Všechno bude

• Slovinsko Zimske muhe (více)

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované… (Cinemart)

papaguy

Film má něco do sebe. Ale vyznívá do ztracena. V devadesátkách to mohla být pecka. Celý film táhne Mrvík a pár zajímavých momentů. Je smutné, když nejzajímavější chvíle je záchrana psa, všechny postavy ve filmu jsou otravné a vlastně nevíte co, kdo, proč. Vč. toho, proč film vlastně vzniknul. Taková nedotažená rozcvička na nějaký budoucí film. ()

Vabr

Už dlouho jsem se chtěl na tenhle českej film podívat. Nevím proč. Jen tak random. Je to drama a není to tak známý. Patří to mezi nejlepší český filmy, který jsem kdy viděl a to hlavně proto, že je většina český produkce sra*ka, a tak toho tím pádem i moc nesleduju. Oceňuju herecké výkony a postavy, které byly sympatické. Příběh, který se vezl od náhodné situaci k jiné náhodné. Ale hlavně mi tam chyběla nějaká hlubší myšlenka. Taky to šlo udělat mnohem dramatičtějším dojmem, zvlášť u tohoto nápadu. Vyhodnocení: Škoda, že to ve výsledku bylo o ničem s žádným hlubším pocitem ()

Sharleen76

Všechno bude je tak trochu Mexická jízda s Eliškou Křenkovou a dvojicí hereckých objevů. Mladší Jan František Uher je přírodní úkaz - Quentin z Montargi a Tomáš Mrvík emocionální nálož. Troufám si tvrdit, že o obou ještě uslyšíme. Film jako celek mě bavil, ale nevnímám ho jako nejlepší český film roku 2018. ()

Dave Lister

Film na který jsem se velmi dlouho těšil a také hlavní vítěz Českých lvů 2018. I přesto, že pro mě je nejlepším filmem Toman, tak snímek Olma Omerzu je opravdu velmi povedený. Je to originální roadmovie a pojatý opravdu punkově. Eliška Křenková zůstala malinko v pozadí a přesto úžasná. Film však stojí na vynikajících výkonech dvou hlavních protagonistů. Tomáš Mrvík a Jan František Uher předvádí maximálně přirozené herecké výkony. Jejich autenticita a hravost dýchá z každého záběru. Myslím, že o těchto dvou chlapcích ještě uslyšíme. ()

caba

Takové ocenění a taková blbost, proto je film tak brzy uveden v televizi.Policajti se opět vyznamenali.,,,, ()

rublik05

Hodně slabá road movie, která ve mě spíše evokuje laciný studentský film, bez nějakých větších ambicí či kvalit. Zaujalo mě však herecké obsazení a určitá přirozenost, s jakou jednotliví herci vystupovali, jejich výkony působily velice autenticky. Příběh mě popravdě moc nezaujal, chybí mu pořádný tah na bránu a mnohem větší zvraty. Děj je takový zbytečně stručný a zrychlený, dialogy ujdou, scénář bych si představoval trochu propracovanější, na druhou stranu kamera i režie jsou zvládnuty docela dobře. Celkově jsem se však poměrně dost nudil, humor zde prakticky není a dramatické scény vyzní zcela do prázdna. Příště už to snad všechno bude lepší. 3/10. ()

pekl

No nijak mě ten vychvalovaný Olmo Omerzu nerozsekal. Asi je to tím, že jsem jako 14 letý nepatřil k menšině, která krade auta. Možná tam chyběla nějaká expozice, že jde o dva normální kluky, kteří se znají normálně ze školy a doteď s nimi nebyl žádný problém. Já jsem si celou dobu myslel, že jeden utekl z pasťáku (byl holohlavej a já jsem asi moc koukal na Pustinu), a druhý je nějaký mimoň, kterého ještě rodiče nestačili zaparkovat do léčebny. A taky věty typu "kvůli takovejm komoušům jako je tvůj děda můj táta začal chlastat" od jinak úplně zmateného adolescenta hodně tahaly za uši. Ale jo, jako příběh o nezkrotné touze po svobodě OK... ()

ForGump

Ta očekávání byla až příliš velká. Po Rodinném filmu, který byl vynikající vším, co nabídl, tak u Všechno bude jsem postrádal gradaci a chybělo tomu jakési mrazení v zádech, možná i proto, že to není herecky příliš silný film a scénář, jakoby si pohrával s kombinací motivů Pánů kluků, Svěrákovy Jízdy a drobet z Thelmy a Louisi a zahalil jí do chladu, mlhy a špinavosti, ve které opět běhá pes (což se zdá být jakási červená nit Omerzovy tvorby, a vůbec markantní důraz na faunu) a hraje zvláštní a nadměrně nápadná hudba. 60% ()

Zveldr

Děkuji!! Po dlouhé době tu je český film, který mě oslovil! Konečně jsem se dočkal českého filmu, který ve mě nezanechal vztek z toho, jak češi točí bezvýznamené filmy typu Pepa či Bajkeři, které představí stupidní postavy a ještě ke všemu je debilně obsadí. Konečně jsem našel v novodobém českém filmu postavy, které mají smysl a ví, co chtějí dělat a jdou si za tím. V nádherném spojení tak obraz s hereckými výkony a skvěle napsanými dialogy vytváří typickou retrográdní podívanou zasazené do žánru road movie, u kterého divák přilne k postavám. Jak už jsem jednou zmínil: Postava je základ filmu. Proto jsem tak moc rád, že si to tvůrci uvědomují a dávají tak naději nové generaci českých filmařů! Jen tak dál! ()

sunfreedom

Absolutně nechápu, proč má tenhle film tak super hodnocení a hlavně... jak mohl vyhrát Českého lva. Příběh absolutně o ničem, bez výpovědní hodnoty. Křenková naprosto špatná. Naštěstí to má jen necelou hodinu a půl. Nevěřil jsem tomu filmu skoro nic a závěrečné vysvobození už vůbec ne. ()

G04T

Skvělá kamera, scénář a samozřejmě režie. Touha po svobodě a poznání nových věcí z tohodle filmu jde rozhodně cítit. Nenudil jsem se ani na minutu. Věřím, že Omerzu natočí ještě hodně dobrých filmů. ()

Don82

Minimalistická road movie dvou kluků (a tak trochu i jedné holky). Zásadně chybí nějaká "vážnější podstata" příběhu, takže výsledek celkem dost plave v tuctovém vyprávění. Bohužel, nezaujalo. ()

syphoon

Až mi někdo řekne, jaký byl účel natočení tohohle filmu a co tím vlastně režisér chtěl říci! Možná to hodnocení změním. Jediné pozitivum je, že ten ***** film je tak krátký :) 20% ()

Sebastianek1

Nic zvláštního. Českého lva pro jednoho z kluků jsem nepochopil, ale ať si ho užije. Osobně se domnívám, že se ale o vycházející nadějnou hvězdu nejedná. ()

Amonasr

Zvláštní road movie nás provází nejen dobrodružnou výpravou dvou puberťáků v ukradeném autě, ale i světem jejich bájné fantazie. Má to jistě něco do sebe. ()

Solverino

Tak to je velká sračka! Dialogy jako když je napsali retardovaný jedinci, na sebe nenavazující, prostě jako kdyby si každej vytrhnul z telefonního seznamu několik stránek a pak je společně předčítali, každej kousek. Proboha kdo tohle platí!? Doufám, že ne já ze svejch daní... Taková kokotina! A naprosto otřesná hudba (to ani hudba není, jen otravné zvuky). Nejlíp hrále ten chlupatej pes, jsem chvíli nevěděl, jestli to není Chuwbaka z Hvězdnejch válek? Ale nebyl, i když čuměl úplně stejně! ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara