Jonathan Cross je jednou z největších amerických hvězd nejrychlejšího extrémního sportu všech dob, futuristického rollerballu. Společně se svými týmovými kolegy Marcusem Ridleym a Aurorou žije Jonathan život plný slávy, peněz, neuvěřitelných aut, dechberoucí rychlosti a nebezpečných situací. Všechno se však zkomplikuje v okamžiku, kdy tvůrce rollerballu Petrovič zjistí, že sledovanost tohoto sportu prudce zvyšují smrtelné havárie. Jonathan a jeho přátelé začínají hrát o svůj život a ta hra nemá žádná pravidla. (oficiální text distributora)

robo7773

Ako tak pozeram tak mozno aj jedna hviezdicka bolo vela, tento film sa mi moc nelubil, ale zase by bolo krute mu dat označenie odpad, ja by som skor volil niečo medzi jednou hviezdičkou a odpadom. Ale film nestal za nič, biedne spracovanie, aj keď trochu ocenujem akoze niečo nove ten šport, aj keď to zase nie je ktovie aky šport. Ak niekto si chce niekto pozriet kvalitný film, tak tento to rozhodne nie je, skor prepadak, ktory nezachranila ani krasna Rebecca Romijn z film femme fatale. ()

helloween93

Smutný pád kvalitního akčního režiséra McTiernana. Béčkový námět s céčkovým provedením. Proč tam sakra byla ta noční infra scéna? Proč to vůbec Mcriernan natočil? Právem komerční i obsahový propadák. ()

Blondy.

Podle mě to není zrovna jeden z nejhorších filmů. Hra samotná vypadá važně dobře a i herecné obsazení vypadá k světu. Víceméně mě ale na filmu zaujalo jen par věci....auta, brusle a Rebecca. A tzv. honička v nočnim světle nooo to bylo teda něco, radši to mělo mit o 10minut mín než tam dávat tohle. Konec se taky moc nepovedl Chris mi připadal spíš jako nesmrtelnej terminátor, ale 2* si podle me tento snímek zaslouží. ()

Likan7 odpad!

Kdyby to bylo alespoň zábavný. Rollerball si pamatuju, jako malej to u běželo někde na HBO nebo někde relativně často, takže jsem to měl jako kulisu. Jen si to pamatuju trochu lepší. Respektive tohle je totálně nudná a blbá podívaná, kde není ani to násilí, na který si film tak hraje. Jakože hustěkrutopřísnej sport, kde furt teče krev! Jenže ono ne. Občas tu někdo dostane před držku, LL Cool J se tváří jako největší frajer, Chris Klein je roztomilej a sbalí nejsmyslnější rty na světě. Nebavil mě originál, nebavil mě remake. A přitom si stále myslím, že by z TOHO mohl být alespoň průměrný film... ()

GTS_PUNK

Rollerball, remake rovnomenného filmu z roku 1975, s režisérskym podpisom Johna McTiernana predstavuje svojím spôsobom veľmi divoký a chaotický film. Snímka o futuristickom extrémnom športe, ktorý zdanlivo vznikol v Kazachstane, je predovšetkým mixom akčnosti a drámy, ktorý príliš nedbá o príbehovú stránku. To však, paradoxne, viac ako polovicu filmu nevadí, keďže akcia, ktorú ponúka, dokáže diváka adekvátne zaujať, využívajúc celkovú divokosť diania v spojitosti s dynamickosťou, rýchlym strihom a prvkami štylizovanými do podoby televízneho prenosu. Film sa vezie na vlne raných nultých rokov dvadsiateho prvého storočia, ťažiac z popularity X Games, profesionálneho wrestlingu či nu metalovej hudby (to napríklad počuť aj na filmovom soundtracku). Stagnácia až prudký kvalitatívny pokles prichádza zhruba v záverečnej tretine filmu, v ktorej sa tvorcovia výraznejšie zameriavajú na príbehovú zložku v pravom slova zmysle. Tá ale nie je v tomto prípade veľmi zaujímavá, pričom snaha rozvíjať ju na úkor akčnosti (paradox, ale je to tak) škodí filmu ako celku. Poriadne divoká je McTiernanova snímka aj pri pohľade na herecké obsadenie - LL Cool J, Jean Reno, Paul Heyman a Shane McMahon zo sveta profesionálneho wrestlingu, speváčka P!nk alebo metalová skupina Slipknot. Skutočne kvalitný "fever dream" a zároveň bizarnosť, ktorá ale dokáže zaujať. Rollerball na filmovom poli v konečnom dôsledku výraznejšie nevyniká, ale zároveň ani zďaleka nejde o takú zlú snímku, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Divák k nej jednoducho musí pristupovať s istou rezervou, vediac, do čoho ide. V takom prípade si niektoré jej prvky môže dokonca adekvátnym spôsobom užiť. ()

SuicideKing odpad!

by mě zajimalo, jestly vubec tvurci teto oplzlosti videli ten puvodni rollerball, aneb jak vzit dobrej film a udelat z nej stupidni slataninu.. od predátora a Die Hard k tomuhle, dobre to dávaš McTiermane! ()

-henry-

Tentokrát nejde o odsouzené vězně a proradné státní zřízení (BĚŽÍCÍ MUŽ), ale regulérní sportovce a proradné pořadatele, kteří systém zneužívají. Mediální manipulace a získávání mas brutalitou opět na denním pořádku. Druhé zhlédnutí po 8 letech ukázalo, že film sice není hloupý, snaží se být originální a stylově konzistentní, což se záhy obrací proti němu (střihové jumpcuty, replay střihy, ona proklínaná night vision scéna opravdu působí, že mají něco zakrývat a rozhodně nevypadají cool), k tomu dost nezajímavé a nepřehledné zápasy nebo, že zloduši manipulují hrou způsobem, který by musel být brzo odhalen a medializován (minimálně komentátory). Výsledkem je dost rozporuplný dojem, který zase nelze jednoduše odstřelit za odpad, jako úplně odfláklé nebo nepovedné filmy. ()

atlee

V prvom rade, musím povedať, že som už videl aj o dosť horšie veci ako tento prihlúplo urobený vysokorozpočtový film. Avšak tých investovaných 70 miliónov dolárov by som radšej daroval trebárs UNICEFU. Vybrakovaný scenár z Jewisonovho filmu, neskutočne plytké dialógy plné klišé, tisíckrát opakovaná zápletka, trápne efekty a slabé herecké výkony. Áno, aj Jeana Rena, aj sexice Romijn a aj Chrisa Kleina. Rollerbal chápem ako McTiernanovo šľapnutie vedľa pri pokuse natočiť invenčné športové sci-fi. Pozitívum vidím len v tom, že sa od neho azda môžeme dočkať už len lepších filmov. ()

majk_n odpad!

To je naprosto něco neuvěřitelného. Až doteď jsem si myslel, že nejhorší filmy jsou ty o Poldovi, ale tohle jim šlape tvrdě na paty ()

Napoleon-B

Ano...... tak toto bola riadna slatanina...... Ale já sem se na to dokoukal a ani se moc nevyšiloval, že to je moc velká blbost.. ()

route60 odpad!

Rolleball je magořina která nezná mezí a John McTiernan se asi zbláznil když tohle natočil a Jean Reno? ten šlápl tímto filmem do vele hovna. ()