Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film studia Disney Expedice: Džungle, inspirovaný slavnou atrakcí v zábavním parku Disneyland, je dobrodružnou výpravou do amazonské džungle, ve které se představí Dwayne Johnson jako charismatický kapitán lodi a Emily Blunt jako odvážná průzkumnice na své misi. (Falcon)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (439)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Kterak se Africká královna potkala s Piráty v Karibiku a cestou přibraly i Mumii. OK, od zfilmované atrakce a Dwayna Johnsona v hlavní roli se nedá čekat velká hlubokomyslnost, spíše jen zábava. Té je však, žel, pomálu a hlavně v začátku filmu. Později příběh těžkne a snaží se tvářit závažněji, což mu vážně nesluší. Dost mě štvala také klišoidní postava britského lorda, který se proti své vůli musí vypořádávat s dobrodružstvím a postrádá k tomu všechny své nezbytnosti, které by se nevešly ani na náklaďák. Byl otravný. Emily Blunt je fajn a mohlo jí těšit, že vedle Johnsona jí stačí jen stát a stejně bude milionkrát lepší herečka než on. _____ Příběh se rozpadává a hýří tolika atrakcemi, že postrádá i ten zásadní smysl a nějakou aspoň naznačenou linku. Ke konci už mi nebylo jasné, kdo a proč a co vlastně chce. Byla evidentní snaha dodat ženskou hrdinku, která dokáže stát sama za sebe a nepotřebuje k tomu pevné mužské rámě, i tady však film selhává. Přestože Bluntová nosí neustále kalhoty a má silácké řeči, nakonec vše zachrání svalnatý chlap. To i staropanenská Rose z Africké královny, přes svoji upjatost a ženské šaty, v sobě měla víc odhodlanosti a sebevědomí. SHRNUTÍ: Jak si nabrnkout hoodně starýho kořena na takové ostřejší vodácké výpravě. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Z filmu je hodně cítit všudypřítomná atmosféra a inspirace Piráty z Karibiku (kletba, poklad, exteriéry) a Mumií (cílevědomá ženská vědkyně v hlavní roli), což však není na škodu, jelikož si Expedice: Džungle vzala ty lepší aspekty od svých předchůdců a zároveň nechce být pouze kopií, nýbrž se snaží mít i nějakou tu přidanou hodnotu, byť možná nepatrnou. Ústřední dvojice Blunt-Johnson měla mezi zvláštní chemii tkvící v protikladu křehkost-bytelnost; Jack Whitehall byl zpočátku trochu otravný, ale nakonec vcelku sympatický a Jesse Plemons zandal roli císařského vnuka bravurně, s jemně sociopatickým klidem. Trojice prokletých dobyvatelů byla spíše do počtu a možná až příliš umělá, na druhou stranu jsem ale uvítal postavu mile "sídžíájkové" Proximy. I když člověk tuší, jak to celé dopadne, připravili si scenáristi nějaký ten slušný zvrat a zároveň přidali do scénáře i nejednu upřímně humornou scénku či narážku. Svižné, přiměřeně napínavé a přijatelně humorné dobrodružství. P.S. Plusový bod za instrumentální verzi Nothing Else Matters! ()

Reklama

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Musím pMusím předem říct, že tyhle dobrodružné fantasy filmy mě baví. Z tohoto jsem cítil moderní Mumii s nádechem Pirátů z Karibiku a musím říct, že jsem se skvěle bavil. Moderní háf tomu ovšem naopak škodí, CGI bylo fajn, ale tenhle styl měl své kouzlo tehdá, možná kdyby to mělo ikonickou hudbu jako právě dvě starší jmenované serie, ale to ne, zde hudba byla přímo odporná.  Co se týká postav, je to jasný jako facka, Frank byl jasnej OConnel, teplý brácha byl Jonathan a Lilly byla zase Evelyn, ale nevadí, na Emily se kouká krásně a Rock předváděl svůj standart, ovšem musím říct, že herecky se posouvá. Bylo to rozhodně lepší než Jumanji a doufám, že uvidíme další díl. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Od třetích Pirátů z Karibiku tady tak příjemné dobrodružství asi nebylo.  A právě s Piráty je podle mě nejférovější Expedici: Džungle srovnávat, protože jakákoliv další podobnost s Mumií, Indianou Jonesem, Africkou královnou atd., to jsou spíš taková pomrknutí, zatímco Piráti jsou pokrevní příbuzenstvo. Vznikli také ze zábavní atrakce, ale na rozdíl od Expedice: Džungle ji tolik nepřipomínali, neb tahle plavba je úplně něco jiného. Jde opravdu hlavně o zábavnou jízdu po řece od jednoho zážitku k druhému, při níž je nač se dívat a od které neočekáváte žádné velké drama. Dwayne Johnson mě potěšil tím, že na sebe nijak zvlášť nestrhává pozornost a s Emily Blunt jim to pěkně jde, režijně je myslím všechno v naprostém pořádku (samozřejmě Collet-Serra není žádný Verbinski, ale to nikdo) a scénář myslí na všechny věkové kategorie a snaží se neumlátit diváka vtipy, akcí ani překvapováním (třeba jednou, v upoutávkách umně skrytou podzápletkou, která je ale z Pirátů v Karibiku vyloženě obšlehnutá). Vše pěkně dávkuje. Samostatnou větu si zaslouží parádní hudba Jamese Newtona Howarda, která se opravdu dobře poslouchá, a jít z kina zase jednou s nakažlivou melodií hrající v hlavě, to byla radost. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Na tento snímok treba pozerať cez modernú optiku. Skutoční sú tu azda len herci, žiadna živá príroda, Amazonka, tobôž nie zvery. Film je zaplavený trikmi a atraktívnymi akrobatickými výčinmi. Prečo sa však dá na džungľovú expedíciu pozerať? Lebo ponúka parádnu zábavu okorenenú vtipnými situáciami, veľkým dobrodružstvom a sympatickými hercami, ktorí si to nadmieru užívajú. Skvelá oddychovka. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (17)

  • Ve filmu zazní dvakrát píseň „Nothing Else Matters“ od skupiny Metallica. (Yoshimitsu)
  • Nejmladší syn císaře Viléma II. se skutečně jmenoval Joachim. (Untentrauer)
  • Hrdinové několikrát zmiňují, že plují „proti proudu Amazonky“. V tom případě je ale nemožné, aby se v jedné scéně s lodí ocitli na horním okraji vodopádu. (dibow)

Související novinky

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (více)

Reklama

Reklama