GameboyNES odpad!

Trapná kopírka Na hromnice o den více. Navíc obsazená lacinýma maďarskýma pornoherečkama, bez talentu. Propagace feminizmu už i v české pohádce, hnus na blití!!! Princezna se tváří jak kdyby ji ten trpaslík natrhl anál. Samo že princezna je silná statečná, tak jako všechny ženy jsou a všichni chlapy jsou tu vykreslení jen jako slaboši. Princ je tu jen šampónek na ozdobu a do počtu. Bravo! Je to smutné že poslední pěkná česká pohádka jsou S čerty nejsou žerty. Tohle je ubohý průjem a nechápu to hodnocení. Asi je zaplacený. Odpad!!!!! ()

alldo.raine

Milovníci klasických pohádek budou opět remcat, ale já si tuto naši fantasy pohádku velmi užil. Hudba, efekty, pohádkově neokoukané herecké tváře. Dokonce jsem se i zasmál. Jako jo, proč ne, více takových. Petr Kubík se jevím jakožto velký příslib do budoucna. Velmi dobře! ()

Romanstekl

Pro mě osobně obrovské překvapení, ze začátku jsem byl skeptický, že se jedná jen o český remake amerických filmů se zacyklením v čase, ovšem příběh mě doslova pohltil, na české poměry skvělé efekty, kamera, výběr herců (zejména Simona Zmrzlá byla vynikající). Zkrátka a dobře, pro mě se zde sešlo vše potřebné k 5*. Jen doufat, že si stejně záležet dají i s 2.dílem. ()

Nelishka91

Musím uznat, že po dlouhý době pohádka se vší parádou! A dokonce je i česká...kde bylo k mému údivu o to lepší. Když jsem viděla trailer poprvý, nemohla jsem uvěřit tomu, že to udělali Češi :D Efekty, herci, scénař...všechno na mně zapůsobilo a mně se nezbývá nic jiného něž se usmívat. ()

Talina

Jakoo na Česko hodně dobrá pohádka. Téma je samozřejmě omílané často ve filmech, ale to vůbec nevadí. Záběry kamerou jsou ale celkově inovativní na Česko a soundtrack se mi taky hodně líbil. Na 5 * to není ale i ty 4 jsou na českou pohádku fajn ()

IvonaK

Byla to pro mě velice zmatená pohádka. Chce to chytrou hlavu. Princezna nebyla hezká narozdíl od její tmavovlasé kolegyně která byla kočena se kterou by si dal člověk říct hned. Jinak jsem si zde mohla připomenout výlet na hrad Bouzov kde jsem zrovna byla v době, kdy se pořádal strašidelný večer pro děti a proto tam byli jako dekorace umělí pavouci. Což bylo pro mě super spestření, když průvodkyně žvanila něco o klasických šlechtických ksichtech. Na Bouzovské vyhlídce jsem sice nebyla protože mám akrofobii, ale díky záběru z pohádky jsem si udělala obrázek jaká ta vyhlídka je, takže jsem již obeznámena. Takže závěr bych chtěla udělat takový že buď ta pohádka byla pro mě zmatená a tak jsem ji nedokázala ocenit a nebo holt nebyla dobře zpracovaná i tak. ()

ANTYCHRYST

Velké pohádkové překvapení :) Panečku konečně vydařená pohádka. Skvělé využití časové smyčky. Co mě úplně nejvíc překvapilo je hudba ve filmu.. Neuvěřitelná jak z nějakého drahého velkofilmu.. Sympatické herecké obsazení.. Princezna z kraje taková čůza namachrovana :) 90% a maximální spokojenost.. Konečně zase povedená filmová pohádka ()

nenet

Velice příjemné překvapení v českém fantasy rybníčku. Ačkoli některé efekty a hudební motivy snad nejsou úplně původní (automaticky mi naskočil např. Doctor Strange nebo Harry Potter), celek působí svěže a neotřele. ()

Maniik88

Prekvapivo dobrá a moderná rozprávka inšpirovaná tak trochu Na hrane zajtrajška. Kedy sa princeznej opakuje deň, až kým to proste nevyrieši. Neokukaní herci, najmä prekrásna princezná, jedna z najkrajších čo som videl. Slušné efekty, vtip, fajn kočka kúzelníčka, luky, šípy, meče, kočka bosorka. Hudba až moc epická, občas sa to nehodilo. Ale za mňa palec hore. Chystá sa aj dvojka, som zvedavý. ()

Pulper

Stojí to jen na tom námětu a hezkých tvářičkách. Jinak nic. Špatně režírované, béčkové herecké výkony (obzvlášť Roman Zach, který je mi jinak jako člověk sympatický) i triky, mizerné postsynchrony, očividný nízký rozpočet. Jedna drobnost, která byla pochopitelná v Šíleně smutné princezně, což byla spíš pohádková komedie s přesahem do současnosti, a tady mě štvala. Moderní výrazy. Říkat královskému otci tati fakt ee. ()

HERGImanCZ

Příjemná podívaná, která se snaží vybočit z klasických českých kolejí. Pro začátek bych měl asi uvést, že rozhodně nesleduji každou českou pohádku. Starých mám sice zhlédnuto velké množství, zatímco z těch nových zaznamenám spíše ty, které běží v období Vánoc. Většinou se jedná o více či méně šablonovité splácaniny, jež se jinak nesnaží o inovaci a jsou přijatelné jen v onu sváteční dobu. Princezna zakletá v čase je však jiná. Nechci tvrdit že se jedná o něco plně originálního, rozhodně je však netradičním počinem v našich končinách. Krom větší důraz na epičnost, jak jen to rozpočet umožňuje, to vlastně připomíná Happy Death Day, jen přístupnější pro dětské publikum. Hlavně v první polovině bych dal ruku do ohně, že zde ta inspirace musí být. A kdyby tomu tak bylo, je to jedině dobře. Přeci jen právě toto mísení nápadů dává často prostor pro zajímavé kousky. Pohádkové zasazení, český humor a nějaký ten nápad navíc totiž onu základní strukturu obohatí natolik, že vzniká něco unikátního. Zajímavý nápad tak navíc může být představen divákům, kteří by se ani ve snu na původní horor nepodívali. Je samozřejmě možné, že se jedná čistě o náhodu a žádná inspirace tu není. Tak či onak jde o funkční příběh, jenž díky nápadu zaujme dost diváků. Evidentně tu kreativní vizi místy znatelně krotí rozpočet. Ne všechny postavy tak ztvárnili perfektní herci a některé scény zkrátka mohly být zvládnuty lépe. Takto negativně bych chtěl vypíchnout primárně začátek výpravné části v lese, kde jsem měl strach, že už došly peníze i na stativ. Pokud na film budete koukat, tak se ale nebojte, přejde to. A dokonce film chytne druhý dech. I ty horší scény navíc zachraňuje trefná hudba, jež působí většinu snímku opravdu dobrodružně a dává diváku pocit, že princezně tak trochu šlape čas na paty. Princeznu zakletou v čase mohu tak ve výsledku doporučit nejen zarytým fanouškům českých pohádek, ale i těm, kteří nad českou tvorbou už zlomili hůl. Jasně, film místy působí levně, ale když jsem si vyhledal ceny jiných českých filmů, tak je skoro až zázrak, že s všemi těmi efekty vypadá vlastně až takhle dobře. ()

topi80

Hlavní motiv této pohádky je už několikrát přeždímaný (kromě filmu Na Hromnice o den více se objevil v různých dílech milionkrát, např. i v seriálu Xena), ale svůj potenciál stále má. Potíž je, že zde zůstal nevyužitý. Mysterióznost byla málo mysteriózní, vtipnost byla málo vtipná, dobrodružnost málo dobrodružná. Nebylo to úplně špatné, ale zasloužilo by si to o dost kratší stopáž a také jiný konec, než že se záporná postava na nic nezmůže, jakmile spatří láskyplné sebeobětování. Chválím přirozenou princeznu od rány s hrubým ironickým hlasem Jitky Moučkové a chválím také čarodějnici Simonu Zmrzlou, která si po Hastrmanovi střihla další ženu wamp. A třetí pochvala je za hudbu. ()

sisin.k.a

Myslím, že dlouho nebyla žádná česká pohádka natočená tímto stylem. Jak já moc na české moderní pohádky nejsem, tak tentokrát jsem byla vážně překvapená. Sympatický hezcí herci, příjemná hezká hudba, efekty nevypadaly uměle, pěkná příroda a tématika alchymistů s runami je mi blízká. 4* ()

papadoce

Nápad okopírovaný z kópie kópie nejakej kópie a ku tomu nepekná nesympatická puča princezná. Môj prvý dojem. Nápad okopírovaný z kópie kópie nejakej kópie a ku tomu nepekná nesympatická puča princezná. Môj druhý dojem, ale ……. s postupom času sa aj princezná stala sympatickou, Murien bola cool Bad Guy pardón Bad Girl, triky boli sympatické a odzrkadľovali celých investovaných 12 českých korún a vôbec bol to milý pokus o modernú rozprávku. Suprové bolo ako vloženie A Little Less Conversation, tak jediná hranou postavou spievaná pieseň, ktoré oživili suchý dej. Dôkazom, že sa to vydarilo je aj fakt, že pieseň zaznela znova v titulkoch. Ak máte radi ľudmi hrané rozprávky, je toto tá správna voľba pre vás. Popravde som celkom zvedavý, čo okopírovali scenáristi v dvojke. Napriek hejterskému komentáru spokojnosť, tak nehundrite a tiež podporte hviezdami. ()

Gardis

Originální, skvělá a nejlepší pohádka za dlouhou dobu. Naprosté nadšení. Příběh plně využívá potenciál námětu a vše krásně zapadlo. I přes pomalý rozjezd. ()

Pohodex

Jeden z nejlepších českých filmů a nejlepší české fantasy (pro mě spíše fantasy než pohádka). Neokoukané tváře v hlavních rolích jsou více než vítanou změnou ve srovnání s panoptikem českého šoubyznysu, které je tradičně obsazováno do většiny filmů posledních pár dekád. Oceňuji, že se film nese ve vážném duchu, nechybí humor, ale filmu neubírá na dramatičnosti a je dávkován v přiměřené míře. Další velkým kladem filmu je skvostná hudba, která filmu přidává na dramatičnosti. Konečně někdo pochopil, že se to bez ní neobejde. Stejně tak píseň Tam za řekou, která se sem skvěle hodí (když to srovnám s písněmi Kluse nebo Dicka...). Ještě zmíním efekty, které vypadají také velmi dobře. Tvůrci znají svoje hranice a nepokoušejí se o něco více než by byli schopni zvládnout. Efekty tak vypadají věrohodně a ne trapně a uměle. Fantasy svět má dobře stanovené hranice, které se po celý film dodržují. Oceňuji i závěrečnou bitku, která je opravdu propracovaná a nevystačí si pouze s jedním toporným máchnutím mečem, které známe z většiny jiných pohádek. Chválu bych mohl pět i na výpravu, kostýmy, masky atd... Princezna je tady svěžím dýchnutím po dekádách vesměs marastu a hellu. Jako restaurace šli za posledních 10 let hodně dopředu a konečně se odprošťují od zbytků socialismu, tak i tento film je nadějí, že se filmy začnou točit jinak, než podle stejných šablon jako tomu je od 90. let. ()

unrocker

Jak začít u takového díla? No začnu pozitivně a tak jak jsem dnes přišel z kina. Pohádka se mi moc líbila, měla nápadity dej a v česku nemá obdoby. Co je naprosto uhranujici je hudba k filmu a nejvíc se mi líbila scéna s nástupem carodejnice a její tmy, hudba co by zakopala do země i kdejaký hollywood. Super! Dej i když se hodně opakuje je postavený tak že stále baví a má překvapivé momenty. Občas i dobrý vtipek co člověka rozesmeje. Škoda že pohádka jde do kin v této době, je to velmi pěkné a zasloužilo by si to víc lidí- dětí. Vizuální efekty jsou asi v rámci českých poměrů taky vyvedené. Člověka udivuje jak jde natočit pohádka na jednom hradě a v jednom lomu a u jedné jeskyně... jo jde to jen tak dál, půjdu zase! Vytkl bych snad jediné, že když jede princezna na koni je strašně vidět že na koni sedí chlap a má jen paruku... ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD