Slunovrat

• USA Midsommar (více)

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor Ariho Astera (Děsivé dědictví) ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci. (Aerofilms)

BarMaja

Tohle chtělo být tak hrozně zajímavé a netradiční, až to působilo překombinovaně a neautenticky. Oceňuji hezký vizuál a vlastně i ten nápad hororu za bíleho dne, ale jinak spíš lituji těch dvou a půl hodin. ()

Yahey

Dost se vymyká všem žánrům a kategoriím a surfuje na pomezí (thriller "Amíci na výletě", sranda, ale se zpocenymi zády, bizár, studie komunity bez distance od pozorovaného objektu, nová forma vytržení). Pagan Mindfuck / Dovolená ve Švédsku na stohu slámy / Antropolog se stává antropologizovanym / volba královny Máje / nová estetika rituálu / která kultura je vlastně ta normální? / Nestrkej nos, kam nemáš / Mugic Mashruums / Co je to za čaj? / Zrůdný škleb božské hlubiny. ()

mysiouxsie

Slunovrat že je horor? Ano, vidět tam tu hnusnou zrzku s vyblitym ksichtem a ze slámy upletenyma botama je pro mě neskutečný horor. ()

Comida

Midsommar dokáže vybudovat pěkně hustou atmosférou a jako celek snímek působí hodně nepříjemně. Po celou dobu si říkám že bych klidně těch pět dal. Prostě film zaujme a těžko diváka pustí. I přesto že v letňáku začalo pršet, byl jsem odhodlán zůstat nýbrž jsem čekal po scénáristické stránce nějaký geniální konec. Bohužel místo toho jsem se dočkal něčeho předvídatelného a i když v posledních minutách film jde do naprostého extrému, skoro vůbec už není šokující. Ale i tak si myslím že si tato celkem zdařilá filmařina zaslouží pozornost nejednoho diváka hledajícího něco náročnějšího. 8/10. ()

Skatemurai

Nic takového jsem ještě neviděl a doufám, že nějakou dobu ani neuvidím. Hlavní linie byla předvídatelná, její forma však ne. Překvapivé, šokující, mrazivé. ()

tlesk

Pokud jste viděli Děsivé dědictví a těšíte se už dle upoutávky na něco podobného, budete zklamáni. Vykašlete se na to, jak je Slunovrat prezentován a jděte na něj jako na zvrácenou komedii. Pak zklamáni nebudete. Počítáte-li se mezi fanoušky hororů, pak podobně jako já budete čelit velkému zklamání u filmu, který nezapře výbornou počáteční atmosféru a skvělou technicky precizní filmařinu, kterým podráží nohy scénář a až překvapivě hloupě předvídatelné zvraty (což je spolu se stupidním chováním postav v určitých momentech docela vražedné kombo – racionálně se zachovají jen dvě vedlejší postavy, zatímco ostatní protagonisté se v klídku nechají odbýt vysvětlením jak pro pětileté děti), ale hlavně celková neucelenost, která se snadno maskuje za tvůrčí záměr a jedinečnou práci. Dočtete se třeba, že jde o revoluční hru se žánry. Dle mého tomu tak není. A pokud je, tak jsem se tentokrát s Ari Asterem minul velmi širokým obloukem (ví se, že tento film mu posloužil jako terapie po obtížném rozchodu, což možná o lecčems vypovídá). Doufám, že příště se víc přiblíží svému debutu, protože v tomhle mladém filmaři nemalý potenciál je. A málem bych zapomněl, Florence Pugh v hlavní úloze je prostě výborná a pokud by její přerod z depresemi zmítané dívky, vyrovnávající se s tragickou událostí v klidnou ženu byl uchopen méně šíleně, než v bezesporu alegorickém a celkově prapodivném finále, bylo by to skvělé. Její herecký výkon ovšem film drží velkou většinu času nad vodou. ()

majesty

(mierny spoiler - pozerat sa vo filme na to ako hlavne postavy vidia ako niekto kladivom niekomu urve po hlave a o par minut rozpravaju o diplomovej praci je taka haluz, ze som v podstate s hlavnymi postavami stratil akekolvek sucitenie.. tym padom zazitok z grand finale bol lezerny, nech sa uz dialo cokolvek..V podstate ak Vam hlavne postavy filmu najprv vytvoria dojem ze su vygumovane, nemate ziadnu snahu s nimi nasledne akokolvek sucitit a vnimat ich utrapy..) pre mna tento film nefungoval, hoc je vhodne pochvalit kreativitu ritualov a celkom slusne kostýmy :) ()

WheX

What The Fuck was this movie? Jakoby, jsem zvyklý na divné filmy, viděl jsem jich spoustu ale tohle je jiný level, nemyslím to tedy úplně ve zlém, naprostá šílenost tomuhle filmu jen pomáhá, není to typický psychopatický kult, jako v jiných filmech (třeba Apostel), ale spíš kult který na začátku vypadá docela nevinně, že tam dojde jen na pár sebevražd, nějaké to svádění, ale jinak docela nevinné, opak je samozřejmě pravdou a ve finále jsou to stejní psychopati. Herecké výkony poměrně kvalitní, hlavně tedy postava kterou hraje Florence. Její přítel naprostý zmrd, kterému jsem nakonec i jeho smrt přál. Atmosféra se dala krájet, rozhodně mě to nenechalo chladným a velká část filmu byla jen mě nevěřícné zděšení, co se to sakra děje, proč a proč a sakra proč? Kamera taky velice kvalitní a celkově vizuálně je to okulahodící, hlavně poté i trip efekty, které jsou patrné skrze velkou část filmu a hudba vše nádherně doplňuje. Jsem rád, že se drželi při zemi a nemíchali do toho různé démony, bohy, monstra atd.. jak to v takovýhle filmech bývá. Midsommer je rozhodně film, který člověku připraví zvláštní trip do pocitu které cítit nechtěl a pravděpodobně i trochu psychicky poznamená. (Rozhodně si rozmyslím, pokud dostanu nabídku, jít se podívat na rodinnou tradici v nějaké skandinávské zemi.) Za mě určitě silné 4* hvězdy a doufám, že už tento film nikdy neuvidím. ()

scarlock

No super! Z hororu tam prvků je pramálo, ale absolutně nejde tenhle film uchopit do žánru. Bizar spojen s tajem slunovratu... jednoznačně 4 hvězdy ()

AndrewT

Prosím, kde je v tomhle aspoň špetka hororu? Na tohle jít do kina, tak se v polovině filmu asi radši udusím popcornem. Opravdu mě nezajímá 10 minutová scénka jak tančí hlavní aktérka kolem sloupu a takových scén je tam 90% filmu. ()

Knor

Ari Aster se rozhodně stává velmi zajímavým a hlavně originálním tvůrcem hororovýho žánru. Tohle šílenství je pomalu běžící psychedelie, která pozvolna utahuje drát kolem krku, nepolevuje a v několika momentech dokáže slušně šokovat. Hodně mi to připomnělo The Wicker Man z r. 1973. Určitě chápu, že tohle spoustě lidem nesedne, já mám tyhle atmosférický těžkosti rád. ()

ANTYCHRYST

2,5 hodiny sledování nějakých pošuků ale sluneční lidé.. Přitom stačilo zapojit krapet fantazie.. Pritvrdit.. Mohli se tam odehrávat pořádné zvrhlé orgie.. Vše tomu nasvedcovalo.. Nestalo se tak.. :( pár světlých momentů.. Jako skokani.. Či jebačka zrzky pod dohledem... Na tu nekonečnou stopáž to je sakramentsky málo.. 30% já nechtěl sledovat dokument o sektě.. Já chtěl s otevřenou pusou sledovat. Úchylnou jízdu... ()

ŠpetaMarek

Ari Aster má hodně rád Kill List (což dokázal už v předchozím počinu). K tomu přidal Wicker mana a přichystal nám Slunovrat. Film, jehož geniální první 15-20 minutovku s přibývajícím časem bohužel nic nepřekoná. ()

john.h

Skvela filmarina, kde hlavnim pilirem je hutna atmosfera od prvnich do poslednich sekund prakticky nonstop bez nejakeho uvolneni. Prvni scena a kultisty vypada, jak kdyby hrdinove prisli do raje, ale uz ta prehnana idylka je svym zpusobem creepy. Pak to samozrejme pozvolna jede za caru a objevuji se cim dal podivnejsi pohledy a zazitky. Trosku zamrzi finale, kde jsem si predstavoval trosku vic rezniciny, ale multihekani zvadlych pani s plesnivymi zuby melo take neco do sebe. ()

GameboyNES

Další nudná ártová sračka. Prý horor, to ani omylem. Vleče se to jak mazlavé hovno na provázku. Jediný co bylo fajn, tak skákání důchodců ze skály a umlácení palicí. To bych zavedl i u nás a pro cigány zcela zdarma. ()

pushover

No slušnej bizár. Jak kdyby si Jakubisko s Frantou Brabcem dali tripa. Celkovou divnost tomu dodává i uplná absence atmosfér a minimum ruchů, takže když se nemluví, nebo nehraje hudba, je naprostý ticho. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu