Ochránci

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

• Vikyy98

'Ruský Avengers' - někde jsem četl, "Na to se musím podívat" pomyslel jsem si s vědomím, že to bude jaksi průměrné, ale pár slušným momentů by to mít mohlo. Ze zvědavostí jsem si film pustil a od té doby to bylo jen horší a horší. První scény začínají na nějaké travnaté pláni, kde nějací ruští soudruzi testují nějaké ozbrojené mecha-roboty, kteří vypadaly jak z Metal Gear Solid. Byly to mrštný, stylové vypadající, nebezpečný stroje a mě se to líbilo. Chtěl jsem toho s nimi vidět víc, ale pak se tam objevil záporák a takového záporáka už nikdy víc vidět nechci. Nějaký tlustý Rus byl v postprodukci zeštíhlen a vylepšen o pekáč buchet. Záhy jsem pochopil, že jeho schopností je kontrola nad vším mechanickým. Poté na scénu přijde ministerstvo obrany, které se rozhodne povolat pár zmutovaných individuí na zastavení hrozby. Celou tuhle akci má na starosti Alina Lanina, jenž je očividně nějakou ruskou modelkou, která vůbec neumí hrát. Když pominu fakt, že je to celé strašně uspěchané a postavy mezi sebou nevybudují žádný opravdoví vztah, tak se tam tvůrci snažili nacpat nějaké srdceryvné momenty z minulosti Ochránců, které si Alina Lanina vyslechne s ohromným soucitem a pochopení. Všechny dramatické linky jsou tak nevěrohodné, tak špatné... Rychle se nám tedy představí všichni 4 superhrdinové. Prvním je vousáč, který ovládá kameny a má fungovat jako kápo celého týmu. Druhý je jakýsi Emo-Anime hrdina ovládající super rychlost, jenž je obohacen o dva extrémně zahnuté meče. Uživatel 'calenit', který dal 5/5 napsal "Už jen kvůli mečům Khana to předčí některé Marvelovky." a to je samo o sobě píčovina. Marvelovky nejsou vrcholem kvality, ale většinou to je slušná zábava. Ochránci zábava nejsou a ty samotné meče nedávají smysl. Jsou to polokružnice, tudíž manipulace i dosah je kontraproduktivní. Tohle snad postaví péro jen těm kotaku panicům. Třetí je kříženec člověka a medvěda. On jako postava je jednou z nejhůře trikově vypadající kravinou filmu. Hýbe se nevěrohodně a divák zkrátka pozná, že je to CGI - to by se v roce 2017 dít nemělo, nemám pravdu? Když však tento hybrid chce, dokáže projít kompletní proměnou a stát se medvědem (který se pohybuje ještě hůř - celý to vypadá kineticky pomale a vůbec, je to debilní...). Hulkovo nezničitelné trencle jdou přežít, ale to co se děje tady už je trochu moc. Když se Medvědí Muž promění jen z části, zvětší se jeho objem hrudníku a to roztrhá tričko. Když se však změní zcela, tak z něj stane normální medvěd, tudíž přijde o kalhoty i boty. V následujících scénách však oblečení opět má na sobě. Poslední z týmu je žena, která se může zneviditelnit a též prý může kontrolovat teplotu svého těla. Každopádně neobstojí proti nikomu jinému, než jsou řadoví vojáci s objektivy nalepenými na kukle. Od ní tedy, žádné převratné akční scény nečekejte. Jakmile jsou Ochránci zverbováni, tak prohodí pár bezduchých slov a hned vyrazí do akce. Ten nasteroidovaný antagonista je na ně připraven a neviditelná žena se kamuflována prochází mezi nepřáteli, ale z nějakého důvodu si ponechala normální teplotu těla a tak jí nepřátelé chytí do pasti, pač si jí všimnou přes termovizi. Ochránkyně tedy skončila zmražena tekutým dusíkem. Emo-Anime Ninja byl po několika cool zpomalovačkách zneškodněn uspávací šipkou, kterou po něm vystřelil sniper takticky umístěný asi 5 metrů od něj. Medvědí muž zas ukazoval svou nepřemožitelnost, dokud po něm někdo nevystřelil samoutahovací síť a tím tohoto siláka týmu nevyřadil ze hry. Zbývá Kapitán Kámen, který své tělo obalil vrstvou kamenů a v dalších několika slow motion záběrech si poradil asi s 10 vojáky, pak se však na místě objevil hlavní záporák a všechny ty šutříky z něj omlátil. Nakonec mu svým kolenem zpřerazil páteř a my si vychutnali záběr na záporákův obtloustlý nechápající ruský xicht. Medvědí Muž, Neviditelná Žena a Emo-Anime Ninja byli zajati nepřáteli a Kapitán Kámen si v několika dalších scénách polehává na nějakém nemocničním lůžku dokud já nevím... Dokud se nedostane z toho zmrzačení a nepostaví se zas na nohy? Blíže specifikováno to tam není. Všechny informace ze světového dění Ruska získává divák z několika krátkých útržků televizních zpráv. Záporák ukradl tanky, vojenské vybavení a nějakou obří anténu. Poté žena armády Alina Lanina (která zde figuruje asi jako Nick Fury v Avengers) nakráčí spolu s dalšími deseti vojáky do komplexu, kde jsou Ochránci drženi. Ten areál nebyl téměř vůbec zabezpečen, ale nad logikou něčeho takového se snad už nemá smysl ani pozastavit. Ochránci jsou volní a Kapitán Kámen vyléčen. Všichni vyfasují nové vybavení. Anime Ninja dostane nezničitelný kostým. Medvěd dostane minigun a Kapitán zas elektro-kamenej bič. Neviditelná žena nikoho nezajímá... Hrdinové tedy zaútočí proti statickým kartónovým terčům a když je konečně rozmašírují, můžou vyrazit do finální akce. Každý z Ochránců ještě jednou předvede své schopnosti na řadových vojácích v několika zpomalovačkách. Během toho se zjistí, že Záporák chce použít nějakou vesmírnou stanici z dob Sovětského Svazu a ukázat světu jaký je génius tím, že vymaže z povrchu zemského několik měst. Neviditelná žena obětavě deaktivuje plazmový štít za cenu vlastního života a vyděsí tím Medvídka, který je do ní zamilovaný už dlouhou dobu (mě to bylo jasné už od jeho prvních slov, ale tvůrci s touhle trapnou lovestory vyrukovali až v polovině). Nebojte se. Ona neumře a tak se všichni dostávají k tomu napumpovanému plešatému záporákovi, který všem hrdinným Ochráncům v několika trapných záběrech (scéna, kde žilnatý kus masa udeří pravým hákem Medvěda, je opravdu směšná) natrhne prdel. Ti pak zbaběle utečou a skončí v řece. Na břehu však čeká Alina Lanina, která hrdinům poví, že existuje něco jako sdílení energie. Hrdinové tedy zariskují, všichni se chytnou za ramena i ruce a řvou v bolestech (připomíná to konec Strážců Galaxie) dokud Kapitán Kámen nezformuje dostatečně velkou plazmovou kouli, kterou pak vyšle na panelák záporáka. Svalnatý Zloduch padá spolu s troskami všech budov v oblasti a řve "Nemůžete zničit můj plán! Né! Byl to můj velký nápad!". Ve finále Alina Lanina řekne Ochráncům, že budou možná ještě potřeba a oni na to, že pokud ano, tak se ukáží (závěr Ochránců se lehce nese v závěru prvního dílu Avengers). Takto tedy skončí tato ruská retardovaná podívaná, jejíž cílem je dokázat, že Matička Rus taky umí pracovat se zeleným plátnem. To je zhruba vše. Někdo by možná řekl, že je to tak špatné/tak cringy, až je to vlastně vtipné. Já se u toho ale nesmál. Přišlo mi to jen čistě debilní. Jak vlhký sen mongoloiidního nerda s obrnou.(24.4.2017)

• mr.twizta

Co si budem, tenhle film je po mnoha strankach priserny. Predne tu mame zkratkovitou story a ukazkove ploche hrdiny, kterym nemate jediny duvod fandit - coz plati ostatne i o zaporakovi, ktery vypada jako Toxie a jeho plan je udelat z vyskovych budov Moskvy obri antenu, kterou aktivuje spici Reaganovu uberzbran kdesi nahore na orbitu. Cert ale vem protagonisty a zapletku, hlavni vyhrou Ochrancu je akcni stranka - na jednu povedenou Khanovu momentku nam tu totiz pripada minimalne pet priserne natocenych, sestrihanych a hlavne nataktovanych akcnich scen. Rytmus, kinetika, nic takoveho se nam neserviruje a vlastne to cele pusobi jako zpomalovacka, ackoli se jede jedna ku jedne. A ten audio doprovod! Plochy zvuk a pomalu az vytahova hudba - ani vycisteni usi nepomohlo. Film ale rozhodne nezatracuju, protoze ma jednak slusne tempo, misty koukatelne triky a (hlavne) ve spolecnosti intoxikovanych geeku skyta prilezitost pro veselou hru, v ramci ktere si soutezici zaznamenavaji vsechny filmy a komiksy, ze kterych si Ochranci 'pujcuji'. Je to dlouhy seznam.(27.4.2017)

• Plaque

Film ako z produkcie spoločnosti Private, akurát bez tých šteklivých scén, na ktoré väčšina čakala. Takmer v každej scéne som veril, že major kapitánka vytiahne bičík a vysvetlí to partičke super sovietskych Xmenov, ako boli hrozne "zlobiví". Inak to bol dej hodný seriálu na nickelodeone pre divákov, ktorým práve začali rašiť chĺpky v podpazuší. Ujalo by sa to tiež aj na nejakej klinike pre duševné poruchy osobnosti, kde by to mohlo byť pacientom premietané ako motivačný film s podnázvom: "Ešte to stále s vami môže dopadnúť aj takto". Ak v Ruskej federácii vymielajú ľuďom mozog takýmto výplachom, nečudujem sa popularite najväčšieho superhrdinu, akého tam od čias Josipa asi nemali.(9.5.2017)

• prochyn

Tož soudruzi z Ruska se rozhodli zasadit zdrcující ránu odpornému emerikému filmovému průmyslu. Nejlepší z celého filmu je Valerija Škirando. Má sice jen dva výrazy, ale ty stojí za to. Venušiny kuličky vypnuté - zapnuté. To budou ti ubožáci v JůEsEj čumět, co dokáže ruský filmař a pár litrů vodky!!!(10.5.2017)

• Hashirama

Víte co, některé filmy jsou špatné a vy si řeknete "To je ale sračka". Některé jsou tak špatné, až je to vtipné. Ale některé, jako tento, jsou tak moc špatné, že se tomu ani smát nemůžete. Neexistuje zde dramaturgie, neexistuje zde timing, neexistuje zde vyprávěcí rytmus, vlastně když to vezmu kolem a kolem, neexistuje zde ani samotné vyprávění. Kdybych nebyl tak přísně technický a profi, řekl bych, že zde neexistuje ani scénář, že ho prostě nikdo nenapsal. Sarik zkopíroval co mohl, přičemž svoji pozornost zaměřil na klišé a cool momentky, které vyplnily trailer, ale ani nejzákladnější a neprofláklejší stavební kameny komiksového filmu nedokázal zrealizovat. Film sestává z bezobsažné hlušiny proložené cool momenty z trailerů, které ale stejně v rámci filmu nedávají smysl. Scény na sebe nenavazují, postavy nemají charakter a jejich chování taky nedává smysl (Arsus dal Ksenii prsten. Ksenia ztratila paměť. Arsus sleduje Ksenii. Ksenia je smutná a chce spáchat sebevraždu. Arsus bůhvíjak uzná za vhodné, že je lepší ji tak nechat, neukázat se, nic jí neříct, a to ani po tom, co se znovu spojí. Ehm.)...ještěže jsou tam ty Alininy výstavní kozy. Během akce, kdy naši čtyři hrdinové křečovitě vybíjejí partu airsoft rekreantů, kteří si na punčochy přilepili čočky z rozbitých foťáků, se sice projevuje snaha o efektnost, dobré efekty jsou namíchané tak půl na půl s těmi špatnými, ale demenci u vedení jakékoliv scény CGI nezakryjete. Proč jde medvěd s hi-tech kulometem proti fake six pack skinheadovi ovládajícímu techniku? A proč na toho samého skina posílají rakety, když ovládá tu techniku? Proč se soudruzi dívají na kolegu, jak bojuje, nepřidají se a čekají, až na každého z nich přijde řada? Dojem z akce perfektně vyjádřil ruský youtuber Badcomedian: "И знаете, что меня больше всего радует в Защитниках? Вот эта их командная работа. Когда бьют одного, а все остальные стоят и смотрят...КОМАНДААААА!" [Jednoho mlátěj a ostatní stojí a koukaj se]. Mimochodem se mi podařilo na официальном сайте фильма, kde jsem hledal Alininy nahý fotky, najít kousek konverzace z VKontakte mezi Sarikem a vedoucím propagační kampaně Jurijem Chujovem. Pro váš komfort si tady přestanu tahat triko a dám ho sem v češtině: "Jurij: Sariku! Jak jsem řekl, snaha se vyplatila! Reakce na trailer je masivní! Říkal jsem, že když vložíme své úsilí do traileru, začne se o našem filmu mluvit. A mluví se o něm i v Česku! Sarik: To je ten flusanec, kde si v osmašedesátým mysleli, že něco můžou? Jurij: Přesně tam! Víš, co to znamená? Sarik: Eeee... Jurij: Teď jim musíme předložit film! Sarik: Co? Jak tě taková pičovina napadla?"...Tak vidíte, jak to vše asi vznikalo. Jedna rudá za cringe momenty. И я уже сказал, что ЭТО ХУЙНЯ?!(24.6.2017)

• HMTD

Nechci film úplně shazovat, je jasné že rozpočet byl malí, nebyli k dispozici takže se vybrali herci tak aby za sebou měli, alespoň jeden dobře přijatý ruský film. Někdo napsal scénář, ono ani moc nešlo psát tak aby se nevykradlo kde co, protože Marvel a DC už za ty roky použili snad každou myslitelnou schopnost, takže šlo spíš o to poskládat partu tak aby to, nebyla do očí bijící krádež. Scénář je vlastně hlavní slabinou. Myslím že scénáristu posadili k televizi, nechali ho skouknout všechny úspěšné super hrdinské filmy, pak mu dali prostor a on napsal co napsal, je tam vidět snaha o hlášky, vtipné momenty, cool záběry, možná i trochu dojemného. Možná by záporák také nemusel celí film zírat pohledem vyorané myši a s leskem nevinnosti očích.Jasně chápu, že on si myslí, že to s lidstvem myslí dobře, ale i tak to vypadá pitomě. Na triky se asi dalo dost, jen bych řekl, že nepozvali nejlepší trikaře. Takže to místy vypadá, jako když v jednom díle Underworldu byl zeškrtán rozpočet. Prostě místy super triky a místy si říkáte, že to je jasně béčkoví film. Celkově je to spíš snaha B film posunout do kategorie A s obsazením a scénáristou skoro C kvality. PS: říká se že Putin si zahrál "cameo roli", pokaždé když na plac přijde napůl medvěd, napůl člověk, tak ta spodní půlka patří Putinovi :-) To jen takoví vtípek na závěr.(5.7.2017)

• kirmakX6on

já se obával, že komentátoři budou k filmu přespříliš kritičtí, protože "cokoliv je z Ruska, musí být špatné". Musím ovšem potvrdit (jakožto člověk, který proti Rusku absolutně nic nemá, naopak), že ten film fakt dobrý není. Člověk by si řek, že u filmu z tohoto žánru příběh není důležitý, ale tady je tak moc špatný, že to už je prostě moc a kazí to zážitek. Krom toho si uplně neumím vysvětlit xicht hlavní agentky ..vypadá televizní hlasatelka. Jestli toto má být ruskej ideál cool a sexy agentky?! Ta herečka ani její hraní mi vůbec nesedlo. Efekty jsou celkem ok (nikoliv ale super) a boje tak nějak na úrovni průměru současných akčňáků. Max 30%.(14.7.2017)

• Allgreen

Matička Rus nám pripravila riadny vopruz. Jedna jasná hviezda za Medveďa s rotačným guľometom a druhá za príjemne vyzerajúce ženské obsadenie filmu. Ale inak to bolo dosť zlé.(4.8.2017)

• Facerr

Bože, tak to byla fakt hrůza. V Hollywoodu se museli třískat smíchy, obzvlášť u medvědodlaka se střelným arzenálem na zádech. Řek bych, že scénář k týhle podívaný musel psát sedmiletý školák ze zvláštní....(16.8.2017)

• Vikki

Rusové ukázali, že umí točit perfektní filmy, kterými dávají na prdel těm americkým sračkám, ale tímhle si dali na prdel sami sobě a pořádně.(17.8.2017)

G.I.Joe, Fantastic 4, Marvel... a ted asi tucet studii bo jen zacatek s produkcemi a spol trval pres minutu a pul... Je to stejne. Stejny akcnak. Rusove jdou na to rychle. Amik si chce hrat s milacky davu. Ten film me neurazil, ale ani nenadchnul. Andreajan to vzal na muj vkus az moc z hurta a sem tam jsem se citil trochu ztraceny v pribehu coz by se nemelo stavat. Kazdopadne film je pekny na efekty, kamera celkem dobra, ale uz jsem od rusu videl daleko lepsi na svetove urovni. Tenhle snimek s kamerou mezi ne urcite nepatri. Strihac je novacek a je to videt... ale kdo vi jak moc ho reziser vedl za ruku. Ale asi dost. Odpad to neni jak tu nekteri pisou, urcite jako akcni oddychovka to jde. Ale vic nez 3 hvezdy tomu nedam. Je to spis 2- Herecke vykony nekomentuji radsi vubec, ale nekteri nejsou az tak ztraceni. Trailery na me pusobily skvele, film vsak pokulhava.(18.8.2017)

• BOURQUE

Ruská odpoveď na americký na „The Avengers“. O kvalite scenáru hovoriť nebudem ako ani o kvalite hereckých výkonov a réžii. Každopádne však to jednu hviezdu zaslúži za pokus/filmové efekty. Osobné hodnotenie: 55% (*) (3.9.2017)

Superhrdinský ruský snímek byl alespoň u nás prezentován jako odpověď na americké filmy stejného žánru a tak je jasné, že současná protiruská nálada se podepíše i na hodnocení. Natočit to Číňané, Japonci, Korejci či Francouzi, už by se na to hledělo jinak. Spíše než jako odpověď vzdává takovýmto filmům hold. Z mnohých cituje a přenáší na ruskou půdu. Avšak scénář je velmi málo zpracovaný a tak nepřekvapí ani na takový film neobvykle krátká stopáž. Chybí vývoj postav, což velmi ztrácí na charakterech. Příběh ale má smysl, když jde dějově o plány špatných lidí. Superhrdinové přicházejí ve všech tvarech, velikostech a přesvědčení a není na tom nic špatného, že se ruská kinematografie přidala. S CGI i ruští tvůrci umí pracovat a je to vidět v každičkém záběru. Grafika je prostě bezchybná a vyobrazené postavy jedinečné a přizpůsobené svým vlastnostem jako u každého jiného superhrdiny. Takže je to jasné. Ruští tvůrci rozhodně překvapili, ale příště by to chtělo více zapracovat na scénáři.(9.9.2017)

• Mograine

Ruskyje Avengers jsoou velice zajímavým počinem a hlavně kategorií sama o sobě. Chápu, že rusové chtěli trumfnout západ svojí verzí Avengers, bohužel pro ně to moc dobrý nápad nebyl. Když pominu naprostou strohost celého scénáře a plytkost celé režie, zbudou nám jen nijak moc zajímavé postavy. Antagonista Velesoudruh Elektropalice mi přišel velmi divný, protože má naprosto nevyužitý potenciál, soudruh superbalvan působil vcelku zajímavě, kazašský soudruh turboJet Li taky nebyl špatný, metamorfózní soudruh medvěděrin byl divný a nakonec vcelku hezká taváryš Mýstyčnaja taky ušla. Vcelku se jedná o docela nicotný akční snímek, který nijak moc nezaujme a některé dost možná urazí. Kromě strohosti celého tohoto mrdu tomu jakžtakž dodávají šmrnc postavy jinak dál nemůžu hodnotit víc jak za dva a to ještě s odřenýma ušima.(23.9.2017)

Kaťuša!(7.10.2017)

nieje to vyslovene kopia hollywood marvel. je to urcite ale dokaz , ze technicky to rusi zvladaju na tej istej urovni. a ked vypnete rozum, tak sa aj pobavite na urovni klasickeho action.(4.4.2017)

• Hellierer

Fuuuuuuuu,,,,,No to byla zase jednou krása. Putin, Samuraj, kopie Jessicy Alby a Rasputin, co si přišel hrát s kamením mají zachránit svět...asi. Proti nim se postaví testosteronem nadopovaný šmoula, co si rád hraje s basicem a stojí na střeše. Akce jako ok. Efekty na poměry Ruska taktéž relativně ok. Nicméně zbytek filmu je safra co? Dialogy se povětšinou skládají z jednoduché věty o podmětu a přísudku. Film stihne vystřídat asi 20 "srdceryvných" scén, kde postavy brečí o své minulosti a vy nevíte proč co a kurde jak. Hudba hrající v pozadí snad každou třetí minutou, případně "záporácké" buuuuuum jsou jen dalšími klenoty. Potitulková scéna tomu všemu nasazuje korunu a snad se dalšího díla tedy nedočkáme. Soudruzi, takhle ne!(23.4.2017)

• brasek

Podľa traileru som čakal, že ruskí Zaščitniki nakopú biednemu Marvelu zadok. Nestalo sa a mohli by si podať ruky, lenže ak je Marvel debilný tak toto je o stupeň horšie. O digitálnych trikoch ani nehovorím, to by radšej celý film mal byť animovaný a ako rozprávka by to malo svoje miesto pod Slnkom.(25.4.2017)

• Clark_Kent

Ruská brečka, snažej se jen okopírovat něco jako styl stejně nulových a nudných avengers.(29.4.2017)

• tomik99

No jo, takhle to dopadá, když Rusové vidí americký úspěch se superhrdiny a narychlo se snaží vytvořit své vlastní. Ono by vlastně v ničem nebyl až tak velký problém, ale to provedení je špatné. Nelze přímo nadávat na herce, lokaci, kostýmy či digitální triky. Vše je na (celkem) únosné úrovni. Ano, digitální triky by si rozhodně zasloužily lepší péči, ale původně jsem to očekával ještě o stupeň horší. „Ochránci“ ztroskotávají zcela někde jinde. A to na příběhu. Takto ubohý příběh jsem už dlouho neviděl. Jedná se o nejfádnější děj, kdy automaticky dokážete odhadnout, co se stane v další scéně. Postavy jsou naprosto bez nějakého vývoje, nikdo nedostane příliš prostoru, aby se ukázal. Jsou zcela nezajímavé a jejich osudy mě vůbec nebraly. Dost mi to připomíná filmy z devadesátých let, kdy se charakter postavy naprosto přehlížel. Filmu do hraje do karet krátká stopáž, bohužel i při ní jsem se několikrát podíval na hodinky a čekal, kdy toto utrpení skončí. To se fakt nepovedlo. Upřímně ale nevím, jaký letošní superhrdinský film je horší. Zda „Ochránci“ nebo „Power Rangers“.(30.4.2017)