Všechno bude

• Slovinsko Zimske muhe (více)

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované… (CinemArt)

zette

Co me zarazi je koprodukce ctyr zemi ve filmu o trech pubertacich a jedne stare Audine, tohle nechapu. Dejove nicim nezaujme, road movie je vdecny zanr, hlavne pres leto. Divak ma ale pocit, ze uz ho tyhle filmy nemohou nicim prekvapit. Zde ocenuji prolinani policejniho vyslechu s vypovedi a fikci mladeho Mary. Herecke vykony dobre, hlavne pobavi postava maleho Heduse. Jinak se zadne velke umeni nekona, snadno zapomenutelny snimek. ()

Bush13

Depresivní lehce tragikomická roadmovie s místy poměrně nehereckými výkony, bez kladných hrdinů, obalená takovou tou ušlechtilou nudou a hezkým omerzuovským vizuálem. ()

sir-dave

Road movie, která odvypráví část života dvou malých chlapců, respektive spíše několik dní. Eliška Křenková se k nim náhodně přidá při cestě, a se stejnou rychlostí zase zmizne. Nehraje špatně, stejně jako dva hlavní hrdinové, jen tam není moc co hrát, mimo to, že je možná někam posouvá. Dva mladí hrdinové už tomu nastavují atmosféru svými průpovídkami, chováním, zasazené do podzimní šedi. Herecky a režisérsky výborný, jen mě to příběhem nějak nechytlo. ()

dr.fish

Vlastně vůbec nevím co k tomu říct. Dva kluci jedou v autě a jsou svobodní. Občas někoho potkají, no road movie jak noha. Je to ale trochu odnikud nikam. 55% ()

chelseaman22

Film stojí a padá na výkonu dvou hlavních hrdinů, kteří jsou tak fantastičtí neherci, že každého diváka musí definitivně oslovit. Konkrétně výkon obtloustlého hrdiny, který zuřivě touží po koitu interuptu se stopařkou je tak spontánní, že mu snad i každá romanticky založená děvečka odpustí, jak vtíravě se dožádá výše uvedeného koitu. Kdyby bylo možné přeobsadit Ronalda Weasleyho, tak tlouštík je skvělou volbou! 69 % ()

filmmovier

Na tento film jsem se chystal už od doby, kdy získal Českého lva (a možná ještě předtím), ale dostal jsem se k němu až teď. A to čekání rozhodně stálo za to. Ten film je vyloženě naprosto super. A ta nízká hodnocení absolutně nechápu, a to celkové už vůbec ne, protože Všechno bude si červenou barvu zaslouží. Nenašel jsem nic, co by tam bylo špatně, co by mi vadilo. Už od první vteřiny jsem se v tom vezl a byl nadšen z toho, co vidím. Mimořádné herecké výkony hlavní klučičí dvojice, tradičně úžasná a úchvatná Eliška Křenková, která je sexy a navíc nejlepší česká herečka z mladé generace, super Vlasáková... a skvostný scénář plný super nápadů, kdy fakt nevíte, co je pravda a co ne. Tvůrci si hrají s divákem a já jim to naprosto sežral. Byl jsem unešen a jsem stále ještě unesen. Takhle dobrých českých filmů, které nejsou historické, by se fakt mělo točit víc. Skvělá věc. 90%. ()

Johnny.ARN odpad!

Úplne som vedel do čoho idem. Že to bude desné a tak. Ale že to dokáže preraziť dno a definovať nový žáner straty času a pichania sa plastovou vidličkou tak aby to malo zmysel, to prekvapilo aj mňa samotného. Pošlite to na oscari, nech si aj porota trochu užije. Ale im sa to bude páčiť. super ODPAD! ()

Tosi

Ten příběh byl na mě až moc obyčejnej, ale uznávám, že oba kluci to sehráli naprosto skvěle. Tomu jejich boji za svobodu se nedalo nefandit, ale holt už se na to asi nedokážu dívat očima pubert'áka. I tak docela příjemná podívaná. ()

Lachtaan

Velmi artová záležitost, která mě pro svou enormní odlehčenost celkem zaujala. Přijde mi tedy přepálené za zdejší výkony herecké i tvůrčí předávat tak hodnotná ocenění jako jsou Čeští lvi, jinak už s vytýkáním končím. Propletenost oné ujeté cesty a následného výslechu byla pozoruhodná a Eliška Křenková, byť tu byla jen na skok, mi svým vystupováním bavila. Ovšem na jeden pokus bohatě stačí. ()

bobby_jean

Film, ktorý určite dieru do sveta nespravi, ani nenesie odkaz, ktorý vás posadi na zadok. Bavila som sa vsak pri ňom viac ako zvyčajne pri podobnej produkcii, preto dám bez problémov aj mierne nadpriemerne hodnotenie. Chlapec Heduš nesmierne mne nesympaticky ale rola mu sadla ako uliata. Príjemné, miestami ozaj vtipné. Pekný večer mi ten film pripravil. ()

hroubek

Olmo Omerzu ve mě vzbuzuje naději, že české filmy stále mají naději se prosadit ve světě. Všechno bude je dobrý film a z dané zápletky vytěží hodně. Omerzu si hraje s vyprávění(hlavní hrdina se snaží působit jako nespolehlivý vypravěč)a trochu jiným úhlem pohledu na road movie a dospívání. Omerzu dost sází na nové tváře(Tomáš Mrvík a Jan František Uher), které doplňují zkušenější herci(Vlasáková, Pechlát a hlavně Eliška Křenková) a na uvolněnou atmosféru. Film je zábavný, ale dokáže být místy i dost znepokojující a depresivní. Není to taková trefa do černého jako Rodinný film, ale za mě palec nahoru. ()

ZeroCZ1233

Na tento film jsem se chytal dlouho, už v době uvedení mě upoutala jeho premisa, plakáty i herecké obsazení a slibovaná neotřelost pro současnou tuzemskou kinematografii ne tak obvyklou. A po zhlédnutí vlastně souhlasím se všemi výtkami, co Všechno bude má. Omerzu skutečně moc neovládá žánrová pravidla road-movie ani coming of age, zvolená témata opravdu nepitvá dostatečně hluboku, aby z nich šly vyčíst nějaké hlubší závěry, jenže mně tato povrchnost naprosto pasuje do přítomného motivu nefalšované dětské naivity. Ústřední duo nezletilých kamarádů neví pořádně kam jedou, před kým a proč vlastně utíkají, vážnost veškerých problémů si sice v danou chvíli uvědomují, ale nakonec na ně rychle zapomínají nebo je vnímají s takovým odstupem a právě tak povrchně, že ani pořádně neví, co si myslet nebo jak reagovat. Díky tomu veškerá jejich rozhodnutí nevychází z rozumu, ale ze srdce. A přesně s touto perspektivou ochotně přehlížím tu spoustu nedostatků, ten film je pro mě čistou sympatickou esencí toho, když dvě nezkažené dětské  duše skrz svou naivitu objevují svět a nástrahy, které je v něm čekají a nás berou s sebou, abychom to v jejich režii a jejich očima viděli a prožili s nimi. Tohle není ani dokonalý road-movie, ani dokonalé coming of age, ale jenom velmi poctivý a hlavně neskonale upřímný film, který se vám dokáže dostat pod kůži, jen stačí trošku povolit své nekompromisní kritické myšlení a napojit se jako hlavní postavy srdíčkem, které Všechno bude po všech stránkách má. ()

vyfuk

[KVIFF] Ať si říká, kdo chce, co chce, ale za mě jde na české poměry o skvělý počin. Olma Omerzu beru jako mladého a nadějného filmaře, který sice nezaujme masu, ani nebude asi nijak extrémně vyzdvihovaný, ale myslím, že je to budoucnost české kvalitní a seriózní filmografie. Neškodný film, který se může stát v reálném životě a taky, že se stal a vypráví i příběh dvou kluků, kteří v rámci autenticity byli neherci. Je to takový jednohubkový příběh, u kterého se ale i zasmějete a zažijete nějaké emoce. Za mě dobrý. Určitě jde o český film, který umí vyčnívat z davu a ukázat se. Hlavně cením originální nápad. ()

Autogram

Road-movie predčasne dospelých chlapcov, teda aspoň film sa to snaží dosť nedôveryhodne naznačiť. Dobrou stránkou filmu je forma rozprávania v retrospektíve a súčasnosti a aj ten otvorený záver. Mínusom je samotný obsah cesty, keď scenárista akoby nevedel, čo by mali chlapci na úteku robiť, tak je tam stopárka, pes a veľa jazdenia. –––– Myslíš, že nám dá? – Ta se na to úplně třese, vole! ()

venca163

Trochu nechuťáckej pošuk Heduš a nenásilná (jen občas trochu trapná) klučičí atmosféra ("Myslíš, že nám dá? Pojď, ošukáme ji."). A Heduš - to je přece parádní chlapecký jméno...proč neni víc Hedušů? #mffkv (70%) ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara