Brabíček

Vždycky jsem tvrdil a tvrdit budu dále, že česká kinematografie nestojí za nic. Co se týče českých filmu jsem vždy hodně kritický, nemám v oblibě takový ten typický český punc a herecké výkony. Co se týče pohádek, je to trochu jiné. Samozřejmě, některé pohádky taky nestojí za nic, ale pak jsou tu pohádky, které jsou celkem sledovatelné a na to jsem hrdý. Tato pohádka, či fantasy, chcete-li mi ale úplně vyrazila dech. Už když jsem viděl trailer někdy před půl rokem, jsem si říkal, že by toto mohlo být to pravé pro mé oči. A ono se tak i stalo..... Ano, je sice pravda, že dějová flow sem tam docela hodně zadrhávala a některé herecké výkony nebyli úplně nejlepší, ale.... Toto mi celkem slušně vynahradil příběh snímku, skvěle dotažené efekty do přirozenosti, efekty kouzel, ačkoli se zdají být jednoduché, jsou ale zato dotažené do krásy, co se týče vizuální stránky a nakonec dobře volená hudba, která, až snad na dvě výjimky nijak zvlášť neruší a nekazí příběh, naopak v některých scénách příjemně příběh podpoří..... Jasně, na zahraniční fantasy trháky to jistě nemá, ale dle mého názoru je tento snímek srovnatelný třeba se snímkem Eragon, ba i možná jen o level zaostává za Čarodějovým učněm, což je dle mého názoru na české poměry velmi slušné a já doufám, že se česká kinematografie bude těmito sedmimílovými kroky jen posouvat dále dopředu..... za mě na českou tvorbu velmi dobré, proto 5* ()

BullittSF

Výborný námět i scénář i dobří herci, krásná princezna. Slušné triky, trochu lacině používané záběry na hrady a zámky. Jedinými opravdovými mínusy jsou kamera a režie, protože výsledek vypadá jak televizní pohádka z 90.let. ()

Ajcinka

Milé překvapení. Čekala jsem nějakou laxní naivní princeznu, co poslušně čeká, až jí vysvobodí princ nebo Honza a ejhle… Princezna se musí stát někým jako českou Xenou, Sněhurkou z Bylo nebylo či Hermionou (na Harryho Pottera jsem si vzpomněla hlavně na konci, ani nevím proč… 😊) Jediná si pamatuje a může to proto jediná vyřešit. A nevzdá to. Od začátku sice bylo jasné, co se musí stát, aby byla čarodějnice poražena, ale bylo to zábavné i svérázné, v nádherných lokacích (ani tisícátý pohled na hrady Točník a Bouzov mě neomrzí, i když záběr, kdy Bouzov umístili místo Pradědu mě vážně „dostal“, i ne moc známé exteriéry zámku Sobotín, či skalní reliéfy v lesích kolem Lipnice nad Sázavou…). Parádní hudba. A sedly mi k tomu i docela hezké kostýmy. Kdyby pohádka neměla takovou délku (písničku, ač poslouchatelnou, bych klidně vynechala, skoro jsem si začala říkat, jestli se nám princ nakonec nezamiluje do té druhé…😊), možná bych dala plný počet. Pár much to mělo, ale pohádka se mi celkově moc líbila a až půjde v TV, určitě si jí nenechám ujít. 90%.PS. Jsem opravdu zvědavá, co tvůrci vymyslí do naplánovaného 2. dílu... ()

Tr0nic

Modernejší prístup ku klasickej rozprávke sa cení. Problém je tá dĺžka, kde dej nemôže ponúknuť väčšiu zábavu ako ponúka a tak tam je veľa nudných scén a klišé rozhovorov. Rozhodoval som sa medzi 3/4. ()

Kekik

Po prvotních pár minutách jsem si říkala, že to bude asi nuda. A pak přišla kletba. A už to fičelo. Výborná fantasy pohádka, s dokonalou hudbou, skvělými herci. Vtipná. Pěkné efekty. Zajímavý příběh. A tak bych mohla pokračovat ještě dlouho. Každý si zde zaslouží chválu. ()

alamut

Dost těžká kopírka Avengers Endgame. Původně za 4*, ale za excelentní Simonu Zmrzlou musím dát 5*. Abych byl upřímný fandil jsem celou dobu jen Murien. Konečně to, na co jsem dlouhou dobu čekal, nádherná česká pohádka s krásnou slovenskou princeznou a sekundující Eliškou. Vážení režiséři pohádek, vezměte tohle dílo jako etalon a zkuste to vylepšit. ()

alisek87

Po dlouhé době pohádka/fantasy příběh z české dílny, který jsem dokoukala od začatku do konce jedním dechem, doufam, že to tohle nebude na dlouhou dobu zase poslední. Pár chybek by se na tom samozřejmě našlo, ale to se dá odpustit, spolu s epickou muzikou to tvořilo nádherný celek. ()

rabbi

Nerozumím některým recenzím. Jediné co beru je snaha udělat českou pohádku "epičtější", ale dělá se to těžko když film natáčíte "na mobil", kostýmy jsou naprostá fraška (paruky jsem viděl lepší na podomních klaunech) a ten dabing...proč nikdo neřeší ten otřesnej dabing!? Celý film všichni mluví jako v malé místnosti a přímo vám do ucha. Nezáleží na tom, že jsou venku a jeden z nich odchází o 10m dál. Vše je slyšet stejně. Ani jsem si nemyslel, že tohle jde takhle zprasit. I fan filmy na youtube mají lepší zvuk. Slabý. 20% ()

vinducha

Bravo pane Kubík, i ten dokument o natáčení byl luxusní. celá pohádka za 5 , ale co ten konec s "blikacíma světýlkama" ? No ten tomu fakt dal na prdel. Takže nakonec "jen" za 4.  A poprosil bych ve 2 , se buď na takovéto "holyúdské " hovadiny úplně vykašlat , nebo na nich naopak ještě pořádně zapracovat . Tohle fakt vypadalo jako od úplně jiné party , než celý zbytek filmu... Jo a Eliška Křenková je fakt týpek :-) ()

TINaMA

Má to mouchy. Respektive dalo by se lecos zlepšit, ale proč to brát takhle. Takže... skvělá hudba, krásné kostýmy a vůbec líčení herců, dialogy, co vtáhnou do děje, přiměřené efekty, děj, co nenudí, fajn herci, dobře vybrané lokace a moc se mi líbilo propojení s dávnými zvyky (např.svatba na konci, runy jako prostředek zaříkání apod.). Za poslední dobu trochu jiná pohádka, která cílí na mírně starší děti. Moc se povedla. Těším se na dvojku. ()

Andy.222

Největším záporem této pohádky je velice pomalý rozjezd - přes půl hodiny trvá než se rozjede a doopravdy vás chytne, kdy je princezna otravná až na facku a doufáte že to bude lepší. Čím se dostáváme k tomu, co je tu dobré - doufáte oprávněně. Jakmile příběh chytne tempo, už jen zrychluje a závěr je až skoro epický. A povede se i pár dobrých emocionálních scén, postavy vám začínají přirůstat k srdci a i ty triky nejsou vůbec špatné - na to že to není Hollywood, bych řekl až vynikající. Kostýmy se taky vydařily, z lokací se vytěžilo maximum atd, atd. Takže jen chválím dobře odvedenou práci, doufám že se dočkám i další tvorby - k plnému počtu toho zas tolik nechybělo. ps. Ten medovník bodoval v obou významech toho slova :D ()

Tomulka

Na hromnice o den více zasazen do pohádkových motivů a pojmout že strany ženy a ne může. Nic méně skvělý nápad akorát si tvůrci měli že zmiňovaného filmu vzít více. Hlavně více s hledáním lásky a dobroty v sobě a méně efektů a méně trapnych narážek. Nic méně po hodně dlouhé době povedená pohádka s České země. ()

Mrsina

Můžu se zeptat, co na tom všichni mají? Naprosto neoriginální a předvídatelný příběh. Film samotný vykradá nápady a prvky filmů jiných. Hlavní postavy nesympatické až otravné. Špatný střih, hloupě napsané dialogy, nevtipný humor, prostě velké zklamání na to, jaké to mělo ohlasy. "Viděli jsme se jednou před osmi lety, takže jak je možné, že mě nemiluješ?" 🤦‍♂️ ()

soukyd33

Velmi pěkná pohádka. Moderní, ale funguje to. 👍 Láska vítězí. Efekty velmi dobré. Příběh úžasný. Výborný nápad. 👍 Herecké výkony velmi dobré. Zvuk dobrý. Hudba TOP. 👍 Soundtrack TOP. 👍 Kostýmy. 👍 Poznámka: Kletba a ochrana zajímavé. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Jitka.D.2639

Na tuto pohádku jste mne nalákali vy, místní recenzenti. Slibovali jste, že jde na české scéně o celkem důstojný kousek, a opravdu jím je. Stále samozřejmě pohádka nedosahuje kvalit zahraničních vysokorozpočtových filmů, ale "na Česko dobré". Pohádka měla solidní nápad (a je mi upřímně jedno, jestli je "vykradený" nebo ne, zpracovaný byl pěkně), po rozvláčném úvodu začala běžet svižně a dokázala jsem se dodívat. Postupem času mi princezna začala připadat stále více sympatická a líbilo se mi, jak vzala svůj úděl do svých rukou.  Základním problémem pohádky ale bylo typické české "divadelní" zpracování. Prostě jsem hercům jejich role nevěřila. To je ale pro české filmy typické, herci kolikrát hrají hodně "jako v divadle", buď přehrávají a nebo jsou takoví "vlažní". Jako dospělá to bohužel hodně vnímám. A celé to korunuje ne zrovna ideální nazvučení filmu. Scény jsou tiché a jakoby "dodabované", tudíž nezískám pocit, že bych tam s herci opravdu byla. Spíš mám pocit, že to celé sleduji hrozně moc z povzdálí. Osobně jsem "uvěřila" akorát scénám u jezera. Ale děti podle mne toto tolik vnímat nebudou. No a hudební doprovod na začátku filmu ala televizní pohádky z osmdesátých let, to mne taky zrovna neoslovilo. [SPOILER] Co se mi ale opravdu hodně nelíbilo, tak byla závěrečná svatba. Ponurá a tmavá atmosféra, oddávající už s tím divným okem, no vypadalo to spíš jako scéna ze zasvěcení do nějaké sekty. Kdyby se dívaly moje děti, absolutně nepochopí, že jde o svatbu. Scény za tmy se prostě ve filmu moc nepovedly. Sečteno podtrženo je to ale stále jedna z mála českých pohádek, na které se dá dívat a dodívat. Má nápad, je svižná, princezna se postupně promění a člověk jí začne fandit. Jen na pravidelné každoroční sledování to podle mne nebude. ()

JimWalker007

Po dlhom, veľmi dlhom čase som vydržal sedieť pri hranej rozprávke z domácej produkcie - hoci je zo západného krídla spoza Moravy.  Po kultovej Popelke a Anjel pánovi konečne niečo aj pre starších a pokročilých,. Príbeh zaujal využitím opakujúceho sa dňa v rozprávke. nechýbalo napätie, triky, občas vtip a dobrý strih. Konečne neopozeraní herci, princezná v podaní Natalie Germani nebola žiadna krásna cintľavá pipinka,  divák však dostane šancu objaviť jej nenápadný pôvab. Veľmi dobre namiešaný mix rozprávky a fantasy príbehu. ()

draxxi

Vezmeme pribeh Na Hromnice o den vice, odebereme humor, svih a charisma. Pribeh vrhneme do stredoveku, kde se nikdo vcetne poddanych sedlaku nikdy neuspini. Pridame carodeje z Pana prstenu s nezbytnou berlou, runy, ktere jsou vzdycky cool, par svetylek a je hotovo. Druha pulka uz je lepsi, ale "dramaticka" bitva s hudbou jak z Armagedonu to zase srazi. No a ve finale, pozor asi SPOILER - sedlaci, ktere princezna zachrani, varuje a primeje k uteku pred bouri, stoji v ten nejnebezpecnejsi okamzik na navsi... Pro deti podle me zdlouhava nuda, pro dospele trochu naivni a moc vazne se berouci.... skoda... Nejvic se mi libila krajina a Eliska Krenkova. 29/11/2021 62% No priznavam, ze po roce, pri 2. shlednuti se mi ta pohadka pro starsi deti libila o neco vic. Asi jsem v lepsim rozpolozeni. Pridavam hvezdu a 10%... 17/12/2022 72% ()

Koral11

Příběh byl maličko slabší, čekala jsem více. Ovšem hudba, kamera a efekty, to byla lahoda pro oči i uši, i když mi trošku vadil hlas princezniny pomocnice. Inspirace jinými filmy zde byla zjevná, ale nevadila mi. Při počtu již vymyšlených příběhů bude čím dál tím obtížnější vymýšlet něco naprosto originálního. Dávám čtyři hvězdičky, jelikož to pro mě bylo za posledních pět let od Anděla páně 2 konečně příjemné překvapení. :) ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD