Třída pražské konzervatoře má na letním soustředění za úkol nazkoušet Starce na chmelu v původní muzikálové podobě. Na výsledku závisí jejich budoucí kariérní život. Studenti jsou ze začátku znechucení, že se budou věnovat klasickému českému muzikálu. Během zkoušení je pohltí kouzlo Starců, ale nechtějí se spokojit se starou choreografií. Do svého nastudování přidají prvky klasického tance, ale i street dance, hip-hop či pohybové divadlo. Neúnavně budují muzikálové představení, do kterého vkládají veškerou svou energii, odvahu a talent.Termín představení se neúprosně blíží a v sázce je mnoho. Úspěch může znamenat vytoužený začátek cesty za uměleckým snem... (Bioscop)

Rodriguez

Pokus o novodobý hudebno-taneční film nevyšel. Škoda, nápad dobrý, ale všechno ve filmu působí uměle a nevěrohodně! 15% ()

zette

Zde jsem necekal vubec nic a nakonec jsem byl celkem mile prekvapeny. Do Starcu na chmelu to ma samozrejme daleko, ale pisnicky jsou stejne a dobre je zvladnuta i choreografie. Mlade holky hezke, kluci sikovni..., neni duvod tento film nejak topit. Z hercu se mi nejvice zamlouval Polivka, naopak Kerekes a Vojtek mi zde moc nesedeli. ()

ecceHOMMO

Ono prvotná myšlienka a nápad bol asi fajn, pretože tento tip filmu zaujať diváka dokáže, lenže to by musel mať zmysluplný respektívne aspoň nejaký scenár. Scenárom sa zabila akákoľvek snaha o čokoľvek. Vlastne mne snímok pripadal ako totálne nič, s náznakom niečoho príjemného, ale tak bezduchého až sa mi zahmlieva pred očami. Dej prakticky neexistuje, sú tam dáke základné linky, dokonca aj vedľajšie ( tie sú ale len naznačené, neposúvajú sa nikde, nerozvíjajú sa a sú ukončené do stratena). ()

Johnny.ARN

Nedokázal som to sledovať so všetkou vážnosťou a nebolo to ani potrebné. Všetci, čo sme prešli takýmito sústredeniami vieme, ako to tam chodí a nič nás neprekvapilo. Jedna za snahu. 1 z 5 ()

Savel

Ukázkový příklad skvělého námětu, který byl nemilosrdně zprzněn ledabylým zpracováním. Z možné české Pomády, Glee, nebo aspoň Muzikálu ze střední je nudnější Kameňák. Je zbytečné vyjmenovávat, co všechno tam bylo špatně a už vůbec ne vyzdvyhovat ty dva pěkné muzikálové momenty. Pusťte si radši Starce na chmelu. ()

janabel

Nejvíc z celého filmu jsem se těšila na to závěrečné vystoupení. To jsem byla ale naivní! Pro mě ten závěrečný střih byl tedy pěknou fackou. ()

panmroz

poněkud smutná podívaná, kdy jedinou hodnotou zůstávají hudební citace 50 let starého muzikálu. Podobný pocit z parazitování jako u Trainspottingu 2. První film natočený snad kompletně v protisvětle. ()

holyterry

Fádní, trapný, odpuzující pokus představit mé generaci jeden z nejlepších muzikálů od našich českých tvůrců - Starci na chmelu. Když jsem zjistila, že je v tomto "muzikálu", kde se naštěstí až tak moc nezpívá, obsazený Mišík mi bylo hned jasné, že kvalita bude klesat už od začátku filmu. Čekala jsem něco víc od lidí, kteří se často v našich médiích a od mých známých označují za velmi talentované. Opravdu mě film nudil od začátku do konce. Postavy a děj jsou natolik špatně vymyšlené, že vše co se stalo, mi bylo úplně jedno a ani mě to trochu nezasáhlo. Ale nezvedá se mi z toho až tak moc žaludek a proto tento "muzikál" dostal jednu hvězdičku za snahu. ()

