Spravedlnost pro mou dceru

• Francie Au nom de ma fille (více)

V červenci roku 1982 dostává André Bamberski zprávu o smrti své čtrnáctileté dcery Kalinky. Dívka trávila prázdniny v Německu u matky a jejího nového manžela doktora Krombacha. Brzy vyjdou najevo podezřelé okolnosti její smrti. Chování doktora Dietera Krombacha i podivná pitva vyvolávají řadu otázek. André Bamberski je přesvědčen o Krombachově vině. Začíná zápas o jeho usvědčení, který bude trvat 27 let a stane se jediným smyslem otcova života. (Bohemia MP)

kaposlav

Nie je to až tak často, aby som sa zhodol z názormi tunajších komentárov. Prečítal som si komentáre *CARNIFEX* a sochoking a môžem len súhlasiť. Čo sa týka spravodlivosti vo Francúzsku, tak práve v týchto dňoch sa o nej presviedčame - PETER SAGAN. ()

Aljak

Ďalší z hlbokých príbehov o nespravodlivosti, ktoré napísal sám život. 27 rokov to trvalo, kým André s vypätím všetkých síl a času vyhrabal spravodlivosť z útrob ľahostajnosti súdov a úradov, ktoré pravdu pochovali pod zem spolu s nebohou Kalinkou. André sa nevzdal, bojoval, a napokon aj zvíťazil. Aj keď sa obávam, že keby tamten hajzlík Krombach nebol taký chamtivý a nenásytný, tak by ho nedokopali za mreže dodnes... Čo sa týka filmu ako takého, so spracovaním som v podstate spokojný, aj s hereckým obsadením a gradáciou deju. Akurát miestami by som ocenil, keby to išlo aj viac do hĺbky emócií a psychológie postáv. Nechcem tým povedať, že by to bolo povrchné, ale niektoré situácie by si zaslúžili určite obsiahlejšie emočné vypätie. Aj keď na druhú stranu, radšej toto ako keby mal byť z toho nejaký uplakaný doják. ()

Martin741

Auteuil dokazuje, ze je stale kvalitny herec chameleon, hoci 70 -ka sa mu neodvratne blizi. Unho sa nebojim - ten bude tocit kvalitne filmy i po 70 -ke. 70 % ()

Juto

Šokujúci príbeh podľa skutočnej udalosti. Celý film ťahá herec Daniel Auteuil, ktorý hrá veľmi dobre. Škoda toho ,že film je len priemerný, kde film skáče časom a nie je vysvetlené správanie niektorých osôb v scénach. Napríklad exmanželky, ktorá má málo priestoru vo filme. A vôbec nie je vysvetlené jej konanie. 6/10 ()

viperDavid

Na úvod musím říct, že mám rád hollywoodské filmy, ale když je dělají francouzi, tak je to film. Příběh je natolik silný a podnanivý, že si člověk musí říct "kurva". A rozhodně nedejte na 3* od kriplů co prostě nemají děti, protože každý muž co děti má, chce rozmačkat skleničku s vodkou a džusem, což neříkám, že jsem měl :) jo měl. ()

Tosi

Podmanivý film od začátku do konce a nekonečně smutný. Daniel Auteuil dokonale ztělesnil muže, jenž třicet let bojoval za pravdu. ()

Johnny.ARN

Čakal som trošku drastickejší záver, nie len to suché dopovedanie. Film ale skvelý, skvelo zahraté, s dobrým napätím a silným príbehom. 3 z 5 ()

venison

Film "Spravedlnost pro mou dceru" se opírá o opravdu silné a emotivní téma.. Bohužel se tvůrcům nepovedl natolik, aby zůstal nezapomenutelný.. Dovolím si podotknout, že je to hodně odfláknutý film.. Stopáž by se mohla 2x natáhnout, příběh by měl jít více do hloubky a neklouzat pouze po povrchu.. Spíše se jedná o strohý informativní "hraný dokumentární" film televizního charakteru, než o citlivý film.. Působí hodně prostříhaným dojmem.. Chybí mi tam více dialogů a vysvětlení okolních vztahů (viz. žena hlavního představitele).. Neurazí, nenadchne, ale zmíněné téma rozhodně šokuje.. ()

JohnSmith

Výborný výkon Daniela Auteuile. To s jaku výdrží a neústupností bojuje za to, aby dostal vraha své dcery za mříže je neskutečná. ()

m.a.t.o.

„Vaša snaha nájsť pravdu vám spôsobí iba veľkú bolesť." Dve slová: premrhaný potenciál. Nástrel príbehu je veľmi zaujímavý a pútavý, ale mal som pocit, že sledujem iba akúsi zrýchlenú demoverziu a nie finálny zostrih. Jednoznačne by to dopadlo oveľa lepšie v skúsenejších režisérskych rukách. 60 % ()

Danikaa

Nespravodlivosť vládne svetom. Vrcholne ma rozčuľujú takéto príbehy, kde predstavitelia zákona zlyhávajú a pravda víťazi len vďaka vytrvalému otcovi. Daniel Autiel opäť výborný, spracovanie nám však pokrivkáva 70 %. ()

Tejkina

Strašně smutný a silný příběh, jehož zfilmování mě ohromilo natolik, že jsem na film musela myslet ještě několik dní po zhlédnutí. ()

kolemjdouc

silný příběh jakých je poskrovnu.Táta se zkrátka zakousl jak buldog...Pachatel který měl na krku několik znásilnění a evidentně se jich dopustil dostal za to první s následkem smrti 30 let ,snížili mu to na patnáct potom na dva roky a pak ho propustili.Co dodat.Bamberski vzal spravedlnost do svých rukou a za pomoci vlivných přátel to dotáhl ke spravedlivému konci.Sám za únos dostal rok podmínku a pachatel který v průběhu vyšetřování spáchal další skutky dostal směšný trest.Co z toho vyplynulo?Že oběť nemá práva a pachatel všechny ()

Chudobka

Daniel Auteuil je zcela jistě výborný herec. Přežít vlastní dítě, to je něco, co si člověk neumí ani představit. Jenže hlavní hrdina si ničí svůj vlastní život a dceru mu už nic zpátky nevrátí. Bohužel jsem nějak nebyla schopna se dojmout nebo s ním soucítit, film mě zkrátka neoslovil. Přitom jsem citlivka. Např. u Dekalogu č. 6 jsem posmrkala několik kapesníků a chtělo se mi brečet nahlas. ()

E lan

Je to takové celé nedotažené. Od scénáře, přes zpracování a hereckými výkony konče. Není o co stát. ()

Franc1s

Příběh muže, otce co dal slib své mrtvé dceři, že dostane jejího vraha do vězení, ať to stojí co to stojí.. Cena byla vysoká, nejen že to trvalo 27let... Nejhorší na tom je, jak člověk věří justici a zákonům nejen své země, ale ostatním. Jenže ti nahoře si právo a justici můžou upravit, tak jak jim se hodí(Německo), hlavně ať o tom neslyší celý svět..Film se drží faktů, kde vše důležité v daném roce je zobrazeno, tedy se někdy skáče po roce,jindy po pěti. Je to vlastně onemanshow otce zabité, D.Auteuila který zahrál tohoto otce na jedničku. Tohle je jeden z těch filmů, kdy máte chuť nabrousit sekery a okamžitě zajet na ty všechny svině,co to způsobili... Jen škoda,že to bylo tak krátké a emočně až ne tak nadoraz, jak bych si u takového příběhu představoval. Ale rozhodně doporučuji 8/10 ()