Čtyřiadvacetiletá Carla (Juliette Lewis) je sympatická a pohledná mladá žena, která se od svých vrstevnic výrazně liší v jediném, ale podstatném bodě. Od narození je lehce mentálně postižená. Po letech strávených v soukromých speciálních školách dokáže Carla překonat všechna omezení, kromě jediného své milující matky Elizabeth (Diane Keaton). Carla chce žít vlastní život a její někdy příliš spontánní chování ve světě plném nebezpečí je pro milující a strachující se matku nepřijatelné. O to hůř se Elizabeth smiřuje s přirozeným faktem, že se její dcera poprvé v životě zamilovala. Carla a podobně postižený Danny (Giovanni Ribisi) se musejí postavit na vlastní nohy a vyvzdorovat si na světu právo na lásku a všechny radosti i starosti plnohodnotného obyčejného života. (oficiální text distributora)

brectule

Giovanni Ribisi je v tomto filmu naprosto úžasný - je to skutečně úžasný herec - ještě jsem neviděla žádný film(nebo seriál), kde by se mu něco nepodařilo. Myslám, že Juliette Lewisové se to vedle něj zrovna moc nepovedlo - ale možná její výkon kazí dabing - tluče se její artikulace a s českými slovy. Jinak sladký příběh s typicky americkým happy-endem. ()

piglit

To se takhle sešel producent se scénáristou zamilovaných příběhů a přemýšleli, co tu ještě nebylo. A jeden z nich povídá: "Co kdybychom natočili zamilovanou romanci s debilama? To by se mohlo chytit..." "Jo. Dobrej nápad. Hoď to na papír, něco z toho vyleze. Hlavně, ať se pohybujou jako debilové, ale musej mluvit chytře, jinak to diváci nesežerou." A film The Other Sister byl na světě. ()

hwnd

Ze začátku velmi milý film - lehce úsměvný, lehce nutící k zamyšlení. Bohužel to naprosto a dokonale zabila stopáž a pár přeslazených scén... ()

AnnaW

Příběh sám sice nebyl komplikovaný, ale zároveň ani mravokárny a zbytečně srdcervoucí, což u tohohle tématu potěšilo. Juliette Lewis i Giovanni Ribisi odvedli hodně dobrý výkon, jasně, nevypadali úplně jako mentálně postižený člověk, ale já jsem jim to věřila. Diane Keaton se tady předvedla v méně obyvklé, totiž vážné roli a vida, ona to umí i bez přehrávání :)) ()

Cearomana

Hezky vymyšlený film, o dvou mentálně zaostalejších studentech, kteří usilují o život mezi normálními lidmi a bojují za svou lásku. Juliette a Giovanni byli ti praví herci pro ztvárnění dvou hlavních postav. Jediný co mě štvalo byl ten dabing, takže příště se na to radši budu dívat s originálním zvukem. ()

MorraEddie

Je to už dávno co jsem měl příležitost vidět tuhle "jinou" lásku. Pěkně zahrané a přitom tak průměrné. Film,který si nezaslouží lepší vysílací čas než víkendové odpoledne. ()

kytina

Člověk na tento film asi potřebuje mít tu správnou náladu. A pokud lidi nesnášej postižený jedince (a je jich k mému překvapení požehnaně), tak ať na to ani nekoukají. Za mě-velmi milý snímek, lásku potřebuje každý. Na konci jsem neudržela slzy na uzdě :) Jen dodám, že vhodnější asi pro ženy...chlapi přeci jen na takový kousky moc nejsou.. ()

Arehanah

Takovou nevinnost dokáže zahrát snad jen Juliette Lewis. Křehký film o pravé lásce, kterou jim můžeme jen a jen závidět. ()

zigy

Neotřelé téma průměrně zpracované. Závěr je moc hezky dojemný, to se autorům vážně povedlo. Škoda trochu roztahaného prostředku filmu, mohlo to být trochu živější a třeba i překvapující, přišlo mi totiž, že autoři zbytečně sázeli na jistotu a nechtěli moc riskovat. ()

Fajung

Veľmi veľmi zdlhavé a možno aj preto časťami dosť nudné. Inak, ale pekný námet, vcelku sympatické výkony, aj keď až priveľmi tlačili herci na pílu a preto nevyznali až tak prirodzene, ako by bolo vhodné. Ale páčila sa mi pekne vykreselná úprimnosť s ktorou sa tam pracuje. Avšak v konečnom štádiu ma to nejako zvlášť nechytilo za srdce, takže pre mňa len priemerná romanca na bežné poopičné sobotné popoludnie. 55% ()

Moery

Nemohal som si pomôcť a takmer počas celého filmu som sa usmievala. Pochodová hudba vo mne zaručene vyvolá úsmev ešte dnes. Podľa mňa na nízko rozpočťák krásne. Giovanni Ribisi ma aboslútne odrovnal a spolu z Juliette Lewis vytvorili nádhernú uveriteľnú súhru charakterov. Rozhodne si pozriem znova...už len kôli tým pochodovkám :) ()

katakomb

Film jsem si pamatoval z dřívějška a podíval jsem se na něj znovu s velkým očekáváním. Bohužel i přes silné emoce nemám dojem překročení průměrnosti. První film, ve kterém se mi herecký výkon (ne role) Diane Keaton vyloženě nelíbil. Oproti tomu se mi vyloženě líbilo použití některých písniček (zvláště Savage Garden!) ()

J.o.h.n.ny

První 2/3 ilmu jsou bezva, taková pohodová komedie o dvou zamilovaných lidech, kteří jsou bohužel mentálně postižení. Kdyby to tak zůstalu až do konce, dal bych i 5*, jenže scénárista si nemohl odpustit drmatickou vložku, v podobě histerických výjevů na snubním večírku. Tím jsem byl doslova zhnusen, jak s hrdiny naložili.Úplně mi to zkazilo závěr filmu, který trochu zklišovatě, ale nakonec tou netradičkní svatbou (na americké poměry) mě dostal, opět svou pohodovou atmosférou. Prostě se tvůrci snažili nacpat do jednoho filmu, víc než je zdrávo. Méně by bylo v tomto případě více, i co se týče délky filmu. ()

Martazoe

Mohl to být zajímavý film s originálním námětem a dobrými herci, ale bohužel druhá půle je už značně americky líbivá a nakonec to sklouzlo ke klasickému americkému hepáči, kdy se všichni udobří a ukazují všem, jak se mají rádi, protože tak to á být. Proč to nešlo natočit trošku míň kýčovitě? ()

Rathe

Příběh je velmi originální a zajímavý, nicméně herecké výkony na mě nepůsobili úplně důvěryhodně. Někdy mě postava Carly už pěkně štvala. Herecky to musí být těžký úkol, vžít se do role mentálně postižených lidí. A to byl možná menší kámen úrazu. ()

peproch

Toť tuhé pro perfekcionistickou a starostlivou matku, že jedna dcera je blbka a druhá lesba. A oběma musí nechat svobodu sebeurčení. ()