Jedna noc a jeden dokonale připravený zločin. Julien Tavernier, bývalý důstojník cizinecké legie, využívá své zkušenosti v práci pro firmu, jejíž činnost je úzce spjata s politickými zájmy a surovinami. Je milencem manželky šéfa společnosti, se kterou se dohodnou, že jejího muže zavraždí. Zločin je dokonale připraven a vše vychází podle plánu, ale stačí jediná maličkost aby...
Film Výtah na popraviště režiséra Louise Malla přináší divákům jedinečný filmový zážitek. Vypráví obrazem, atmosférou, hudbou a hereckou tváří tak, jak to dokáže jen málokterý film. V černobílém obraze klasika filmové kamery Henriho Decae prochází noční Paříží chladná Jeanne Moreauová za zvuků tesknivé hudby Milese Davise a připomíná nám, jakým čarovným způsobem dokáže film vyprávět. (Česká televize)

FireTight

Tedy upřímně, když jsem si tohoto filmu včera na STV2 všiml a uvědomil si, že tu někde máme i knižní předlohu, docela mne zajímalo, o čem vlastně ten slavný "Výtah na popraviště" je. Popravdě řečeno, není to zase tak špatný film, ačkoliv se právě od zmiňované knihy z velké části odklonil a šel si vlastně "svojí vlastní cestou". A jelikož mi máti hned při závěrečných titulcích řekla, že kniha je daleko lepší, snad si ji někdy přečtu. Filmová verze je totiž taková... zvláštní. Nechci říct špatná, to rozhodně ne, ale nějak jsem tomu celou dobu nemohl přijít na chuť. ()

vangobseck

Originální studie o "bytí ve špatný čas na špatném místě". Miles Davis, napětí a noční pařížská atmosféra. 10/10. ()

Humprt Pum

Kdyby nebylo ve filmu tolik na hlavu padlých a samoúčelných situací a náhod vedoucích k předvídatelnému konci, a kdyby herci nebyli tak patetičtí a tak přehrávající, pak by to bylo jiné kafe. ()

DonBraso

Hudba a kamera do chvilkových částí byla příjemně noir.Nastolený scenář,který se držel,nabídnul i vedlejší linku,nebyla některak bůhvíco,ale svoje splnila.Bohužel,že by to byla nějaká tajemná podívaná to určitě ne.Ono na Moreau je pěkný koukat chvilku jak chodí Paříží,ale přestane to bavit a člověk se přejí.To,že vrah je ten či onen,divák ví,jen policie je hold na začátku.Popravdě jakmile byl záběr na Venturu tak konečně film zvednul kvalt a začínalo vyšetřování,jen škoda prostřední pasáže celého filmu,který kouskuje děj nejspíš záměrně,ale po vůli všechn to rozhodně nemusí být,protože Lino jako komisař se ukáže nezvykle pozdě na plátně.70% ()

zigy

Nevěrohodné - zápletka, děj, chování postav. Ale atmosféru a starý dabing (Satoranský) to má... ()

nanamarak1

Souhlasím s ostatními. Naprosto debilní chování většiny postav tenhle film degraduje do průměru. Aspoň Linoleum Ventura potěšil. 60%. ()

Petkon

Krásně natočený film, který zcela jistě patří do galerie toho lepšího, co dala světu francouzská kinematografie a jímž se jako zlatá nit vine geniální hudba Milese Davise, už jen proto stojí za to vidět a tentokrát i pozorně poslouchat. ()

jiziczek

Není to uplně perfektní, ale skvělé jo. Dokonale promyšlený zločin, jenže - náhoda je blbec. A tak je vrah obviněn z jiné vraždy, než kterou doopravdy spáchal (jak krásně absurdní - zločin dojde trestu). ()

parabella

ja neviem ale ved toto je krasa.. nemam rada francuzstinu ale tie slovka lasky ktore vyslovil maurice ronet ma dostali a zneli aj po francuzsky uzasne. mne sa zda tento filmik v niecom dost nadcasovy ale neviem to presne identifikovat. :P ()

harmonikar

Krásne smutná hudba Milesa Davisa,trochu naivný scenár v ktorom sa vyskytuje zopár scén ktorým sa dá len ťažko uveriť ,šarmantná Jeanne Moreau.Občas dostanem chuť pozrieť si takúto filmovú klasiku ,hoci viem že sa budem musieť povzniesť nad určitou dávkou naivity, ktorá patrila k filmom tej doby. ()

gizi

Jak píše LiVentura: perfektně zfilmováno (jen "zápletka" s výtahem má mouchy). Od začátku až do konce ani chvilka nudy, divák je připoután k plátnu. A do toho netradičně jazz od Milese Davise. 85%. ()

antober

(3.5 hviezdičky) Bežná zápletka -- bohatý manžel plus mladá žena plus jej milenec rovná sa vražda manžela -- dostala v schopných rukách mladého režiséra menom Louis Malle ďalší rozmer. Kamera predstavuje príťažlivý Paríž druhej polovice 50.rokov, atmosféru dokresľuje trúbka Milesa Davisa a na plátne sa odohráva triler, ktorého ústredné dve postavy si čoskoro uvedomia, že náhoda môže prekaziť aj ten najdiabolskejší plán. Iste jeden z najlepších filmov, ktoré Malle natočil, spoločne s "Atlantic City". ()