Bill Rago má vynikající vzdělání a ve své profesi reklamního textaře sbírá jeden úspěch za druhým. Jenže stačilo jedno menší zaškobrtnutí a Bill je propuštěn ze zaměstnání. Po ponižujících a nekonečných návštěvách na pracovním úřadě dostane konečně zaměstnání jako učitel anglické literatury na kurzu pro vojáky v kasárnách. Ze začátku si neví rady se skupinkou vojensky myslících i chovajících se mladíků, ale časem se mu podaří je přesvědčit, že vzdělání má smysl. Zaujme je Shakespearovým Hamletem a při následujícím sbližování projde sám značnou proměnou. Od nich se naučí smyslu pro disciplínu, který mu chybí, cvičí občas s nimi a získá si jejich respekt. (TV Nova)

dopita

Příběh mě připadal hrozně hloupej. Banda zelenejch vylízanců a Shakespeare?? To nežeru. Naštestí Penny Marshallová natočila film velmi svižně a i když by vůbec neškodilo, kdyby byl film tak o dvacet minut kratší (především všechny ty hloupý klišé), nijak zvlášť nenudí a pěkně odsejpá. Danny DeVito je opět výbornej. ()

mala_kea

Shakespeare je poměrně zajímavý, ale zapojit ho do dvouhodinové nudy mě irituje. Věřím, že se ted obrací v hrobě za to co mu Marshall provedl. 1* za snahu, druhá je pro mě, že jsem to vydržel i přes poměrně "vysoké" hodnocení vydržet sledovat až do konce. ()

MickeyStuma

Danny deVito v další výtečné komedii, ve kterém byla v podstatě použita dějová šablona ze snímku „Sestra v akci“ (1992) a která se používala i později, jako například „Škola ro(c)ku“ (2003). Jen se měnilo prostředí. Danny deVito svou rolí nijak nepřekvapil, ani nezklamal. Pojatou charakteristiku své postavy renesančního člověka, jak se ostatně v originále nazývá tento snímek, předváděl v každém svém filmu na přelomu osmdesátých a devadesátých let, a tak i tentokrát se předem vědělo, co od něho očekávat. Zbrklost, nadšení i vážnost. A záruka dobré zábavy to stále je. Vojenská armáda a Hamlet od Shakespeara. Že to nejde dohromady? Od pohledu zřejmě ne, ale danou filozofií ano. A právě o tom nás humornou cestou přesvědčí tento film, který nestárne a svou výpovědí nejen pobaví, ale mnohé poučí i dnes. ()

tranquill

Tohle komediální drama mělo jistě dobrou myšlenku, jen to zpracování bylo takové rozhárané. Mě, holt, na shakespearovský hiphop nedostanou :-) ()

Rodin

V zásadě vtipná ptákovinka, která by bez účasti Dannyho stála za prd. Viděl jsem to jen dabované a vznáším zcela zásadní a obecný dotaz: kdo, PROBOHA, dospěl k závěru, že Petr Štěpánek je herec, potažmo dabér? Něco tak afektovaného, a v jeho případě zcela bez výjimky, jsem opravdu nikdy v životě nezažil. ()

dragosta

Nechápu, proč to ještě neběželo v normální televizi!? Tenhle film jsem objevila náhodou a náramně mě pobavil. Dobře, některé scény jsou hodně předvídatelné (viz. výcviková zeď ,atd.), ale množství výborných gagů to vynahradí. Ačkoli Dannyho DeVita moc nemusím, role učitele vojáků ve výcviku mu sedla. Brala bych i větší prostor pro mladého Marka Wahlberga. Ale musím říct, že jako celek to působí moc dobře a průměrného diváka to rozhodně neurazí…Prostě skvělý film na sobotní odpoledne. ()

Hawaj

Kupodivu jsem to náhodou viděl. Jeden z těch scénářů když rejža dostane ntavděpodbnou situace a ukaž z co toho dokážeš udělat. No výsledkem bylo koukatelný řemeslo o sblížení nesblížitelných, ale žádnou větší emoci to ve mně nezanechalo. ()

The Hacker

Velmi dobrá komedie z vojenského prostředí se skvělým Dannym DeVitem v hlavní roli. Některé pasáže sice nudné, ale jiné zas překvapivě velmi zábavné. Taky se mi líbily některé songy ve filmu(Life In The Streets a United) od Markyho Marka, tedy nynějšího herce Marka Wahlberga. ()

fimler

Není to špatné, ale příliš dlouhé. Slabší 4 hvězdy, být to kratší, jsou to určitě plnohodnotné 4 hvězdy. ()

PatrikP4

Celé to stojí na DeVitovi... Nikdo jinej tam nic nepředvede...Občas se i člověk zasměje, ale na komedii bych ocenil smíchu více... ()

Špinič

Som prekvapený že tento úžasný film tu hodnotilo len 108 ľudí, všetci čo ste ho nevideli robíte chybu, naozaj veľmi dobrá komedia, ktorá aj po x-tom pozretí nestráca nič zo svojho čara. ()

Evanlyn

Je to milá komedie z armádního prostředí. Bavila mě od začátku do konce. Je sice plná klišé, ale stejně nemohu hodnotit jinak ()

pupidup

Danny DeVito je maly velky herec. Bud mam prilisne socialni citeni nebo jsou jeho vykony proste skvele a prirozene... tema je neotrepane... a tak si myslim,ze si zaslouzi 70%...😊 ()