Kefallénie je krásný řecký ostrov, kde lidé ctí tradice a váží si života. Píše se však rok 1940 a dokonce i sem se blíží krutá druhá světová válka. A dorazí krátce poté, kdy se Pelagia, dcera místního lékaře, i přes jeho námitky zasnoubí s mladým rybářem, který se záhy přihlásí do armády. V dubnu 1940 vstoupí do městečka Argostoli italská armáda, která si vybuduje tábor na mořském břehu. Doktor Jannis odmítne Correlliho ubytovat ve svém domě, nakonec však ustoupí pod podmínkou, že za jeho ubytování bude dostávat lékařský materiál. Correlli, který bydlí v pokoji Pelagie, se pokouší s dívkou sblížit, ta ho však odmítá. Poprvé dívka na nepřátelství zapomene, když jí Correlli zahraje na mandolínu. Nedokáže však pochopit, jak může hrát a zpívat, když jinde umírají lidé. Correllli se jí snaží vysvětlit, že i ve válce mají lidé právo na malé radosti a vyzná jí lásku. Zpočátku nevraživě přijímaní italští vojáci si po čase získají Řeky svými koncerty na náměstí a dokonce i nevraživost Pelagie ke Correllimu se pomalu a nenápadně mění v lásku. Do téměř idylického období zasáhne Mussoliniho porážka. (TV Nova)

lennyd

Obyvatelé malého řeckého ostrůvku už po staletí žijí stále stejným způsobem, a o okolní svět se nikterak nezajímají. Ale až do okamžiku, kdy se okolní svět, konkrétně italská armáda začne zajímat o ně, respektive o strategické pobřeží. Jednotka pod vedením kapitána Corelliho (Nicolas Cage) dostane za úkol obsadit a strážit město. Jenže Corelliho, stejně jako jeho muže, více než válka a zbraně zajímají hudební nástroje a zpěv. A tím si získají sympatie některých z vesničanů, kteří jim dokáží okupaci odpustit. Samotný Corelli si získává i srdce dcery místního doktora, Pelagii (Penélopu Cruz), což ale nelibě nese její snoubenec, Mandras (Christian Bale) ... Na tento film musí mít člověk náladu - jinak bude velmi zklamaný - což se mi stalo když jsem film viděl před lety poprvé. Čekal jsem válečné drama okořeněné trochou romantiky, a ono to je spíš naopak. Když ale máte náladu na romantiku, tak i přes strnulého Nicolase Cage (aka muž jednoho výrazu) film dopadne mnohem lépe. Krásné prostředí řeckého ostrůvku, Penelope Cruz i příjemná hudba Stephena Warbecka, to vše dělá z Mandolíny kapitána Corelliho příjemný romantický film, kde samotná válka je jen mráčkem na blankytném nebi lásky... ()

dANo

Trošku naivná romanca z vojnového prostredia, kde sú najväčším sklamaním hlavne slabé herecké výkony a takisto slabší scenár, ktorý by diváka mohol trochu viac vtiahnuť do deja a nie len servírovať jednu scénu za druhou... ()

Master19

Předlohu neznám, proto se nebojím vyššího hodnocení a to také proto, že jsem byl několikrát překvapen - čekal jsem, že se věci budou dít jinak a ono kupodivu ne. Rád přehlížím některé historické "nesrovnalosti", i poněkud topornou Penélope Cruz a upozorňuji na závěr, který je jednou z nejdelších dojemných pasáží v dějinách filmu a co je hlavní, funguje. ()

JohnSmith

Nooo hodně jsem váhal mezi dvěma nebo třema *. Třetí válečný film roku 2001 a opět milostný trojúhelník. To mi přijde na jeden rok až moc. No ale k filmu. John Hurt je skvělý,takový klasický vesnický doktor,Bale je živočišnej,jak už Řekové bývaj a ikdyž hraje nevzdělanýho burana,kterej si neváží toho co má a jde si radši bojovat do Albánie,tak je mnohem sympatičtější než Cage. Ten je fajn dokud hraje rozjařenýho a válku beroucí na lehkou váhu kapitána.Ale jakmile se začíná něco dít mezi ním a Cruz,je konec. Ještě jeden plus za německý útok,ten byl celekm pěkný,ikdyž poněkud krátký. ()

JKL

Ze silného literárního díla vytáhli 'amíci' jen ten nejsladší nektar a vytvořili obrovskou slaďárnu. Nicolas Cage působí obzvlášť komicky. ()

jitrnic

Christian Bale a John Hurt hrají solidně, Penélope Cruz hraje podprůměrně a Nicolas Cage mizerně (což není velké překvapení). Nějaké jiskření mezi ústřední dvojicí nefunguje ani náhodou, některé scény na mě díky tomu působily nechtěně komicky (např. Cage pidliká na mandolínu, má u toho svůj tradiční výraz zmoklé slepice a o kousek dál sedí Penélope Cruz s nehnutým výrazem a hledí kamsi dolů, což má jako vyjadřovat, že hrdina hrdinku definitivně okouzlil). No a když kapitán Correli ze sebe po dvou hodinách filmu vybleje cosi jako "Zkoušel jsem bez tebe žít ale nejde to" a všechno tím pádem dobře dopadne, nezbývá než obrátit oči v sloup, oddychnout si, že to mám za sebou a po opakovaně špatných zkušenostech ignorovat filmy s Nicolasem Cagem natočené po roce 2000 (výjimkou potvrzující pravidlo o špatném a ještě horším Cageovi byla pouze Adaptace). ()

D28

Najväčším kladom pre mňa je postava lekára a hlavne John Hurt,ktorý ju krásne zahral a tak nejak stmelil celý príbeh.Napriek tomu, že je inšpirovaný skutočnými udalosťami /tragédiami/, pôsobí dosť nepravdepodobne.Nerozumiem tým, čo kritizujú výber hercov vzhľadom na obsadenie do postáv rôznych národov-veď Nicolas má talianskych predkov , Penelope akoby sa na tomto nádhernom ostrove narodila, a Christian zahrá všetko.Nedokážem však pozerať film v pôvodnom znení kvôli tým divotvorným prízvukom úplne všetkých zúčastnených.Ale dabovaný, s jedným okom prižmúreným, a ak ste fanda niektorého z hlavných predstaviteľov a romantiky, za pozretie isto stojí. ()

MI-380

Kniha Louise De Bernierese má velmi silný příběh a popis zvláštní situace, ve které se (dokonce několikrát) ocitají během války italské jednotky v Řecku, mě přinutil pořádně si projít řecké dějiny. Ze školy sice známe Athény a Spartu, ale co bylo potom, to je možná ještě zajímavější. A tohle Bernieres umí perfektně: spojit kvalifikovanou exkurzi do dějin, tvrdý život venkovanů a love story, kdy musíme těm dvěma závidět. No a film, jak už to většinou bývá, je jen takovou průměrnou ilustrací výborné literatury. 65%. ()

V.Silver

Já si nemůžu pomoct, ale Cage mám jako herce rád. Bohužel, tentokrát to byla Penelope Cruz, které jsem nevěřil vztah ani ke Cageovi, ani k Baleovi. Ale příběh byl krásný, povedení nadprůměrné a celkově jsem vlastně spokojen, příjemný romanťák na čtvrteční večer, když je venku bouřka a vy se celou dobu díváte na krásnou, prosluněnou Kefalonii :) ()

Kosmik 1

Krásná Penélope a charismatický Cage, pěkné romantické scény a spousta dramatických okamžiků. Christian Bale už je spíš jen do počtu, což jsem tak trochu očekával při tomto složení. Jak už tady mnoho uživatelů zmiňuje a já se s tímto názorem ztotožňuji je to, že první půle je mnohem lepší než druhá a že romantické scény jsou v tomto filmu dokonalé, avšak ty válečné zase za moc nestojí. Celkově vzato se mi ale film líbil. 75% ()

Kaja

Zajímavý příběh, ale moc jsem si nevšimla nějaké přitažlivosti mezi Cagem a Penelope. Penelope, jako řekyně se španělským přzvukem,zvláštní..ale přesto jsem byla ohromena krásnou přírodou a docela originálním dějem, leč kniha musela být asi mnohem lepší.. ()

zsn

Ta definice lásky Johna Hurta je trefná. Jinak miluji ty kombinace citových vypětí lásky a války. ()

ZkuKol

Když jsem dočetl knihu byl jsem okouzlen, když jsem zjistil herecke obsazení byl jsem nadšen, když bylo oznámeno jméno režiséra byl jsem zvědav, když jsem se protrpěl ke konci filmu byl jsem rozpolcen, nevěděl jsem jestli mám být spíš zklamán, naštván nebo uražen, za jaké blbce nás diváky američtí tvůrci považují! ()

sedm.1

Přemýšlím,jak okomentovat tento film.Zkouším hledat vhodná a trefná slova pro vystihnutí pocitů z tohoto snímku,bohužel mě ale pořád napadá jen jedno jediné.Nuda.Skutečně po celou více než dvouhodinovou stopáž jsem se koukal na hodinky a čekal,že se přece jen film nějak rozběhne,že se stane něco zásadního a dostane Mandolína úplně jiné obrátky,ale nestalo se nic.Film si od začátku dokonce pluje takovou svou téměř až melancholickou rychlostí,když už to vypadá na něco zajímavého,hned se to utne a vše se zas vrátí do svých uspávacích kolejí.Ani herci nejsou dvakrát výrazní(především u Ch.Balea mě to mrzí,ale pravda je,že tu zas má minimum prostoru),takže sumasumárum,Mandolína kapitána Corelliho je navýrazný milostný příběh s matnými herci a nudným dějem. ()

PALINO

Vynikajúca predloha, dobrí herci, režisér, skrátka dosť dôvodov na to, aby vznikol dobrý film. A spätne po zhliadnutí Mandolíny ani nemôžem povedať, že by nevznikol, ale rozpačitému a nedotiahnutému dojmu sa napriek tomu nemôžem ubrániť. A pritom sa to všetko začína pomerne sľubne: prekrásna okolitá príroda, sympatické postavy, pekná hudba, ale postupne dobrý pocit z filmu upadá a aj keď vo svojej druhej polke obsahuje niekoľko vynikajúcich (či už tragických alebo pekných) scén, nedokáže už zabrániť môjmu názoru, že príbeh z pera Louise de Berniéres by si zaslúžil o niečo lepšie spracovanie, lebo filmový potenciál ponúka obrovský. Škoda. ()

casioa....

Videné s CZ dabingom (dosť divným). Najmä Mandras (Ch.Bale) mal pre mňa čudný hlások. To čo sa mi kedysi zdalo selankou o krásach Grécka, a divnostiach války....mi dnes príde rozpačité, rozhárané a divné. Atypický a možno až afektovaný kapitán Corelli (N.Cage), v ktorého jednotke všetci buď hrajú alebo spievajú operné árie atď atď. Načo 120 minút na niečo tak prázdne. Ak chcel Madden spraviť dve hoďky, mohol to spraviť inak. Ale koľko ľudí, toľko chutí. Film to isto nie je zbytočný. Môj naj moment celého filmu-príchod talianov k radnici, a Corelliho: "Bella bambina at two o'clock!", toť galantná poklona Pelagii (P.Cruz)/////////////////////////////////Captain Weber: Heil Hitler! Corelli: Heil Puccini! ////////////////////////////////// ()

Rudinsky

Prostredie, Talianske scenérie podfarbené hudnou mandolíny (soundtrack mám rád), pekná Penelope, a romantický film, v ktorom mi NENORMÁLNE vadilo zostrihanie a nedostatočné prehĺbenie vzťahu hlavných postáv. Inak pozerateľné, ale iba trojhviezdičkovo. ()

bruceman7

Začátek a střed na tři, závěrečných 40 minut za čtyři hvězdičky. Jediné co mi přišlo zvláštní, bylo relativní bratříčkování mezi Italy a Řeky, respektive tolerantnost Italů vůči Řekům. celkově 7/10. ()

Michell, Roger Michell

Michell, Roger Michell

19.07.2006

Zatímco miliony fanoušků nepřemožitelného agenta britské tajné služby s kódovým označením 007 čekají na debut Daniela Craiga v roli Jamese Bonda, který se světu představí v listopadu, producenti nové… (více)