Vesecký

Velmi příjemné překvapení, svěží film, tak optimistický, výborný nápad tvůrců ukázat partu studentů herecké konzervatoře připravující se na svoji první divadelní premiéru. Romana Vojtka jsem dosud znal jen z pitomé reklamy na nějakou banku, nevím, zda jsem si dosud všiml někde Kerekesové. Ale především mě zaujali mladí herci, zvláště Vladimír Polívka a Anna Fialová, kdežto Adam Mišík zůstal poněkud za očekáváním. Mezi tou spoustou hloupých filmů o feťácích, velkoměstských paničkách, filmů s povinnou dávkou LGBT či prorežimně upravených biografií či "historiuckých" filmech bylo tohle dílko skutečně apolitické, neuráželo ničí city, naopak bylo jako slenka čistého vína. ()

Bozvav

Velmi slabé provedení, jemuž chybí hlavně více tance a zpěvu. A to nemluvím o plochých a nevýrazných postavách, nefungující chemii a nevýrazovém herectví. Děj jakoby stagnuje na mrtvém bodě, závěr je o ničem. Za mne velké zklamání. Od zúčastněných bych čekala mnohem více. Za mne sotva 20%. ()

noelcoward73

Na tento film jsem narazil náhodou, když jsem procházel televizní program. Ale jakmile jsem spatřil, že ve filmu hraje má oblíbenkyně Vica Kerekes, se zhlédnutím jsem ani chvíli neváhal. Škoda, že Kerekes měla jen velmi málo prostoru (mnohem více ho měl Roman Vojtek). Další výtkou je, že se rozhodně nejedná o muzikál. Byly tam totiž tak 3 písničky. Ale vynahradila to nápaditá taneční čísla (zejména při písni Bossa nova). Film mohl být delší - hodně mě překvapilo, že končil před samotným uvedením pro veřejnost. Ale v rámci Česka se stále jedná o velmi nadprůměrný počin. ()

Gaia.M

Proč ta nízká hodnocení? To se vám to opravdu nelíbilo, nebo prostě jen z principu nemůžete dát českému filmu, kde se zpívá a tančí, nic jiného než odpad?! Bylo to dobrý, nenucený... mně se to líbilo! I herecké obsazení se povedlo. Anička Fialová je pro mě osobně objev roku. ()

Olík

Kdybych si nepřečetl, tak na první dobrou tipnu, že za tím má prsty „legendární“ Dušan Rapoš. Tohle je fakt špatně i na nezkušený tým. Jestli to měla být pocta legendárním „Starců“, nebo tuzemská reakce na vlnu zahraničních tanečních filmů, nebo si Slobodanka Radun řekla, že by taky chtěla něco natočit….nevím….každopádně všechno vylít. Špatní herci (jsou to doufám herci :D) jako Vojtek nebo Písařík….u někoho to možná bylo jenom příšerně napsanou rolí (Polívka)….se špatnými dialogy ve špatném příběhu. Všechno umělé jako růže z pouti. Všechno naivní jako druhý den ve školce. Všechno profesionální jako vyučený automechanik v dámském kadeřnictví. I přesto, že je den je krásný, když dva se rádi mají, tak tudy cesta fakt nevede. ()

Jonatána

Na "zasvěcené" komentáře a kritiky jsou tady jiní, takže já jen napíšu velmi jednoduše: Líbilo se mi to. A byl to snad první film, kde mi Vladimír Polívka přišel jako fááákt pěkný chlap :-). Jediné, co mi tam chybělo, bylo jedno parádní číslo na závěr, ten konec byl takový useknutý. ()

ForGump

Fajn, takže Muzikál? Hodně se tam o něm mluví a dokonce dojde i na čtyři výstupy (z toho jeden 2x), které jsou vcelku zajímavé. Pardon, ale stejně mi toho přijde nějak málo. A zbytek? Fádní zápletka, kterou normálně vymýšlí scénárista Ulice, ze které se dozvíte třeba to, že Petr Kotvald je otcem Adama Mišíka. Jasně. Čekal jsem pohodový letní příběh a dostal jen nezajímavou lovestory s tanečními vsuvkami, kde naštěstí všichni, co zde účinkují nejsou dřevění a prostředí je pěkné. Ale nedá se to nazvat jinak, než Promarněná šance. 30% ()