Mladý Jacob (Luke Prael) se dostane do sanatoria po sérii incidentů, které už rodiče nezvládají. Je to tak lepší pro všechny strany. Ředitel Sherman (Will Patton) a jeho žena (Tammy Blanchard) se zdají jako ideální dvojice na spasení ztracených duší. Jenže po několika záhadně nevysvětlitelných úmrtích přijde Jacob se svou kamarádkou Christine (Sterling Jerins) s děsivým odhalením! Nic není, jak se na první pohled zdá... (Rodriguez)

Sidonka

Jacob je podle anotace poslán do sanatoria po sérii incidentů, které už rodiče nezvládají. No, podle mého toho zase tak moc neprovedl, ale budiž. Převléká se do ženských šatů, je tudíž jiný a ti, co by chtěli mít svět plný nejvydařenějších lidských stvoření, budou chtít eliminovat. Co myslíte, zvítězí "čističi" nebo nedokonalé děti? - Mohlo to být propracovanější, ale od shlédnutí své blížence neodrazuji. Nečekejte však krvavej horor se zombíky nebo s motorovou pilou. Jedna část publika bude tudíž poměrně spokojená a další budou nejspíše nechápavě vrtět hlavou. Je možný, že různí diváci uvidí jiný film, záleží na jejich osobnosti, vkusu, očekávání a schopnosti některé věci vnímat a být jim otevření. ()

stration

Lehce úchylný, no o to příejmnější pokoukání. Atmosféra a interiéry sanatoria jsou dostatečně děsivé a dlouho jsem přemýšlel, co se z toho vyklube. Poslední třetinu filmu jsem jenom zíral, co všechno lze nacpat do jednoho filmu. Celé to ale jakš takš dává smysl a konec potěšil. Pro milovníky trochu nestandardních kousků určitě povinnost. ()

Martin741

Uz som si vsimol, ze jeden zuzivatelov, ktori sa fakt ze brutalne vyznaju do hororov, je uzivatel Obitus, jeho hodnotenie tu ale nevidim. Skoda, ten clovek - hoci ho osobne nepoznam - je pre mna smerodajny, casto nanho dam a rad citam jeho komentare. Fagan v zenskych satach tu riesi akesi udajne desive veci.....hm, jedine co bolo desive, bola tak akurat desiva nuda a niektore veci som nepochopil - poziar. Kazdopadne zas jeden z hororov u ktorych si strasidelnu atmosferu dotvaram dodatocnym skripanim zubov - jo amam jedny 30 rokov nenaolejovane dvere, tak tie obcas otvaram a zatvaram - to aby som si pripomenul, ze sa treba aj dacoho bat . 5 % ()

dubinak

Boarding School je velice netradiční záležitost už jen z toho důvodu, že nemáte tušení, co od ní čekat a že je tak nějak zvláštně namixovaná. Začátek vypadal velmi slibně, seznamování se se studenty a okolnostmi mě bavilo. Akorát, že když dojde na nastínění pointy a následně na její vysvětlení, příběh začne působit tak nějak komicky. Taky jsem podle komentářů čekala něco zcela jiného a třeba i víc hororových prvků. Líbil se mi ale vizuál a prostředí a postavy pro mě byly, snad až na ředitele školy, opravdu plusovou záležitostí. Asi nikdy už nezapomenu na kluka s Touretovým syndromem, kterému bych okamžitě udělila nějakou hereckou cenu za ty tiky, co tam předvedl, protože tohle jsem ještě nikdy neviděla. Ve finále ale převládají spíše rozpaky kvůli jisté nedomrlosti, zlehčování závěru a tak nějak nedotaženému scénáři. Klidně bych víc tlačila na pilu a nebála se upustit úzdu něčemu zvrácenějšímu. Takhle je to jen lepší průměr. ()

bourec

Necelou hodinu mi přišel film zajímavej,i přes prakticky neexistující hororovou atmosféru.pak se ale víc prosadila ta bizární složka filmu,a konec sem už prozíval.Nic ,co bych mohl někomu doporučit.40%. ()

oveckaoa odpad!

Jacob je problémové děcko co se obléká do ženských šatů a chová se jak retard (nejspíš i je). Jednoho dne dojde jeho rodičům trpělivost a dají ho do ústavu kde je spolu s dalšími 6 pacienty (jeden co pořád nadává, jakýsi retardovaný tlusťoch co se posrává, dva jacýsi Indové nebo co to bylo, holka co zabila své rodiče a bratra a dělá jí dobře, že ji někdo mlátí a kluk, který je znetvořený po požáru). Jednoho dne tam začnou umírat a Jacob se snaží zjistit kdo to dělá. Hororem bych to nenazval jelikož celý film sledujeme bandu retardů a jejich problémy a něco s začne dít zhruba 20 minut před koncem. Do té doby sledujeme kluka co se líčí jako holka a chodí v ženských šatech pak holku co tomu klukovi pořád říká, že není kluk, ale holka a zbytek je výplň snů o jakémsi náckovi, který našel ukryté Židy a jeden z nich ho asi zabil (pokud jsem to pochopil dobře ten konec). Optimálně je to 40 procent , ale nemám rád retardované filmy co se tváří jako něco víc (například Visit) takže zaokrouhluji směrem na 0. Nejlepší hodnocení LIVINGDEAD ()

Forsberg11

Aj keď sa po ukrutných 80!! minútach dostal Boaz Yakin konečne aj k žánru horor, nemôže to prekryť tú trapošinu a príšernú infantilnú hlúposť, ktorou nás kŕmil od začiatku. Niečo sa začalo diať až keď pani Adamsová rozpárala jednu z mamičiek žiakov. Od tohto momentu to bolo dostatočne zábavné béčko s divným detským transexuálom v hlavnej roly. Vskutku čudný horor, ktorý mal rozhodne na viac ako len slabučký priemer. 40 %!! ()

666Carnage

Tak zdálo se to jako nudná teenage škola s magorama. Ještě aby ne když je tam je kluk co má tourettův syndrom, další jí vajíčka nosem a neumí pomalu mluvit. Pak je tu holka co zabila bráchu a taky kluk v dámských šatech s duší babičky. Pointa filmu se vykresluje až skoro na konci filmu a je docela zajímavá. Taky musím říct, že konec je hodně grandiózní. Úplné zakončení jsem pak už čekal ale proč vlastně ne. Je to zbytečně dlouhé a někoho to bude nudit protože se to zdá jako drama o ničem ale jako celek je to drama lomeno horor s dobrým nápadem. 55% ()

Hanys_

Žánru horror se to asi nejvíc blíží v poslední dvacetiminutovce, do té doby jen prostě "divná škola pro divné děti". To čekání na to, co se z toho vlastně vyklube, je ale fakt až moc zdlouhavé a ne moc záživné. Nějakých 85 minut by tomu asi sedlo víc. ()

Hernycztek

Z počátku vcelku depresivní magořina, kdy není jasné co se od toho má očekávat. Když se zdá, že jste režisérovy úmysly prokoukli, tak přijde nečekané odhalení, které vás vyvede z omylu. Má to skvěle fungující atmosféru, kterou si to drží až do vygradovaného finále. Svým vývojem, tajemností a zvraty mi to připomínalo Shyamalenův The Visit, což byl můj top horor roku 2015 a Boarding School se nejspíš do top 10 roku 2018 dostane. Herecké obsazení ,,postižených'' děcek se povedlo na jedničku, kdy si u hlavní postavy můžeme doslova vybrat pohlaví a borec s Tourettovým syndromem by zasloužil oscara. Stopáž 111ti minut je na horor přepálená a neobešla se tak bez nudných vsuvek. Například noční můry hlavní postavy tam byly nepochybně jen kvůli natáhnutí času. Po titulcích mám pocit, že nebyly zodpovězeny všechny otázky, které jsem si v průběhu sledování položil, což mě trochu mrzí. Způsob jakým je to přenesené na plátno určitě nesedne každému, nicméně mě osobně tento režisérův debut nezklamal a nadprůměr se to u mě dostalo. ()

cskomando

Trochu bizarní, ale přesto originální nápad, jak využít partu řekněme lehce handicapovaných dětí společně s jejich dosud neobjevenými zabijáckými sklony. Scénář se téměř povedl, děti zde hrají poctivě své bizarní výjevy, které místy působí až k velkému smíchu. Rozhodně nic pro osoby, které mají slabost pro handicapované a zastávají se zde zmiňovaných dětí. Sotva se vyřeší jedna hádanka a dojde k nějakému rozuzlení, okamžitě přijde na řadu další překvapení a nakonec tichá odplata v rodině. ()

Rathalos

Boarding school je urcite zaujimavy psychlogicky horor,v ktorom je plusom tajomna atmosfera,samotne prostredie sanatoria i herecky vykon Lukeho Praela,pri sledovani je clovek stale v ocakavani,co pride a aj napriek pomalsiemu rozjazdu prichadza rozuzlenie,ktore sa mi pacilo,som v celku spokojny...:-) ()

CharlieSs

Jojo, další takový film, který ne každému sedne a kupodivu, mi sedl. Rozhodně mi sedl víc, než nedávné otřesné Hereditary, etc. Neříkám, že jsem naprosto pobrala, o co přesně šlo, ale tak či tak, film se mi moc líbil. A dost mě bavil. O to víc, když ta debilní kráva chcípla. :-) ()

Shanen29

Dobrý horor a dobře napsaný scénář.Klučina s netvořeným obličejem výborně poutá pozornost diváka,leč samotný film mohl být důraznější a propracovanější co se tajemna a napětí týče.Ale opravdu z letošní nabídky dobré kukendo. ()

ANTYCHRYST

Taková malá teenager uchylarna.. nic moc se tam neděje..ale stejně se ocekava co bude.. skoda ze je to dětský horor.. a na konci mě celkem prekvapil.. ja bych ho nechal navštívit všechny ty rodiče a trošku je sesekat :) 55% ()

Mamlas odpad!

První hodina dvacet je odpad o ujetých malých děckách a ty si o něčem nezajímavém vykládaji. Takové Rychlé šípy, ale magoři. NOtřesné, nedívatelné.. Nasledujicich 15 minut by si zasloužilo 4 hvězdy. Gore v dětském podání, zajímavé, nečekané. Konec je odpad. V průměru něco mezi odpadem a 1 hvězdou. ()