu navíc těžko sžije s některým hrdinou - Mára je typický fracek zralý na pár facek a Heduš dobře maskovaný odstrčený špek posedlý šukáním (mimochodem, kde jste vzali jejich filmový věk? ve filmu o něm žádná zmínka není), oba hodně nestandardní, aby se na nich daly zobecňovat generační sny. Představitelé obou jsou k tomu hodně špatní herci - neživotné dialogy, Márova marná snaha hrát výrazem obličeje. Výsledkem pak je, že tu na začátku zmiňovanou koncepci, cítím víc jako autorskou berličku, abych (nejen) před divákem obhájil i scény nereálné či přitažené za vlasy. ()

asdfasdf odpad!

Na tento film jsem šel se školou v rámci projektu film a škola nebo co. Když jsem vyšel z kina, tak jsem hned od spolužáků slyšel ne moc příznivé ohlasy a mně se taky zrovna nechtělo skákat radostí. Pak jsme film ještě rozebírali s jednou učitelkou, která nám vysvětlila, že je to film založený na vztazích ne na dějové linii. AHA, no tak už mě to nepřipadalo takové jako z jiné planety. Dobře chápu, že se někomu takový styl může líbit, ale protože je většina filmů založena právě na ději tak to působí jako úplně mimo. Dobře, beru tedy, že není to tedy můj šálek čaje, pokusím se na to podívat z pohledu toho komu se tento druh filmu líbí. Ne, fakt to moc nejde, ale co se dá dělat... Určitě bych tomu tedy vytknul některé scény, které tam byly zbytečné a hrozně dlouhé (třeba honící scéna - dlouhá, zbytečná prostě WTF a kdyby to alespoň nebylo v jednom autě!!), scénář byl taky trošku děravý např. nechápu jak v zimě z posněženého, mokrého dříví mohli udělat takový oheň, policajt se tam žene za klukem, který řídil auto a zjevně neměl ještě 18, ale opodál stojí malý kluk s puškou, která vypadá dost reálně,...?? Asi jediná scéna která se mě líbíla byla ta, kde Heduš osvobozuje toho Máru, jinak asi nic moc. Sice zahrané celkem obstojně, vlastnosti té policistky se velice dobře rozvíjely, ale co naplat mě to prostě nijak nezaujalo, celkově jsem to moc nepobral a ještě to bylo podložené takovou hrozně divnou hudbou. Myslím, že šlo zatím o film, který mě nejvíc nebavil. Sice jisté pozitiva jsem napsal, ale nemohu jinak než odpad!, protože jinak se to nedalo a těch pár celkem dobrých momentů mému hvězdičkovému hodnocení moc nepřidá. ()

amalia

Tusila jsem, ze film neni moje krevni skupina, a tak to i bylo. Lenka Vlasakova v roli policistky bezvadna, kluci taky, jen si nechci predstavovat byt rodice nekoho takoveho, ani v nejhorsim snu. Hlasky a pokusy balit holku, na kterou nemeli ani nahodou, dobre, nastesti se to nezvrtlo, dobre skutky s dedou, psem plus...ale jinak, nevidet ten film, o nic neprijdu. ()

navel

Film mnohdy připomíná zápisník sexuálně frustrovaného puberťáka neschopného sdělit základní informaci, přesto ne všechno je špatně. ()

robbez

Má to být film o touze po svobodě a dobrodružství, ale ve skutečnosti je to naprosto zbytečný film o ničem. ()

Machaut odpad!

Pane Bože!!! Ten film je snad dementní úplně ve všem! Stupidní dialogy, stupidní kamera, stupidní herecké výkony, příšerná hudba, kterak bych to raději hudbou ani nenazýval. Tohle to mělo být posláno na Oscara - to je snad zlý vtip! ()

Troniq

Rozporuplné pocity. Možná až moc festivalové, někdy možná až moc obyčejné a v pár momentech až moc divné. Nahoru dolů s pomalu plynoucí krajinou jinovatky a sněhu, alespoň s prima ústřední dvojkou, podávající poměrně civilní výkon. Přijít z FAMU automaticky neznamená výjimečné filmy, jak mi někdy připadá, že je "umčo" obcí předkládáno. Všechno bude je přesnou definicí toho festivalového snímku, který má některé kvality, ale přesto se tak rychle zapomene... ()

slovacke

Na první pohled triviální příběh, který v sobě skrývá mnohem zásadnější a mnohovrstevnaté sdělení, a prostor k přemýšlení. Jak moc můžeme dětem vzít i dát, kde je hranice jejich a naší zodpovědnosti, jak je jednoduché někoho zařadit do "škatulky",... Část diváků bude jistě těžko zkousávat silnou dávku vulgarity, jenž v tomto případě rozhodně není samoúčelná a pracuje se s ní velmi čistě a po smyslu. A často také vtipně. Celý film je natočen s velkou lehkostí a rozhodně se často nevidí tak přirozené výkony dětských herců. Rozhodně stojí za vidění. ()

Kivis

Z tohoto filmu mi v hlavě utkví asi jen dva skvělé momenty. Dlouhá úvodní scéna a potom jeden z nejvydařenějších prostřihů, jaký jsem kdy viděl - splav a moucha v popelníku. Jinak ale slabý průměr. Oba podivínští hlavní hrdinové slibují živnou půdu pro originální situace a zajímavý vývoj vzájemného vztahu. Na konci se člověk ale neubrání dojmu, že ten potenciál nebyl ani z poloviny využitý a celá tahle road movie jela jen na půl plynu. Chybí silné momenty a ty, které se jimi snaží být, působí až příliš šroubovaně. ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara