Ochránci

Rusko, 2017, 89 min

• massive.at

Opravdu hodně špatný.(7.11.2017)

• stephano

Ten film je tak hloupej, že to snad v roce 2017 ani nejde natočit a hlavně zafinancovat. Efekty jsou většinou děsný, ale zářoveň místama i docela povedený. Děj to má jak z roku 1990, dialogy, herci, scénář a prostě uplně všechno se zaseklo v téhle éře. Bohužel se film neinspiroval v klasice, ale v braku tehdejších déčkovejch akčňáků. Plus ta ruská naivita se nezapře. Na druhou stranu, sem rád za každej podobnej film ... i když je to tahle kokotina :-)(19.4.2017)

• Hellierer

Fuuuuuuuu,,,,,No to byla zase jednou krása. Putin, Samuraj, kopie Jessicy Alby a Rasputin, co si přišel hrát s kamením mají zachránit svět...asi. Proti nim se postaví testosteronem nadopovaný šmoula, co si rád hraje s basicem a stojí na střeše. Akce jako ok. Efekty na poměry Ruska taktéž relativně ok. Nicméně zbytek filmu je safra co? Dialogy se povětšinou skládají z jednoduché věty o podmětu a přísudku. Film stihne vystřídat asi 20 "srdceryvných" scén, kde postavy brečí o své minulosti a vy nevíte proč co a kurde jak. Hudba hrající v pozadí snad každou třetí minutou, případně "záporácké" buuuuuum jsou jen dalšími klenoty. Potitulková scéna tomu všemu nasazuje korunu a snad se dalšího díla tedy nedočkáme. Soudruzi, takhle ne!(23.4.2017)

• mr.twizta

Co si budem, tenhle film je po mnoha strankach priserny. Predne tu mame zkratkovitou story a ukazkove ploche hrdiny, kterym nemate jediny duvod fandit - coz plati ostatne i o zaporakovi, ktery vypada jako Toxie a jeho plan je udelat z vyskovych budov Moskvy obri antenu, kterou aktivuje spici Reaganovu uberzbran kdesi nahore na orbitu. Cert ale vem protagonisty a zapletku, hlavni vyhrou Ochrancu je akcni stranka - na jednu povedenou Khanovu momentku nam tu totiz pripada minimalne pet priserne natocenych, sestrihanych a hlavne nataktovanych akcnich scen. Rytmus, kinetika, nic takoveho se nam neserviruje a vlastne to cele pusobi jako zpomalovacka, ackoli se jede jedna ku jedne. A ten audio doprovod! Plochy zvuk a pomalu az vytahova hudba - ani vycisteni usi nepomohlo. Film ale rozhodne nezatracuju, protoze ma jednak slusne tempo, misty koukatelne triky a (hlavne) ve spolecnosti intoxikovanych geeku skyta prilezitost pro veselou hru, v ramci ktere si soutezici zaznamenavaji vsechny filmy a komiksy, ze kterych si Ochranci 'pujcuji'. Je to dlouhy seznam.(27.4.2017)

• regentor

Ruský plagiát Avengers, který se však vzoru nepříblížil ani omylem.Snímek spíchnutý bez trochy vlastní invence a nadsázky parazitující jen na obehraném klišé .Dějově naprosto vyprázněné bez jakékoliv snahy o profilaci postav. Zápletka čitelná, tedy nulová.Film primárně působí jako přehlídka vojenské techniky a uniforem, na což si Rusové pochopitelně potrpí.Snaha o jakýsi historický kontext se smrskla do pár archivním záběrů ponorek z 60. let minulého století a poničené sochy Lenina."Zaščitniki" jsou rozmístění po celém bývalém SSSR což je další pokus o glorifikaci tohoto svazku tyranie pod nadvládou matičky Rusi.Hlavní padouch je unylý a nemá žádné charizma. Jedna hvězda je maximem možného za některé trikové sekvence, jinak je to nudná agitka která může oslovit jen Rusofily.(29.4.2017)

• Plaque

Film ako z produkcie spoločnosti Private, akurát bez tých šteklivých scén, na ktoré väčšina čakala. Takmer v každej scéne som veril, že major kapitánka vytiahne bičík a vysvetlí to partičke super sovietskych Xmenov, ako boli hrozne "zlobiví". Inak to bol dej hodný seriálu na nickelodeone pre divákov, ktorým práve začali rašiť chĺpky v podpazuší. Ujalo by sa to tiež aj na nejakej klinike pre duševné poruchy osobnosti, kde by to mohlo byť pacientom premietané ako motivačný film s podnázvom: "Ešte to stále s vami môže dopadnúť aj takto". Ak v Ruskej federácii vymielajú ľuďom mozog takýmto výplachom, nečudujem sa popularite najväčšieho superhrdinu, akého tam od čias Josipa asi nemali.(9.5.2017)

• prochyn

Tož soudruzi z Ruska se rozhodli zasadit zdrcující ránu odpornému emerikému filmovému průmyslu. Nejlepší z celého filmu je Valerija Škirando. Má sice jen dva výrazy, ale ty stojí za to. Venušiny kuličky vypnuté - zapnuté. To budou ti ubožáci v JůEsEj čumět, co dokáže ruský filmař a pár litrů vodky!!!(10.5.2017)

• Hashirama

Víte co, některé filmy jsou špatné a vy si řeknete "To je ale sračka". Některé jsou tak špatné, až je to vtipné. Ale některé, jako tento, jsou tak moc špatné, že se tomu ani smát nemůžete. Neexistuje zde dramaturgie, neexistuje zde timing, neexistuje zde vyprávěcí rytmus, vlastně když to vezmu kolem a kolem, neexistuje zde ani samotné vyprávění. Kdybych nebyl tak přísně technický a profi, řekl bych, že zde neexistuje ani scénář, že ho prostě nikdo nenapsal. Sarik zkopíroval co mohl, přičemž svoji pozornost zaměřil na klišé a cool momentky, které vyplnily trailer, ale ani nejzákladnější a neprofláklejší stavební kameny komiksového filmu nedokázal zrealizovat. Film sestává z bezobsažné hlušiny proložené cool momenty z trailerů, které ale stejně v rámci filmu nedávají smysl. Scény na sebe nenavazují, postavy nemají charakter a jejich chování taky nedává smysl (Arsus dal Ksenii prsten. Ksenia ztratila paměť. Arsus sleduje Ksenii. Ksenia je smutná a chce spáchat sebevraždu. Arsus bůhvíjak uzná za vhodné, že je lepší ji tak nechat, neukázat se, nic jí neříct, a to ani po tom, co se znovu spojí. Ehm.)...ještěže je tam ta Alinina výstavní prdel. Během akce, kdy naši čtyři hrdinové křečovitě vybíjejí partu airsoft rekreantů, kteří si na punčochy přilepili čočky z rozbitých foťáků, se sice projevuje snaha o efektnost, dobré efekty jsou namíchané tak půl na půl s těmi špatnými, ale demenci u vedení jakékoliv scény CGI nezakryjete. Proč jde medvěd s hi-tech kulometem proti fake six pack skinheadovi ovládajícímu techniku? A proč na toho samého skina posílají rakety, když ovládá tu techniku? Proč se soudruzi dívají na kolegu, jak bojuje, nepřidají se a čekají, až na každého z nich přijde řada? Dojem z akce perfektně vyjádřil ruský youtuber Badcomedian: "И знаете, что меня больше всего радует в Защитниках? Вот эта их командная работа. Когда бьют одного, а все остальные стоят и смотрят...КОМАНДААААА!" [Jednoho mlátěj a ostatní stojí a koukaj se]. Jedna rudá za cringe momenty. И я уже сказал, что ЭТО ХУЙНЯ?!(24.6.2017)

• HMTD

Nechci film úplně shazovat, je jasné že rozpočet byl malí, nebyli k dispozici takže se vybrali herci tak aby za sebou měli, alespoň jeden dobře přijatý ruský film. Někdo napsal scénář, ono ani moc nešlo psát tak aby se nevykradlo kde co, protože Marvel a DC už za ty roky použili snad každou myslitelnou schopnost, takže šlo spíš o to poskládat partu tak aby to, nebyla do očí bijící krádež. Scénář je vlastně hlavní slabinou. Myslím že scénáristu posadili k televizi, nechali ho skouknout všechny úspěšné super hrdinské filmy, pak mu dali prostor a on napsal co napsal, je tam vidět snaha o hlášky, vtipné momenty, cool záběry, možná i trochu dojemného. Možná by záporák také nemusel celí film zírat pohledem vyorané myši a s leskem nevinnosti očích.Jasně chápu, že on si myslí, že to s lidstvem myslí dobře, ale i tak to vypadá pitomě. Na triky se asi dalo dost, jen bych řekl, že nepozvali nejlepší trikaře. Takže to místy vypadá, jako když v jednom díle Underworldu byl zeškrtán rozpočet. Prostě místy super triky a místy si říkáte, že to je jasně béčkoví film. Celkově je to spíš snaha B film posunout do kategorie A s obsazením a scénáristou skoro C kvality. PS: říká se že Putin si zahrál "cameo roli", pokaždé když na plac přijde napůl medvěd, napůl člověk, tak ta spodní půlka patří Putinovi :-) To jen takoví vtípek na závěr.(5.7.2017)

• kirmakX6on

já se obával, že komentátoři budou k filmu přespříliš kritičtí, protože "cokoliv je z Ruska, musí být špatné". Musím ovšem potvrdit (jakožto člověk, který proti Rusku absolutně nic nemá, naopak), že ten film fakt dobrý není. Člověk by si řek, že u filmu z tohoto žánru příběh není důležitý, ale tady je tak moc špatný, že to už je prostě moc a kazí to zážitek. Krom toho si uplně neumím vysvětlit xicht hlavní agentky ..vypadá televizní hlasatelka. Jestli toto má být ruskej ideál cool a sexy agentky?! Ta herečka ani její hraní mi vůbec nesedlo. Efekty jsou celkem ok (nikoliv ale super) a boje tak nějak na úrovni průměru současných akčňáků. Max 30%.(14.7.2017)

• Allgreen

Matička Rus nám pripravila riadny vopruz. Jedna jasná hviezda za Medveďa s rotačným guľometom a druhá za príjemne vyzerajúce ženské obsadenie filmu. Ale inak to bolo dosť zlé.(4.8.2017)

• Facerr

Bože, tak to byla fakt hrůza. V Hollywoodu se museli třískat smíchy, obzvlášť u medvědodlaka se střelným arzenálem na zádech. Řek bych, že scénář k týhle podívaný musel psát sedmiletý školák ze zvláštní....(16.8.2017)

• Vikki

Rusové ukázali, že umí točit perfektní filmy, kterými dávají na prdel těm americkým sračkám, ale tímhle si dali na prdel sami sobě a pořádně.(17.8.2017)

G.I.Joe, Fantastic 4, Marvel... a ted asi tucet studii bo jen zacatek s produkcemi a spol trval pres minutu a pul... Je to stejne. Stejny akcnak. Rusove jdou na to rychle. Amik si chce hrat s milacky davu. Ten film me neurazil, ale ani nenadchnul. Andreajan to vzal na muj vkus az moc z hurta a sem tam jsem se citil trochu ztraceny v pribehu coz by se nemelo stavat. Kazdopadne film je pekny na efekty, kamera celkem dobra, ale uz jsem od rusu videl daleko lepsi na svetove urovni. Tenhle snimek s kamerou mezi ne urcite nepatri. Strihac je novacek a je to videt... ale kdo vi jak moc ho reziser vedl za ruku. Ale asi dost. Odpad to neni jak tu nekteri pisou, urcite jako akcni oddychovka to jde. Ale vic nez 3 hvezdy tomu nedam. Je to spis 2- Herecke vykony nekomentuji radsi vubec, ale nekteri nejsou az tak ztraceni. Trailery na me pusobily skvele, film vsak pokulhava.(18.8.2017)

Superhrdinský ruský snímek byl alespoň u nás prezentován jako odpověď na americké filmy stejného žánru a tak je jasné, že současná protiruská nálada se podepíše i na hodnocení. Natočit to Číňané, Japonci, Korejci či Francouzi, už by se na to hledělo jinak. Spíše než jako odpověď vzdává takovýmto filmům hold. Z mnohých cituje a přenáší na ruskou půdu. Avšak scénář je velmi málo zpracovaný a tak nepřekvapí ani na takový film neobvykle krátká stopáž. Chybí vývoj postav, což velmi ztrácí na charakterech. Příběh ale má smysl, když jde dějově o plány špatných lidí. Superhrdinové přicházejí ve všech tvarech, velikostech a přesvědčení a není na tom nic špatného, že se ruská kinematografie přidala. S CGI i ruští tvůrci umí pracovat a je to vidět v každičkém záběru. Grafika je prostě bezchybná a vyobrazené postavy jedinečné a přizpůsobené svým vlastnostem jako u každého jiného superhrdiny. Takže je to jasné. Ruští tvůrci rozhodně překvapili, ale příště by to chtělo více zapracovat na scénáři.(9.9.2017)

• Mograine

Ruskyje Avengers jsoou velice zajímavým počinem a hlavně kategorií sama o sobě. Chápu, že rusové chtěli trumfnout západ svojí verzí Avengers, bohužel pro ně to moc dobrý nápad nebyl. Když pominu naprostou strohost celého scénáře a plytkost celé režie, zbudou nám jen nijak moc zajímavé postavy. Antagonista Velesoudruh Elektropalice mi přišel velmi divný, protože má naprosto nevyužitý potenciál, soudruh superbalvan působil vcelku zajímavě, kazašský soudruh turboJet Li taky nebyl špatný, metamorfózní soudruh medvěděrin byl divný a nakonec vcelku hezká taváryš Mýstyčnaja taky ušla. Vcelku se jedná o docela nicotný akční snímek, který nijak moc nezaujme a některé dost možná urazí. Kromě strohosti celého tohoto mrdu tomu jakžtakž dodávají šmrnc postavy jinak dál nemůžu hodnotit víc jak za dva a to ještě s odřenýma ušima.(23.9.2017)

Kaťuša!(7.10.2017)

• Frantisek.Fu

25%(5.5.2018)

nieje to vyslovene kopia hollywood marvel. je to urcite ale dokaz , ze technicky to rusi zvladaju na tej istej urovni. a ked vypnete rozum, tak sa aj pobavite na urovni klasickeho action.(4.4.2017)

• brasek

Podľa traileru som čakal, že ruskí Zaščitniki nakopú biednemu Marvelu zadok. Nestalo sa a mohli by si podať ruky, lenže ak je Marvel debilný tak toto je o stupeň horšie. O digitálnych trikoch ani nehovorím, to by radšej celý film mal byť animovaný a ako rozprávka by to malo svoje miesto pod Slnkom.(25.4.2017)