Tangarinka

Výpravná, dobrodružná a napínavá pohádka s prvky fantasy a špetkou vtipu, s krásnými interiéry a skvělou hudbou. Na české poměry až překvapivě dobrý scénář a zpracování. Co jsem ale nepobrala, je obsazení princezny, která rozhodně nevypadá jako čerstvá dvacítka, ale ve většině záběrů působí jako naštvaná a přepracovaná matka od rodiny. To mi bohužel pokazilo celkový dojem z filmu. ()

Marcimor

"Na hromnice o den více" přetavené do podoby pohádky, proč ne? Na české poměry počin, který neurazí a hlavně není trapný (jako mnoho rádoby vtipných pohádek poslední doby). Potěšila mě pěkná kamera, výprava i lokace. Výběr hlavní trojice už méně, ale to je věc osobních preferencí... Koncept opakujícího se dne má ale svá úskalí - opakující se dny/scény je nutné vyplnit vtipem nebo akcí (ideálně obojím), jinak hrozí, že film ztratí tempo a příběh se chvílemi může jevit jako nudný a zdlouhavý. A tady vidím největší slabinu této pohádky a důvod, proč se na ni vícekrát nepodívám. Přesto solidních 65%, ale na 4 hvězdy to prostě není. ()

DžejPý

Jo, tohle stálo za to... Asi bych zpřeházel kategorie na fantasy/pohádka/komedie, ale bylo to moooc fajn.  Konceptem mi to připomělo "Na hraně zítřka" (což mám také rád). Obrovské překvapení byla Simona Zmrzlá, v téhle roli a tomhle kostýmu byla "best". ()

Harry89

Už dlouho jsem se chtěl podívat na Boss Level a celkem to jde... Žišmárja špatná recenze! Ale celkem to jde 4* :D ()

YenneferSue

Konečne princezná, ktorej hlavnou zbraňou nie je (iba) krása. Konečne ženské priateľstvo v rozprávke, ktoré nie je založené na každodennom česaní vlasov a vyšívaní. Konečne princ, ktorý sa do princeznej nezamiluje na prvý pohľad len preto, lebo je to princezná. Konečne princezná, ktorá vie byť neznesiteľná, zároveň sympatická, vtipná, inteligentná, a aj obyčajne pekná. Konečne vedľajšia postava - alchymistka, ktorá má na to byť aj hlavnou postavou (Princezna zakletá v čase 2) a nie je tam len do počtu. Konečne princ, ktorý je sympatický, schopný, vie robiť chyby, byť nežný aj mužný. Konečne sa podarilo bratom Čechom/Moravákom :) urobiť hudbu, ktorá je epická a postavila mi chlpy na ruke počas filmu niekoľkokrát. Kiežby sa tak stalo aj na Slovensku... (malý úlet s Elvisom som odpustila). Konečne fantasy v našich končinách, ktoré má neskutočný potenciál sa vyvíjať. Dúfam a prajem tvorcom, nech sa im podarí vytvoriť viac filmov z tohto sveta (pokiaľ možno s rovnakými hercami a postavami + novými). Ďakujem! ()

snop

Dalo se na to koukat, ale teda slyšet asi desetkrát ten špatný přechodník "napínajíce" bylo docela utrpení. A bohužel jako u nemalé části moderních českých filmů je nějak pokažený zvuk - málo ruchů, podivné postsynchrony, občas herci deklamují jako na divadle. ()

petarda

Takto zmätená z rozprávky som snáď ešte nebola. V poslednej dobe opakujúci sa motív vracania sa v čase mám rada a v rozprávke som ho ocenila, ale od začiatku do konca mi niečo vadilo. Až do konca som neprišla na to, či to bolo to, že som sa nijakým spôsobom nedokázala prepojiť s postavami a niektoré mi tam viacmenej prekážali, či to bolo len zle nastaveným dabingom slovenských hercov (naschvál som to pozerala v češtine, keďže väčšina postáv sú Česi), či to bolo tým, že rozprávka sa inšpirovala snáď desiatkou iných podobných fantasy filmov, či v určitých scénach zvláštne zvolenou hudbou, ktorá vo mne evokovala inú situáciu, ako na ktorú som sa pozerala - boli tam momenty, kedy som mala z dobre zvolenej hudby až zimomriavky, i také, kedy to za mňa nevyšlo tak, ako autori plánovali. Boli momenty, keď som si povedala, že mám pocit, že sa pozerám na zahraničnú produkciu a boli momenty, keď som nerozumela, prečo tú skvele rozbehnutú scénu pokazí nejaká iná, ktorá tú rozostavanú atmosféru rozbije (a to nespomínam zopár nelogických momentov, i keď si uvedomujem žáner filmu). Doteraz som veľmi zmätená a neviem, čo si mám o rozprávke myslieť, tak dávam zlatý stred za snahu niečo zmeniť. ()

Richard768

Nápadná podobnosť s Na Hromnice o den více (1993). Tu ale opakovanie dňa slúži na ochranu pred naplnením kliatby a zároveň ako čas navyše na jej prekonanie. Pekné exteriéry aj interiéry, na tom si tvorcovia dali záležať. Na rozprávkovosti trochu uberali momenty v štýle "veď o nič nejde". ()

tein

Ale jo, jedna z těch lepších a nápaditějších pohádek po vzoru těch akčních "zápaďáckých" fantasy. Téma není nic nevídaného a je to pohádka, takže závěr je taky víc jak jasnej, ale celkově to docela funguje, což doplňují hezké a zajímavé exteriéry. ()

KritikVlada

Velmi milé překvapení! Obor "česká pohádka" se už hodně dlouho motal v kruhu a nikam se nevyvíjel. Ovšem tenhle snímek je výrazný krok dopředu. Je mi úplně jedno, co ten film vykrádá a co ne. Mě ten děj a příběh chytnul od začátku, a bylo to napínavé a zajímavé. Film má skvělou výpravu, atmosféru i efekty. Princezna Ellena v podání Natalii Germani nebyla nějaké vysmáté telátko, ale vážná zachmuřená osoba, silná a statečná. Dále moje velká oblíbenkyně Eliška Křenková jako "Čáryfukyně" alchymistka Amélie, atakdále. Jediné, co si tvůrci filmu mohli odpustit, bylo zařazení písně A Little Less Conversation od Elvise. Hoši, tohle fakt ne! Jinak hodnotím velmi kladně, a těším se na dvojku! ()

Ollivander

V našich končinách obdivuhodný počin. Líbil se mi scénář, i když s velmi neoriginálním námětem, adaptace do prostředí české pohádky se povedla. Moc chválím přiblížení žánru fantasy. Snaze vytvořit něco víc než jen každoroční vánoční pohádku dopomáhá především velkolepá hudba. Rozporuplná je ale kamera, některými rozmáchlými záběry pasuje ke šlapající hudbě a jindy zase vytváří tak laciný dojem, že bych se to styděl pustit do kina. Rozpočet asi zkrátka nebyl nafukovací, a když chceme pár obstojných triků, narazí na své limity. Postsynchrony pak vyloženě tragické, nebýt povětšinou českých herců, měl bych za to, že původně byl film natočen v cizím jazyce, tak až jsem si musel mluvu herců docpávat do jejich úst. Ústřední trojici táhne samozřejmě Germani. Čekal jsem, že postava Křenkové bude mít větší pointu, která vysvětlí její nezúčastněnost, ale nepřišla, takže mi přijde, že by měla spíš zpívat než hrát. Lambora jen jako líbací panák. Ale celkově se ta snaha natočit něco víc musí ocenit, takže 4*. ()

kluviM

Príjemne ma to zaskočilo. Čakal som nejakú princeznovskú odrhovačku, ale fakt ma prekvapili. Dokonca by som trochu premýšľal ako moc to zaradiť do kategórie rozprávok. V pozitívnom zmysle. Herecké výkony zas mimo klišé, príjemné a uveriteľné. Dej má spád a postavy sa vyvíjajú. Moc fajn. ()

BigJohn02

Není to vcelku špatná pohádka, i když založená na čistě okopírované zápletce. Děj se rozjede až v polovině, protože zejména na začátku je to hodně ukecaný - pohádka přece nemusí trvat dvě hodiny? Co příliš nezaujalo, byli oba hlavní protagonisté - princ a princezna - člověk by přeci jen očekával více krásy a charismatu. No a ta Křenková? Zdá se to jenom mně nebo připadá příšerně unylá i ostatním? ()

pupidup

Film Na Hromnice o den vice nesnasim dodnes..a tahle pohádka je uplne stejne otravna. Jednu hvezdu za exteriéry, druhou za krasnou hudbu. ()

Helisek2

Pohádka se mi líbila, zasmála jsem se. Ale princezna se mi zdála mdlá, bez jiskry. Slečna Křenková byla daleko zajímavější. Jinak mi ta pohádka připoměla Doktora Strenge:-). Na české poměry se to docela povedlo:-) ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD