LIDSKÁ SKVRNA je příběh váženého univerzitního profesora Colemana Silka (Anthony Hopkins), jenž si celým svým životem nesl jedno obrovské skličující tajemství. Tajemství, které se mu podařilo skrývat před svými dětmi, manželkou a přáteli celých 50 let až do doby, kdy do jeho života vstoupil spisovatel Nathan Zuckerman (Gary Sinise). Vypravěč tohoto příběhu, který se zatnul do Silkova tajemství, aby znovu oživil životopis skutečného Colemana Silka. Pravda o jeho identitě exploduje do spalujících a devastujících souvislostí. Divoký intimní cit k mladičké živelné bytosti Faunii (Nicole Kidman) už jen završil velikou tragédii jeho života. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer

pan.Kaplan

Přes poměrně nudné tempo filmu dávám po menší, ale zralé úvaze 85%. Proč? Tím důvodem není příjemný výkon Anthonyho Hopkinse, ani překvapivá poloha herectví Nicole Kidmanové, ale dvě vedlejší postavy, které ztvárnili Ed Harris a Gary Sinise. Je to komorní drama, které si nehraje na nic jiného. Je to velmi dojemné a místy hodně hloubavé. A aktuální, protože téma rasismu není v USA dodnes pořádně vyřešeno. Hodně doporučuji. ()

otík

Slušné drama o učiteli na vysoké škole, který je obviněn z rasismu, ztratí práci, záhy mu umře žena a on se plnou vahou vrhne do nového vztahu se ženou, která má ovšem sama se sebou velké problémy a navíc má psychotického manžela. Drama vztahu tak roste do tragických konců. Nejde o žádné šokující erotické drama, jak znějí reklamy na tento film, ale o zcela klasické dobře zahrané vážné drama. ()

DEXTER099

Lidská skvrna je příběh o profesorovi,který si tak dlouho nechtěl přiznat vlastní původ i když ne tak zcela vlastní až ho doběhl paradoxně při situaci při které by mu přiznání k jeho identitě zachránilo kariéru ,ale hrdost byla větší a tak kde něco končí něco jiného začíná (jak to tak bývá) a místo další dráhy na univerzitě potkal záhadnou a smyslnou Nicole Kidman,která mu přinesla tak dlouho zapomenutý pocit lásky jako zažíval coby mladík akor po smrti své manželky ,která neunesla obvinění které přineslo zánik dalšího profesorova působení v té pokrytecké univerzitě.Nicole Kidman coby Faunii,ale nepřinesla jen hezké,ale i spoustu smutku ze ztráty vlastních dětí,bývalého manžela,který jí stále sleduje a navíc je postižen válkou ve Vietnamu.Jak už to tak bývá tak opět zde předvedl parádní herecký koncert Anthony Hopkins,ale vaše oči určitě potěší nejen účast Nicole Kidman ,ale i známé tváře v menších rolích ať už Ed Harris nebo Gary Sinis,ale i Wentworth Miller,který zde hraje mladší verzi profesora Silka.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()

hippyman

je to především hvězdné obsazení, co vytahuje tenhle trochu podivný příběh do kladných dojmů. děj mi přijde po všech stránkách nedotažený, jako by nám scénáristi podali z mnoha stran nakousnutý koláč a doufali, že se tím zasytíme... já tedy ne docela. nicméně po delší době zase film, který mi v hlavě nějakou chvíli zůstane a třeba se mi i to hodnocení trochu rozleží... do té doby 70% ()

ProjectAlice

Priznám sa, že ma vôbec nebavili scény s Hopkinsom a Kidman. Nicole nebola až tak nepríťažlivá, ako mnohí píšu, určite to nebolo ako v prípade Charlize Theron vo filme Monštrum. O to tu ale nejde. Pre mňa bol najzaujímavejší príbeh mladého Silka, ktorého úplne skvelo zahral Wentworth Miller. To bol úplne úžasný príbeh, hlavne keď som v polovici filmu zistil, kto v skutočnosti je. Chválim aj Garyho Sinisa, ...priznám sa, že som čakal iný koniec ale nebolo to vôbec zlé, len sa mi v hlave preháňal iný záver. Škoda, že príbeh, odohrávajúci sa v prítomnosti nebol trochu lepší, inak by to bol ešte lepší film. Čakal som od tohoto filmu oveľa menej, než mi nakoniec dal. 95% ()

• Na severoamerickém kontinentu debutoval snímek během víkendu 31. 10. – 2. 11. 2003 v limitovaném počtu kin (160) a z diváků vydoloval 1,08 mil. dolarů. V promítačkách se udržel až do začátku února 2004 a celkově si odnesl 5 381 227 dolarů. (imro)
  • V úvodní scéně, když hraje Anthony Hopkins žolíky, popíjí se svým protivníkem lahvový Pilsner Urquel. (dandislav1991)
  • Román, který sloužil jako předloha pro film, patří do Americké trilogie spisovatele Philipa Rotha, která začala knihami „Americal Pastoral“ a „I Married a Communist“. (imro)