Jonathan Cross je jednou z největších amerických hvězd nejrychlejšího extrémního sportu všech dob, futuristického rollerballu. Společně se svými týmovými kolegy Marcusem Ridleym a Aurorou žije Jonathan život plný slávy, peněz, neuvěřitelných aut, dechberoucí rychlosti a nebezpečných situací. Všechno se však zkomplikuje v okamžiku, kdy tvůrce rollerballu Petrovič zjistí, že sledovanost tohoto sportu prudce zvyšují smrtelné havárie. Jonathan a jeho přátelé začínají hrát o svůj život a ta hra nemá žádná pravidla. (oficiální text distributora)

mis-ko odpad!

Príšerná zlátanina, vysokorozpočtový prepadák, hnoj. To všetko je Rollerball, len nie dobrý, alebo aspoň pozerateľný film. Okrem príšerných hereckých výkonov (šialene prehrávajúci Jean Reno bol trpkým sklamaním), absolútne nezmyselných pravidiel tohto "športu" a pochybného konania postáv vás môžu prekvapiť snáď len dve veci. Pomerne dlhá scéna úteku točená night-shotom a vystúpnie hudobné formácie Slipknot. Veľmi málo na to, aby ste to pozerali. ()

fannah odpad!

Proč se vždycky kvalitní hollywoodský režisér dostane do nějaké sračky a pak už nenatočí nic extra??? ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Tak tohle je hodně velká paráda. Akční blockbuster od režiséra Smrtonosné pasti dokázal na ploše hodiny a půl mnohé, jen předpokládám že ani jedna z těch věcí nebyla plánovaná. Když už totiž ani za tenhle čas nepochopíte pravidla hry (která je přec snadná jak facka), něco je zatraceně blbě. Ale tak to už muselo být patrné od prvních momentů, kdy se neskutečné dřevo Chris Klein objevil v hlavní roli. Kde jinde byste ale viděli nesmyslný pokus o to udělat cool něco, co by nepřišlo cool ani desetiletému capartovi, Jeana Rena jak se snaží ze sebe udělat ruského miliardáře a kazachstánské horníky jak se v desetitisících ženou na zápasy v kolečkobruslení. Protože v tom se přece skrývají stamiliony, celosvětová sláva a možná i nějaká ta politická revoluce. Uff. ()

Derek odpad!

john mctiernan je jeden z mojich najoblubenejsich reziserov (predator a die hard su v top3 mojich oblubenych filmov), ale tento paskvil mi vhnal slzy do oci... na tomto filme je strasneho strasne vela... zacina to hudbou (serra sklada sracky uz dlhsiu dobu a do toho hraju este nejake wannabe metalove shity), vyprava mizerna (typicka ceckova nemecka-bulharska produkcia), herecke vykony na hranici odpadu (klein je tragicky, reno nestoji ani za zmienku, nikdo iny nepresiahne podpriemernost), scenar nema vyznam ani spomenut a hlavne co mi zlomilo srdce bola rezia az mam podozrenie ze to mctiernan nereziroval ale film ma na starosti niekdo zo staje tvorcov najnovsich van dammoviek a seagaloviek... akcne sceny na hovno, neprehladne, zmatene, strih uplne o nicom, jednoducho nuda a mizeria... po tejto sracke mctiernan natocil basic co je tiez film dost nepodareny ale aspon po reziserskej stranke o niekolko kvalit vyssie takze ma to naplna nadejou ze ked sa john niekedy este vrati k rezirovaniu nebude to take hrozne ako po zhliadnuti tohto paskvilu... ()

Tygrys

Pokud někdo trpí nespavostí, tohle ho zaručeně vyléčí. Dřív než jsem usnul tak jsem vypozoroval, že Chris Klein byl celkem srandovní. Pozor! Nezaměňovat srandovní s vtipným. Druhou polovinu filmu už jsem neviděl. ()

Martin741 odpad!

No tak McTiernan ako reziser teda natocil poriadny filmovy vykal. Vsetko spatne : rezia, scenar, amatersky strih, primitivne akcne sceny ...... no hroza. 0 % ()

Juto

Tento film je niekedy naozaj smiešny, takže je ťažké ho brať vážne. Dialóg je skutočne chromý a postavy nie sú veľmi rozvinuté. Herectvo je hrozné, najhoršie je na tom pravdepodobne Chris Klein, ktorý nemá dostatok charizmy na to, aby bol vodcom. 2/10 ()

SantaKlaus odpad!

Kde je ten velikán, který nám dal takové klenoty jako je Predátor , Smrtonosná Past , Vikongové atd. ... pane McTierman SPAMATUJTE SE ! ! ! ... ()

Ryuuhei

Černá čísla? To mě dost překvapuje. Ačkoliv je Rollerball poněkud primitivním filmem, až tak zle bych ho neviděl. Samotné téma oné hry mě zajímalo, bohužel se na něj moc nedostalo, co se nějakého podrobnějšího vysvětlení týče. Že se má ocelovou koulí trefit určitý cíl, to se pochopit dalo, ale proč se ve smyčce motaly motorky a brusle zároveň, to je dobrá otázka. Chtělo to pravidla a vůbec i systém víc přiblížit. Nápad na sport je to totiž jinak zajímavý. Děj se kromě toho zaměřuje na korupci, vykreslující pěkně známý fakt „pro sledovanost cokoliv“. Honičku s nočním viděním budu brát jako umělecký záměr (i když o tom docela pochybuju), ale popravdě, vypadalo to zvláštně a oněm scénám dodalo na podivném realistickém vzezření. Celkově vzato, rozhodně to nebyla až taková hrůza, jak zdejší komunita svým hodnocením naznačuje. 56% ()

Ertai

Za několik slušných nápadů. Jinak špatné stránky filmu již dostatečně zhodnotili ostatní. Ale dávat todle v bedně tak jim ten "global rating" zvedám taky a ani by tam nemuseli mongolům lámat páteř. BTW všimnul si tam někdo češtiny?(Měl sem ale staženou italskou verzi, nevím jestli je to i v originální). Jednak jak musí hlavní hrdina otočit etiketu limonády na kameru a taky jak přijdou sekuriťáci na bouřící se publikum. ()

lennyd

Jonathan Cross (Chris Klein) chtěl být hokejistou, ale když se to stále nedařilo, odebral se do Země neomezených možností (do Ruska), aby se zde stal jednou z vůdčích osobností nového sportu zvaného Rollerball. Jak jeho hvězda (a finanční konto) stoupá, tak zjišťuje, že v zákulisí celého sportu je něco shnilého, a velkému šéfovi Petrovičovi (Jean Reno) nejde ani tak o úspěch týmu, ale o sledovanost, která narůstá s tragickými nehodami, které se v zápasech stávají - a ke kterým se dá vždycky nějak pomoct ... Podle hodnocení tady jsem očekával nějakou mega-sračku, ale naštěstí se mé očekávání nenaplnilo (teda ne že by film nebyl sračka, ale není to mega-sračka). Když bych měl vyjmenovat věci, které mne na filmu potěšily, tak bych sice musel dlouho vzpomínat (snad jen hudba a Rebecca Romijn), na druhé straně vah je toho ale mnohem víc - kromě nevýrazného Chrise Kleina (toto opravdu nebyla role pro něj), ruského mafiána v podání Jeana Reno, mne asi nejvíc zklamalo to, že samotnému Rollerbalu bylo věnováno velmi málo (jen chvilka na vysvětlení pravidel na počátku, a šlus), a místo toho se půlka filmu točila kolem jakési vzpoury v dolech (což mi s hlavním příběhem nějak nesedělo). Holt nezbude nic jiného, než si sehnat původní film a spravit si chuť... ()

VanTom

Ano, je to blbost - ale slušně natočená, pár scén je po audio-vizuální stránce velmi povedených. Ano, herci jsou dřevění, politické pozadí filmu směšné a romantika trapná, ale nějak to nevadí a film nenudí. Prostě vysokorozpočtové béčko, když od toho nebudete chtít víc, nebudete přehnaně zklamaní. ()

Slider odpad!

no tak toto bolo naozaj zlé, film sa chce tváriť ako dobrý a originálny nápad ale všetko pôsobí amatérsky a smiešne, s takým rozpočtom by každý druhý človek na svete natočil lepší film ()