Phietros

Konečně moderně pojatá česká pohádka s prvky fantasy co pobaví děti i dospělé. Příjemné herecké obsazení, postupně dávkovaný humor, napětí i řešení hádanek kolem kletby. Nápad po vzoru americké komedie 50x a stále poprvé mi přišel svěží a dobře vložený! Princezna Ellena je jako dítě prokletá kletbou od zlé čarodějnice Murien, kterou odmítl její otec. V den dovršení dvaceti let má princezna s celým královstvím padnout do záhuby! Král nechá poslat pro prince Jana o kterém ví že si byli v mládí blízcí, aby se pokusil kletbu prolomit polibkem! To se však nepodaří, příjde černý mrak, střih, klapka a princezna se opět probouzí do svého narozeninového dne! Když si uvědomí že je uvězněna ve svém dni stále dokola, začíná opravdová zábava i boj s časem, aby přišla na to jak kletbu zlomit a najít v sobě lásku. Každý den tak pokračuje s Alchymistkou a Princem dál a dál, až se dostanou do hradby, kde se před Murien postaví! 85% ()

ivan bohatyr

Docela dobre na to jake jsou novodobe pohadky bida. Je to dost fantazy, rozhodne ne klasicka pohadka, ale proc ne. Predevsim jsem ale nebyl spokojen s hlavni hrdinkou - od sameho zacatku hodne negativni a depresivni princezna, urypana, nepratelska, uplne jiny typ nez princezny z jinych pohadek. Nevim jestli by takovou princeznu nekdo vubec touzil vysvobodit. ()

bizz_mjc

I když jsme tady časovou smyčku měli už několikrát, v pohádce je to snad poprvé. České rozhodně. Jsem na pomezí 3 a 4 *, a tak přimhouřím obě runy, protože Boss Level fairytale ;) ()

hroubek

Dost dobrý. Nečekal jsem to, a byl jsem velmi příjemně překvapený. Film dobře šlape, má dobrou vizuální stránku, hudbu, střih a i práci s postavy. Je vidět, že někdo přemýšlel jak film udělat působivě = koukal na zahraniční tvorbu a zkouší věci dělat podobně. A ve výsledku se to i daří. Slabší triky s radostí odpustím, jelikož mě bavily postavy a kupodivu i jejich dialogy. Režisér Petr Kubík to zvládl z mého pohledu dobře a jsem rád, že zkusil něco originálnějšího. Ať už jde o přístup k postavám nebo vyprávění (samozřejmě v rámci tuzemské tvorby). Natalie Germani mě ve své roli bavila a její výkon není vůbec špatný. Eliška Křenková jako badass lučištnice/žákyně mága je hodně cool a má dobré cynické hlášky. Marek Lambora není vůbec špatný a rozhodně si svoje odehraje. Udělala mi radost Simona Zmrzlá, která si svou roli užívá a příjemně přehrává. Neříkám, že je to nějaká velká a nezapomenutelná pecka. Těch chyb a cheese momentů je tady dost, ale pokud se naladíte na tu správnou vlnu, tak je to hodně fajn. ()

fabecc1222

Věci okolo časových smyček, potažmo cestování v čase se nikdy neomrzí. Možná i proto jsem zde měl opravdu velká očekávání, a úplně nadšený nejsem... Největším problémem je asi až moc velká stopáž, určitě by se dalo něco prostříhat, protože prostě jednotlivé věci a nápady se postupem času dost opakují. Oceňuju snahu tvůrců, že se snažili vymanit z takového stereotypu našich pohádek ,a snažili se natočit moderní fantasy podívanou, ale ještě je určitě na čem dál pracovat. ()

Timak

Chválím zpracování - to je fakt hodně dobrý. Sice na úrovni 30 let starého Excaliburu, ale na české poměry hodně dobrý. Herci (hlavně herečky) sympatické, celkem svižně to odsejpalo, akorát díky neoriginálnímu námětu (Hromnice 100x jinak) to je hodně předvídatelný. Dvojka bude podle mě velký průser. Jo a velký mínus jsou postsynchrony - je to děsně vidět. A bohužel nejen u Natálie, u které je to vzhledem k původu trochu očekávané a omluvitelné. Tohle by si chtělo fakt příště pohlídat. ()

Trustme

Fantasy pohádka, která i když má 115minut, tak dobrých 30 minut se opakují stejné záběry a scény dokola. Chytrý produkční tah... Princezna zakletá v čase má tendenci v prvních "umělých" minutách odradit diváka a odhodit film do škály další adaptace pohádky o království, zlé čarodějnici, uhranuté princezně a seriálovým ksichtům nebo rádoby populárním hercům, kteří splácejí hypotéky. Najednou vám, ale ten princip časové smyčky a metoda pokus-omyl přijde napínavý a kdo někdy hrál počítačovou hru a díky uložení hry, checkpointu přelstíval hru a dostával se snadněji dál a blíž přes úkoly a nepřátele k hlavnímu bossovi, bude se mu tato RPG pohádka líbit. Je to totiž pohádka unikátní a troufám si říct na české poměry špičková. Konečně tu nikdo netajtrdlíkuje jako u Trošky a nebo se pobožně a vánočně nečaruje jako u Stracha. Princezna zakletá v čase je fantasy s modernějším pohádkovým zpracováním a některé scény jsou až hollywoodsky pojaté (střih, švenky, zpomalování a hudba). Čekal jsem sice o něco víc toho putování a plnění úkolů, ale to přenecháme kolegům z Nového Zélandu. Herci, včetně Lambory jsou přesní. Křenková v absolutně skvěle padnoucí roli a její šéf alchymista Zach je téměř stejně tak uhrančivý jako Gandalf. Otázkou je proč princeznu hraje Germáni a ne Češka. Postsynchrony se sice dělají tak či tak, ale určitě je jednodušší a levnější mít obličej i hlas v jednom balíčku. Tady jsem měl pocit, že místo princezny mi tu pobíhá Penny z Teorie třesku. Každopádně tohle je pecka pohádková fantasy, i když taková domácí s překvapivou režií, která je sem tam ještě na úrovni čarodějova učně, ale ten film mě na několika místech dojal k slzám, což je ve výsledku mistrovské splnění zkoušky. ()

LEGACY

Bouzov je překrásný a atmosféra mě uchvátila, ale celkový dojem stále zůstává za očekáváním. Time loops mě zkrátka nebaví a tato pohádka mě bavila, nemůžu říc ani popel, ale pořád se nejednalo o nic závratného. Vizuální efekty byly na úrovni, ale pokud má člověk volnou ruku a chce ostatním ukázat jak vyrobit novodobou pohádku, která nemá hranic a všechny ostatní strčí do kapsy, pak musí byt maličko prozíravější. Z kina bych šel spíše rozčarovaný. ()

Eleanor05

Nečekaně originální a zábavná pohádka, která zpočátku vyznívá jen jako další z průměrných slátanin, jež jsou k vidění každoročně na Vánoce, ale s nástupem nápadu "Na Hromnice o den více" se mění v poutavou fantasy jízdu. Nesympatické hlavní postavy (Elena, Amélie, princ) v průběhu děje získávají divákovy sympatie, až nakonec vytvoří funkční tým hrdinů bojujících o přežití jednoho království... Princezna zakletá v čase bohužel rovněž trpí nešvary většiny českých pohádek - vylidněné království, vylidněný hrad, dva strážníci, žádné služky, atd.; levně vypadající kostýmy (papundeklové královské koruny); nevhodné obsazení (Révai jako král, ani ne padesátiletý Zach jako starý dědek, který nemůže ani chodit); neustále znějící hudba, která přeřvává dialogy. Jako celek je ovšem tato pohádka nápaditá, hravá, dobrodružná, vyhýbající se pitvoření a trapným scénám, vyhýbající se dějovým klišé (princezna aktivně bere osud do svých rukou) a navrch s dobrými efekty. Rozhodně se jedná o nadprůměr a nejlepší českou pohádku od dob Nejlepšího přítele (2017). PS: Potěšil Vava Polák ze Třech tygrů jako čarodějobijec a pěkná písnička "Tam za řekou". ()

Sany33

Príbeh: Na dvadsiate narodeniny sa princezná Ellena dostane do časovej slučky do ktorej ju zakliala zlá čarodejnica Murien. Každý deň sa budí do toho istého rána. Postupne musí prísť na to ako kliatbu zrušiť. Herecké obsadenie: Ak má niekto spasiť renomé československých rozprávok tak jedine slovenská princezná Natalia Germani (nar. 1993, Slovensko) ktorá sa svojej roli zhostila ozaj bravúrne. Prevedenie: Veľmi dobre stavaný príbeh, veľmi dobré charaktery, rozprávka nemala priblblo predvídateľný dej aj keď každý asi vedel ako sa to musí skončiť. Princezná jednoducho musí mať svojho princa. Pocity: Po mojom absolútnom zanevrení na československé rozprávky, ktoré vznikli po roku 2000 som tomuto počinu dával iba veľmi malé šance. O to viac som zostal prekvapený ako dobre bol poskladaný príbeh a že ma to prekvapivo aj bavilo. Ku koncu tomu síce došiel dych ale zas nemôžeme od našich rozpočtov čakať úplné zázraky. Pridaná hodnota: Inteligentná a moderná rozprávka so sympatickými hercami a dobrým príbehom. 80% ()

Imune

Začalo to klasickým listováním v záplavách Béčkových netflixových fimů, ale mile mě překvapilo, že jsem mezi nimi objevil tento, zrovna český, klenot. Vždycky u nás asi bude znát ten omezený rozpočet, s kterým se mi trochu bila snaha o modernější a oku lahodící efekty. Ale ve finále moc hezký, originální a promyšlený příběh, dost na to, aby diváka vtáhl do děje, a také, jak u pohádek nebývá zvykem, relativně nepředvídatelný (SPOILER: až na scénu u ucha, kde princezna odpovídá, že prince možná miluje, ale naposled je odpověď ano KONEC SPOILERU). Celkově jsem si to užil a určitě se podívám i na pokračování. 80 % ()

vyfuk

Když jsem viděl, že snad Češi vytvořili originální pohádku, tak jsem se docela divil. A bylo mi jasné, že to je něco, co musím vidět. Na jednu stranu je škoda to, že korona to vše překazila, poté to, že se online reprízy nestihli před Vánoci, aby to mělo přeci jen nějaký punc a asi i větší zisk, a nakonec by to byla škoda, protože v kině by snad nebyl i o vteřiny opožděný zvuk. Tady je asi smůla, že se nevsadilo na renomované VOD médium, ale to by asi komerční televizní partneři nedovolili. Co už. Jsme zde a můžeme to nakonec vidět. A ona je to jednoduše takový Princezna v Palm Springs, který zrovna jako na potvoru se trefí Na Hromnice. Je to těžké v tom, že v rámci pohádky jde o relativně originální pojetí. Na film obecně je to docela únavně monotónní. Asi hlavní výhodou je nakonec třeba hudba, a takové určité zpestření, ze kterého se ale v rámci i scén dalo udělat víc. Takové ty detaily, než se postavy něco dozví a podobně. Kupodivu občas by člověk zaznamenal i takové až přehrávání. A nebo to bylo i o tom, že třeba se herci do některých rolí nehodili. Kdo ví? Nebudeme si asi na moc hrát, když jasně řekneme, že hlavním tahounem jsou zde efekty, které byli potřebné, ale navíc se zadařili. U nás je to konečně i na koukatelné a profi úrovni. Za to jsem velice rád. Obecně to bylo zvláštní, jelikož když se nad tím zamyslím, tak atmosférou to připomínalo takový lepší amatérský film. A nakonec je lepší dobrá amatéřina než špatný profi film. ()

Jaro.Krafcik

Pôvabná Natalia Germani, dobre to zahrala a aj sa na ňu fajn pozeralo. Celkovo mi táto novodobá rozprávka dobre sadla. Občas tu mala aj hodnotenie vyše 80 až 85%, teraz už výrazne klesla. Čechúni to skúsili s overenou fintou, časová smyčka. Aj im to vyšlo. Nebyť tam českých hercov napr taký Dejdar, človek by si aj myslel že pozerá zahraničnú produkciu. Tu je vidieť ten rozdiel medzi nami a čechmi. Vraj sa aj chystá pokračovanie. 4* ()

JoseBenes

Velmi zajímavý pokus o fantasy pohádku z české produkce. Inspirační zdroje to nezapře, v jeden moment jsem před očima měl Edge of Tomorrow. Eliška Křenková je tu maximálně cool. Na české poměry je tu cool nebo se snaží být vlastně všechno. Eye candy záběry z dronů, do toho hudba tak epická, že by se neztratila ani v Pánovi prstenů. Běžný český divák bude podle mě unešen, protože mnoho z těch použitých vzorců nezná. Být to západní produkce, dal bych asi o hvězdu míň. Podle filmografie vidím, že by se měl připravovat sequel? No, snad ne. ()

Dagoussek

Princezna mi hned nesedla, musela jsem si spíše na ni zvykat, zato její kamarádka a princ už v pohádce více figurovali. Během zakletí nabrala pohádka pěkný švih. Celou pohádku provázela skvelá hudba a nezapomenutelná píseň. ()

dragon94

S lepším scénářem a menší zkratkovistostí to mohlo být ,i přes občas amatérský a umělý vizuál, docela dost dobrý. Bohužel takhle můžu pochválit akorát výběr herců, pár občasných efektů a hlavně hudbu. Zbytek je bohužel zatím asi nejhorší využití potenciálu časové smyčky co jsem viděl. 2* 40% ()

Autogram

Keby som nevidel Na hrane zajtrajška, kde rovnako nejde o nič menšie ako o záchranu sveta, tak by som bol viac nadšený. Ale ani tu nie som vyložene sklamaný, ako sa to stáva pri moderných rozprávkach. S modernosťou to neprehnali, len trochu s tými 115 minútami, to sa nezlučuje s rozprávkou pre deti. ()

Ironfood

Prvních 20 minut bylo celkem obtížné přestát, ale pak se rozjede vykrádačka filmu na Hromnice o den více, která je sama o sobě celkem zábavná, navíc se ji podaří přetavit ve slušný pohádkový příběh se silnými  fantasy prvky. Ty jsou místy zvládnuté překvapivě dobře (například některé pasáže při boji s čarodějnicí), velice se povedla i hudba. ()

lofa

Konečně po dlouhé době pěkná česká pohádka, která má spád a nedělá ostudu. Pobavili mě i Black panter v podání Piuse Okaby, Gandalf šedý jako Roman Zach nebo Doctor Strange v podání Simony Zmrzlé 😀 ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD