Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film studia Disney Expedice: Džungle, inspirovaný slavnou atrakcí v zábavním parku Disneyland, je dobrodružnou výpravou do amazonské džungle, ve které se představí Dwayne Johnson jako charismatický kapitán lodi a Emily Blunt jako odvážná průzkumnice na své misi. (Falcon)

Videa (7)

Trailer 11

Recenze (417)

Botič 

všechny recenze uživatele

Jungle Cruise chybí nadšení z filmařiny a radost z objevování nových světů. Není to vyloženě špatný film, ale utopený v CGI a s příběhem, který kopíruje Piráty z Karibiku. Emily Blunt má správné předpoklady pro to být Indiana Jones či Evelyn Carnahan, ale Jaume Collet-Serra neumí její potenciál využít naplno. Snad takhle podobně nebude působit filmová verze Uncharted. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Tenhle film, by hrozně rád byl, jako Mumie od Stephen Sommers a v mnoha ohledech, se mu to i překvapivě i daří a to je dobře. Protože hlavní trojice zde, je neskutečně podobná, té hlavní trojici z filmu Mumie a to skoro až doslovně a příběhově, sou si ty filmy taky dost podobné. Ale k tomuhle filmu, sem přistupoval skeptický, tvářilo se to jako další béjkárna, na které bude těžké, hledat něco pozitivního, ale po skončení filmu, je těch negativních věcí fakt málo. Hlavní příběh odsejpá a nenudí, hlavní postavy se vyvíjejí a jejich motivace sou rozdílné, lidský záporák je tak trochu zbytečný a film by fungoval i bez něho a hlavní záporáci, sou nechutný. Překvapivě neni zde ani moc blbého humuru a spíše se to snaží jít tou vážnější cestou, byť na nějaké to odlehčení dojde a když se tak stane tak to funguje a neni to nic trapného. Nejvíc tak zamrzí, že hlavní záporák, se svými kumpány, mají malo prostoru a ještě se o ten čas, musí dělit s tím překvapivě zdvořilým Němcem. Ale jinak je to fakt super a užil sem si to, na pěti hvězdu, by to chtělo trochu doladit, ale tohle sou hodně silné čtyři hvězdičky. ()

Reklama

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo fantastický! Cítíte taky ten Piráti z Karibiku vibes?!! To je prostě lahoda. Proč Disney místo točení nových Star Wars nedělá více těhle filmů?? Ok, už těch otazníčků nechám. Ale vážně! Proč posledních Pirátů jsme se dočkali před čtyřmi lety a Disney netvoří tyhle filmy častěji. Naprosto famózní vyprávění, pohlcení příběhem, skvělými herci, hudbou a hlavně zábavou. U Jungle Cruise mě nejvíce baví ta hravost jakou v sobě skrývá. Dlouho jsem se takhle u filmu nebavil a nesmál. Dwayne Johnson nám zraje skutečně jako víno a s Emily Blunt má parádní chemii. Dvakrát ve filmu zazní "Nothing Else matters", což mi přijde jako zvláštní volba, ale vlastně, proč ne, když je to takový klenot. Příběh ač předvídatelný, tak skvěle podaný a dávkovaný. Za mě rozhodně největší překvapení roku. Bavil jsem se, smál jsem se a prosím Disney aby si tohle vzal k srdci. Více takových filmů! Dobrodružné áčka obsazené oblíbenými herci s vtipem a zábavou. Pohádky pro děti i dospělé. Za mě perfektně vymazlené! (88 %) ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Působivý a svižný návrat k dobrodružným filmům, kterým i tak hrozí vyhynutí. Píše se rok 1916. Lodní kapitán, který brázdí na svojí milované kocábce amazonský tok, a sličná doktorka botaniky, která se svým bratrem vyrazila do tamních končin za dobrodružstvím v rámci vědy, spojí síly v honbě za legendárním stromem, jehož květy dokáží vyléčit každou nemoc. Nebudou na to zdaleka sami. Chamtivý princ (Jesse Plemons), jehož rodnou řečí je němčina, má také zálusk na tento unikát. A navíc je jim v patách prokletá španělská družina dobyvatelů a hledačů téhož stromu, co 400 let čeká na svůj návrat mezi živé. Film vychází z atrakce umístěné v Disneylandu. A Pizdney si svojí atrakce cení, tudíž tomu odpovídají i vynaložené náklady na film a elitní herecké obsazení. Dwayne Johnson a Emily Blunt jsou sympatická dobrodružná dvojka, která nezkazí žádnou legraci. Komediálnost se skvěle snoubí s dramatickými sekvencemi, které jsou přesně nastaveny tak, aby se divák dobře bavil a současně se o svoje hrdiny bál, když padnou do nebezpečné situace, a uleví si, když z ní vyváznou živí. Podobný trend razily jednoduché a přímočaré dobrodružné filmy, kterým už dnes táhne na dobrých osmdesát let. A Jaume Collet-Serra vedle toho, že je to velmi zručný režisér a vizuální perfekcionista, právě vsadil na staromilské pojetí, ze kterého bude sálat duch klasických dobrodružných filmů. A to nás přibližně v polovině čeká jedno velmi zásadní odhalení stran postavy kapitána lodi. Velmi působivě jsou natočeny retrospektivní náhledy do konání dobyvatelské družiny, kterou vede Edgar Ramírez, doprovázené podmanivou hudební složkou Jamese Newtona Howarda, který geniálně předělal pár akordů od rockové party Metallica a jejich Nothing Else Matters. Pestrá (CGI) fauna i flora na standardní úrovni. Na dnešní poměry se jedná o originální svěží jízdu, co nemá v podstatě v současnosti v daném žánru konkurenci, a co má přesný poměr komediálnosti, dobrodružné akčnosti a nemá problém přijít i s nějakým naprosto nečekaným překvapením. Vivat (rodinnému) dobrodružství! 10/10 ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Ideální letní zábava pro celou rodinu, kdy se malé dětičky zase jednou výborně baví u dobrodružného filmu z džungle a rodiče laskavě přimhouří oči nad kdečím, protože se vlastně taky dobře cítí. I když to tady několikrát bylo. Nevadí. Emily je přesná, komediální, nádherná, radost na ni hledět, Johnson je už širší než delší, ale stále velký sympoš, do tohoto žánru naprosto vhodný, nevadí, že je takhle pořád dokola. Než by se měl vrhat do počinů, kde bude za vola, ať raději točí lehkou zábavu pro děti. Pokud se to dělá dobře, je to umění. Prvních patnáct minut rozpačitých bylo, povinná eko vsuvka o vypouštění zvířátek z klecí před sto lety, na hlavu, ty kráso, oni to fuckt už naperou do všeho, no a polopatický rozhovor o homosexuální orientaci už i do pohádek, jo? Hm. Čili převrácené oči dospělých i dětí, obešlo se to sice bez keců, jelikož ty byly poučeny jako mrňata u Hvězdného prachu, ale tohle se asi v Maďarsku vysílat nebude, co? Nebýt progresivních politicky korektních vsuvek, hodnotila bych i výše, ale jelikož se mi aktuální směry začínají zajídat, stejně jako kecy o tom, jak je olympijáda drahá, k ničemu, nikoho výsledky sportovců nezajímají a celkově tyhlety zelenokomunistické nápady ve smyslu, že by se ty prachy měly narvat a rozdělit raději jinam, jenom ne do sportu a kultury, takže tady se už z principu zvedám na zadní a doufám, že se tak nestane! Ať to stojí, co to stojí! Žrát zrní, čumět do zdi, závodit v nafukovacím bazénku sám se sebou, koukat na ochotníky z Horní Dolní v nejbližší hospodě či na festivaly jinakosti a prachy naházet do klobouku, co? Vize jako noha. Pozor, pozor. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (17)

  • Nejmladší syn císaře Viléma II. se skutečně jmenoval Joachim. (Untentrauer)

Související novinky

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama