brunnerka

Milé tuzemské překvapení. Chválím: kostýmy, efekty, atmosféru, nápaditost a kameru. Jako dospělý divák vnímám jistý nedostatky ve scénáři, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Líbila se mi proměna hlavní postavy. ()

CaptainCzech

Rozhodně letos nejlepší český film a nejlepší tuzemská pohádka za poslední roky. Ono to bude tím, že to není ani tak pohádka jako hodně levný fantasy. Časová smyčka s opakujícím se jedním dnem mě jen tak neomrzí a tak to kvituju i tady. Hlavní postava princezna Ellena je pojatá skvěle (namyšlená bitch, která se s nikým nemazlí a to zkrátka člověk musí uznat). Zbylí jsou tak nějak dopočtu, ale to není na škodu. Záporák Murien je sice plochá postava jako dráha, ale bavila mě nespokojeností. Hodně musím vyzdvihnout hudbu (severský mix), příběh a vizuální efekty, které na naše poměry působí dobře. On celkově film na mě působí spíš severským dojmem, ale to bude i záměr a to uznávám (jména postav, království, čtení run, atd.) Film krásně uteče i když má téměř dvě hodiny. Závěr je i dá se říct epický. TOP postavy: Ellena a Archivald (který se nakonec ukáže, že něco umí i když tak nepůsobí) Za mě palec nahoru a pěkný 4* ()

B.Wilde

Na takové "první české fantasy" se mi to líbilo moc. Zápletka nebyla vyloženě nic nového, ale bylo to velmi dobře podané a proložené vtipnými momenty. Herecké obsazení se mi líbilo hlavně u vedlejších postav a hodně ráda jsem viděla Révaie, Zacha a nebo Písaříka. Princ byl ze začátku takové nesmělé ucho, neměl ani moc prostoru, později to bylo lepší... a princezna, no na to že jí mělo být dvacet, vypadala jak světaznalá třicátnice, což mi tam moc nesedělo, ale aspoň uměla pobavit. Efekty pěkné, na naše poměry určitě a mělo to opravdu skvělou hudbu, i když u některých řvacích scén bych v kině kousek stáhla volume. Ráda se podívám znovu. A myslím, že by to klidně mohl být jeden z nejlepších cz počinů. ()

Gaia.M

Ještě jsem stihla kino a jsem za to moc ráda. Přiznávám, bez mučení, do kina jsem na to šla protože to má jednak skvělé recenze a hlavně v tom hraje Lambora. No jo, i já jsem mu propadla :D A teď vážně. Přesvědčilo mě herecké obsazení. Nejen Lambora, je tam vícero jmen, která mám ráda. Nejvíc mě překvapila Eliška Křenková, její průpovídky mě dostávaly a nejednou mě rozesmála. Příběh se mi moc líbil. Princeznička mě ze začátku šíleně štvala, dlouho jsem neviděla takhle namyšlenou slepici, ale chápu, že to bylo pro děj důležité, ale fakt mě štvala :D No ne, fakt se mi to líbilo a těším se, až to vyjde na DVD a pustím si to znova v klídku doma. Takže za mě ano, určitě ano. ()

Roman07

Každý rok sú natočené rozprávky, ktoré sú odvysielané na Vianoce, a ktoré sa veľmi nevydarili. Po veľmi dlhej dobe som videl českú rozprávku, na ktorú sa dalo aj pozerať. Keď si predstavím svoje hodnotenie iných rozprávok zaslúžila by si aj 4* na druhú stranu, niečo mi tam chýbalo. Na príbeh, kedy sa musí princezná každé ráno znova a znova zobudiť a prežiť ten istý deň, je potrebná dlhšia stopáž a prepracovanejší scenár. Stopáž bola dlhšia, ale bola žiaľ využitá na zbytočné scény. A keď sa princezná zobudila, už som si niekedy aj želal, aby to bolo posledné zobudenie. Veľké mínus dávam herečke Eliška Křenková, ktorej dialógy s monotónnym hlasom mi niekedy dokázali pokaziť aj tú najlepšiu časť príbehu. ked hľadali spolu zvitok, ani som nerozumel, čo hovorí. ()

Rathalos

Tak toto sa ceskym bratom vazne vydarilo,super rozpravka s nametom opakovania sa rovnakeho dna stale dokola som v tomto zanri este nevidel,ale reziserovi Petrovi Kubikovi to urcite vyslo na jednotku,uzival som si tento svet fantazie a herecka Natalia Germani ako princezna bola kocka...:-) ()

oli009

Taková česká středověká variace na Na Hromnice o den více, která mě příjemně překvapila a hlavně pobavila. Neoplývá sice kouzelnou atmosférou starých českých pohádek, ani nedisponuje kvalitami hollywoodského bijáku, ale je mi ve své snaze přinést do českých filmových vod něco neotřelého, byť co se originality příběhu týče nijak převratného, nesmírně sympatická, zvlášť když se nebere přehnaně vážně. Zvláštní pochvalu si pak zaslouží především výběr lokací, hudba a Simona Zmrzlá, která roli záporačky hraje sice minimalisticky, ale zato s takovou přesností, že je na ní radost pohledět. Víc takových odvážných projektů, které se berou s nadhledem by nám jenom prospělo. ()

Rockerman

No vida "Hromnice" v našem filmu a dokonce v pohádce a vůbec ne špatné. Právě časová smyčka dává příběhu dynamiku a zajímavost, ikdyž těch návratů bylo trochu moc. Pohádku lze prodat i do zahraničí neboť je natočena dle současného aktivistického trendu. Vévodí tu dominantní ženy a v epizodní roli tu máme herce tmavé pleti. Je to tak na 3 a půl *, půlku přidávám za skvost jménem Bouzov. ()

tammsin

No, podle recenzí jsem měla velká očekávání (možná byla chyba už tady), nicméně, ta se nenaplnila. Jako vážně má tahle pohádka skoro stejné hodnocení jako třeba Sedmero krkavců Alice Nellis? Jako vážně? Tak to naprosto nechápu. Princezna zakletá v čase má nepromyšlenej/nedomyšlenej děj (taky trochu vykradenej – vizuálně Doctor Strange, dějově Na hraně zítřka?) sázející na to, že diváky tak pobaví časová smyčka, že jim bude jedno, co bylo před ní a po ní. Fantasy prvky působí často bezzubě nebo legračně, stejně tak jako hlavní alchymista, a herecký výkony, no… no nic. Až na princeznu, která byla asi jediná postava dobře zahraná/nebo dobře napsaná, dost nedobré. Eliška Křenková má pár hlášek, ale ty to fakt celkově nezachráněj. A princ Jan? Upřímně, kdyby tam nebyl, s dějem by to neudělalo skoro nic, ve vztahu k jeho bídné úloze ve filmu, prakticky úplně zbytečná postava. No, tak dobře no, princezna se přece musí zamilovat, to je jasný, bez toho nemůžeme jako diváci bejt. Tak tam teda ten princ je, aby tam nějakej byl, to nevadí, že vlastně dohromady vůbec nic neudělá, jen čumí a ke konci má plytký, a naštěstí i krátký, projev na téma síly lásky, podanej tak, že je to prostě zlý no, ne moc procítěný, jak když si tak mimoděk a nezaujatě nacvičuje scénář v uličce plný plesnivejch popelnic, protože tam zrovna je a nemá nic lepšího na práci. Peníze na triky se asi vyčerpaly jen pro účely hlavní zlé paní, čímž ona byla cool, ale scény s efekty, ale zároveň bez ní, tim vizuálně docela trpí. A to, že herci neumí asi jezdit na koních, takže je teda na koni zabíráme z fakt předaleka, nebo radši bez hlavy (to tam ten záběr ani nemusel bejt), tak je třeba se smířit s tím, že časy umu Libuše Šafránkové jsou už opravdu bohužel pryč. A scénář? Když princezna vstávala a vstávala a vstávala do stejnýho dne a měnilo se u ní jeho prožívání, ok, to bylo zajímavý a zábavný, ale co se dělo před tím, než se jí to stalo, nebo potom? To, proč je teda to království i ta princezna zakletá, se nikomu asi moc nechtělo řešit, jakože by to mělo nějakou propracovanější myšlenku, takže proč ta zlá paní napadla toho hodného krále je zobrazeno dost prachbídně, protože asi – koho to zajímá, když nejlepší na tom je, tak ta princezna vstává a vstává, tak co bylo předtím asi řešit nebudem? Nebo nevim, co si scénáristi řekli. Prostě si jen ta paní něco vymyslela a pak se naštvala, když to neklaplo a pak se pomstila, zobrazeno asi tak ve 20 vteřinách filmu, přičemž z týhle situace měl celej film vycházet – dost bída, ne? A co byla sranda, když nikoho zřejmě nenapadlo, co by mohlo být to největší tajemství prince, co ještě teda jakože nikomu neřek a vysype to tam na princeznu, kterou neviděl roky, tak se to tam radši obsahově nedalo, co je to tajemství, jen jako, že si to ty postavy jakože řekli. Jupí, to je tak napínavý, co jí asi řek? Asi, že nenosí spodky, nebo že jednou zabil pavouka a fakt tim trpí, nebo má na rameni vytetovanou svoji matku? Nevim, asi bylo fakt strašně těžký něco vymyslet, co by se hodilo do příběhu. Hudba dobrá, princezna též, ostatní herci strašně málo uvěřitelní, možná i nedobrou kamerou? Nebo, jako kdyby se v těch rolích vůbec necítili dobře a sami jim nevěřili. Konec teatrální až na krev, asi to mělo působit jako epický nástup spravedlivých (proč je tam nesmyslně ten nebožák z trhu a proč tam není třeba ta zelinářka teda?) a nakonec to spíš dopadlo jako velkej omyl. Je mi to líto, nejen proto, že je fajn, když se postavy neberou zase tak vážně a zkoušej se nový věci, ale taky protože žánr fantasy/pohádku i Elišku Křenkovou mám ráda, ale tohle mělo mínusů až moc bohužel. () (méně) (více)

Wallis3

Žasnul jsem, že něco takovýho mohlo vzejít od českých tvůrců. Nebylo přepísničkováno a ta jedna tam sedla jak hrnec na prdel! Za mě to ovládla Křenková, i když moc štěků neměla, tak to málinko stálo za to. U Lambory to občas vypadalo, že má vlastně princezně pomáhat a tvůrci na to trochu zapomněli, princezna byla v pohodě, při závěrečným nástupu kohorty dobra k finálnímu boji proti jedné jediné! čarodějce jsem měl i husinu, hodně k tomu dopomáhal hudební doprovod, a ač byl finální boj hodně úsměvný, všechno se to dá přejít faktem, že je to milá, nenásilná, dobrodružná POHÁDKA. ()

Luk Skywalker

Velice povedená fantasy pohádka, princezna i princ jsou poněkud přestárlí, ale zas tak moc to nevadí. Dynamický děj, poměrná složitost příběhu i herecké nasazení jsou klady tohoto filmu. Příjemné překvapení. ()

Evander

Princezna zakletá v čase přináší svěží vítr mezi české pohádky a já se u ní náramně bavil. Upřímně jsem až překvapen, kolikrát jsem se při jejím sledování od srdce zasmál. To už se mi opravdu dlouho nestalo. Pohádka je velice dynamická a má velmi moderní pojetí, což si však myslím, že není na škodu, protože taková ta klasická pohádkovost a hřejivá dobrota jí rozhodně zůstává. Úžasná je v tomto počinu hudba a je jednoznačně nesilnější stránkou díla. Ani si nedokážu vzpomenout, kdy naposledy mě filmová hudba tak uchvátila. Nerad bych opomenul kostýmy, které jsou též výborné a krásné prostředí, do něhož je děj zasazen. Celkově musím říci, že byť jsem měl trochu obavy, na základě zhlédnutí několika českých pohádek z posledních let, zde se nenaplnily a já jsem naprosto spokojen. Princezna zakletá v čase je v mých očích jednoznačně nejlepší českou pohádkou posledních let. 78% ()

johnywalker

Jedna z nejlepších pohádek a asi nejlepší české fantasy na trhu! Ne že by v tomto ohledu byla nějak důstojná konkurence... Nicméně jedná se o nenásilnou, zbytečně nemoralizující, sympatickou a pohodovou podívanou! Celou dobu jsem naprosto zbožňoval roli Elišky Křenkové, ale další postavy nezůstaly pozadu. Zkrátka bavilo a těch 5* je třeba dát už jen proto, jak je vzácné něco takhle kvalitně propracovaného (především scénářem) v tomto žánru u nás najít! ()

tepi91

Konečně po dlouhé době dobrá česká pohádka (při jejíž sledování mi nebylo ani chvíli trapně, což bylo v posledních letech pravidlo), navíc pro mě s oblíbeným sci-fi tématem časové smyčky. ()

panvasik

Nebudu lhát, pustil jsem si to jenom z toho důvodu, že jsem měl docela zájem o to jít na dvojku do kina, ale tak trochu jsem neviděl jedničku. Dneska ráno, trochu z donucení sebe samého jsem si nakonec jedničku pustil a nelituji, na české poměry se jedná o nadstandard a co se týče efektů na Česko a fantasy jako žánr, jedná se o nadprůměrný film. Ten film není perfektní, ale nic takového jsem, co se týče samostatného Česka neviděl. Marka Lamboru jako herce pořád moc nemusím, ale tady hrál docela v pohodě. Zápletka o kletbě  logicky není originální, ale hrátky s časem a opakující se den pořád dokola, jsou věci, které jsem měl vždycky rád ve filmech, protože dokážou toho diváka zaujmout a udržet ho ve střehu jestli se na něco nezapomnělo. Jak jsem řekl, jsem nadšený. V sobotu do kina, nazdar. 70% ()

stepankoby1

Pár děr v příběhu by se (s těžkým srdcem, vzhledem k mnou oblíbenému tématu) dalo odpustit. Že je tahle ambiciózní pohádka sestříhána a hlavně nasnímána tak zmatečně a nepříjemně, až ji v tomhle ohledu s přehledem přebíjí svými archaickými výtvory Troška, už ale určitě ne. Tolik polodetailů a detailů v jednom filmu... ()

brumbrum

Toto bola taka debilina, ze nechapem, jak to moze mat lepsie recenzie, nez "O vanocni hvezde (2020)". Komplet okopirovane z "Na hromnice o den vice", ibaze tam to malo naboj a bolo ludske, kdezto totok bolo proste len stupidne carovanie, zlatane podla Pana prstenov a Harry Pottera. Namiesto ludskosti sem nacpali plno magie a trapnych scen, este aj pes pri tom zaspal. 1* z milosti, ze sme to nakoniec dopozerali. ()

Hovado

Viděno dnes na předpremiéře v Hradci. Dlouho jsem přemýšlel, kdy mne takhle zaujala česká pohádka. Došel jsem k tomu, že se mi takhle líbil naposledy Anděl páně. Princezna je skvělá. Film mě bavil od začátku do konce. Plno překvapivě skvělých efektů. Sympatičtí herci, nikdo nepřehrává a každý se svého charakteru zhostil velmi dobře. Obával jsem se, že bude přeLamborovaná, ale Marek je tam tak akorát, až jsem si říkal, že je tam zase nějak málo. Mladá a vcelku neokoukaná krev filmu získává šmrnc. Ale největší paráda filmu je děj. Nebyla to vůbec nuda. Naopak. Plno zajímavých nápadů, skvěle servírováno, lehce, neotravně a svižně. Velice odvážný a chytrý scénář, který rozhodně na české poměry překvapuje a nutí diváka přemýšlet. Obzvlášť se mi líbila hlavní záporačka, která měla vždy perfektní intro, kolem sebe skvělé efekty a do puntíku splňovala šablonu pohádkové záporné postavy. A v neposlední řadě musím zmínit samotné finále pohádky, které si atmosférou nezadá s opravdu velkými západními produkcemi, k tomu vypracovaná perfektní hudbou. Prostě paráda. Ja jsem z kina odcházel maximálně spokojený s celou rodinou. A pokud zdejší komentáře čte někdo z filmařů Princezny, tak diky za super odvážný film. Nebyl to vůbec ztracený čas. Nakonec se však obávám, že pohádka bude v širokém českém diváctvu nedoceněná. A to hlavně ze dvou důvodů. Zaprvé, Princezna dle mého neni úplně pro menší děti. Ty budou mít problém pochytat děj. A zadruhé, divák bude muset u pohadky trochu přemýšlet a to neni každému pochuti. Ja ale Princeznu řadím k velkému překvapení v luzích české kinematografie a přeji pohádce úspěch, protože je fakt výborná. ()

geek.ondra

Nejlepší česká pohádka za hodně dlouhou dobu. O to smutnější je že to je jen průměr.. ale i tak chválím a jsem mile překvapen. Po vizuální a vypravěčské stránce až překvapivě dobré a Kubík strčil do kapsy většinu českých pohádek. 6/10 ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD