LIDSKÁ SKVRNA je příběh váženého univerzitního profesora Colemana Silka (Anthony Hopkins), jenž si celým svým životem nesl jedno obrovské skličující tajemství. Tajemství, které se mu podařilo skrývat před svými dětmi, manželkou a přáteli celých 50 let až do doby, kdy do jeho života vstoupil spisovatel Nathan Zuckerman (Gary Sinise). Vypravěč tohoto příběhu, který se zatnul do Silkova tajemství, aby znovu oživil životopis skutečného Colemana Silka. Pravda o jeho identitě exploduje do spalujících a devastujících souvislostí. Divoký intimní cit k mladičké živelné bytosti Faunii (Nicole Kidman) už jen završil velikou tragédii jeho života. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Berenise

Po druhom zhliadnutí musím znížiť hodnotenie o hviezdičku. Námet dobrý, materiál k spracovaniu zaujímavý, ale spracovaný naprosto nepútavo, bez šťavy, bez presvedčivosti. Nicole som neverila ani nos medzi očami, medzi ňou a Anthonym Hopkinsom nebola ani len maličkatá iskrička príťažlivosti (horšie to snáď vyzeralo len s Pittom a Roberts v Mexičanovi) a celé to bolo také poloprázdne. A je to veľká škoda. Anthony bol ako vždy výborný a príťažlivý (nech si trhnú nohou tí s komentármi o tom aké je hrozné pozerať sa naň keď je polohaný) ale v kombinácii práve s Kidmankou to vyzeralo proste divne. Naozaj škoda.... ()

milancecil

Ano, život dokáže hodně, hodně bolet, umí člověku připravit krutě trýznivou lázeň a nechá ho bez vysvětlení v ní trpět, stejně tak jako v tomto dramatickém příběhu, univerzitního profesora Colemana Silka, vyvržence z akademické obce, když pro svůj domnělý rasistický delikt vůči dvěma studujícím Afroameričanům musí opustit vedení katedry literatury, prostě se jen naskytne jedna vhodná záminka jeho osobním nepřátelům ve vhodné době a život úspěšného, uznávaného člověka nabere náhle směr na společenskou periférii, až tam, v ústraní se setkává s osudovou mladou ženou, Faunií, která je životem rovněž hodně tvrdě ztrestána a právě od tohoto momentu se začíná rozvíjet dramatický děj příběhu, dravě, prudce, surově obnažuje kořeny bolesti obou citově poraněných lidí, odkrývá to, co mělo původně zůstat navždy skryté a v zapomenutí, životní drama mileneckého páru ale nezadržitelně spěje do tragického finále, které jako velká tečka na konci poslední osudem napsané věty končí životy obou milenců, smutné, ale přesvědčivě zpracované vyprávění. ()

Akret

Neobyčejný příběh o člověku, kterého životní zkušenosti dovedly k přesvědčení, že jedině zapření vlastního původu, a tím i rodiny, mu může zajistit lásku a životní štěstí. Silné morální hodnoty mu nedovolily přiznání pravdy ani ve chvíli, kdy mohla pomoci lehce vyvrátit obvinění, které mu nakonec zničilo život. Až skličující osud ženy, (Nicole Kidman svou roli zahrála opravdu velmi věrohodně) do které se zamiluje, mu umožní odkrýt před někým sebe samého. Příběhem zajímavý film, jen ten Wentworth Miller mi tam neseděl. ()

Hortenzia

páčila sa mi myšlienka filmu,ale možno si toho zobrali až príliš veľa na to,aby sa všetkému mohli venovať poriadne...wentworth miller a anthony hopkins ako černosi? dosť nepresvedčivé,aj keď na toho wentwortha sa nesťažujem =) ()

sedm.1

Nebýt tak kvalitního hereckého obsazení,těžko by byl vůbec tento snímek v nějaké širší distribuci a popravdě řečeno,ani by si to nezasloužil.Právě jen ona herecká esa drží Lidskou skvrnu nad hladinou,neboť brát tento snímek bez ohledu na jejich skvělé výkony,šlo by o velmi nudný,nevýrazný a bezemoční film.Ona celá zápletka je dost pofidérní,pro mě i dost nezajímavá a přitažená za vlasy a vlastně i všechny postavy okolo Hopkinse jsou jakoby násilně našroubované a vesměs dost nezajímavé.Lidská skvrna je zkrátka až přespříliš obyčejně převyprávěný příběh bez jakýchkoliv emocí,což mělo být podle mě hlavní předností tohoto snímku. ()

ranp

Koukám, že komentáře na tenhle film jsou docela rozporuplné, hodně se lišící. Mně se ale Lidská skvrna líbí, a to tak, že hodně. Celé je to o tom, jak krutý dovede život být. Úspěšný muž, bývalý děkan fakulty, skrýval celý život před všemi ze svého okolí velké tajemství. Kdyby tak jenom profesor Silk prozradil to tajemství komisi, která ho vyslýchala...Nedošlo by k tomu, že opustil univerzitu, žena by mu předčasně nezemřela...Události se pak začaly neovladatelně řítit do záhuby. Ve filmu je spousta paradoxů, spousta kdyby. Celé mě to však zaujalo tak silně, až si říkám, že možná i **** je málo. ()

BlackTom

Milostné scény ma neodradili, dokonca sa mi zdali veľmi pekné, Kidmanka a Hopkins sú ako oheň a voda. Príbeh je zaujímavo spracovaný a konečne bol Gary Sinise za poriadneho sympoša. Celý film som čakal, kedy vyvedie nejakú sviňačinu a nič. Ed Harris nesklamal, Wenta Millera som konečne videl aj vo filme a celkovo, nemám ani čo sprdnúť. Bol som prekvapený a dojatý, fascinovaný a šokovaný. Veľmi príjemný filmový zážitok. ()

Luciášek

Nicol hraje ženu mně tak neskonale protivnou a vzdálenou, že kdykoli se objevila na scéně, zkazila mi náladu. Jinak průměr. ()

cab

Z práce vyhozený a ovdovělý Hopkins skrývá jedno velké tajemství, které taji až do svého pozdního věku, kdy potkava tez zivotem znechucenou Nicole Kidman. Jejich pribeh končí velmi tragicky navzdory znovunalezeni lasky a smylsu zivota. Depresivní a smutný snímek. Snif. Stojí za shlednutí. 85% ()

miksacka

Dobrý scénář, hvězdné obsazení... nejvíce mě upoutal asi Wentworth Miller. Gary Sinise opět ukázal, že i z vedlejší role dokáže vytěžit maximum..;-) ()

Anderas

Dokonale odtažité drama o cizích lidech s cizími problémy. Zachránila by je možná větší psychologická propracovanost, důvěřnější představení divákovi, hlubší motivační schémata a možná tak trochu odůvodněnost toho celého. Na konci a vlastně i v průběhu mi bylo jedno co se s kým stane a pořád jsem zřetelně vnímal šíleně překombinovanou snahu o srdečný a melancholický příběh. K úpřimnému filmu to má ovšem nekonečně daleko. ()

Bafo

Ja davam ctyri... Predevsim za syrovost a za tema ktere je v tomto filmu pomerne realisticky resene... Ano scenar trosku skripe a nikdy bych nerekl ze to je z film z 21. stoleti ale presto ten film ma jakousi nosnou myslenku... Rozhodne bych nerekl ze by byl spatny... No je to tedy spis tri a pul... Ale zaokrouhlim to nahoru... ()

BuddyO

Hodně slabé drama s Anthony Hopkinsem a Nicole Kidman, které mě nijak neohromilo. Marně uvažuji, jestli si vůbec zaslouží vaši pozornost. Spíše bych řekl, že nikoliv. Uměle vytvořená až hloupá zápletka rasismu či strachu z vlastního původu na mě působila jako by byla z uplně jiného filmu a ještě k tomu dost pruměrného až špatného. 2* - 40% ()

derryl

Tento film jsme viděl až 20 let po premiéře a musím uznat, že je to pro mě dokonalé dílo s velice vážným obsahem a vyzněním. Dechberoucí výkony Anthonyho Hopkinse a Nicole Kidman. ()

GREGOIRE

Obsazení Ed Harrise a Nicole Kidman, jakož i skládanka příběhů nabízí paralelu s Hodinami. Lidské skvrně ale schází větší propracovanost a celkové sladění. Některé věci mi tu poněkud přebývají a komplikují. Chtělo to o trochu více sestříhat a zjednodušit (flashbacků a střídání časů je místy přespříliš). Herecké obsazení a výkony jsou ovšem kvalitní. Určitě jde o nadprůměrný snímek. Docela se těším na druhé pokoukání. ()

embecka

Toto bola takááá nuda... Dokážem na tomto filme len ťažko nájsť nejaké pozitíva. Dej sa vliekol, postavy ma nebavili, Nicol Kidman v tejto úlohe mi vyslovene liezla na nervy... Medzi ňou a Anthonym žiadna chémia podľa mňa... A ústredný príbeh filmu som akosi vôbec nepobrala... No nič, toto by som si druhýkrát nepozrela. A zrejme aj veľmi rýchlo na tento film zabudnem. ()

Velemír

"...Právě proto jsem se rozhodl napsat tuto knihu..." - Právě tato skutečnost tomuto filmovému vyprávění láme vaz a, třebaže funguje v jistých jednotlivostech a intelektuálních přesazích, jako celek vyznívá roztříštěně, uměle a nedůvěryhodně (paradoxně také kvůli spornému hvězdnému obsazení)... ()