Reklama

Reklama

Expedice: Džungle

  • USA Jungle Cruise (více)
Trailer 11

Obsahy(1)

Film studia Disney Expedice: Džungle, inspirovaný slavnou atrakcí v zábavním parku Disneyland, je dobrodružnou výpravou do amazonské džungle, ve které se představí Dwayne Johnson jako charismatický kapitán lodi a Emily Blunt jako odvážná průzkumnice na své misi. (Falcon)

Videa (7)

Trailer 11

Recenze (369)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Dwayne Johnson a Emily Blunt vyráží do amazonské džungle hledat strom, který dokáže léčit lidi. A většinu času před něčím utíkají, ať už to jsou Němci, zvířata nebo digitální zloduši. A je to celkem zábava. Expedice: Džungle se nepokouší o žádné novoty a spoléhá na dvě charismatické hvězdy, hodně triků, spoustu akce a dobře dávkovaný humor. V ničem to celkově extra nevyniká, ale výsledkem je povedená dobrodružná podívaná pro celou rodinu. Co Disney slíbil, to taky dodal. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Tuze moc by to chtělo být první Mumií kříženou s prvními Piráty z Karibiku. Ovšem má to o poznání blíže dvojce Mumie a čtyřce Pirátů; tedy dílům svých sérií z ranku "tak ryze rutinérsky nezapamatovatelné pro jakékoli (ne)kvality, že jsem se musel pro jistotu podívat, zda jsem je opravdu viděl". Expedice je cílená na nepatrně mladší publikum než by jeden u dobrodružného rodinného snímku čekal, což se tvůrci snaží "pro dospěláky" dohnat odkazy na klasiky žánru (od Africké Královny přes Jumanji až po Indyho). Škoda že většina je na sílu a z povinnosti. Zachraňuje to více než solidní tempo, vynikající úvodní půlhodina, která navnazuje na lepší film než jaký následuje, a viditelně si to užívající ansámbl. Osmiletý synátor nadšen, já nerozčarován. Čili standardní rutinérský Disney korporátní CGI blockbuster pro celou rodinu. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Expedice školou povinný kokot aneb Jak promrdat dvě stě mega na sice velkolepě natočené, ovšem veskrze přitroublé kolotočářské nic je jen dalším sériovým polystyrenovým zvratkem nejhoršího debilizátora mládeže všech dob, důkaz jeho naprosté scénáristické bezradnosti a jeden z těch „filmů“, na které by rozhodně měl být paragraf. Minimálně za zdravotní ohrožení dětí, protože něco takového je u nich velmi pravděpodobně schopno vyvolat maligní rakovinu vkusu. Prostě vyjádřeno odbornou filmově - teoretickou terminologií „retardovaná pičichvostiáda“, se kterou na naprosté dno klesli zejména na tři generace dopředu obalení, bezskrupulózní hraboši za každou cenu - Hetfield s Ulrichem. Zaprodat se totiž něčemu takovému, a ještě se tím chlubit, to by se 99,9% rockerů studem raději umlátilo kovadlinou, a je to na okamžité spálení všech vinylů a neprodlený bojkot Dyzny metalu. Počítám, že následovat bude zbrusu nové album s názvem Master of Dumbos, koncertní turné Hardwired to greediness a soundtrack ke trojce Bambiho. Už konečně zrezněte, pamrdi! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Já to vážně nechápu. Jsem stejně ztepilý jako Rock (plus mínus 50cm), jsem stejně bohatý jako Rock (pravidelně vracím zálohovatelné láhve), tak proč mě ženský nechtěj? :o) ….. Asi proto, že nehraju v podobných zaměnitelných pásových prefabrikátech na jedno použití. Tak Disneyho myšáku, co tam máš dál? ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Chce se mi napsat "typický Disney" a jít k bazénu za mojitem, ale budu dobrák a mírně to rozvedu. Už delší dobu mě přijde, že obří fabriky na filmy jakou je Disney nebo třeba Netflix mají univerzální osnovy na to jak dělat všechny filmy stejně. Uznávám, že to jsou profíci a film udělat umí, ale třeba speciálně tady mě přijde, že "spielbergovo filmové srdce a duše dítěte" nahradí digitálem a všichni si myslí, že to vyjde na stejno, ale nevyjde, ten tlukot nadšeného filmaře mě tam hrozně chybí a přesně vypočitaná kalkulačka na diváka možná bude mít ekonomický efekt, ale za pár lét si ho nepustí ani jeden z Vás co čte můj komentář. Dobrý, jdu na chvalozpěvy.  Frank a Lilly jsou určitě zajímavě napsané postavy a sami o sobě dodávají filmu šmrnc a zábavu, méně už, když jsou pohramadě, ta chemie mezi nimi nejiskří, jak bych v takových situacích a u takových postav očekával.  Příběh nabídne občasná příjemná překvapení a svěží akční scény u některých mě bylo až líto rychlého střihu. Líbilo se mě to kompletní retro loď, kostýmy. Na běžnou kino konzumaci je snímek dostačující i když filmu teda vládne digitální totalita až to hezký není, ale klasický filmový nasírač tohle bohudík není. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (16)

  • Ve filmu zazní dvakrát píseň „Nothing Else Matters“ od skupiny Metallica. (Yoshimitsu)
  • Hrdinové několikrát zmiňují, že plují „proti proudu Amazonky“. V tom případě je ale nemožné, aby se v jedné scéně s lodí ocitli na horním okraji vodopádu. (dibow)
  • Nejmladší syn císaře Viléma II. se skutečně jmenoval Joachim. (Untentrauer)

Související novinky

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci…

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od…

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý…

PF 2020

PF 2020

30.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i…

Reklama

Reklama