Na nože

• USA Knives Out (více)

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv Daniel Craig pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice Agathy Christie, rozehrají herecký koncert Chris “Captain America” Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. (Vertical Entertainment)

Jajar

Po futuristickém sci-fi Looper a nových Star Wars si Rian Johnson střihnul klasickou detektivku Knives Out. Hromada postav, mazaný inspektor, zapeklitá hádanka o jedné vraždě. Johnson si přitom inovativně pohrává s žánrovými klišé, když ve třetině filmu prozradí zdánlivou hlavní pointu. Divák se pak ocitá v kůži pachatele, který si před vyšetřovateli udržuje určitý náskok. Jak čas běží, výhoda začíná mizet. Cena je přitom vysoká. Získat vše nebo ztratit ještě víc.___Knives Out je hodně překvapivý, originální, chytrý film. Snímek v průběhu naoko obrací naruby tradiční postupy a vysmívá se archetypům, aby nám v závěru ukázal, že je vlastně celou dobu dodržoval. Prvotřídní hra s divákem...a ty pointy! ()

Hpatrik

Kouzelná detektivka. Hvězdnému obsazení vévodí skvostný výkon Daniela Craiga i božské Any de Armas. Je to krásně hravé, chytře napsané se skvělým soundtrackem. Takový ten film, při jehož sledování se jen tetelíte blahem a nechcete aby skončil. ()

ViktorS

Filmu Na nože som venoval svoje tisíce hodnotenie a to by sa určite nestalo, keby to bol z môjho pohľadu nejaký priemerný film. Na nože je totiž snímka, ktorá rozhodne detektívnemu žánru hanbu nerobí a preto by si ju mal pozrieť každý fanúšik detektívok. Máme tu sympatického, múdreho detektíva, pekné, zaujímavé prostredie a skvelú zápletku, ktorá robí z každého člena rodiny podozrivého. Nám tak nezostáva nič iné, než len sledovať ako sa detektív Benoit Blanc popasuje s týmto prípadom. Pre mňa osobne najväčším lákadlom tohto filmu bol Daniel Craig, ktorý týmto filmom opäť potvrdil, že nie je len agentom 007. ()

dalziel

Keď rozdelím svoje hodnotenie pomerným zastúpením tak 40% je casting, 20% krimi zápletka a 20 % zábavnosť a humor vo filme.Čo sa týka obrazu a hudby ma film nezaujal vôbec. Preto len tých 80% vo výsledku. Kurník to som ale použil percent v troch riadkoch. ()

pepa3rd

Slušný hlavolam na téma 'Proč věci nevypadají tak jak se zdají'. Film má výborný scénář i skvělé obsazení. V polovině úzce lehce zvolení tempo, aby v závěru zase pekelně šlápl na plyn. Rozhodně spokojenost. 75 % ()

Kalimero13

Perfektní casting, ne kvůli slavným jménům, ale jak skvěle jim role sedli. Je to kumšt, ne jen naházet kupu známých her na hromadu. A možná se mi jen film trefil skvělým načasováním, ale ten setting, styl, atmosféra ... dozrával každou minutou. Zážitky bývají nelogicky subjektivní, a tohle bylo subjektivní potěšení. ()

Razzor_82

"Mám podezření, že šlo o vraždu." Přes docela dost dialogu tady máme parádně sofistikovanou detektivku se zajímavou zápletkou. Herecké výkony jsou výborné. Škoda ale toho konce, mohl by být překvapivější ...chtěl jsem pronést jen překvapivé... tý vogooo!! 8/10 ()

chrispe

Čekala jsem starosvětskou detektivku a měla asi deset teorií. Nevyšla ani jedna. Ale na mě to bylo moc dlouhý. Když jsem se po cca hodině a půl mrkla na stopáž (protože kapku nuda) a viděla tam ještě tři čtvrtě hodiny, vážně jsem uvažovala o tom, že to dám nadvakrát. Za mě byly rodina a škaredé charaktery jejích členů smutně nevyužity. ()

Maximilianus

Nečakaná a prekvapivá detektívka. Humorom sa moc nesnaží tlačiť, ale zaujímavá je tým, že celkom skoro divák spozná vraha a zvyšok je o zahladzovaní stôp. Charaktery moc nevytŕčali, ale boli pestré.7,7/10. ()

Sala1

Pre hocijakého režiséra je veľmi ťažké vstúpiť svojou prácou do filmovej série. Veľmi ľahko tak môže pre neporiadneho režiséra vypáliť dobrá snímka a rovnako tak môže pre profesionálna vypáliť prúser. Je jedno aká filmárčina vznikne pretože je to celé v rukách fanúšikov. Rian Johnson, profesionál, pričuchol k svetu Star Wars a našťastie pre seba sa vracia k originálnej tvorbe, pri ktorej figuruje aj ako scenárista. Na nože je detektívka so všetkým čo k tomu patrí a jej štruktúru tvoria veľmi známe postupy ako sú viacvrstevné vypočúvania alebo veľké odhalenie v spoločnosti všetkých na záver filmu. Johnson však k snímke pristupuje po svojom a ďalej pokračuje vo svojej kampani prekvapovať svojho diváka každých 15 minút. Kdekto si myslel že detektívka ako žáner je mŕtvy a postupne sa presunul iba do televízií a na DVD. Branagh ale prilákal ľudí na svojho Poirota, jeho prístup je však výrazne iný. Johnsonova poetika vychádza zo zosúčasnenia. Máme starý honosný dom, obdobie jesene, postavy oblečené do neurčitých kaki kostýmov. A vidíme ich ako nahrávajú, googlujú a podobne. Takýto prístup jasne dokazuje postupný návrat diváka k mŕtvym žánrom. Mimo hlavnej dejovej zápletky riešia postavy aktuálne spoločenské problémy a Johnson sa nebojí veľmi otvorene vyjadrovať názory jednotlivých postáv, čo snímke dodáva ráz, energiu a dovoľuje nám vytvoriť si vlastný názor na ne. Postavy vo filme totiž vôbec nie sú ploché a ako každá správna kriminálka, aj tu musia byť dôsledne vybudované vzťahy medzi nimi. Johnson sa snaží narúšať akékoľvek klišé a ako režisér si sám stavia do cesty prekážky, ktoré ale hravo prekonáva. Málokto by sa rozhodol po 30 minútach odhaliť zápletku a následne pracovať s novovzniknutou situáciou. Invenčné, hravé, inteligentné. ()

rublik05

Geniálně natočená a vystavěná detektivka, která dokáže diváka zaujmout svou neuvěřitelně povedenou atmosférou, odlehčeností a zábavou. Příběh je sám o sobě takovou poctou pro Agathu Christie a její tvorbu, kdy hlavní postava, kterou si zahrál Daniel Craig nepřímo připomíná Hercula Poirota v jeho stylu a způsobu vyšetřování. Daniel Craig jako hlavní postava soukromého detektiva působí velmi sympaticky a svou roli si neskutečně užívá. Nemohu opomenout jeho skvělý britský přízvuk, který jeho postavě dodal určitý šmrnc. Ostatní herci taktéž působili velmi sympaticky, bez zbytečného přehrávání a trapnosti. Geniálně natočená a hvězdně obsazená detektivka ze staré školy v moderním hávu, která nabízí originální příběh, který už asi v knížkách ani nenajdeme. Za mě jednoznačně palec nahoru, film mě velice mile překvapil a skvěle jsem se u něj bavil. Viděno v kině 11.1.2020. 10/10. ()

Ivo

Ze začátku možná trošilinku nudné a mírně přežvaněné, ale od poloviny se z toho nakonec stala docela příjemná "poirotovsky" zauzlovaná a úsměvná zápletka, do které mi jako jediný možná kupodivu úplně neseděl sám Mr. Bond a jeho poněkud afektovaná, pateticky zpěvná rétorika ... Taková slabší čtyřhvězdičkovka ... no ale zase proti nedávno absolvovanému teátru "Pod vodou" to čnělo o hodně metrů "nad vodou" :) Ovšem pokud snaživý autor českých titulků překládá například " I didn't know" jako "Věděl jsem" (atd. atd.), myslím že by ho měl strážník taky někam odvést v poutech:) ()

s1r1us

Svěží variace na Vraždu v Orientexpressu Agáty Christie. První polovina, hravá odlehčená "detektivka", je o něco lepší než polovina druhá, kde už je každému víceméně jasné jak jsou rozdány karty, a je pak spíše "obyčejnou" parodii na detektnivní příběhy. Část s "donutem" je kouzelná. Finální "rozluštění případu", pojaté stylem jako v Hercule Poirotovi , je už pak se závěrečnou blicí scénou třešničkou na dortu. Chtělo by to více spád ke konci a možná více humoru. **** ()

Dave Lister

Detektivní satira Na nože, má celkem originální zápletku. Herecké hvězdy osmdesátých let, i s těmi současnými, rozrhrávají kolotoč, lží úskoků a intrik, jako z péra Agátky Kristusové. Na nože je opravdu žánrová stylovka a mě bavila od začátku až do konce. I přesto, že je to celkem ukecané, tak vás děj vtáhne a vy jste opravdu zvědaví, jestli je vrah opravdu zahradník. Na plátně se sešly herecké legendy, jako Christopher Plummer, Don Johnson, Jamie Lee Curtis. Další ze zmíněných hvězd jsou, Toni Collette, Chris Evans, Michael Shannon. Ve skvělé formě, ale malinko jiné poloze, zde exsceluje Daniel Craig. Za zmínku stojí také výkon mladé kubánské herečky Any de Armas. Konečně po nepovedeném Mortdecaii a průměrné Vraždě v Orient Expressu, je zde svěží a zábavná detektivní komedie, která za to stojí. ()

BDMarty007

Vynikající klasická detektivka, která je nejen napínavá, ale i vtipná, zejména ke konci. Je to úplně klasický film, nic inovativního, ale výborně napsané, zrežírované a zahrané. Někde uprostřed to chvilku trochu stagnuje, ale závěr je vynikající a odcházel jsem s úsměvem. Výborně jsem se bavil, moc jsem si to užil, čistá radost. ()

Dolby.130

Famózne! Z toho filmu som bol unesený. Aj keď zo začiatku to šlo pomaly, bolo to skôr také oboznámenie s postavami a vzťahmi medzi sebou. Ale postupne sa to začalo stupňovať. Aj keď vraha nám prekvapivo odhalili v prvej polovici filmu aj vysvetlili čo sa stalo, tak dokopy sa to ešte viac zamotalo a úplne skomplikovalo. A vyvrcholilo to to tak, že to nečakal asi vôbec nikto a to sa mi na tomto filme páčilo, nedalo sa vôbec predvídať akým smerom sa to bude uberať a kto je vrah keď úplné všetci sú podozriví. Štýl a kamera akým bol film natočený bol excelentný tak, že miestami som mal pocit, že som priamo tam medzi nimi. Hudba, atmosféra, strih, scenár boli taktiež na veľmi vysokej úrovni a perfektné spracované.Dalo sa na filme aj zabaviť, dobré hlášky, perfektné prostredie natáčania. Daniel Craig bol top. Táto rola mu sadla ako uliatá. Ale celkovo výber hercov nebol zlý. Potešil aj Chris ,,Captain America" Evans, že konečne sa ukázal ako iný typ postavy, než len čestný vojak ale ukázal sa aj ako taký namyslený prefíkaný týpek. Taký americký štýl Poirota (Craiga) príjemne potešil. Jediná škoda je, že film nepremenil ani jednú nomináciu na ceny. Ale čo už. 98% 5/5*. Veľká spokojnosť. ()

Franc1s

Taková pohodová, rozverně barevná krimi komedie, kde si každý herec užívá svůj čas před kamerou. Bál jsem se, že tolik postav a jmen na mě bude až příliš, ale zapamatoval a sžil jsem se nimi v celku rychle a pak už si užíval pár zásadních zvratů a finále.Jo s detektivem D.Craigem se rád zase uvidím :) 8/10 ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

16.10.2023

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (více)

Streamovací služby platí hercům obří částky

Streamovací služby platí hercům obří částky