Padesát odstínů černé

• USA Fifty Shades of Black (více)

Držte si kalhotky i bránice, do kin přichází dráždivá a na padesát způsobů šťavnatá parodie „Padesát odstínů černé". Stejně jako šedé bestsellery přináší některá šokující odhalení a hned tím prvním je, že erotický hit a drzá poťouchlá komedie jdou nehorázně dobře dohromady! Emotivně vypjatá a děsně vážná romance si pořádný výprask hrubozrnou a přímou legrací prostě zaslouží. Cílem proto tentokrát nebudou erotogenní zóny a odvážné představy, ale především centra smíchu. Co kdyby byl Christian spíše Black než Grey, prachy získal dost pochybným způsobem a v posteli by byl úplně marný? (Bontonfilm)

eraserhead666

Marlona mám z jeblé Wayansovic rodiny nejraději. Faktem je, že už asi ani on sám nemá čím překvapit a jede si tu svou jistotu, která baví, ale už je očekávaná. V podstatě ale divák dostane to, co očekává. A to je u filmu fajn. POČ mě nějak nezklamal, pobavil, rozesmál ale jel tak nějak přesně, jak jsem si představoval. Už jsem věděl, kdy bude jaký vtípek. A možná by to bylo ještě lepší, kdybych viděl filmovou verzi Padesáti odstínů, četl jsem jen knihu, možná mi tak nějaký sofistikovaný vtípek unikl. Přesto mám Marlonovy vtipy na negry a bělochy pořád rád a pořád mě baví a rozesmívají. Pobavilo mě taky navážení se do Christianova stalkování, to bylo velmi zábavné a výstižné. Co mě na filmu překvapilo, byla Kali Hawk, ta zválcovala i Marlona. Takže vlastně v podstatě negerská spokojenost. Jediným výrazným zklamáním bylo, že jsem ve filmu očekával ty kozačky z plakátu. A nedočkal se. ()

Necrotongue odpad!

Čekal jsem,že dám minimálně jednu hvězdičku za to,z čeho si film dělá legraci,ale se zlou jsem se potázal.První podezření,že budu zklamán,jsem dostal ve chvíli,kdy jsem zjistil,že Marlon Wayans nikdy neslyšel o cimrmanovské aplikaci šrapnelu.Neustálý proud vulgarit působí tupě a impotentně,zasmát jsem se neměl čemu,protože každý pokus o humor byl příliš zoufalý.Na filmu nemám vůbec co pochválit,a to se docela rád podívám na sérii Scary Movie nebo Pidihajzlíka. ()

ARI50

Otázka času kdy přijde parodie a celkem slušná některé momenty vtipně přehnané a proto to hlavně drží herec v ruce. ()

Beastmaster4

Asi tak 3 scénky k zasmání, jinak absolutní trapárna. Některý pasáže mají snahu být až tak křečovitě vtipný, že je to dokonalý faux pas, což je možná to jediný k zasmání :-/ ()

becki_tu

Jeden z mála případů, kdy je parodie lepší než samotná předloha. Škoda jen několika úletů a WTF scén, ale koukatelné to je. Zvlášť pokud nemáte rádi předlohu. ()

corpsy

Trapkovina jak bejk, ale predsa stále lepšie ako parodovaný film a to je ta najväčšia chvála, aká sa mu dá prišpendliť. ()

hous.enka

Jedna hvězda za doktorku Quinnovou, druhá za koukatelnou variaci na Fifty shades (nepřišlo mi to jako parodie, ale fakt jen variace naprosto stejné věci jen s černošskym obsazením) a třetí za poslední repliku ve filmu: "Já tě miluju a tak, ale víš, ještě nemáš ani prsten." ()

maddy odpad!

Fifty Shades of Shit. Neskutočná blbosť, ktorá je tak trápna, až je po väčšinu času vyslovene nepozerateľná. Marlon Wayans mal síce svetlejšie obdobie v časoch prvých dvoch Scary Movie, no to bolo už pred pätnástimi rokmi a po tých časoch už evidentne nie sú ani stopy. Súdiac podľa Fifty Shades of Black mu neostalo ani kúsok súdnosti, nebodaj zdravého rozumu. Niečo takéto by totiž dokázal natočiť snáď aj retard s IQ 11. Ako je zrejmé už z názvu tentoraz sa namiesto hororov jedná o paródiu minuloročného valentínskeho fenoménu Fifty Shades of Grey, na ktorý už každý s dobrým vkusom stihol zabudnúť. Ten bol v určitom pohľade sám o sebe nechcenou paródiou na vážne romantické filmy, no až teraz prišla jeho pravá parodická podoba a nie je to nijako vtipné. S veľmi krátkymi odbočkami napríklad k parodovaniu Magic Mike alebo Whiplash sa tu po celú stopáž výhradne paroduje dejové línia a konkrétne scény zo Fifty Shades of Grey, no celé je to akurát trápne a servírujúce humor ako z piatej cenovej oproti ktorému snáď aj naše Babovřesky alebo Kameňák pôsobia ako silne sofistikované diela. Ono to celé snáď ani nevyzerá ako jeden konzistentný film, ale ako séria na seba absolútne nenadväzujúcich trápnych scénok, ktoré sú naskladané bez zmyslu za sebou len aby vyplnil aspoň tú 80 minútovú stopáž. Žiadna kontinuita scén, pravdepodobne ani žiaden scenár, iba si Wayans sparodoval postupne pár scénok z Grey, pozliepal to bez ľadu a skladu na seba a dúfal, že mu vynesie nejaké milióniky. Nevravím, že občas podobný dementný humor nemôže fungovať a pôsobiť zábavne. Napríklad celý prvý Scary Movie stojí na tom ako to je celé zámerne priblbé, no baví to a hlavne to vyzerá ako film, ktorý si síce berie dejovú kostru zo Scream, no všetky parodované scény aj z desiatky iných filmov v ňom veľmi nadnesene povedané dávajú zmysel a tvoria jeden konzistentný celok. Fifty Shades of Black paroduje prevažne iba jeden film a aj tak nepôsobí ako niečo ucelené. Navyše medzi trápnym a priblblým humorom je veľký rozdiel. Na tom priblblom sa dá dobre pobaviť práve na tom aký hlúpy je, pri tom trápnom iba dúfať, že čím skôr skončí. Teda aspoň mne nepríde nijako vtipné, že sa dievčaťu zasekne 8x za sebou hlava o dvere výťahu, lebo je taká dementná, že sa nevie posunúť krok dozadu. A to je prosím pekne vrchol humoru Fifty Shades of Black. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

kaylin

Dostanete přesně to, co očekáváte. Blbý humor, který Marlon Wayans docela umí, což rozhodně není lichotka. Jsou zde i nějaké vtipy, které vás donutí se zasmát, protože je toho prostě tolik absurdního a vulgárního, že se to sem tam musí chytnout. Ani na ten průměr se to nedostane, ale pokud vám Marlon sedí, budete se bavit. ()

togaf

Konečně reálné vysvětlení Christianova bohatství...a Anastazie ehm Hannah byla chytřejší než její předobraz. A to přesto, že si přivřela ve výtahu hlavu. Opakovaně. ()

gegina31

Parodie moc nemusím. A ještě k tomu jsem jedna z mála, které se líbilo Padesát odsínů šedi. Film i knižní předloha. Takže mi bylo jasné, že mě to moc nenadchne. Ale jsem překvapená, že tenhle film neuspěl ani u lidí, kteří nemusí originál. Marlon Wayans je skvělý herec. Škoda že dostává jen takové stupidní role. ()

AffectedFace

Tupé a blbé... Asi čtyři dobrý momenty, jinak tupá parodie beze smyslu... Kam zmizely ty časy, kdy parodie měla aspoň nějakou úroveň.. ()

L_O_U_S

Před nějakým časem jsem si pustil Padesát odstínů šedi a litoval jsem. Po pár dnech jsem prubnul tuhle parodii. Zlaté časy americké parodie jsou už dávno pryč a nečekal jsem nic extra. Párkrát jsem se ale zasmál, hlavně u těch rasově-stereotypních vtípků. Navíc oceňuju zparodování filmu Whiplash. (1 236.) ()

sofiapetra

No je to nakládačka:), rozhodně to není pro žádné citlivky ani estetické duše, ale jako parodie je to výborné. Vytýkat tomu slaboduchost děje je nesmysl - téměř otrocky a zrcadlově to exponuje originál. Takže pokud jste "šediny" neviděli ani nečetli - vadí to - přijdete minimálně o polovinu smyslu parodovaného. Zakopaný pes nízkého celkového hodnocení bude tedy nespíš v tom, že ti, co mají originál v nábožné úctě, jsou tímto počinem pobouřeni, a ti, co by dokázali ocenit parodii, zase pohrdají originálem natolik, že ho neznají. Mimochodem ústřední pár je mnohem víc sexy v této "black" verzi, kam se na ně Dakota s Jamiem hrabou... ()

TheDon

Ze zkaženýho jádra mé sadistické duše nemám vůbec problém to masochisticky nadhodnotit. Nebudu se s tím babrat a očtverkuju to. Už jen kvůli tomu třívteřinovýmu peklu, který dokáže štyryaštyrycetiletej Marlon rozpoutat. A to hned dvakrát po sobě ! Jasně, v podstatě je to neuvěřitelná kravina, ale těch pár vtipnejch momentů mi úplně stačilo k tomu, abych se konečně u něčeho od plic zasmál. A co se týče těch falickejch vtípků, když se Jackmanovi houpaly v Movie 43 koule pod bradou, tak to místní (j)elita zběsile čtverkovala. Tudíž nevidím důvod, proč tomu taky nenapálit, třeba už jen proto, že v tom nehraje Sandler a nemluví se tam třicetkrát o hovnech. 65% P.s.: mír čubko ! ()

M.i.k.e odpad!

parodie je celkem vděčný žánr,který se ovšem musí umět.Pokud se to umí,vznikne dobrá parodie,pokud ne,je tu povětšinou nevtipné a nudné něco a pokud se to neumí a ještě se navíc sejde banda debilů na cracku,vznikne Padesát odstínů černé...originál si o parodii vyloženě říkal,ale určitě by se dala zvládnout lépe než tahle nevtipná,trapná a vulgární srágora,kterou jsem ani neměl tu sílu dokoukat...0% ()